ex gimnazijalci

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Kad biste ponovo upisivali srednju, da li bi to bila Opća gimnazija?

DA
87
77%
NE
26
23%
 
Total votes: 113

dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#76

Post by dr.iver »

Koji baaa Miljenko? :lol:

Milenko valjda, ali on me razocarao, mojoj generaciji je pricao drugu pricu nego sto sad radi.
guevera
Posts: 69
Joined: 10/02/2007 15:20

#77

Post by guevera »

kako god onaj crnogorac...vazda nesto psuje i zajebava... al ima klosara od profesora u ovoj skoli da to nije normalno. po tome se najbolje vidi da je skola propala...
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#78

Post by Chischo »

ma milenko je debil retardirani,
sestru od mog jarana spuco kljucevima u rebra na horu,
ma treba mu noge slomit, jos kad se onaj njegov debilni sin podje kurcit u onom cliu,
dodje ispred jazza-a ili collegiuma i parkira ga kod vrata skoro...
dolazio u teretanu(njegov sin) u podrumu gimnazije,
ljudi mu se smijali, kad podje lafo nesto pozirat pred ogledalom, isprsi se
stomacina mu ko vreca pjeska, a bicepsi ko cokoladne bananice,
lepina i kavaz mu prodali jednom cokoladno mlijeko i rekli mu da su aminokisleine...
klosaru jedan, prolij znoj, trci, ustaj u 8 idi u trim, crkni, pa izadji iz trima kad ti se smuzi zivot od tegova i sprava...

a milenko, moron, nek si zabije madrigal u onu stvar...
kad sam iso u gimnaziju nesto se ismijavo, kaze metalurzi vode opstinu,
gledaj njega muzicar, a neki put ga ja gledo na tv nesto pametuje o budzetu kantona....
haaalo MUZICAR....
klosar!

uh sto se naljuti!


:x :x :x :x
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#79

Post by vela-ze »

Chischo wrote:ma milenko je debil retardirani,
sestru od mog jarana spuco kljucevima u rebra na horu,
ma treba mu noge slomit, jos kad se onaj njegov debilni sin podje kurcit u onom cliu,
dodje ispred jazza-a ili collegiuma i parkira ga kod vrata skoro...
dolazio u teretanu(njegov sin) u podrumu gimnazije,
ljudi mu se smijali, kad podje lafo nesto pozirat pred ogledalom, isprsi se
stomacina mu ko vreca pjeska, a bicepsi ko cokoladne bananice,
lepina i kavaz mu prodali jednom cokoladno mlijeko i rekli mu da su aminokisleine...
klosaru jedan, prolij znoj, trci, ustaj u 8 idi u trim, crkni, pa izadji iz trima kad ti se smuzi zivot od tegova i sprava...

a milenko, moron, nek si zabije madrigal u onu stvar...
kad sam iso u gimnaziju nesto se ismijavo, kaze metalurzi vode opstinu,
gledaj njega muzicar, a neki put ga ja gledo na tv nesto pametuje o budzetu kantona....
haaalo MUZICAR....
klosar!

uh sto se naljuti!


:x :x :x :x
slazem se!!!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#80

Post by dr.iver »

Meni je predavao prije nego sto je postao politicki aktivan.
I srao je na casovima o opcini i opcinarima, o politicarima opcenito, ali kad je sebe nasao onda je okrenuo pricu. To me podsjeca na onog pjetla sto pokazuje smjer vjetra.
A i jebavao je konju mater sa slusanjem muzike, nesto je i imalo pristojan zvuk, ali vecina stvari je sumila, pa presnimavaj, slusaj jebaji se za 2 ili 3.
I prica kako na hor idu samo najbolji, a u Italiji ili kad odu negdje drugo pijanke svaku noc...al eto zavrsi se i to, dodju neki drugi, pa opet sve isto, ukrug...
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#81

Post by vela-ze »

dr.iver wrote:Meni je predavao prije nego sto je postao politicki aktivan.
I srao je na casovima o opcini i opcinarima, o politicarima opcenito, ali kad je sebe nasao onda je okrenuo pricu. To me podsjeca na onog pjetla sto pokazuje smjer vjetra.
A i jebavao je konju mater sa slusanjem muzike, nesto je i imalo pristojan zvuk, ali vecina stvari je sumila, pa presnimavaj, slusaj jebaji se za 2 ili 3.
I prica kako na hor idu samo najbolji, a u Italiji ili kad odu negdje drugo pijanke svaku noc...al eto zavrsi se i to, dodju neki drugi, pa opet sve isto, ukrug...
zaboravio si kockanje na poker aparatima u lutriji bih
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#82

Post by dr.iver »

:lol:
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#83

Post by Chischo »

joooj Boze daj mi hekler!
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#84

Post by amrino »

Meni je Milenko bio tito i jos uvijek je samo zato sto je totalno LUUUUDDD :D

"Profesore sta cemo raditi na slijedecem casu?"

- JEST CEMO GOVNA!!! ETO STA CEMO RADIT!!!"

"Profesore kako smo uradili kontrolne?"

-"OVO JE SVE PICKIN DIM I TO DOBRO RIJEDAK!!!"

:D

Ma kakav god da je bio- bio je pravo osvjezenje u onoj ucmaloj sredini..,pogotovo kad je uletio u zbornicu i htio da prebije profesoricu njemackog Ranku- koja je by the way to i te kako zasluzila...Trebalo je na kolac :x
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#85

Post by dr.iver »

Nemoj ba, dobra je Ranka :lol:
samo se nasmijesis i ulizujes i eto ga 4 ili 5 iz njemackog.... :lol:
wir lernen deustche als zweite sprache :lol:
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#86

Post by amrino »

dr.iver wrote:Nemoj ba, dobra je Ranka :lol:
samo se nasmijesis i ulizujes i eto ga 4 ili 5 iz njemackog.... :lol:
wir lernen deustche als zweite sprache :lol:
To pali ako si musko... :D
Kod nas su svi muski super prolazili, tu i tamo pokoji kompliment, malo zalijes cvijece i dobijes 4- al zato se na nama zenama podobro izivljavala...stas- isfrustrirano zensko die Ranke- s preglasom :D
guevera
Posts: 69
Joined: 10/02/2007 15:20

#87

Post by guevera »

Chischo wrote:ma milenko je debil retardirani,
sestru od mog jarana spuco kljucevima u rebra na horu,
ma treba mu noge slomit, jos kad se onaj njegov debilni sin podje kurcit u onom cliu,
dodje ispred jazza-a ili collegiuma i parkira ga kod vrata skoro...
dolazio u teretanu(njegov sin) u podrumu gimnazije,
ljudi mu se smijali, kad podje lafo nesto pozirat pred ogledalom, isprsi se
stomacina mu ko vreca pjeska, a bicepsi ko cokoladne bananice,
lepina i kavaz mu prodali jednom cokoladno mlijeko i rekli mu da su aminokisleine...
klosaru jedan, prolij znoj, trci, ustaj u 8 idi u trim, crkni, pa izadji iz trima kad ti se smuzi zivot od tegova i sprava...

a milenko, moron, nek si zabije madrigal u onu stvar...
kad sam iso u gimnaziju nesto se ismijavo, kaze metalurzi vode opstinu,
gledaj njega muzicar, a neki put ga ja gledo na tv nesto pametuje o budzetu kantona....
haaalo MUZICAR....
klosar!

uh sto se naljuti!


:x :x :x :x
ona je jos dobro prosla...mene je gadao pepeljarom...al sve u svemu je dobar jer eto jebi ga ako nista znas da kod njega neces past... i to je neka utjeha za nas koji ni mrtvi ne bi isli na hor kod njega...
guevera
Posts: 69
Joined: 10/02/2007 15:20

#88

Post by guevera »

e da zaboravio sam reci da smriko vise ne predaje u gimnaziji...sad je direktor u medicinskoj... zamjenio ga je je mirza od kaknja... solidan lik tek zavrsio fakultet...al zato je nervozan ko budala... pukao balon na casu fraja se uhvatio trest o da ima napadaj...
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#89

Post by Oi »

guevera wrote:e da zaboravio sam reci da smriko vise ne predaje u gimnaziji...sad je direktor u medicinskoj... zamjenio ga je je mirza od kaknja... solidan lik tek zavrsio fakultet...al zato je nervozan ko budala... pukao balon na casu fraja se uhvatio trest o da ima napadaj...
opa bato! smriko direktor u medicinskoj!!!
aferim :D :D :D :D
guevera
Posts: 69
Joined: 10/02/2007 15:20

#90

Post by guevera »

a vise vremena provodi u gimnaziji...sad ga vidam svaki dan...
gumifleks
Posts: 5
Joined: 05/04/2007 21:17

#92

Post by gumifleks »

fejza je jedini vrijedan covjek u onoj gimnaziji, ilijas je tu negdje kao i adzemovicka-ostalo sa rijetkim izuzecima nekompetentni profesori i seljaci...smriko je haman nekom dobro valjao, ali neka-dovoljno smo mu zagorcavali zivot u srednjoj :x
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#93

Post by sulesavic »

gumifleks wrote:fejza je jedini vrijedan covjek u onoj gimnaziji, ilijas je tu negdje kao i adzemovicka-ostalo sa rijetkim izuzecima nekompetentni profesori i seljaci...smriko je haman nekom dobro valjao, ali neka-dovoljno smo mu zagorcavali zivot u srednjoj :x
Jeste yebeni bili... :zzzz:
gumifleks
Posts: 5
Joined: 05/04/2007 21:17

#94

Post by gumifleks »

sulesavic wrote:
gumifleks wrote:fejza je jedini vrijedan covjek u onoj gimnaziji, ilijas je tu negdje kao i adzemovicka-ostalo sa rijetkim izuzecima nekompetentni profesori i seljaci...smriko je haman nekom dobro valjao, ali neka-dovoljno smo mu zagorcavali zivot u srednjoj :x
Jeste yebeni bili... :zzzz:
ocigledno nisi nikada slusao fejzu na casu, jer da jesi ne bi nikada o nekome sudio a priori...tako ne bi trebao ni ti :roll:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#95

Post by sulesavic »

gumifleks wrote:ocigledno nisi nikada slusao fejzu na casu, jer da jesi ne bi nikada o nekome sudio a priori...tako ne bi trebao ni ti :roll:
Razmjenjivao mudrosti, plemenito piæe dijelio...
gumifleks
Posts: 5
Joined: 05/04/2007 21:17

#96

Post by gumifleks »

sulesavic wrote:
gumifleks wrote:ocigledno nisi nikada slusao fejzu na casu, jer da jesi ne bi nikada o nekome sudio a priori...tako ne bi trebao ni ti :roll:
Razmjenjivao mudrosti, plemenito piće dijelio...
upravo :D
proffa
Posts: 5
Joined: 08/04/2007 12:50
Location: Sarajevo sada

#97 caoooo raja, evo jos jednog Zenickog gimnazijalca

Post by proffa »

joooj tema je full cool, eh i ja imam sta da napise ovdje iz vise razloga... :run:
proffa
Posts: 5
Joined: 08/04/2007 12:50
Location: Sarajevo sada

#98

Post by proffa »

...zasto kazem da imam dobrog razloga da pisem na ovu temu...e pa krenimo redom... :? ja sam ona malo starija generacija koja je maturirala 1995. na kraju rata, i ja sam posljednja generacija Usmjerene gimnazije (prosvjetno-pedagoski i kulturoloski smjer, saradnik u nastavi)...gluposti, cuj "saradnik u nastavi", to je nesto kao "asistent profesoru u srednjoj skoli"... zanimanje koje nikad i nije postojalo... SRANJE U BOJAMA!!!

Helem, zavrsim ja tu gimnaziju i konacno odahnem, upisem fax, zavrsim i to, i vjerovali ili ne, ZAPOSLIM SE U NASOJ ZENICKOJ GIMNAZIJI KAO PROFESOR, i radio sam tamo 2 godine i predjem u jednu drugu Zenicku srednju skolu u kojoj i danas radim...

U gimnaziji sam imao 3 razrednika: u prvom mi je bio Menso, pa je onda postao direktor, pa onda drugi i treci Anto Trogrlic (fiziku predavao dok nije pobjegao u Hrvatsku), i na kraju u cetvrtom pokojni Olujic...

eeeeeee bilo je u to vrijeme svega i svacega, od onih koji su zaista radili svoj posao kako treba, spomenuo bih: rahmetli Azru Murtic, Dzemu (limesa)...Milenko mi je vjerovali ili ne 4 godine predavao, valjalo je to pregurati i istrpiti... a sjecate li se Kadrije (hemicarke) i njenih provala tipa: "jooooj djeco jest ovo dosadno, pa pocne zijevati....je li i vama ova hemija dosadna?"....a sada drzi BONEX butik.... Fadila Memisevic i Cveta Despot (pokojna) su mi predavale Historiju, Cveta je nacionalist bila, uhh... u ratu je na tabli cirilicom pisala, a Fadila je doktorirala, preselila u Sarajevo i postala direktorica Drustva za ugrozene narode.... a ko se sjeca Ksenije Jursa (geograficarke)??? Opicena zenska...zvala nas "pilici moji", a kad hoce da pita kaze "PILICI DANAS JE CERUPANJE!!!" hahahaaa!!!! eeee, bila su to neka ljepsa vremena... Edina Vejo (psihologija i pedagogija), luda zenska 100%, prije 2 god. je doktorirala i radi na Pedagoskom fakultetu u ZE... Djeric mi je predavao fizicko, ma cetnik zesci, u ratu po Visegradu klao Bosnjake...idiot! Hajra mi je predavala sociologiju (njoj je mrsko zivjet a kamoli radit)...Todor mi je predavao logiku (cijelu godinu nismo od uvoda dalje dogurali), a legenda Fejzo - filozofiju (zapije se u kafani, i ako se sjeti da ima cas dodje pijan, a obicno bi nam mahnuo rukom prema ucionici iz baste "Keca" , ko biva "hajte vi, ja cu jos sjedit".... ma jooooj ko bi ih se jos sjecao, 90% tih ljudi danas ne radi vise u Gimnaziji... Matematiku mi je predavala Ljubica Ivandic, pa Esef, i u 4. Dzemo-limes...ma komedija od covjeka!!! Engleskinje su mi bile bas ono najodvratnije...Lukic Mira, i ona kobila Jasminka Crnkic... Biologiju je u to vrijeme predavala ona slovenka, mislim da se zvala Branka, a onda je u ratu dosao u Gimnaziju Naser... kaze on: ja taman iz rata, kad sam mogao protiv cetnika, mogu i protiv vas... otvori aktovku i u ratu, u kojem je cigareta bila pojam nama ucenicima, izvadi kutiju plavog ronhila i kaze, ne cekajte odmora, hajte vi odmah idite u WC...hahaaa.... a sjecam se u WC-u na drugom spratu su godinama stajala 2 poznata grafita: "Zene su kao konzerve - ili su probusene ili pokvarene...a muskarci su kao WC, il su zauzeti, ili usrani!!!" haha!!!

a kad sam poceo raditi kao prof. u nasoj gimnaziji, sve sam to poceo gledati iz neke druge perspektive, posao kao posao, nije lahko raditi ovaj posao... profesori obicno glume jako dobro, u zbornici, medju kolegama su jedno, a u razredima nesto sasvim drugo, ali i to je dio naseg posla... gluma, gluma i samo gluma, foliras ucenike da si bogom dan da sjedis na tapaciranoj stolici, i ti kao fol, sve znas, a oni malo ili nimalo...jbg....

uh ja se napisa podosta, ko ce to sve citati, eto....toliko za sada od mene... generacija 1991-1995. 8-) :-D
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#99

Post by Chischo »

sta si bolan predavo, mozda si i meni sta...
ja sam gen. 98-02
proffa
Posts: 5
Joined: 08/04/2007 12:50
Location: Sarajevo sada

#100

Post by proffa »

mijenjao Fejzu kad je postao direktor biblioteke, ali nisam imao punu normu tako da nisam svim odjeljenjima predavao... ma to nije bilo dugo... dvije sezone, a onda sam presao u drugu skolu...
Post Reply