(Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#1 (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by saraf_osmica »

Dragi čitaoci,

Veliko mi je zadovoljstvo da vam poželim dobrodošlicu na novi INFO Online web sajt. Novi izgled našeg web sajta je samo mali dio promjena koje su se desile u proteklih mjesec dana. Ona najvažnija promjena je: Info magazin u papirnom izdanju je zaključno sa brojem 194, za mart 2014. godine, potpuno prešao u digitalni oblik – web sajt koji upravo čitate.

Sigurno se pitate zašto smo se nakon 194 izdanja i skoro 17 godina neprekidnog izlaženja (prvi broj magazina INFO štampan je u septembru 1997. godine) odlučili na jedan tako radikalan potez. Odgovor je jednostavniji nego što ste možda pomislili na prvi pogled – tehnologija je toliko napredovala da nam je papirni mediji počeo predstavljati kočnicu. Spora dinamika objave, nemogućnost međusobnog povezivanja tekstova, problemi sa distribucijom, spora komunikacija sa čitaocima, te nemogućnost prikaza video materijala samo su od nekih razloga zbog kojih smo osjećali da nešto moramo promijeniti.

Tokom 17 godina postojanja, nekoliko puta smo nailazili na slične prelomne trenutke tokom postojanja INFO magazina. Onih koje se najradije sjećamo su vezani za optičke medije koji su jedno vrijeme izlazili zajedno sa papirnim izdanjem. Prilikom uvođenja CD-a smo se pitali da li će čitaoci prihvatiti novi mediji, pa je na red došao DVD koji je donio pitanje posjedovanja odgovarajućeg hardvera, da bi konačno ukidanje DVD-a kojeg je prevazišao Internet donio pitanje konkurentnosti na tržištu.

Potpuna transformacija magazina INFO u digitalno izdanje također je donijela brojna pitanja. Da li su naši čitaoci spremni na takvi promjenu je svakako ono najvažnije. Međutim, kako tehnologija mijenja svijet, tako i svi mi moramo promijeniti neke stare navike, poput čitanja papirnih magazina koji sve češće nalaze neke nove oblike postojanja. Sva značajnija istraživanja pokazuju da se informacije sve više i više konzumiraju putem digitalnih medija, pa je naš korak trasformacije magazina u digitalni oblik ništa više nego razvojni korak.

U svakom slučaju, od danas sadržaje koje je donosio magazin INFO možete konzumirati na dva načina. Prvi je web sajt koji upravo čitate, a koji pored standardnih rubrika na koje ste navikli ima i sekciju Video sa video recenzijama, te forum na kojem ćemo ostvariti mnogo bržu i prisniju komunikaciju. Ima tu još promjena, ali ostaviću da nešto i sami otkrijete dok se budete upoznavali sa našim novim web sajtom.

Drugi način konzumacije sadržaja koji vam pripremamo je u vidu TV emisije Terminal 26 koja se od septembra prošle godine emituje na BHT-u, u terminu: subota, 17:00h (repriza: petak, popodnevni termin). Ako ste kojim slučajem propustili neku od epizoda, potražite ih u rubrici Video ili na našem YouTube kanalu.

Nadamo se da ćete uživati u sadržajima koje pripremamo za vas.

Redakcija INFO Online
Last edited by saraf_osmica on 04/04/2014 23:49, edited 1 time in total.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#2 Re: Nema više printanog magazina "Info" :((((

Post by navedeni »

Realno, nema nista tuzno u ovoj vijesti, cak su mozda trebali i ranije odustati od printanog izdanja, jer ciljna publika njihova visi za kompjuterom, kao ja npr.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#3 Re: Nema više printanog magazina "Info" :((((

Post by _mufljuz_ »

ja imam napisan clanak za INFO - i volio bih bih kad bi ga negdje mogli iskopat meni 'nako za dusu - a detalje ako mogu poslat na PP?

ja sam strasno ponosan na taj clanak - prvo sto mi je 'ljeba zaradio - i drugo sto mi je odobren skoro u potpunosti odradjen sa mojim printom....

od srca Vam hvala lijepa sto ste mi izasli ususret.... veliko veliko hvala....
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#4 Re: Nema više printanog magazina "Info" :((((

Post by _mufljuz_ »

navedeni wrote:Realno, nema nista tuzno u ovoj vijesti, cak su mozda trebali i ranije odustati od printanog izdanja, jer ciljna publika njihova visi za kompjuterom, kao ja npr.
ima tuzno neceg jer konvencionalne, tradicionalne stvari nestaju.....
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#5 Re: Nema više printanog magazina "Info" :((((

Post by navedeni »

_mufljuz_ wrote:
navedeni wrote:Realno, nema nista tuzno u ovoj vijesti, cak su mozda trebali i ranije odustati od printanog izdanja, jer ciljna publika njihova visi za kompjuterom, kao ja npr.
ima tuzno neceg jer konvencionalne, tradicionalne stvari nestaju.....
cestitam za članak, a tako ti je sve u żivotu, get over it
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Nema više printanog magazina "Info" :((((

Post by Truba »

što je na papiru ostaje
sve je ostalo prdimahovina
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#7 Re: Nema više printanog magazina "Info" :((((

Post by ExNihilo »

Tuga. Jedini BH informatički magazin odlazi u historiju. Toliko uspomena.
User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#8 Re: Nema više printanog magazina "Info" :((((

Post by saraf_osmica »

ExNihilo wrote:Tuga. Jedini BH informatički magazin odlazi u historiju. Toliko uspomena.
Važno je da Expres i Avaz probijaju sve rekorde :(((

Kakv narod, takve i novine.
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#9 Re: Nema više printanog magazina "Info" :((((

Post by hopi »

žao m je
info sam sa prekidima kupovao, zadnji broj koji sam kupio je jan. ili februarski ove godine i ono ok je bio ali nije nešta previše bilo za pročitati.
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#10 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by mokra_carapa »

Ima li neko prva 2-3 CD-a što su izašla da ih postavi negdje na torrent ili neki drugi servis? Nekada davno objaviše moj program u sekciji bhware pa ako je kome na ruku Big Thanks :)

Na žalost sad spadaju u obični IT portal a konkurencija je tu golema.. valjda će kojim čudom preokrenuti stvar ali trebali bi biti poprilično inovativni ovakav sadašnji sajt i nije čemo još... profi it magazin na joomli i kunana forumu :shock:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#11 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by semirsar »

mokra_carapa wrote:Ima li neko prva 2-3 CD-a što su izašla da ih postavi negdje na torrent ili neki drugi servis? Nekada davno objaviše moj program u sekciji bhware pa ako je kome na ruku Big Thanks :)

Na žalost sad spadaju u obični IT portal a konkurencija je tu golema.. valjda će kojim čudom preokrenuti stvar ali trebali bi biti poprilično inovativni ovakav sadašnji sajt i nije čemo još... profi it magazin na joomli i kunana forumu :shock:
Imam ja skoro sve, mislim da su od broja 20 poceli sa njima, nek me neko ispravi ako grijesim?
Vidi o kojem broju je rijec, nije problem prebaciti. :thumbup:
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#12 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by newlevel »

Sto jest jest, cjena vam je bila normalna, za razliku od onij bogova.

Sent from my Nokia 3310
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#13 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by mokra_carapa »

semirsar wrote:
mokra_carapa wrote:Ima li neko prva 2-3 CD-a što su izašla da ih postavi negdje na torrent ili neki drugi servis? Nekada davno objaviše moj program u sekciji bhware pa ako je kome na ruku Big Thanks :)

Na žalost sad spadaju u obični IT portal a konkurencija je tu golema.. valjda će kojim čudom preokrenuti stvar ali trebali bi biti poprilično inovativni ovakav sadašnji sajt i nije čemo još... profi it magazin na joomli i kunana forumu :shock:
Imam ja skoro sve, mislim da su od broja 20 poceli sa njima, nek me neko ispravi ako grijesim?
Vidi o kojem broju je rijec, nije problem prebaciti. :thumbup:
Ja sam davno poklonio svoju kolekciju mlađem komšiluku a ako ti nije frka prva 2-3 ne sjećam se kako se zvao program ugl je bio neki kompresor kao winrar :-)
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#14 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by semirsar »

mokra_carapa wrote:
semirsar wrote:
mokra_carapa wrote:Ima li neko prva 2-3 CD-a što su izašla da ih postavi negdje na torrent ili neki drugi servis? Nekada davno objaviše moj program u sekciji bhware pa ako je kome na ruku Big Thanks :)

Na žalost sad spadaju u obični IT portal a konkurencija je tu golema.. valjda će kojim čudom preokrenuti stvar ali trebali bi biti poprilično inovativni ovakav sadašnji sajt i nije čemo još... profi it magazin na joomli i kunana forumu :shock:
Imam ja skoro sve, mislim da su od broja 20 poceli sa njima, nek me neko ispravi ako grijesim?
Vidi o kojem broju je rijec, nije problem prebaciti. :thumbup:
Ja sam davno poklonio svoju kolekciju mlađem komšiluku a ako ti nije frka prva 2-3 ne sjećam se kako se zvao program ugl je bio neki kompresor kao winrar :-)
Koliko vidim, bh.ware sekcija taj naziv ima od br.80, prije se zvala domaci um... pomoglo bi kad bi se sjetio kad je objavljen taj cd koji te zanima i naziv programa, jer ja se vec pogubio u nostalgiji,jbg. Al' mi ovaj AV vristi psmmtrpsrt, izgleda smo tada sve same viruse kljucali za dorucak :lol:
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#15 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by Entropio »

Bio sam redovni čitalac od prvog proja iz 1997. pa do 2003. Toliko uspomena.
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#16 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by mokra_carapa »

Ovako je to nekad bilo... kad je winamp 3 bio senzacija :bih:

Image
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#17 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by mokra_carapa »

Vidim da ovdje i dalje rade neki linkovi ako kome treba. Nedavno sam trazio jedan stari CD Info casopisa :)

https://web.archive.org/web/20220526203 ... nfo-arhiva
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#18 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by billy organ »

Stari dobri INFO cd-ovi, uz programe, gomila slika manekenki, biseri komentatora, demo igrice, sjecam se Dave Mirra BMX demo, spotovi Skroz - Kada te droge sposte i Explain od Adija Lukovca.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#19 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by n+1 »

Toliko godina poslije...još nemamo digitalizovanu arhivu časopisa. Naš odnos prema kulturnoj baštini.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#20 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by n+1 »

mokra_carapa wrote: 12/07/2023 18:17 Vidim da ovdje i dalje rade neki linkovi ako kome treba. Nedavno sam trazio jedan stari CD Info casopisa :)

https://web.archive.org/web/20220526203 ... nfo-arhiva
Ima li neko arhivu svih CD/DVD sa ovih linkova?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#21 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by n+1 »

mokra_carapa wrote: 12/07/2023 18:17 Vidim da ovdje i dalje rade neki linkovi ako kome treba. Nedavno sam trazio jedan stari CD Info casopisa :)

https://web.archive.org/web/20220526203 ... nfo-arhiva
Koji rade? Meni nijedan. :D
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#22 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by Quaresma »

ljudi, ako iko ima broj sa glavnom temom vezano za Google Nexus. Ja sam imao, ali mater tada radila generalku i ostao sam bez ogromnog broja. A volio bih jos jednom prelistati taj broj. Ne sjecam se tacno koji je, ali mislim da je godina 2009-2010.

Ako ko ima, nije problem dogovoricemo se i za cijenu.

Trazim ovo godinama, al bezuspjesno.
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#23 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by Entropio »

E kad se sjetim... jedva cekao da odem na trafiku da kupim Info dok izadje. Bug, PcChip isto nisam propustao.
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#24 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by mokra_carapa »

Da slucajno neko nema cd broj 35 da podjeli na mega ili neki torrent?
User avatar
escobar__
Posts: 8885
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#25 Re: (Ex)Magazin "INFO"-ALL ABOUT

Post by escobar__ »

Stranicu više ne mogu otvoriti, je li to konačno ugašen Web portal?
Post Reply