Evropska unija

dzampin dzek fles
Posts: 83
Joined: 20/10/2005 14:13

#26

Post by dzampin dzek fles »

Nema veze za manijaka...
Nije jos pocela sezona, a pozelio sam se malo kosarke, sto jes jes...
Ina
Posts: 176
Joined: 13/05/2002 00:00

#27

Post by Ina »

Da, Buhtelj bit ce nam grooooozno... :-D
Nece biti vise "narodnih igara" nego strogi red, rad i disciplina...
Pitam se i kada dodje red na nas, hocemo li bas biti u stanju uklopiti se u dobro zacrtane granice ekonomskog kapitalizma zapadnog svijeta...ipak mi smo pomalo aljkav narod koji ne voli stege bilo kakve vrste...[/list]
dzampin dzek fles
Posts: 83
Joined: 20/10/2005 14:13

#28

Post by dzampin dzek fles »

Treba li prvo narod upoznat da ce biti ilegalno peci rakiju :D :D :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#29

Post by pitt »

Ako je za lijeka....tj za svoje potrebe nece valjda :D:D
sanaman
Posts: 1040
Joined: 31/05/2004 20:19

#30

Post by sanaman »

Primjer Estonije mozda i nije toliko los...samo da li kod nas postoji infrastruktura da se ponudi uopce takvo nesto...znaci li to da mi uopste nismo u istoj startnoj poziciji...koliko domacinstava ima pristup internetu, skola i sliicno...da li se putem neta u bih mogu odvijati poslovi...kakva nam je infrastruktura po tom pitanju?
buhtelj
Posts: 350
Joined: 13/02/2005 17:56

#31

Post by buhtelj »

Ina wrote:Da, Buhtelj bit ce nam grooooozno... :-D
Nece biti vise "narodnih igara" nego strogi red, rad i disciplina...
Pitam se i kada dodje red na nas, hocemo li bas biti u stanju uklopiti se u dobro zacrtane granice ekonomskog kapitalizma zapadnog svijeta...ipak mi smo pomalo aljkav narod koji ne voli stege bilo kakve vrste...[/list]

Da Ina, mentaliet se mora promjeniti...ovi na zapadu su vec totalno IN...a u BIH mora se dogoditi promjena, da prodju jos 2-3 generacije.....tako da cetvrta generacija skuzi. da su rad, red i disciplina korijen uspjehaaaa......
User avatar
Poglavica
Posts: 222
Joined: 04/05/2005 13:04
Location: Glavesina

#32

Post by Poglavica »

Moj se standard nece sekunde promjeniti jer sam daleko od EU ali Bosna ima dosta da ponudi Evropi. Prije svega "human kapital", tj mlade i obrazovane ljude koji ce se vrlo lako i brzo moci uklopiti.
obrazovan u zemlji gdje jos ni Bolonjska deklaracija nije uvedena?
Post Reply