EXIT - DUBIOZA KOLEKTIV

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Himera
Posts: 496
Joined: 17/01/2005 19:34

#126

Post by Himera »

buhtelj wrote:Pa ako su Slovenija i Slovenci toliko u kurci i ako su becki konjusar.... zasto onda jebeno svi u BiH i Srbijii zelite doci tu, da cistite slovenske WCje i zasto je vec tu toliko Bosanca i Srba, koji rade prljave poslovce ... pa ako je toliko lose zasto onda svi ne idu odavde....Mislim da, da bi to Slovenci najradije vidjeli... ZALOSTNO JE

Za Himera... ja sam zivo u toj nesrestnoj Bosni i dozivio dio sranja koji se je dogodio... SAMO zelim reci, da mladi ljudi koji na ZALOST jos uvjek zive dolje ne mogu cijeli zivot prezivljeti u MRAKU, zatvoreni u zacarani krug, bez kesa, u bjedi, sa vizama...

Buhtelj pun si stereotipa majke ti,koje wc-ejeve šta je tebi,narod radi šta nađe jer........ma znaš šta tema što je otvori ima toliko da se kaže i more da se dobro zachata i da ode daleko da administraciju mogla zaboliti glava pa bi moglo biti belaja zato nećemo ok :D :D :D :D :D :D A pošto si doživio dio sranja onda znaš da jedan dio i te kako hoće iz mraka,začaranog kruga,bez para,neimaštine i bože dragi ovih jebenih viza dok se drugi dio klete u sve što ima na ime dva ratna zločinca :x :x i srednjevjekovnog mračnog mišljenja,koje potječe iz 14.vijeka :-) :-)
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#127

Post by dinash »

buhtelj wrote:Pa ako su Slovenija i Slovenci toliko u kurci i ako su becki konjusar.... zasto onda jebeno svi u BiH i Srbijii zelite doci tu, da cistite slovenske WCje i zasto je vec tu toliko Bosanca i Srba, koji rade prljave poslovce ... pa ako je toliko lose zasto onda svi ne idu odavde....Mislim da, da bi to Slovenci najradije vidjeli... ZALOSTNO JE

Za Himera... ja sam zivo u toj nesrestnoj Bosni i dozivio dio sranja koji se je dogodio... SAMO zelim reci, da mladi ljudi koji na ZALOST jos uvjek zive dolje ne mogu cijeli zivot prezivljeti u MRAKU, zatvoreni u zacarani krug, bez kesa, u bjedi, sa vizama...
glup si djecace.

idi bavi se lipicanerima, piranskim zalivom, hrvatima, chefurjima, laskim/unionom, partizanima, domobranima, srcima u breznima i zalovanjem za cetnicima ... i pusti nas sa nasim problemima.

i tacno je to sto kazes. mladi ne mogu prozivjeti u mraku. ove stvari se moraju RAZRIJESITI jednom zauvjek. a prvi korak je da se o njima GOVORI.
Last edited by dinash on 11/07/2005 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#128

Post by Prince »

E pa nisam mogla a da ne reagujem. De ti meni sad fino reci, po ovom tvom gore, sta je to "normalno ponasanje" u BiH? Krajisnici se najrazlicitije ponasaju od cega/koga? Koje li to norme? Sarajevske, mozda?
Mora da po tebi postoji neka "normala" dok su svi ostali (Hercegovci i Krajsnici) manje ili vise ( ne znam ni po cemu mjeris) razliciti od te iste,jel?
Jesam li ja igdje uspostavio neku normu, ili možda rekao koje je ponašanje ispravno? Ja sam samo rekao da se Krajišnici ponašaju drugačije nego ostali, nisam rekao šta je ispravno. Osobno mišljenje je bolje da ti ne govorim.
Ne mjerim ni po čemu, samo konstatujem. Država ima glup naziv i to je tako, zašto se ne zove Bosna i Posavina, isto ti ga dođe.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#129

Post by Soul_Sista »

Prince wrote:
E pa nisam mogla a da ne reagujem. De ti meni sad fino reci, po ovom tvom gore, sta je to "normalno ponasanje" u BiH? Krajisnici se najrazlicitije ponasaju od cega/koga? Koje li to norme? Sarajevske, mozda?
Mora da po tebi postoji neka "normala" dok su svi ostali (Hercegovci i Krajsnici) manje ili vise ( ne znam ni po cemu mjeris) razliciti od te iste,jel?
Jesam li ja igdje uspostavio neku normu, ili možda rekao koje je ponašanje ispravno? Ja sam samo rekao da se Krajišnici ponašaju drugačije nego ostali, nisam rekao šta je ispravno. Osobno mišljenje je bolje da ti ne govorim.
Ne mjerim ni po čemu, samo konstatujem. Država ima glup naziv i to je tako, zašto se ne zove Bosna i Posavina, isto ti ga dođe.
Ali ti meni nisi odgovorio na pitanje od cega/koga se to Krajisnici najrazlicitije ponasaju? Kazes da se i Hercegovci razlicito ponasaju, mora da pocinjes od necega. Sa cim/kim pravis usporedbu? Ti indirektno pricas o nekoj po tebi postojecoj normi kad kazes "drugacije od ostalih". Da ne idemo okolo kere, jel za tebe Bosna samo Sarajevo?
Gropius
Posts: 11
Joined: 11/07/2005 10:08

#130

Post by Gropius »

Umetnicka provokacija je OK i ne mislim da su prizori iz Srebrenice nepotrebni na rok koncertu. Ipak, postoje dve stvari koje su uticale na ponasanje publike. Prvo, ciscenje ispred svog dvorista: publika bi mnogo bolje reagovala da je Srebrenicu na koncertu spomenuo neki srpski bend. Denacifikaciju su ipak sproveli sami Nemci, a ako Englez u Berlinu Nemcima prica o tome kako su nacisti zli, onda je to vec elementarna nepristojnost. Drugo, o Srebrenici se u poslednjih mesec dana u Srbiji prica isto koliko i u Bosni, pa se ljudima ucinilo da bi tretiranje te teme na EXIT-u bilo previse. Dakle, tajming je bio vise nego los.

Sto se publike tice, cinjenica da je NS radikalski ne znaci nista. Prvo, radikali retko idu na EXIt, a jos manje idu da slusaju neki bend iz Zenice. Takodje, ko god je bio na EXITU zna da su Novosadjani uverljiva manjina na Exitu.

Kad se vec prica o Bosancima i Hercegovcima, mogu i ja nesto. Oceva familija je iz Bosne, majcina iz Hercegovine, bivao sam cesto i u jednom i u drugom kraju i mogu reci da nije ni blizu isto. Hercegovci su i Balkanci i Mediteranci, Bosanci samo ovo prvo. Senzibilitet, humor, akcenat, sve je razlicito. O fizionomiji da ne govorimo, H su vidljivo visi rastom.
Barbarez
Posts: 184
Joined: 03/10/2004 23:49

#131

Post by Barbarez »

Produži dalje! wrote:
Prince wrote:Oprosti liberalni Srbine, ali nije isto pobiti 100 ili 1.000 ljudi, o tome ti ja pričam.
Ne mogu se stvari izjednačavati, a to je ono čemu vi težite, priči u stilu "svi su krivi". Jesmo svi krivi, ali neki više, neki manje, neki najviše.
I neka se sudi svim zločincima, i ja sam za to, ali ne smije se isti prostor posvećivati svima, naveo sam ti i zašto. U brojkama nije mala distinkcija.
Nije istina da se i naši i hrvatski zločinci ne kažnjavaju. Bošnjački optuženici su se svi predali, a sjeti se koja dva srpska zločinca to vjerovatno neće nikada uraditi.
Sjetih se jedne izreke, "Bože me sačuvaj hrvatske kulture i srpskog junaštva".

Glede ponašanja Hercegovaca, Krajišnici se najrazličitije ponašaju, pa se država ne zove "Bosna i Krajina", što bi bilo jednako glupo kao "Bosna i Hercegovina". Imaju i oni različit naglasak, i mnogo razlika sa ostatkom Bosne.
Svi jesu krivi i to što kažeš neki manje neki više ali su svi krivi jer su zločini činjeni na sve tri strane.

Što se tiče EXIT-a to ipak nije mjesto za marketing zločina jer svih 7.5 miliona ljudi nije krivo za zločin i jednostavno dokle više nabijanje na nos kolektivizacije zločina a to je ono što se desilo u Novom Sadu. U tom Novom Sadu ima ljudi koji su protjerani iz BiH. Možda su članovi Dubioze imali drugačije namjere ali su zajebali stvar posebno jer sutra u ponoć planirana je šutnja povodom genocida u Srebrenici i bojim se da ne dođe do incidenta zbog ispada grupe Dubioza Kolektiv. Šta misliš da li bi srbijanski bend Van Gogh trebao slično uraditi u Sarajevu ili Zenici? Da se barem oda počast i srpskim žrtvama u ratu. Ne bi prošlo bez incidenta zato što narodi u BiH nemaju razumijevanja kada je riječ o žrtvama iz drugih naroda. Uvijek im sljedeća rečenica počinje sa "Ali i oni su nama". Kao da gledam sada će me okriviti da izjednačavam žrtve.


Što se Hercegovine tiče ja sam HERCEGOVAC pripadnik etničke grupe Srbi a Bosanac nikada neću biti jer se ne osjećam tako.
Na da. Svi smo stvarno isto krivi za krvoprolice u ex-jugoslaviji. Ja se sjecam kako su alijini mudzahedini u Nisu pobili 8.000 ljudi za jedan dan. kako su u Novome Sadu ustaske formacije iz Vukovara pobile 2.000 ljudi, sjecam se kako su tenkovi iz Mostara drzali Smederevo 3 godine u okruzenju i ubijali djecu snajperima u redu za vodu. Sasvim si u pravu. Sve su strane iste u sukobu u bivskoj jugoslaviji.

Pa kako vas vise nije stid i Boga i naroda. Pa lazete sami sebe vec godinama, vijekovima. Ono sto se desilo Srbiji 90-tih desilo se samo njamckoj 40 tih istoga vijeka: fasizam i borba za veliku njamacku/srbiju!!!

Naravno da je bilo masakara koje su pocinili i albanci i bosnjaci i hrvati ali je jedno u akektu u napadu zapaiti nego selo (sto je NARAVNO zlocin i treba svakoga poslati u Hag ko je to igdje uradio) i neko ko je napravio plan unistenja jednoga anroda, neko ko je JAVNO rekao da ce nestati jednoga narod i to prije rata. Ma daj te molim vas koga vi vise lazete!!!!

I naravno da nisu svi srbi krivi. Naravno da nisu svi srbi cetnici jer da jesu ne bi bili moji najbolji drugovi, moji idoli, moji najdrazi pjevaci. Masa njih su srbi i ja ih volim kao svoje najblize ali one hiljade i hiljade i hiljade osoba koje su ucestvovale u planiranju, izvrsavanj i zataskavanju zlocina u BiH su CETNICI i svi trebaju u Hag. Pa ljudi, da je 8.000 mrava trebalo je vise ludi d aih unisti nego sto je za sada osusnjeno za srebrenicu. To je misjesno, zalosno i pljuvanje na zrtve.

A i da ti kazem nesto za hercegovinu: Hercegovac sam sa dna kace i ponosam sam sa tim. Ponosam sam sto su one jadne tri ulice u mostaru izdrzale sav onaj fasizam 90-tih godina i ljudi ocuvali ljudskost. Hercegovina je dio moje domovine BOSNE I HERCEGOVINE i sve vaze lazne UDBA-ske ideje da nas sda jos i dijelite prema nekim regionima i zavdajate bacite macku od rep. Posebno na danasnji dan. Hercegovac sam ali volim dio Bosne oko Sane kao i Mostar i Sarajevo.

NEVER FORGIVE - NEVER FORGET !!!
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#132

Post by dinash »

Gropius wrote:Umetnicka provokacija je OK i ne mislim da su prizori iz Srebrenice nepotrebni na rok koncertu. Ipak, postoje dve stvari koje su uticale na ponasanje publike. Prvo, ciscenje ispred svog dvorista: publika bi mnogo bolje reagovala da je Srebrenicu na koncertu spomenuo neki srpski bend. Denacifikaciju su ipak sproveli sami Nemci, a ako Englez u Berlinu Nemcima prica o tome kako su nacisti zli, onda je to vec elementarna nepristojnost.
nije tacno. saveznici su sudili njemcima. njemci su bili prisiljeni dozivjeti i prozivjeti katarzu pod budnim nadzorom.
ovdje se glavnim osumnjicenim jos ne sudi. ja sam vidio kako se prodaju karadzic&mladic merchandise na knez mihajlovi.
srbi tek prave prvi korak. deset godina je proslo. pa tak sad, kad su dokazi pukli po medijima sirom svijeta, srbi se sjetili malo pocistiti ispred svog dvorista. ok. bolje ikad nego nikad. ali zasucite rukave, jer mulj je dubok.

uostalom ako se ti uvrijedis na spomen srebrenice to je tvoj problem. srebrenica se desila, now deal with it.
Gropius wrote:Drugo, o Srebrenici se u poslednjih mesec dana u Srbiji prica isto koliko i u Bosni,


hvala bogu. i treba da se prica JOS VISE.
u bosni se o srebrenici prica vec deset godina. vi ste tek progovorili.
Gropius wrote:pa se ljudima ucinilo da bi tretiranje te teme na EXIT-u bilo previse. Dakle, tajming je bio vise nego los.
radi se o desetogodisnjici srebrenickog masakra. ja to zovem SAVRSEN tajming. kada bi trebali o tome da pricamo? za bozic? i sta? bajkice? "mir mir mir, niko nije kriv"?
de, ba ...
Last edited by dinash on 11/07/2005 13:36, edited 2 times in total.
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#133

Post by rei »

dinash wrote:
Gropius wrote:Umetnicka provokacija je OK i ne mislim da su prizori iz Srebrenice nepotrebni na rok koncertu. Ipak, postoje dve stvari koje su uticale na ponasanje publike. Prvo, ciscenje ispred svog dvorista: publika bi mnogo bolje reagovala da je Srebrenicu na koncertu spomenuo neki srpski bend. Denacifikaciju su ipak sproveli sami Nemci, a ako Englez u Berlinu Nemcima prica o tome kako su nacisti zli, onda je to vec elementarna nepristojnost.
nije tacno. saveznici su sudili njemcima. njemci su bili prisiljeni dozivjeti i prozivjeti katarzu pod budnim nadzorom. glavnim osumnjicenim se jos ne sudi. ja sam vidio kako se prodaju karadzic&mladic merchandise na knez mihajlovi.
srbi tek prave prvi korak. deset godina je proslo. pa tak sad, kad su dokazi objavljeni na svjetskim medijima, srbi se sjetili malo pocistiti ispred svog dvorista. ok. bolje ikad nego nikad. ali zasucite rukave, jer mulj je dubok.


mos' mislit "gropius" kako su tek Englezi bili nepristojni kad su organizovali jedan odred jevreja , koji su po njemackoj hvatali naciste i
ubijali ...
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#134

Post by vryzas »

EXIT 2003 / TRICKY, MOLOKO, STEREO
MC'S, RONI SIZE...bilo je ludooooooooooooooooooooo 8) 8) 8) 8)
Gropius
Posts: 11
Joined: 11/07/2005 10:08

#135

Post by Gropius »

O Srebrenici treba da se govori jos vise? Slazem se. Ja se uvredim kad mi se spomene Srebrenica? Ni u ludilu, ja Srebrenicu spomenem sam, koje god nacije bio onaj sa kim pricam. Ja sam se te 1995. kao gimnazijalac prilicno dobro zajebavao po Beogradu, koncerti, prvi put se zaljubio ko idiot, ali mi nije bilo svejedno sta se dogadja i, sticajem porodicnih prilika, bio sam dobro upoznat ko sta radi po BiH. Drug iz razreda me je jednom nazvao ustasom.

Ali, izuzev porodica nastradalih, Srebrenica je vise problem Srba nego Bosnjaka. I proces otreznjenja ide, sporo, ali ide. Malo ko od publike prisutne u NS bi se uvredio na pomen Srebrenice, ali to ne znaci da bilo koja bosnjacka umetnicka skupina (ili bilo kakva druga) treba da se smatra pozvanim da edukuje mase po Srbiji na kojem god im se mestu prohte i u koje god vreme zele. Jedan od razloga je vec pomenuta pristojnost: ako prihvatis neciji poziv da ides kod njega u kucu, onda ga ne provociras u toj kuci.

Los tajming? Da, naravno da je los. Jer, ako je cilj bio da ovo bude umetnicka provokacija, onda ona sigurno ne treba da se izvodi u vreme kada cela zemlja vec mesec dana prica samo o tome. Umetnicka provokacija po pravilu izaziva sok, a ovde je kod publike izazvala smor, dosadu. Jer, ponavljam, veliki deo exitovske publike, a pogoovo onaj deo koga zanima kakva se muzika pravi u Zenici vrlo dobro zna sta se sve dogadjalo pre deset i vise godina. Zamislite da je 1985. neki Srbin otisao u Zagreb, ali u Kulusic, da im kaze da moraju da se suoce sa Jasenovcem.

I koji qrac im znaci ono wisdom, Bosnian kingdom, sta hoce da kazu?
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#136

Post by Zadig »

I koji qrac im znaci ono wisdom, Bosnian kingdom, sta hoce da kazu?

pa to im je text pjesme, ne mora da znaci nista, a moze i sve
nema smisla da te to nervira ili smeta ili da lupas glavu time.
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#137

Post by breskva »

Mi smo imali 10 godina milosevica( namerno malim slovom) u Srbiji, I otprilike isto toliko zrtava samo su ovde ljudi umirali od gladi, iz ocaja pucali u slepoocnice I jedni u druge za saku pasulja, I parce hleba iz kante za djubre..doktori, profesori…
Ljudi su se ovde borili za goli zivot nemajuci pojma sta se desava u Bosni a ko je imao da plati struju I glede vesti mogao je da vidi samo RTS gde je mogao da cuje samo slobu , miru I ostale degenerike. Ko god je pokusao da se suprotstavi bio je likvidiran, koliko samo novinara koji su pokusavali da kazu sta se zapravo dogadja. Znaci tortura u najgorem mogucem obliku “ dole glavu, pasi travu, cuti nisi ti u pravu”..
Ja mislim da je reakcija usledila jer su ti ljudi dosli na koncert da se opuste, navare I napiju piva I makar za trenutak pobegnu iz surove stvarnosti.
Eto tako ja to vidim a zavrsila bih sa stihovima omiljenog mi pesnika:

Ma jebite se devedesete, vas mogu jedino psovati,
Za vama niko nece zaliti niti vam stihove kovati,
Jednu ste mladost sludele budite sretne ako vam I strofu udele
Pred crkvom pravih vrednosti….

Ma daj, ma jebite se devedesete I vasa prica je gotova
I dabog da se nikad ne sete svih onih protuva I skotova,
Kad zakon metlom zamane ili ih pusti da se medjusobno tamane
Sto ima svojih prednosti jos kako……


Ziveli
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#138

Post by Alfons Kauders »

Dzaba par dobrih ljudi pokraj serbancaffe-a...
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#139

Post by alek »

breskva wrote:I otprilike isto toliko zrtava
:? sutnja je zlato
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#140

Post by rei »

alek wrote:
breskva wrote:I otprilike isto toliko zrtava
:? sutnja je zlato



:shock: :roll:
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#141

Post by breskva »

dobro Alek evo ja sutim!!!! I zvini sto sam uopste progovorila....
Serbian caffe nije merilo, njega najmanje posecuju Srbi iz srbije, a vise ovi sto su zbrisali iz domovine pa sad Srbuju po Australiji....
Evo ja pozivam svakoga da dodje kod mene u goste i sa svim mojim prijateljima i neprijateljima porazgovara o ratu i Srebrenici, videcete da smo normalni u vecini nego se nesto manje exponiramo od ovih drugih..
Cmok
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#142

Post by Alfons Kauders »

breskva wrote:dobro Alek evo ja sutim!!!! I zvini sto sam uopste progovorila....
Serbian caffe nije merilo, njega najmanje posecuju Srbi iz srbije, a vise ovi sto su zbrisali iz domovine pa sad Srbuju po Australiji....
Evo ja pozivam svakoga da dodje kod mene u goste i sa svim mojim prijateljima i neprijateljima porazgovara o ratu i Srebrenici, videcete da smo normalni u vecini nego se nesto manje exponiramo od ovih drugih..
Cmok
Vjerujem da si ti normalan ili normalna, medjutim dosta ljudi "s one strane Drine" nije. Bilo kakav dokaz za ovu tvrdnju je nazalost suvisan. To i jeste jedini problem kod vas - sto su ljudi poput tebe manjina, na stranu sve sto se desilo, kod vas dosta ljudi jos nije doslo tobe, a kad ce, ne zna se.

Hvala na pozivu, samo nemoj pustit Cecu kad se popije...
supertrip
Posts: 111
Joined: 13/07/2003 00:00
Location: Amsterdam & Barcelona
Contact:

#143

Post by supertrip »

JOS MALO ZABIJANJA GLAVA U PIJESAK I PRIJETNJI SLOBODI GOVORA!
IZ VECERNJEG LISTA;
Organizatori “Exita” ne misle odustati od slanja poruke mira pred obilježavanje 10. godišnjice maskara u Srebrenici, a tamošnji političari prijete se da ukoliko na festivalu bude ikakvih političkih poruka, sljedeće godine “Exita” neće biti.

Glazbenici nerijetko koriste svoje nastupe kako bi poslali poruku svijetu. Tako smo nedavno imali Live Aid čija je poruka bila oprost dugova zemljama Trećeg svijeta, a ovaj vikend organizatori festivala “Exit” u Novom Sadu žele poslati poruku mira svima u regiji. Tako će najvjerojatnije u ponoć između 10. i 11. srpnja s dvije najveće pozornice pjesmom "I save the world" grupe Eurithmics biti poslana poruka mira.

Za radikale, koji su na vlasti u Novom Sadu, povezivanje ratnih zločina i glazbenog festivala je neprihvatljivo. Stoga najavljuju rigorozne mjere prijetećei da “Ukoliko se ta manifestacija, koja služi da se mladi provedu, igraju i druže, koja je postala tradicija i koju radikali nisu ukinuli, pretvori u bilo kakvu političku provokaciju, to znači da iduće godine 'Exita' neće biti”.

Ptpredsednik Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić izjavio je sljedeće: “Ukoliko se pretvori u bilo kakvu političku provokaciju, onda naravno da će to biti obmana onih koje su pozvali, a i grada Novog Sada, koji im je omogućio da organizaciju naprave. To onda znači da ´Exita´ neće biti. I nije to samo spominjanje Srebrenice, nego i naznaka bilo kakve politizacije toga.”

Organizatori „Exita” najavili su ranije da će tijekom festivala biti organizirani i akademski programi i tribine, na kojima će biti riječi o problemima mladih ljudi u Srbiji u vezi s integracijom u Europu, dobijanjem viza, priznavanjem diploma s domaćih fakulteta u inozemstvu, zaštiti zdravlja itd.

Poseban segment festivala će biti posvećen obilježavanju desetogoodišnjice zločina u Srebrenici, kada će se promovirati i knjiga o Srebrenici, u izdanju Helsinškog odbora za ljudska prava.

Na ovogodišnjem "Exitu" nastupit će velike svjetske zvijezde poput Garbage, White Stripes, Ian Brown, Slayer, Carl Cox, Underworld, Fatboy Slim i Apocalyptica.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#144

Post by Soul_Sista »

Za radikale, koji su na vlasti u Novom Sadu, povezivanje ratnih zločina i glazbenog festivala je neprihvatljivo. Stoga najavljuju rigorozne mjere prijetećei da “Ukoliko se ta manifestacija, koja služi da se mladi provedu, igraju i druže, koja je postala tradicija i koju radikali nisu ukinuli, pretvori u bilo kakvu političku provokaciju, to znači da iduće godine 'Exita' neće biti”.
:zzzz:

Nek ne bude, bit ce godinu poslije te. :D
supertrip
Posts: 111
Joined: 13/07/2003 00:00
Location: Amsterdam & Barcelona
Contact:

#145

Post by supertrip »

Pa tako ti je kad se oslonis na radikale da ti nesto "poklone", "dozvole" itd..Njihov klerofasisticki program, sa komunistickim nacinom rada rezultira u ovakvim izjavama.
A i u pravu si, neka ga ne bude ako je to radikalna manifestacija, fuck it.
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#146

Post by dinash »

breskva wrote:Serbian caffe nije merilo, njega najmanje posecuju Srbi iz srbije, a vise ovi sto su zbrisali iz domovine pa sad Srbuju po Australiji....
ali ovo je tacno. najveci nacionalisti u srbiji sa kojima sam se susretao su bili bosanski i hrvatski srbi. beogradjani su mi govorili gdje da ne idem jer je tamo puno "vikend ratnika". ja sam bio iznenadjen kad sam cuo da i beogradjani koriste istu terminologiju za te ljude.

elem. i prijasnjoj mini prepiski sa walterom ... pardon ... gropiusom (:)), nisam zelio izazivati. ali si dajem za pravo biti emocionalan u ovakvim slucajevima i na ovakvim temama. na kraju krajeva, ne mozes se sa svakim DOBRO posvadjati. treba imati mozga za to.

ostajte mi zivi, sretni i debeli :D
see ya
Posts: 194
Joined: 07/12/2004 22:41

#147

Post by see ya »

Citat sa iskon.hr

U priopćenju Exit tima, koje prenosi b92, stoji da su organizatori od policije dobili informaciju o dojavama da će, ako emitiraju poruku mira, na festivalu biti bačena bomba.

Exit tim je poslije prvih policijskih upozorenja, još prije tjedan dana, odlučio umjesto prije najavljene minute šutnje za žrtve srebreničkog zločina na festivalskim videozidovima odaslati poruku mira.

Na tri najveće festivalske pozornice trebala je biti puštena prigodna pjesma Annie Lennox I Saved the World Today, u počast žrtvama svih ratnih zločina na Balkanu.

"Policija nam je sinoć priopćila da je teroristički napad vrlo izvjestan, gotovo siguran u slučaju da emitiramo poruku mira, zbog čega smo od toga odustali", navodi se u priopćenju Exit tima.

Tekst poruke trebao je biti: "Deset godina kasnije, obećavamo svojoj djeci i unucima svoje djece i djeci unuka svoje djece, da se neće ponoviti Srebrenica, Bratunac, Vukovar, Oluja, Ahmići, Đakovica, Staro Gacko. Nikad više."
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#148

Post by morti »

FIGHTING WITH THE WISDOM FOR THE BOSNIAN KINGDOM

:D

Bi hairli man... :D

Dubioza je zakon!!!
Gropius
Posts: 11
Joined: 11/07/2005 10:08

#149

Post by Gropius »

Ok, fighting with the wisdom for Bosnian kingdom moze da zvuci simpaticno, ali ja izgleda imam uslovni refleks na pominjanje restauracije bilo kakve monarhije bilo gde, pa mozda tako reagujem i kad je posredi obicna zajebancija.

Vidim, neki gore stavljaju moj nick pod navodnike, neki me smatraju izvesnim Walterom, no dobro... ako toliko licim na nekog drugog diskutanta (sto nisam, nikad nisam cuo za Waltera), to je moja greska.
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#150

Post by dinash »

Gropius wrote:Vidim, neki gore stavljaju moj nick pod navodnike, neki me smatraju izvesnim Walterom, no dobro... ako toliko licim na nekog drugog diskutanta (sto nisam, nikad nisam cuo za Waltera), to je moja greska.

Walter Gropius

Image
Post Reply