Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27751
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1026 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Point. »

Fossil wrote:Hvala na odg. Imam firestick i nettv mi se cini kao najstabilniji ove smartiptv cesto prave probleme upravo kad je najpotrebnije npr. liga prvaka kad je u pitanju. Zato sam htio uzeti nettv. Ali ak nema arenesport svakako moram traziti alternativu.
.
Last edited by Point. on 26/09/2019 20:22, edited 1 time in total.
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#1027 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by BornInHell »

Šta čemo sad sjebaše nam IPTV
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1028 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Maraschino »

Ovaj put su ih bas povaljali. Vise od 200 servera su oborili koji su ilegalno distribuirali linije. :D

Image

neki su se vec oporavili
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#1029 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by MaroonBrigade »

BornInHell wrote:Šta čemo sad sjebaše nam IPTV
kome? :D
User avatar
luckylaka
Posts: 22457
Joined: 15/01/2010 06:28

#1030 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

MaroonBrigade wrote:
BornInHell wrote:Šta čemo sad sjebaše nam IPTV
kome? :D
I moj jedan su oborili nece se oporaviti uskoro a ovaj drugi radi normalno.Licno mislim da je to maslo ovi navodno legalni servisa nettv i gss da povaljaju ove male
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1031 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Maraschino »

luckylaka wrote:
MaroonBrigade wrote:
kome? :D
I moj jedan su oborili nece se oporaviti uskoro a ovaj drugi radi normalno.Licno mislim da je to maslo ovi navodno legalni servisa nettv i gss da povaljaju ove male
Nisu to mali, oni su ilegalni. :)
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#1032 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by BornInHell »

luckylaka wrote:
MaroonBrigade wrote:
BornInHell wrote:Šta čemo sad sjebaše nam IPTV
kome? :D
I moj jedan su oborili nece se oporaviti uskoro a ovaj drugi radi normalno.Licno mislim da je to maslo ovi navodno legalni servisa nettv i gss da povaljaju ove male
De mi pošalji u PP taj što radi da ga isprobam
User avatar
luckylaka
Posts: 22457
Joined: 15/01/2010 06:28

#1033 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

@born mogu ti pozlati kontakt adresu i opet zavisi u kojoj drzavi se nalazis tj.kontinentu.Meni u usa radi dobro jedino Sport club 1 ne radi drugi dan
User avatar
B6Redhell
Posts: 5877
Joined: 25/12/2010 04:56

#1034 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by B6Redhell »

I moj su sjebali. Znam da je lista jos validna a stb blokiran. Nabasa ovdje na ovu informaciju.

Ova zajebancija sa xtreme codes je slicna onoj u usa kad su zaplijenili servere od forteca, viewsat i mnogih fta uredjaja i servera I tako mnoge glavesine zavrsile u zatvoru,,
pohvatali resellere i dobili informacije od end usera.
I tako meni dodje tužba od dish/echo kompanije. Reseller dao moje informacije, paypal isto tako dao moje informacije i ljudi pokucaše na vrata. Izvuko sam se bez ikakve kazne
Ali nije za zajebanciju.....
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#1035 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by BornInHell »

B6Redhell wrote:I moj su sjebali. Znam da je lista jos validna a stb blokiran. Nabasa ovdje na ovu informaciju.

Ova zajebancija sa xtreme codes je slicna onoj u usa kad su zaplijenili servere od forteca, viewsat i mnogih fta uredjaja i servera I tako mnoge glavesine zavrsile u zatvoru,,
pohvatali resellere i dobili informacije od end usera.
I tako meni dodje tužba od dish/echo kompanije. Reseller dao moje informacije, paypal isto tako dao moje informacije i ljudi pokucaše na vrata. Izvuko sam se bez ikakve kazne
Ali nije za zajebanciju.....
Pomaželi VPN..ovo je policija fatala u Evropi i kažu da je pogodženo oko 50 miliona end usera. Neznam dali bi nas u USA zezali posto je u Evropi bila racija a da tjeraju 50 miliona ljudi je nemoguče
User avatar
B6Redhell
Posts: 5877
Joined: 25/12/2010 04:56

#1036 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by B6Redhell »

BornInHell wrote:
B6Redhell wrote:I moj su sjebali. Znam da je lista jos validna a stb blokiran. Nabasa ovdje na ovu informaciju.

Ova zajebancija sa xtreme codes je slicna onoj u usa kad su zaplijenili servere od forteca, viewsat i mnogih fta uredjaja i servera I tako mnoge glavesine zavrsile u zatvoru,,
pohvatali resellere i dobili informacije od end usera.
I tako meni dodje tužba od dish/echo kompanije. Reseller dao moje informacije, paypal isto tako dao moje informacije i ljudi pokucaše na vrata. Izvuko sam se bez ikakve kazne
Ali nije za zajebanciju.....
Pomaželi VPN..ovo je policija fatala u Evropi i kažu da je pogodženo oko 50 miliona end usera. Neznam dali bi nas u USA zezali posto je u Evropi bila racija a da tjeraju 50 miliona ljudi je nemoguče

Ovo gore sto sam napiso to je bilo za decodere, card sharing, i fakticki kradja satelitskog signala.
Ali iptv je specifican. To je kao internet surfanje. Tesko da mogu nesto zadnjim korisnicima. A vpn ne pomaze. Zakonodavstvo ako hoce da goni individualce obicno moraju preko transakcija da dokazu da si ucestovao. A njima ni vpn nije prepreka.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1037 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Maraschino »

Ja furam opet. :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 5877
Joined: 25/12/2010 04:56

#1038 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by B6Redhell »

I kod mene se vratili ali platforma je drugacija. Vidi se da je big brother down.. ni epg ni VoD kanala. I pola je i dalje zakljucano...
User avatar
luckylaka
Posts: 22457
Joined: 15/01/2010 06:28

#1039 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

U Usa kada krene ova akcija a krenut ce sigurno ima da nas nema.Kod mene je sve otislo u qrac i sam vlasnik servisa kaze da ce se tesko oporaviti jer im je sjeban taj neki x panel preko kojeg 90 % vlasnika peodaje muda pod bubrege.Svi legalni a skoro svi se sad osjednom ustokali.
User avatar
Point.
Posts: 27751
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1040 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Point. »

Šta je bilo, nisam u toku.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1041 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by vjesticanametli »

O cemu vi :shock: kake kazne pare :shock: moj iptv radi
User avatar
Point.
Posts: 27751
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1042 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Point. »

Vrijeme da se skloni iptv app sa tv ili šta?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1043 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by vjesticanametli »

Kod mene setup box i na 2 tv app :-) sta sad nista ja njihA ne skonta....placala vazda kesom :lol:
User avatar
luckylaka
Posts: 22457
Joined: 15/01/2010 06:28

#1044 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

Point. wrote:Vrijeme da se skloni iptv app sa tv ili šta?
Pratis li sta se desava u europi.Interpol je pokrenuo akciju na suzbijanju ilegalnih operatora.Neki su vec pofatani i duzni su da otkriju korisnike istih kanala u saradnji sa pay palom.Kazu da uskoro slijedi akcija i u USA.Ne znam koji su to ovdje legalni jer mene je i vlasnik mog servisa upozorio da je nelegalan i ugasio svoj servis
User avatar
luckylaka
Posts: 22457
Joined: 15/01/2010 06:28

#1045 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by luckylaka »

vjesticanametli wrote:Kod mene setup box i na 2 tv app :-) sta sad nista ja njihA ne skonta....placala vazda kesom :lol:
Kontaj da je to sto gledas nelegalno i protivzakonito i ako te uhvate krivicno odgovaras osim ako ne gledas one legalne
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1046 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by vjesticanametli »

Ne vjerujem da je legalno a placala nisam nikad preko pp i banke
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1047 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Maraschino »

Bio ja ljetos u Bosni i ponio svoj Mibox s. Ledi i nema sanse da ga gledas. Zovem ove sto mi daju internet da to malo prociste inace skroz mi spor internet.
Kaze covjek, sta to koristis pa vuce ovoliko interneta.
Sta te briga koliko vuce i ne kupujem internet na kantu nego na brzinu i obezbijedi mi placenu brzinu.
Mogu ja tebi obezbijediti brzinu ali ti ne mozes ovo ovdje gledati da placas 100€ mjesecno.

Jos malo sa njima porazgovarao i shvatim da oni zele svoje kutije i svoje programe tusiti a ne tamo neke divlje koje mi donosimo da guraju internetom.
User avatar
Point.
Posts: 27751
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1048 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Point. »

luckylaka wrote:
Point. wrote:Vrijeme da se skloni iptv app sa tv ili šta?
Pratis li sta se desava u europi.Interpol je pokrenuo akciju na suzbijanju ilegalnih operatora.Neki su vec pofatani i duzni su da otkriju korisnike istih kanala u saradnji sa pay palom.Kazu da uskoro slijedi akcija i u USA.Ne znam koji su to ovdje legalni jer mene je i vlasnik mog servisa upozorio da je nelegalan i ugasio svoj servis
Nisam upratio. Mislio sam da je iptv u nekoj sivoj zoni tj nit legalan nit ilegalan upravo što se kod end usera ne vrši dekodiranje niti su serveri u EU. Tako je bilo zadnje što sam čitao. Ja sam uplatio prošle godine u bit coin, nikad preko paypala. I šta sad da se radi? Da se izbriše aplikacija?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1049 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by Maraschino »

Ja i dalje koristim njihove usluge iako imam i legalni box od lokalnog provajdera.
Kada mi treba nesto sa nasih prostora tu je a ostalo preko legalnog boxa.
Sutra da mi neko pokuca na vrata isto cu dati objasnjenje.
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#1050 Re: Ex Yu TV Kanali za Dijasporu

Post by armin071 »

Ma tesko oni mogu malim potrosacima ista. Nema tu ni ugovora ni nista slicno. To je cisto gledanje nekog strima sa interneta. E vec je drugi par cipela ovi sto s tim zaradjuju lovu ti su vec interesantniji i tu bi se moglo nesto uganjati. Isto je bilo i sa masom stranica koje i dan danas rade gdje mozes gledati filmove koji su trenutno u kinu. Isto se raja prepadala ali u biti ne mozes ti mene kazniti za nesto sto je slobodno dostupno na internetu. Znaci obicno "konzumiranje" je nesto sasvim drugo od uzimanja miliona bez placanja poreza i sl....
Post Reply