EXIT - DUBIOZA KOLEKTIV

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
MotherGoose
Posts: 3
Joined: 15/07/2005 11:41

#176 hm

Post by MotherGoose »

Ok recimo da se mogu sloziti s tim...samo shto je u Srbiji, kao i u Hrvatskoj, narod manje-vishe homogen.Ali da se na trenutak ostavimo ovog tona...Ovdje postoje NEKAKVI KONSTUTIVNI NARODI PA NAM TREBA NEKO DA NAM NA NAJPRIHVATLJIVIJI MOGUCHI NACHIN "OTPJEVA" ISTINU!

Mislim da su Dubioza kolektiv otishli da ukazu na Bosnu ili na Srbiju u tom svijetlu, da pokazu da su ljudi, koji ne zele vishe da prozivljavaju ikakve golgote, zbog MAJMUNA, koji nas, decenijama uvjeravaju da smo neshto drugo, treche, chetvrto...Tamo ili ovdje, svejedno!

Bitno je da mladi ljudi u Srbiji vide i chuju Srebrenicu, kako ne bi slijedili glupe ideale i pravili iste greshke! A ko che o tome prichati, ako ne onaj, ko je prvenstveno osjetio sav uzas rata, zatim istinski voli svoju domovinu, ko zeli da zivi punim pluchima, bez ikakvog straha gledajuchi na buduchnost...Mislim da je to poruka! VISHE NIKAD!

I ZATO NEMA OPRAVDANJA ZA ONAKAV FEEDBACK!

E sad pro forme muzike...

Ono oko chega se nechu sloziti s tobom je taj tvoj moment retrogradnog, mogu te podsjetiti na jedan TRANSGLOBAL UNDERGROUND, nadam se da ne treba objashnjavati...

Retrogradno je sve vech vidjeno, u muzici bismo to svi prihvatili PLAGIJATORSTVOM, recimo jedan EYESBURN je retrogradan u poredjenju sa periodom jednih BAD BRAINS!
SOUL_SELLER
Posts: 59
Joined: 25/05/2005 09:35

#177

Post by SOUL_SELLER »

2HD wrote:JA MISLIM DA JE KRAJNJA GLUPOST TO STO SU NAPRAVILI.Tamo vrlo dobro svi znaju sta su nam u Bosni napravili(razvalili i pobili..)tako da je Dubiozin postupak nepotreban.To je prije izazivanje Srpske mase sto je nepotrebno.Organizatori ih nisu zvali da bi oni predocavali zlocine iz Bosne vec da sviraju i pjevaju ! Mislim da su zatvorili vrata na EXITu ostalim bendovima iz BiH u buducnosti...Na kraju krajeva je8esh EXIT !

TEBI JE TO GLUPOST JEL??NEKA SU IM JE DUBIOZA GOVORILA O SREBRENICI JEBEM IM MATER CETNICKU........SVAKA CAST DUBIOZA VI STE PRAVI KRALJEVI ADISA KRALJICA..............ETO POKAZALO SE DA SE NA EXITU PUSTA URBANA MUZIKA ALI IPAK GOSTI TJ CETNICI NISU URBANI
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#178

Post by paprica29 »

Image


Image
arnica_80
Posts: 34
Joined: 29/07/2005 13:20

#179

Post by arnica_80 »

Uvijek sam znala da je grupa Dubioza kolektiv upravo ta grupa koja stoji iza svojih rijeci i dijela. Svaka vam cast!Bila sam na EXIT-u i mislim da svi znaju sta se desilo sa nama u Bosni, a suvise je pricati o onima koji su bacali flase... za njih nije EXIT i muzika, za njih su brda .... eto cisti seljakluk!
Zato nemojte da seljaci stvaraju mrznju izmedu nas.... ljude treba dijeliti na dobre i na zle, a to sto su clanovi iz grupe Dubioza Kolektiv ucinili zasluzuje sve pohvale.... You are the best in the world! :) :)
kanzleramt
Posts: 94
Joined: 30/09/2005 10:10
Contact:

#180 Re: EXIT - DUBIOZA KOLEKTIV

Post by kanzleramt »

koka wrote:Nacionalistički ispadi na festivalu Exit

U četvrtak navečer, na Petrovaradinskoj tvrđavi, u okviru Exit festivala pred nekoliko hiljada posjetilaca okupljenih na Green Fusion Stageu nastupio je bh. bend Dubioza kolektiv.
Nastup Dubioze kolektiva je bio izuzetno prihvaćen i uspješan sve do trenutka kada je na kraju koncerta grupa emitirala audio snimak koji na direktan način govori o zločinima i genocidu počinjenim za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini, na što je publika reagovala nacionalističkim ispadima.

«Bilo nam je važno pojaviti se na ovom festivalu, zbog njegovog značaja, ali nam je bilo puno važnije reći istinu. Izražavajući svoje stavove kroz muziku, bilo je potrebno napomenuti publiku u Novom Sadu i na stravične stvari koje su se desile, a koje su počinili pripadnici srpskog naroda», rekao je Brano Jakubović, član Dubioze kolektiva napominjući kako se publika nakon puštanja spomenutog snimka «povampirila», te kako se osmočlani sastav benda na sceni na trenutak osjećao kao u ratu. «Ovaj put su nas srećom gađali samo flašama», dodaje Almir Hasanbegović.

«Željeli smo vidjeti reakciju publike, suočivši je s istinom, a kako je ovo naš prvi nastup u Srbiji, osjećali smo obavezu da izrazimo vlastiti – bosanskohercegovački identitet na koji smo ponosni, a čiji su nezaobilazni dio rat i genocid koji je nad nama počinjen», kazao je Vedran Mujagić i dodao kako nas godišnjica genocida u Srebrenici mora podsjetiti i na sve ostale gradove u kojima je genocid počinjen. «Samo na taj način možemo izraziti poštovanje prema žrtvama», rekao je Mujagić.


SVAKA VAM CAST.

samo RESPEKT nista drugo!
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#181

Post by Comrad »

Kako li će proć' ove godine :)
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#182

Post by silence_is_sexy »

Ako budu fini mozda ih ne budu zakamenjali...
Doduse - ovaj put su na main stageu - ko bude gadjao morace malo jace da potegne da bi dobacio :)
User avatar
asMir11
Posts: 105
Joined: 31/08/2009 09:20
Grijem se na: Gree Hansol 12
Contact:

#183 Re: EXIT - DUBIOZA KOLEKTIV

Post by asMir11 »

Da se podsjetimo...

Post Reply