ex gimnazijalci

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply

Kad biste ponovo upisivali srednju, da li bi to bila Opća gimnazija?

DA
87
77%
NE
26
23%
 
Total votes: 113

slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#126 Re:

Post by slavemaster »

dr.iver wrote:Ma stavili su njene provale negdje na net...ne mogu to naci...
http://pedalina.tripod.com/
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#127 Re: ex gimnazijalci

Post by slavemaster »

ah...sad bi se vratio makar na dan...
lijep vakat bio....makar meni....razred nam bio pravo dobra ekipa....branka nam bila razredna....neki je voljeli neki bas i ne...na kraju se korektno rastadosmo....esef-hljeb nam matematiku drzo....dodje coak i pita nas sta cemo radit....a mi njemu da nam malo pricate kako vam je bilo u emiratima.....
a darku legendu vazda imitrali s onim njegovim legendarnim pokretima....a sa sladjom vazda bili jarani....
a smirko nam jednom doso a tabla bila isarana,redar nije obriso na vakat i ovaj se naljutio i poso da pise po njoj....i taman dje je posarano on popusti kredu da se ne vidi....i onda kad cita cenzuirse taj dio...i sve nas onda tu lekciju pito...
a mile nam vazda prospio pricu kako je on svog sina isjeto s casa....lafo se trebali prepast....
izo.....kralj....malo iso na zivce cestom promjenom raspolozenja.....al se mngima nacuvo ledjaa....
al hajraa......pitali je jednom...profice....sta ste u horoskopu....kaze ona...riba zar se ne vidii.....mi legli svi....
jah......
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#128 Re: ex gimnazijalci

Post by Hare_ze »

slavemaster wrote:ah...sad bi se vratio makar na dan...
lijep vakat bio....makar meni....razred nam bio pravo dobra ekipa....branka nam bila razredna....neki je voljeli neki bas i ne...na kraju se korektno rastadosmo....esef-hljeb nam matematiku drzo....dodje coak i pita nas sta cemo radit....a mi njemu da nam malo pricate kako vam je bilo u emiratima.....
a darku legendu vazda imitrali s onim njegovim legendarnim pokretima....a sa sladjom vazda bili jarani....
a smirko nam jednom doso a tabla bila isarana,redar nije obriso na vakat i ovaj se naljutio i poso da pise po njoj....i taman dje je posarano on popusti kredu da se ne vidi....i onda kad cita cenzuirse taj dio...i sve nas onda tu lekciju pito...
a mile nam vazda prospio pricu kako je on svog sina isjeto s casa....lafo se trebali prepast....
izo.....kralj....malo iso na zivce cestom promjenom raspolozenja.....al se mngima nacuvo ledjaa....
al hajraa......pitali je jednom...profice....sta ste u horoskopu....kaze ona...riba zar se ne vidii.....mi legli svi....
jah......
Generacija 1998-2002? :) Ako jeste, onda smo isli u razred skupa :)
LeEjLlAa
Posts: 17
Joined: 24/04/2008 14:48

#129 Re:

Post by LeEjLlAa »

adi_ze wrote:
dr.iver wrote:Ime mu je Vedat - barem tako pise u zvanicnim dokumentima, inace marioneta trenutne lokalne vlasti, dosao iz jajca.
Tek da se zna... Niti je dosao iz jajca, niti je marioneta vlasti.. a u pravu si, ime mu jeste Vedat.
nego odakle je? da nije mozda iz New Yorka?
:D :D
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#130 Re: Re:

Post by b@tto »

LeEjLlAa wrote:
adi_ze wrote:
dr.iver wrote:Ime mu je Vedat - barem tako pise u zvanicnim dokumentima, inace marioneta trenutne lokalne vlasti, dosao iz jajca.
Tek da se zna... Niti je dosao iz jajca, niti je marioneta vlasti.. a u pravu si, ime mu jeste Vedat.
nego odakle je? da nije mozda iz New Yorka?
:D :D
koliko ja znam,iz prozora je
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#131 Re:

Post by b@tto »

dr.iver wrote:Koji baaa Miljenko? :lol:

Milenko valjda, ali on me razocarao, mojoj generaciji je pricao drugu pricu nego sto sad radi.
ja ga se sjećam od prije rata,bio veliki srbin,vidi ga sad ,u sda
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#132 Re: ex gimnazijalci

Post by Oi »

ma svi smo mi iz jajca
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#133 Re: ex gimnazijalci

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:10, edited 2 times in total.
samoto
Posts: 18
Joined: 13/09/2007 09:15
Location: Zenica

#134 Re: ex gimnazijalci

Post by samoto »

Nikad vise
Last edited by samoto on 17/07/2010 18:52, edited 1 time in total.
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#135 Re: ex gimnazijalci

Post by medaaa »

odzdrav... :D
tek vidjeh temu... :x :x bas mi bi drago... iz generacije sam 1997-2001...
neponovljiva ekipa: Esad Safic, Muhamed Dzinic, Naser..., Vehid Smriko, Petar Stefanovic, Dzevdana ..., Huso..., Selina Popaja, Seno Pilic, Hajra ..., Milenko Karovic, Jasmin Kukavica, Hamdija ...
nekima zaboravih prezimena 8-) 8-) al nije vazno, ja bih opet ponovooooo :D :D
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#136 Re:

Post by medaaa »

xape wrote:
sulesavic wrote:i ozeni se na kraju. je ne moram, samo nek je on s tim zavrsio
e bas vala :D

Prica mi drug
Jednom ugasili oni svjetlo u ucionici(druga smjena) i potpuni mrak,udje Smriko ,nista sve normala,ne pali svjetlo,proziva redara,napisa citavu lekciju na tabli,isprica sve i mirne duse izadje :) bez da upali svjetlo :D

lood lik totalno

to smo mi uradili... bila zima, rano se smrkavalo a Smriko bio razrednik... i hajd de se nasalimo... a njemu puko zivac i et... :-) :-) :-)
s tim sto je izbriso tablu prije neg je izasoooo :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#137 Re: ex gimnazijalci

Post by Eborg »

Ma Safa je neprevazidjen... :lol:
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#138 Re: ex gimnazijalci

Post by medaaa »

Eborg wrote:Ma Safa je neprevazidjen... :lol:
"nosi to majki i babi nek citaju..." :lol: :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#139 Re: ex gimnazijalci

Post by Eborg »

"Eeee,ti si nekad pametan bio.A sad,SAD SI GLUP KAO I OSTALI!!!" :lol:

Ili ono:"Prekini s prichom!De izadji,de,de!Ne mozhe chovjek posao da obavi!" :lol:
mensa
Posts: 8
Joined: 28/09/2008 19:28

#140 Re:

Post by mensa »

proffa wrote: hehee, ma bilo je scena u gimnaziji koliko hocete... i mladja seka mi je zavrsila gimnaziju, i prica meni da joj je ona koza Ferida "BIG MAMMA" predavala psihologiju/pedagogiju, sta vec... i poslala ona jednog ucenika da joj na pijaci kupi obicne baterije od 1,5 V, i on joj to donese na cas, kad nju uhvati histerija pred ucenicima, raspakova one baterije i rece pred svima: "JESI LI TI NORMALAN??? STO SI MI SVE CETIRI BATERIJE KUPIO + ??? JESI GLUP, A GDJE SU - ???" ....eeeeee ko sve predaje u onoj gimnaziji, ne mogu da vjerujem da jedna profesorica nema ni minimum znanja o opcim stvarima, i ne zna da na jednoj standardnoj bateriji od 1,5 V postoje oba pola i + i - !!! a ona glupaca Ranka dijeli ocjene prema raspolozenju....jos dok sam radio u gimnaziji znala je u zbornici, na odmoru mi reci...."boli me glava, idem u taj i taj razred, i dacu 6 jedinica!!!" Budalasica! Ona je za resetaka!!!....
za ranku si upravu...jebem li joj mamicu....ja sam nju htio sarafcigerom izbost sta mi je radila..... :-D
mensa
Posts: 8
Joined: 28/09/2008 19:28

#141 Re:

Post by mensa »

Oi wrote:
hatorio_hanzo wrote:meni je esef bio razrednik ....dobrica
a sto se tice ostalih profesora...hmmm ,,,hajra mi je najmrza ubjedljivo i vjerujem citavoj 1984 generaciji

ilijaz ,naser,hamdija ,adzemovka ferida geograficarka to su bili dobri ljudi

halid smijesan do bola ...


SJECA LI SE IKO KIKLOPA STO JE PREDAVAO DEMOKRATIJU
IMA LI KO IZ GENERACIJE 84??1999_2003
kiklop je legenda i njegovi portfoliji :D

a hajra jest pojava sam takva, ali na kontrolnim joj samo uvalis neke novine i prepisuj do mile volej... ili joj reci da je zgodna (strasnija varijanta) :D
ma hajra kraljica mita...xD...prozvala ona lika da odgovara i on nije naucio...a prije casa on kupio cokoladu i stavi je u gace i dodej n acas...onaga prozva, a on nako ofirno profesorice mogul ja za sljedeci cas i vadi onu cokoladu iz gaca....kaze ona ma joj svakako sam vas planirala pitat iduci cas ovo sam vas malo trzala..... :lol: :lol: :lol:
sta smo mi para dali na kolace i bombonjere da bi nam odgodila kontrolni....uhhhhhhhh :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#142 Re: ex gimnazijalci

Post by Eborg »

Hajra se jednom naljutila jer joj nismo nishta kupili za 8. mart (nismo imali chas taj dan kod nje) i otvoreno je to rekla nashoj razrednici jako uvrijedjena... :D

Dochekao ju je natpis na tabli:"Nije bitno koji je datum,Vama treba da svaki dan bude 8. mart!" i chokolada i cvijece na katedri...Onda se malo udobrovoljila... :lol:

Ali i Milenko kralj je prejak bio...Prvo pricha na chasovima i stepenicama kada dodje da zapali kako su u SDA sve zhivi lopovi i seljaci."Eeee,dosh'o u pozorishte seljake slushat'!Semir Ceric KOOOOKEEEEEEEEEEE!" :lol: Slijedece shkolske godine Mile legenda predsjednik opcinskog vijeca kao predstavnik SDA... :lol:
PeGGy
Posts: 2
Joined: 04/12/2009 19:29

#143 Re: ex gimnazijalci

Post by PeGGy »

pozz...vjerovatno sam najmladja na ovom forumu =S...ali vak...
trenutno idem u tu istu gimnaziju koju stesvi vi zvrsili tako davno...od profesora koji su ostali iz vasih dana tu su Adzemovka,Hikmet,Milenko,Slavica,Kukavica,Branka,Razija,Dunja,Ilijas,Hamdija,Raska je bila do prosle god i Smriko se iduce polugod vraca na svoje staro mjesto prof. historije=P...a neke od profesora poput Kadrije i licno poznajem..heh...
sto se trenutno tice gimnazije,nije lose...ali slazem se s misljenjima da su nas ujebali ovi smjerovi,pogotovo sto cesto nemju dovoljno ucenika da oforme neki smjer...msm nidje vezze =S ...i slazem se da je gimnazija uveliko propala i d je upisuje ko stigne(kao ja naprimjer=P...salim se)...ali neki ljudi se nikad nisu promjenili...kao na primjer Hikmet ili Milenko...vazda lavovi pa i sada...I moja mama i pola familije je zavrsilo ovu istu gimnaziju u koju i ja sada idem i dok sam joj ovo citala smijala se jer zna vecinu profesora koje ste spomnuli=)
ajd mrsko mi vise pisat...i tak et...imate pozz od sadasnje gimnazijalke... :skoljka:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#144 Re: ex gimnazijalci

Post by Eborg »

Ma uprkos svih nedostataka i problema to je za naše uslove i dalje odlična škola, samo se drži i hrabro naprijed. :thumbup:

Ne znam da li ti predaje ili ne (meni je predavao Safa lav) ali drži se Adžemovićke, znanje te žene će ti mnogo pomoći u životu i kasnijem studiju, bez obzira šta to bilo. :thumbup:
User avatar
crna14
Posts: 22
Joined: 20/07/2007 15:30
Location: Od Vardara do Triglava

#145 Re: ex gimnazijalci

Post by crna14 »

Image
peggy = pamela iz gim?? ti li si :mrgreen: :lol:
PeGGy
Posts: 2
Joined: 04/12/2009 19:29

#146 Re: ex gimnazijalci

Post by PeGGy »

sta ti je ba...kakva pamela...a safa je otisao u penziju prije nego sam ja dosla u gimn hahah
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#147 Re: ex gimnazijalci

Post by Eborg »

PeGGy wrote:sta ti je ba...kakva pamela...a safa je otisao u penziju prije nego sam ja dosla u gimn hahah
Ma znam, no to je lik bio. :D
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#148 Re: ex gimnazijalci

Post by Globus »

Ja sam u gimnaziju krocio samo 2 puta .. i to oba sam imao utakmice :D Hvala bogu :lol: :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#149 Re: ex gimnazijalci

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:10, edited 1 time in total.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#150 Re: ex gimnazijalci

Post by Eborg »

Uvijek kada ga pozdravim dobijem jedno:"EEEEE, ĐE SI?" da me svaki put prestravi. :D
Post Reply