EXIT - DUBIOZA KOLEKTIV

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Gropius
Posts: 11
Joined: 11/07/2005 10:08

#151

Post by Gropius »

:lol:

mda, ispadoh priglup u drustvu. sta ces... a, zapravo me je stavljanje nicka mi pod navodnike navelo na to. a pre neki dan sam uzeo taschenovu mini monografiju o walteru...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#152

Post by mIRCerka »

Mislim da je pomalo licemjerno pricati za sebe da si URBAN, furati se na U2 i pjevati stavari poput Sunday bloody Sunday, ili Here she comes a onako reagovati na IDENTICNU PORUKU....
lako je "suosjecati" sa jadnim afrikancima, ta je patnja toliko daleko od Balkana, samo je gledas na TV i prebacis na drugi kanal kad ti dosadi...
a kad treba reci JARANE DOSTA JE BILO FAKAT SU KRIVI e onda je lako bacati flase i zvizdati i psovati....a nema daljinskog da prebacis...i to je ono sto boli...
nejse, sasvim slucajno poznajem jednog iz Kolektiva (do Davorina nisam znala da je i on u grupi :( ) i pitah ga kako je bilo, i on mi rece da nije tako strasko kao sto raja predstavlja, ipak je tu bilo dovoljno obezbjedjenja i proslo je sve bez povreda...
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#153

Post by vodolija_33 »

see ya wrote:Citat sa iskon.hr

U priopćenju Exit tima, koje prenosi b92, stoji da su organizatori od policije dobili informaciju o dojavama da će, ako emitiraju poruku mira, na festivalu biti bačena bomba.

Exit tim je poslije prvih policijskih upozorenja, još prije tjedan dana, odlučio umjesto prije najavljene minute šutnje za žrtve srebreničkog zločina na festivalskim videozidovima odaslati poruku mira.

Na tri najveće festivalske pozornice trebala je biti puštena prigodna pjesma Annie Lennox I Saved the World Today, u počast žrtvama svih ratnih zločina na Balkanu.

"Policija nam je sinoć priopćila da je teroristički napad vrlo izvjestan, gotovo siguran u slučaju da emitiramo poruku mira, zbog čega smo od toga odustali", navodi se u priopćenju Exit tima.

Tekst poruke trebao je biti: "Deset godina kasnije, obećavamo svojoj djeci i unucima svoje djece i djeci unuka svoje djece, da se neće ponoviti Srebrenica, Bratunac, Vukovar, Oluja, Ahmići, Đakovica, Staro Gacko. Nikad više."
A šta drugo očekivati od Novog Sada? Najsmješnije mi je što ljudi misle da je 10 godina duug period i da su se "neke stvari" promjenile. E pa braco, nisu. Pogotovo ne u Novom Sadu.

Neko je rekao da je Dubioza Kolektiv provocirao priisutne svojom porukom, ali eto izgleda da im je smetala čak i pjesma Annie Lenox. Tužno. :(

Nego, omladino draga(to ja ovoj omladini što voli da baca flaše :D) nije za vas Exit. Vaš festival je prošao (festival posvećen vašem karađiću :-) ). Vi i jeste za teferića pod šatorima i prigodne sadržaje koje takove manifestacije nude (korida, bacanje kamena s ramena, povlačenje konopca itd.) sa puno, puno alkohola I PATRIOTSKIH PESAMA.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#154

Post by mIRCerka »

vodolija_33 wrote:Nego, omladino draga(to ja ovoj omladini što voli da baca flaše :D) nije za vas Exit. Vaš festival je prošao (festival posvećen vašem karađiću :-) ). Vi i jeste za teferića pod šatorima i prigodne sadržaje koje takove manifestacije nude (korida, bacanje kamena s ramena, povlačenje konopca itd.) sa puno, puno alkohola I PATRIOTSKIH PESAMA.
vodolijo, ako prizoves onog felsh loptana , i bude li opet postirao dugometrazne pjesme posvecene onoj dvojici, , ja cu se objesiti :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#155

Post by Zadig »

vodolija_33 wrote:
see ya wrote:Citat sa iskon.hr

U priopćenju Exit tima, koje prenosi b92, stoji da su organizatori od policije dobili informaciju o dojavama da će, ako emitiraju poruku mira, na festivalu biti bačena bomba.

Exit tim je poslije prvih policijskih upozorenja, još prije tjedan dana, odlučio umjesto prije najavljene minute šutnje za žrtve srebreničkog zločina na festivalskim videozidovima odaslati poruku mira.

Na tri najveće festivalske pozornice trebala je biti puštena prigodna pjesma Annie Lennox I Saved the World Today, u počast žrtvama svih ratnih zločina na Balkanu.

"Policija nam je sinoć priopćila da je teroristički napad vrlo izvjestan, gotovo siguran u slučaju da emitiramo poruku mira, zbog čega smo od toga odustali", navodi se u priopćenju Exit tima.

Tekst poruke trebao je biti: "Deset godina kasnije, obećavamo svojoj djeci i unucima svoje djece i djeci unuka svoje djece, da se neće ponoviti Srebrenica, Bratunac, Vukovar, Oluja, Ahmići, Đakovica, Staro Gacko. Nikad više."
A šta drugo očekivati od Novog Sada? Najsmješnije mi je što ljudi misle da je 10 godina duug period i da su se "neke stvari" promjenile. E pa braco, nisu. Pogotovo ne u Novom Sadu.

Neko je rekao da je Dubioza Kolektiv provocirao priisutne svojom porukom, ali eto izgleda da im je smetala čak i pjesma Annie Lenox. Tužno. :(

Nego, omladino draga(to ja ovoj omladini što voli da baca flaše :D) nije za vas Exit. Vaš festival je prošao (festival posvećen vašem karađiću :-) ). Vi i jeste za teferića pod šatorima i prigodne sadržaje koje takove manifestacije nude (korida, bacanje kamena s ramena, povlačenje konopca itd.) sa puno, puno alkohola I PATRIOTSKIH PESAMA.
Znaci, radikali se uplasili da ce izbiti mir na festivalu, i onda i cilju suzbijanja aktivnost mira, spremili se da bace bombu
:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#156

Post by mIRCerka »

Zadig wrote:Znaci, radikali se uplasili da ce izbiti mir na festivalu, i onda i cilju suzbijanja aktivnost mira, spremili se da bace bombu
:D
koliko god smijesno zvucalo, na kraju ce biti kao u Nadrealistima...
u centru grada izbio mir, a medjunarodna policija zaplijenila 48 komada opasnih crvenih ruza :D
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#157

Post by breskva »

Ja mislim da su mediji stvarno naduvali dogadjaj. Cinimi se da su svi novinari stajali iza jednog coska i jedva cekali da neko vikne neku glupost ili baci flasu na binu, pa da od toga naprave "Breaking News"....ili kako kod nas kazu " tresla se gora rodio se mis"...

Ocu reci da je na EXIT-u bilo samo plasticnih flasa tako da je tesko bilo i dobaciti do bine osim ako flase nisu bile pune...retko ko bi punu flasu piva bacio i protracio..ja sam za sebe sigurna da nebi..

Obozavam vas forum, vas humor.....eto tako ako ce ovo nesto da znaci..
I Z V I N I T E u ime svih nas iz 70' i neke
Cmok
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#158

Post by Prince »

Soul_Sista wrote:
Prince wrote:
E pa nisam mogla a da ne reagujem. De ti meni sad fino reci, po ovom tvom gore, sta je to "normalno ponasanje" u BiH? Krajisnici se najrazlicitije ponasaju od cega/koga? Koje li to norme? Sarajevske, mozda?
Mora da po tebi postoji neka "normala" dok su svi ostali (Hercegovci i Krajsnici) manje ili vise ( ne znam ni po cemu mjeris) razliciti od te iste,jel?
Jesam li ja igdje uspostavio neku normu, ili možda rekao koje je ponašanje ispravno? Ja sam samo rekao da se Krajišnici ponašaju drugačije nego ostali, nisam rekao šta je ispravno. Osobno mišljenje je bolje da ti ne govorim.
Ne mjerim ni po čemu, samo konstatujem. Država ima glup naziv i to je tako, zašto se ne zove Bosna i Posavina, isto ti ga dođe.
Ali ti meni nisi odgovorio na pitanje od cega/koga se to Krajisnici najrazlicitije ponasaju? Kazes da se i Hercegovci razlicito ponasaju, mora da pocinjes od necega. Sa cim/kim pravis usporedbu? Ti indirektno pricas o nekoj po tebi postojecoj normi kad kazes "drugacije od ostalih". Da ne idemo okolo kere, jel za tebe Bosna samo Sarajevo?
Kao što ti rekoh, lično mišljenje je bolje da ti ne govorim. Krajišnici se različito ponašaju u odnosu na ostatak Bosne. Jesi li zadovoljna?
hogshead
Posts: 67
Joined: 14/01/2003 00:00

#159

Post by hogshead »

SVAKA ČAST!!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#160

Post by Alfons Kauders »

breskva wrote:Ja mislim da su mediji stvarno naduvali dogadjaj. Cinimi se da su svi novinari stajali iza jednog coska i jedva cekali da neko vikne neku glupost ili baci flasu na binu, pa da od toga naprave "Breaking News"....ili kako kod nas kazu " tresla se gora rodio se mis"...

Ocu reci da je na EXIT-u bilo samo plasticnih flasa tako da je tesko bilo i dobaciti do bine osim ako flase nisu bile pune...retko ko bi punu flasu piva bacio i protracio..ja sam za sebe sigurna da nebi..

Obozavam vas forum, vas humor.....eto tako ako ce ovo nesto da znaci..
I Z V I N I T E u ime svih nas iz 70' i neke
Cmok
Mozda su flase naknadnu punili...Nusproizvodima... :D

I nemas se ti za sta izvinjavat...
gandza
Posts: 15
Joined: 10/10/2003 00:00

#161

Post by gandza »

bosanci jebite se i vi i vas rat,
ljudi na exit dolaze da odmore mozak a ne da slusaju gluposti, mislim da bi se ista scena dogodila i da je izasao neki srbin i poceo srati o zlocinima,
daj ba odmorite malo od tih stvari
cuj fighting for the bosnian kingdom daj ba ko se na to lozi, samo neki iskompleksirani papci.........
usput da pozdravim sanju sa fructis stejza, zaljubio sam se majke mi
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#162

Post by Alfons Kauders »

Evo jebemo se. A rat je bio vas, ne nas.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#163

Post by Bosanac sa dna kace »

gandza wrote:bosanci jebite se i vi i vas rat,
ljudi na exit dolaze da odmore mozak a ne da slusaju gluposti, mislim da bi se ista scena dogodila i da je izasao neki srbin i poceo srati o zlocinima,
daj ba odmorite malo od tih stvari
cuj fighting for the bosnian kingdom daj ba ko se na to lozi, samo neki iskompleksirani papci.........
usput da pozdravim sanju sa fructis stejza, zaljubio sam se majke mi
ja ba bi sigurno isto bilo da je izaso neki srbin...znamo mi to jako dobro! :D :D :D
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#164

Post by Prince »

gandza wrote:bosanci jebite se i vi i vas rat,
ljudi na exit dolaze da odmore mozak a ne da slusaju gluposti, mislim da bi se ista scena dogodila i da je izasao neki srbin i poceo srati o zlocinima,
daj ba odmorite malo od tih stvari
cuj fighting for the bosnian kingdom daj ba ko se na to lozi, samo neki iskompleksirani papci.........
usput da pozdravim sanju sa fructis stejza, zaljubio sam se majke mi
Znaš da ti vjerujemo.
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#165

Post by Saian »

gandza wrote: usput da pozdravim sanju sa fructis stejza, zaljubio sam se majke mi
uh jadna sanja, bjezhi sanja dok mozhes :roll: :D
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#166

Post by No_Comment »

gandza wrote:bosanci jebite se i vi i vas rat,
ljudi na exit dolaze da odmore mozak a ne da slusaju gluposti, mislim da bi se ista scena dogodila i da je izasao neki srbin i poceo srati o zlocinima,
daj ba odmorite malo od tih stvari
cuj fighting for the bosnian kingdom daj ba ko se na to lozi, samo neki iskompleksirani papci.........
usput da pozdravim sanju sa fructis stejza, zaljubio sam se majke mi
Cuj Gedze hem propricao Bosanski...hem se zalaze da nepricamo o zlocinima...josh samo da zatrazi da proglasimo Mladica i Karadzica pocasnim gradjanima grada Sarajeva...
Mir mir mir zar je netko kriv...

!? :oops:
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#167

Post by dinash »

gandza wrote: mislim da bi se ista scena dogodila i da je izasao neki srbin i poceo srati o zlocinima

pa zasto nijedan srbin nije izasao i poceo "srati o zlocinima"? ja bih pravo volio to da vidim i cujem.
Dabar
Posts: 7
Joined: 14/07/2005 16:17

#168

Post by Dabar »

bio sam na tom koncertu i kao prvo; NIJE bilo par hiljada ljudi, a drugo, incident je napravilo možda dvadesetak ljudi a ne publika. Opet se pokazalo kako mediji mogu napuhati istinu i zapaliti ljude, kao što se vidi iz vašeg primjera.

a kao što svi znamo, mediji su odigrali i još igraju presudnu ulogu u stvaranju sranja i mržnje na ovim prostorima. zato se izdignite iznad uloge ovce i odjebite ih, jer upravo pridavanjem pažnje oni postižu svoj cilj.

nije mi se dalo sve citat al se slažem s onim koji je rekao da je licemjerje ako ti smeta dubiozina poruka a u isto vrijeme slušaš ADF na drugom stageu ili druge angažirane bendove. Osim toga pa vecina je tekstova dubioze angažirana i tokom koncerta niko se nije bunio. il možda vecina ne zna engleski?

a dubiozi veliki RESPECT za to kaj su napravili
NaZZe
Posts: 5
Joined: 22/07/2002 00:00
Location: BIH

#169

Post by NaZZe »

JOJ JEDVA CEKAM DA DODJE NEKI SRBIJANSKI BEND U BOSNU:: PA KAD TEKBIR ZAGROMI(onako u onim arapskim mahramama i sabljom u ruci):::KRV CE DA IM SE SLEDI:::BICE SUNEČENJE RODJACIIII...BUUUHAHAHAHA :-D :-D :-D

p.s. i dosta vise šuplje price...zadnju noc na exitu u dj areni...grupica ljudi ispred mene na darren emersonu nose majice radovana karadzica i mladica "srpski heroji-sa verom u Boga"(i to onako mladji likovi)....maaa dajjjj pusti mi tu pricu srpsku "dosli mi na exit da se odmorimo od politike" i "nismo mi bili dio toga"... naserem im se ja u usta!!!
stoprocentna
Posts: 36
Joined: 02/04/2004 22:06

#170

Post by stoprocentna »

Nazife, ziv si!!!!

Hvala Allahu :)

stoka ume da nervira..sto jest jest. Od sad pa nadalje i ubuduce : reci mi sta mislis o Srebrenici pa cemo da pricamo, radimo, bilo sta.
Gropius
Posts: 11
Joined: 11/07/2005 10:08

#171

Post by Gropius »

Heh, navodno je i Danilo Kis prakticirao da pojedine sagovornike, pre bilo kakve druge price, pita za misljenje o Auschwitzu.
biciklo
Posts: 70
Joined: 27/08/2004 09:55

#172

Post by biciklo »

sav sam se najezio , bio sam tamo al nisam cuo za to,

svaka cast .
gandza
Posts: 15
Joined: 10/10/2003 00:00

#173

Post by gandza »

da sam ja neko na exitu napravio bih stejdz- balkan history, tu bi raja izlazila na binu i izvinjavala se jedni drugima i govorili o ratu i o ovome o cemu mi ovde drvimo, to bi bilo jako majke mi
MotherGoose
Posts: 3
Joined: 15/07/2005 11:41

#174 hm...

Post by MotherGoose »

Svi komentari do sada su ochekivani, ali nijedan kao ovaj...
I koji qrac im znaci ono wisdom, Bosnian kingdom, sta hoce da kazu?
Kraljevina Bosna jarane, Ban Kulin, si mozda nekad zivio u Jugoslaviji? Da da uchilo se...Uopshte chuo za tog chovu? Za manihejstvo, za Bosanske patarene, crkvu Bosansku, mozda neki drugi izraz ti osvjezi pamchenje... BOGUMILI?!

Povelja Kulina Bana?

Ova drzava je prevalila dug put, i hvala Bogu, i svima koji razumiju FIGHT WITH A WISDOM FOR A BOSNIAN KINGDOM, uspjela da odoli najezdi Srbskog i bilo kakvog drugog LANGOLIJERSTVA...

Istu dilantemu pronalazim kod onih shto broje godine od Turaka na ovamo...Da budemo jasni!

Dubioza govori istinu! Nishta vishe, a Boga mi ni manje!

Ako si dovoljno strpljiv da pochujesh, shvatit chesh da pjevaju o stanovnicima planete Zemlje, u njenom epitelu zvanom Bosna!
Gropius
Posts: 11
Joined: 11/07/2005 10:08

#175

Post by Gropius »

Ako sam upotrebio nepristojnu rec postavljajuci pitanje, to ne znaci da sam uzrujan sadrzajem recenog. Bosnian kingdom je meni sa svim svojim posebnostima prilicno cool. Tvoje nabrajanje glavnih odrednica bosanske srednjovekovne kraljevine je bilo maliciozno, te se ne bih osvrtao na to.

Samo, ja volim da izmestam stvari u drugi referentni sistem. Da cujem za bend Le collective douteuse ili kako vec iz Marseilla, i da mi oni prodaju pricu o French kingdom, pomislio bih da su najgori retrogradni seljaci. I zbog nacionalne odrednice i zbog ovog "kingdom". I ne, ne mislim da ovo treba posmatrati drugacije zatosto je ovo zaboga Balkan. Kao sto rekoh, alergican sam na nostalgicne za bilo kom monarhijom, a srpske monarhiste podnosim najmanje.

Kako god, preozbiljna diskusija o necemu sto najverovatnije jeste obicna zajebancija.
Post Reply