ex gimnazijalci

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply

Kad biste ponovo upisivali srednju, da li bi to bila Opća gimnazija?

DA
87
77%
NE
26
23%
 
Total votes: 113

User avatar
asMir11
Posts: 105
Joined: 31/08/2009 09:20
Grijem se na: Gree Hansol 12
Contact:

#151 Re: ex gimnazijalci

Post by asMir11 »

Eborg wrote:Uvijek kada ga pozdravim dobijem jedno:"EEEEE, ĐE SI?" da me svaki put prestravi. :D
A bude nekad i: "Eeee SELAM!" Bilo je tako i prije nego se u SDA uvalio :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#152 Re: ex gimnazijalci

Post by Eborg »

Ma Mile je lav! :thumbup:
mokosh
Posts: 165
Joined: 24/09/2010 00:12

#153 Re:

Post by mokosh »

Oi wrote:
dr.iver wrote:Ferida, bivsa zena bivseg direktora Mensura, je poseban slucaj.
Predavala mi jedno polugodiste. Rodila se za skrivene kamere :lol:
poznata i kao Ferida Infinitiv :D
Zena kojoj je skracenica za hipotalamus HIPOTALAMU. :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#154 Re: ex gimnazijalci

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:10, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65598
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#155 Re: ex gimnazijalci

Post by _BataZiv_0809 »

Eh dragi moji gimnazijalci, ja sam malo mladja generacija. Predavali su mi Dunja Hadziosmanovic, Azra Adzemovic, Ilijas Hodzic, Naser, Hikmet Krkalic, Sladjo, Ferida, Kukavica, Mile, Hamdija, Selina, Gloria...

Valjda kako godine prolaze, a ja jos napustio nas grad, nostalgija je prirodan slijed stvari. Taj period sad bas idealiziram, bilo je to zaista neko drugo i ljepse vrijeme. Svega sam naravno prosao, kao i svako. Bilo je puno lijepih, ali i manje lijepih sitacija. Putovanja po Bosni sa Hikmetovom sekcijom, Naserove provale o zenama, Milenkovi histericni ispadi, biseri Hajre, legenda Sladjo, opca kultura kod Adzemovke. Na kraju ekskurzija u Spaniju kao kruna prelijepe 4 godine. Ponio sam iz gimnazije zaista puno znanja za cijeli zivot. Napravila je ljude od nas. Najjaca scena mi je sa Dunjom, prof matematike kod koje sam uvijek imao solidnu dvojku. Kada sam polozio maturu kod nje, pridjoh joj sa rijecima da se zahvaljujem za sve, i da mi je zao sto mozda ima pogresan utisak o meni jer sam bio los matematicar. A ona me pogleda svojih uvijek hladnim ocima i kroz osmijeh rece da je sam bio dobar đak i dobar decko i covjek i da ona to cijeni mimo matematike i da cu naci svoj put i zanimanje u kojem matematika nije bitna. Iskreno najezio sam se i sad dok pisem :)

Po ruznom pamtim necasan oprostaj od profesora Sedica. Napakovali su mu neke ruzne price navodno o seksualnom napastvovanju jedne djevojke (koja je baj d vej bila u top 5 najpromiskuitetnijih cura u gimnaziji tog vremena), pa covjek nije dosao na matursko vece, nije se cak ni slikao sa nama za pano. Ja sam ostao sa tim covjekom u super odnosima i bilo mi je jako tesko kada se to desavalo. I dan danas se na ulici izgrlimo kao rodbina.

Eto dragi moji gimnazijalci, drago mi je da nas ima, i da ce nam tema biti zivlja. Ja cu dolaziti sa vremena na vrijeme i pisati provale, kojih je zaista mnogo. :thumbup:
Post Reply