Evropa voli muslimane

Locked
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#26 Re: Evropa voli muslimane

Post by Lincoln-Burrows »

stari grad Visegrad wrote: U Svicarskoj ne postoji podatak koliko muslimana tu zive, vec se svicarci dijele na one koji govore njemacki, talijanski i francuski.
ITD.

Deveto: Bosanski muslini su original Evropljani, te imaju tu prednost.
Generaliziranje je nepotrebno, jer nikome ne smeta dobronamjeran i vrijedan građanin.

A opća histerija i traženje novog neprijatelja u svrhu očuvanja NATO i sl. saveza je uvijek
na djelu. Trend u Europi je poprimio i mnoge elemente rasizma, rekao bih. A podatak da na
najjužnijem talijanskom otoku Lampedusi broj prebijega iz Alžira je toliki da je broj samih Lampedužana
došao na nekih 40% stanovništva tog otoka. Pa je očito Europa odlučila da se "brani", ali možda
krivim načinom. Možda bi efikasnije bilo utjecati na standard u Alžiru ili pak intervenirati protiv nasilja u istom.
Ali ni to nije uvijek dobronamjerno dočekano.
Zato su reakcije danas donekle očekivane.

Primjer iz današnje Slobodne Dalmacije : http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/ ... fault.aspx
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#27 Re: Evropa voli muslimane

Post by Zlata M. »

Lincoln-Burrows wrote:
stari grad Visegrad wrote: U Svicarskoj ne postoji podatak koliko muslimana tu zive, vec se svicarci dijele na one koji govore njemacki, talijanski i francuski.
ITD.

Deveto: Bosanski muslini su original Evropljani, te imaju tu prednost.
Generaliziranje je nepotrebno, jer nikome ne smeta dobronamjeran i vrijedan građanin.

A opća histerija i traženje novog neprijatelja u svrhu očuvanja NATO i sl. saveza je uvijek
na djelu. Trend u Europi je poprimio i mnoge elemente rasizma, rekao bih. A podatak da na
najjužnijem talijanskom otoku Lampedusi broj prebijega iz Alžira je toliki da je broj samih Lampedužana
došao na nekih 40% stanovništva tog otoka. Pa je očito Europa odlučila da se "brani", ali možda
krivim načinom. Možda bi efikasnije bilo utjecati na standard u Alžiru ili pak intervenirati protiv nasilja u istom.
Ali ni to nije uvijek dobronamjerno dočekano.
Zato su reakcije danas donekle očekivane.

Primjer iz današnje Slobodne Dalmacije : http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/ ... fault.aspx
za @bellunoooo i drrrustvo u cosku



ovo je tvojih 5 minuta ;-) :D (procitaj clanak)
The Silent Man
Posts: 714
Joined: 13/10/2008 21:57

#28 Re: Evropa voli muslimane

Post by The Silent Man »

Vecina ovog gnjeva je posljedica dvostrukih arsina koje smo ponovo osjetili u vezi ovih viznih olaksica...

Pa citam i slazu se komentari tipa :
ma nije nama europa kriva... mi smo takvi / nepismeni ,glupi , trebamo ovo ,trebamo ono ... sve dok ne ucinimo ovo / ono / korijenitu promjenu nece nas prihvatit...

i kontam nesto...
ma nije to to!

nismo mi krivi!
nekad jednostavno nismo mi krivi!

Europa nas ne voli,ne prihvata,smatra ljudima druge klase.
tacka.

pripadnik skorpiona veceras moze hodati po europi.
neko ko je prezivo logore i pokolje ne moze.

pa ti pricaj nekome drugom kako europa voli muslimane.
User avatar
LadyBear
Posts: 324
Joined: 15/03/2008 17:56

#29 Re: Evropa voli muslimane

Post by LadyBear »

Od Evrope ne treba traziti ljubav od Evrope treba traziti interes, to je jedino sto Evropa prihvaca. Politika ne poznaje rijec ljubav pa tako ni u ovome slucaju. Ono sto Bosanci ne razumiju je, da se niko nece zalagati za BIH i bosanske muslimane ukoliko to sami ne ucine, a to se cini lobiranjem, skolovanjem i takvim slicnim sredstvima. Mislite da su naprimjer danci ovdje u Danskoj odusevljeni EU? Ne nisu, oni jedino vide interese svoje drzave.
User avatar
latentnicinik
Posts: 176
Joined: 15/11/2009 22:32

#30 Re: Evropa voli muslimane

Post by latentnicinik »

neke teme i postovi me uvijek posjete na zatvor, ne onaj u kome se čami, već probavni ( dobro, čami se i tu ). Ono kaki ti se, al neće da izađe nikako. Al kad se otvori, belaj.

Tako i ova tema. On je jadan dumo, dumo, stislo ga, al nikako da krene. I onda se otvorilo - "Evropa voli muslimane".

Jašta radi, ko Dodik i Lagumdžija zajedno.
_majevica_
Posts: 917
Joined: 19/05/2009 16:36

#31 Re: Evropa voli muslimane

Post by _majevica_ »

Dal mi iz BiH bili u Evropi ili u nekom savezu na istoku nema veze....
Samo ako imamo dobru privredu tj.ekonomiju kao i zakone koji se sprovode moze nam biti dobro...
Znaci kao imamo pameti da vodimo ekonomiju -uvoz,izvoz,privredu da imamo dosta zaposlenih onda ce nam biti
dobro ..a u kojem bloku pripadamo to je stvar samo politike i koja opet ne utice na socijalno stanje u drustvu.
Znaci mozemo mi biti i Amerika,Srbija,Hrvatska,Bosna,Turska ali ce mo zivjeti kako sprovodimo zakone
i kaka nam je ekonomija... :zzzz:
NIje u sastavu teme ali se nadovezujuci na prethodni post..Nego da li Evropa voli muslimane naravno da nije
zaljubljena ali eto volila ne volila ima muslimana sirom Evrope...
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#32 Re: Evropa voli muslimane

Post by kiky »

evropa nevoli i netreba muslimane ...
( kao ni židove prije par desetaka godina, ali i kao sve ostale ne hriščane ) ---
dobri su samo kao turisti i kad svoju lovu drže u eu bankama ...
možda obični ljudi i nemaju nešto protiv islama ( generalno ), ali eu vlade i sistemi su definitivno antiislamski raspoloženi ...
evropa inače mrzi svakog i sve što je drugačije ...
uvijek bilo i bit če ...
prije su osvajali, fizički uništavali i pljačkali nehriščane ( usput i pokrštavali )...
danas je to ružno radit pa postoje perfidnije metode ...

al šta nas briga za otijem ...
imamo svoju zemlju i rahat ...
nit nas ko voli, nit nas ko treba ...
kako nam je tako nam je ...
:-)
guerlain
Posts: 20
Joined: 07/12/2009 20:48

#33 Re: Evropa voli muslimane

Post by guerlain »

Ko tvrdi da Evropa ne voli muslimane ja bih ga pitao:

Gdje bi prije izdržavao zatvorsku kaznu, u Egiptu, Siriji, Tunisu ili u Njemačkoj, Švicarskoj, Belgiji.... :D

Prije bih rekao da mi muslimani ne volimo Evropu (da ne bi bilo da sam islamofob), i tu vidim problem.

U Engleskoj pri jednom od ministarstava imaju i odsjek za hadždž, i svake godine deset puta više hadžija ide nego iz Bosne. Čak im šalju delegaciju na ispraćaj. Da ne spominjem islamsko bankarstvo koje je najbolje prihvaćeno od engleza. Što se tiče Francuske i Švicarske, to je samo mala mrlja u njihovoj karijeri !
lamarab
Posts: 48
Joined: 17/07/2008 21:28

#34 Re: Evropa voli muslimane

Post by lamarab »

_majevica_ wrote:Dal mi iz BiH bili u Evropi ili u nekom savezu na istoku nema veze....
Samo ako imamo dobru privredu tj.ekonomiju kao i zakone koji se sprovode moze nam biti dobro...
Znaci kao imamo pameti da vodimo ekonomiju -uvoz,izvoz,privredu da imamo dosta zaposlenih onda ce nam biti
dobro ..a u kojem bloku pripadamo to je stvar samo politike i koja opet ne utice na socijalno stanje u drustvu.
Znaci mozemo mi biti i Amerika,Srbija,Hrvatska,Bosna,Turska ali ce mo zivjeti kako sprovodimo zakone
i kaka nam je ekonomija... :zzzz:
NIje u sastavu teme ali se nadovezujuci na prethodni post..Nego da li Evropa voli muslimane naravno da nije
zaljubljena ali eto volila ne volila ima muslimana sirom Evrope...
Imamo mi dovoljno svega da budemo bolji od svih, al je cjelokupnom drustvo potrebno vrijeme
regeneracije...
koliko ce nam trebati-niko ne zna,

a cinjenica je da mi mozemo i bez evrope sasvim dobro da zivimo...treba raditi!

kolko skolovanih, kojiko resursa, pa samo vodu da prodajemo...
User avatar
milenko
Posts: 417
Joined: 18/12/2009 10:17

#35 Re: Evropa voli muslimane

Post by milenko »

LadyBear wrote:Od Evrope ne treba traziti ljubav od Evrope treba traziti interes, to je jedino sto Evropa prihvaca. Politika ne poznaje rijec ljubav pa tako ni u ovome slucaju. Ono sto Bosanci ne razumiju je, da se niko nece zalagati za BIH i bosanske muslimane ukoliko to sami ne ucine, a to se cini lobiranjem, skolovanjem i takvim slicnim sredstvima. Mislite da su naprimjer danci ovdje u Danskoj odusevljeni EU? Ne nisu, oni jedino vide interese svoje drzave.
podebljano potpisujem :thumbup: zna se sta krleza za evropu rece...sa njom (evropom) treba zadovoljiti nagon-prezivljavanja, platit' koliko treba i koliko mozes, a ljubav ostavit' za bliznje svoje...
User avatar
zovemsecrveni
Posts: 243
Joined: 30/09/2009 08:07
Location: Platforma

#36 Re: Evropa voli muslimane

Post by zovemsecrveni »

guerlain wrote:Ko tvrdi da Evropa ne voli muslimane ja bih ga pitao:

Gdje bi prije izdržavao zatvorsku kaznu, u Egiptu, Siriji, Tunisu ili u Njemačkoj, Švicarskoj, Belgiji.... :D

Prije bih rekao da mi muslimani ne volimo Evropu (da ne bi bilo da sam islamofob), i tu vidim problem.

U Engleskoj pri jednom od ministarstava imaju i odsjek za hadždž, i svake godine deset puta više hadžija ide nego iz Bosne. Čak im šalju delegaciju na ispraćaj. Da ne spominjem islamsko bankarstvo koje je najbolje prihvaćeno od engleza. Što se tiče Francuske i Švicarske, to je samo mala mrlja u njihovoj karijeri !
Djelimično si u pravu. Ali djelimično. Odnos evropskih država prema strancima generalno (ili muslimanima konkretno), razlikuje se od države do države. U nekim zemljama taj odnos je zaista za svaku pohvalu (Engleska, gdje se prema posljednjem istraživanju Soroš fondacije, muslimani jako dobro integriraju, uživaju sva prava i uglavnom su veliki patrioti), do npr. Francuske u kojoj je muslimankama koje nose šalče na glavi onemogućava školovanje, pa do Švicarske gdje se muslimanima želi nametnuti status građana drugog reda. U Evropi zaista živi veliki broj muslimana i to je dovoljan dokaz da je Evropa otvorena za sve imigrante, uključujući i muslimane. Međutim, novi trendovi zabrinjavajući su jer su u osnovi rasistički, primitivni i populistički (Nije li na osnovu toga i Hitler došao na vlast?). Problem sa imigrantima (ili potomcima imigranata) u Francuskoj npr., u svojoj osnovi je socijalne prirode. Većina potomaka tih imigranata (Marokanaca, Alžiraca itd) su siromašni, slabo obrazovani, socijalno ugroženi sloj društva. Njihovi roditelji su bili dobrodošli kada je Francuskoj bila potrebna jeftina radna snaga. Danas se oni markiraju kao stranci, arapi, muslimani itd. Slično je sa Turcima u Njemačkoj. Dakle, situacija je mnogo složenija nego što se čini na prvi pogled. Na kraju krajeva, globalna ekonomska kretanja proizvode sve veći broj nezaposlenih, a niko ne voli kada mu posao uzme "neki stranac" (htjeli mi to priznati ili ne).
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#37 Re: Evropa voli muslimane

Post by osa »

pala mi je napamet jedna stvar vezana za sve imigrante, ne samo muslimane, koliko u stvari ti ljudi prihvaćaju zemlju u koju su došli i u kojoj zarađuju za kruh. da li je dovoljno samo naučiti osnove jezika i ne činiti kaznena djela i prekršaje.
koliko stranaca naime ulaže zarađeni novac u svojoj novoj domovini, imam primjer vlastite majke( njemačka), sve i marka ulagana je u hrvatskoj, gradila se kuća koja danas zjapi prazna, svi godišnji odmori provedeni su u hrvatskoj, dakle i sav novac za to uložen je izvan njemačke, a milijuni su takvih, od gradnje kuća, kupovine vikendica, pomaganja bliže i dalje rodbine i sl.
pa mi pljujemo na svaku stranu tvrtku koja zarađuje na našem tržištu i koja profit izvlači iz zemlje. možemo li zamisliti koliko je tvrtka "imigracija" iznijela novca iz europe.
možda to i ne smeta europljanima dok nema krize, ali kad je kriza....

znam da je suvereno pravo čovjeka da sam raspolaže svojim profitom, ali pokušajmo realno procijeniti koliko je imigranata došlo u europu i potpuno se integriralo. dakle da živi i radi, ali u pravom smislu riječi živi u europi, dakle s ciljem trajnog ostanka sebe i svoje djece i punog doprinosa društvu u koje je došao.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#38 Re: Evropa voli muslimane

Post by Static-X »

stari grad Visegrad wrote:Citam mnogi forumasi pisu kao "Evorpa ne voli mislimane, Evropa tjera muslimane, Evropa nas nece, Evropa hoce ocuvati hriscanstvo" itd.

Trenutno zivim u jednoij evropskoj zemlji i hocu da razjasnim jednom i zauvjek i tvrdim da Evropa voli muslimane.

Najbolji dokaz te ljubavi jeste da su radnici muslimani jako dobro dosli i pozeljni jer rado rade za Bozic, Novu Godinu i druge blagdane, kada hriscani ne zele da rade. Dakle posao, fabrike, preduzeca i druge djelatnosti nikad ne stoje, rade 365 dana u godini, sto znaci novac i dobit.

Drugi dokaz ljubavi je sto se evropljani cesto zaljube u te druge, drugacije te se zene i udaju, a zato sto je sve sto je drigacije i vise uzbudljivo. Takodje vole da imaju nekog prijatelja od tih "drugih" jer je covjek u prirodi znatizeljan i zeli da nauci i vidi nestoo drugacije

Treci dokaz jeste taj da evropske zemlje i dan danas uvoze muslimane iz cijelog svijeta, uce ih svoj jezik, daju im stanove, zaposlajvaju ih, skoluju im djecu, njeguju bolesne itd. Evropske zemlje prakticno uvoze doseljenike iz cijelog svijeta, ne gledaju na religiju, vec im je cilj povecati svoje stanovnistvo.

Tako npr. u Francuskoj zivi vise od ca 9 000 0000 miliona doseljenika iz Afrike uglavnom iz Maroka, muslimana.
U Njemackoj zivi masa Turaka, 1,764,300.
U Danskoj najvise doseljenika su muslimani iz Bosne, Turske, Somalije, Pakistana, Iraka i dr. a cine ca 10% stanovnistva a to je ca 550 000.
U Svedskoj zivi ca 500 000 muslimana´, doseljenici iz Iraka, Irana, Somalije, Palestine, Bosne, Pakistana i dr. zemalja.
U Svicarskoj ne postoji podatak koliko muslimana tu zive, vec se svicarci dijele na one koji govore njemacki, talijanski i francuski.
ITD.

Cetvrto: Kako je Kosovo postalo samostalno ako su uglavnom muslimani? To je najzadnji dokaz da religija nije uticala na samostalnost poslije 100 godina pod Jugoslavijom i Srbijom.

Peto: Evropskim zemljama trebaju radnici, bez radnika nema zarade, nema eura. A koje religije je radnik nije bitno, bitno je koliko zaradjuju poslodavci, te koliko poreza uzima drzva.
Uvozni radnici su uvijek manje placeni od domacih.
Novac je taj koji vrti svijet a ne religija.

Sesto: Sve zemlej Evrope postuju prava ljudi na religiju, te postoje zakoni koji to sve regulisu, nema diskriminacije hriscanstva, islama i drugih konfesija.

Sedmo: U Evropiskim zemljama niko te ne pita na poslu koje si religije, vec sta si uradio i koliko sati si radio.

Osmo: Sve zemlej Evrope zele pokazati kako su one multietnicke, demokratske i zalazu se za toleranciju i jednakost u pravima svih.

Deveto: Bosanski muslini su original Evropljani, te imaju tu prednost.
:lol: :lol:
a sto me nasmija
:lol:
dobar ti ovaj humor
:lol:
User avatar
milenko
Posts: 417
Joined: 18/12/2009 10:17

#39 Re: Evropa voli muslimane

Post by milenko »

osa wrote:pala mi je napamet jedna stvar vezana za sve imigrante, ne samo muslimane, koliko u stvari ti ljudi prihvaćaju zemlju u koju su došli i u kojoj zarađuju za kruh. da li je dovoljno samo naučiti osnove jezika i ne činiti kaznena djela i prekršaje.
koliko stranaca naime ulaže zarađeni novac u svojoj novoj domovini, imam primjer vlastite majke( njemačka), sve i marka ulagana je u hrvatskoj, gradila se kuća koja danas zjapi prazna, svi godišnji odmori provedeni su u hrvatskoj, dakle i sav novac za to uložen je izvan njemačke, a milijuni su takvih, od gradnje kuća, kupovine vikendica, pomaganja bliže i dalje rodbine i sl.
pa mi pljujemo na svaku stranu tvrtku koja zarađuje na našem tržištu i koja profit izvlači iz zemlje. možemo li zamisliti koliko je tvrtka "imigracija" iznijela novca iz europe.
možda to i ne smeta europljanima dok nema krize, ali kad je kriza....

znam da je suvereno pravo čovjeka da sam raspolaže svojim profitom, ali pokušajmo realno procijeniti koliko je imigranata došlo u europu i potpuno se integriralo. dakle da živi i radi, ali u pravom smislu riječi živi u europi, dakle s ciljem trajnog ostanka sebe i svoje djece i punog doprinosa društvu u koje je došao.
realno razmisljanje :thumbup:
User avatar
Nićifor
Posts: 117
Joined: 19/12/2009 22:45

#40 Re: Evropa voli muslimane

Post by Nićifor »

osa wrote:pala mi je napamet jedna stvar vezana za sve imigrante, ne samo muslimane, koliko u stvari ti ljudi prihvaćaju zemlju u koju su došli i u kojoj zarađuju za kruh. da li je dovoljno samo naučiti osnove jezika i ne činiti kaznena djela i prekršaje.
koliko stranaca naime ulaže zarađeni novac u svojoj novoj domovini, imam primjer vlastite majke( njemačka), sve i marka ulagana je u hrvatskoj, gradila se kuća koja danas zjapi prazna, svi godišnji odmori provedeni su u hrvatskoj, dakle i sav novac za to uložen je izvan njemačke, a milijuni su takvih, od gradnje kuća, kupovine vikendica, pomaganja bliže i dalje rodbine i sl.
pa mi pljujemo na svaku stranu tvrtku koja zarađuje na našem tržištu i koja profit izvlači iz zemlje. možemo li zamisliti koliko je tvrtka "imigracija" iznijela novca iz europe.
možda to i ne smeta europljanima dok nema krize, ali kad je kriza....

znam da je suvereno pravo čovjeka da sam raspolaže svojim profitom, ali pokušajmo realno procijeniti koliko je imigranata došlo u europu i potpuno se integriralo. dakle da živi i radi, ali u pravom smislu riječi živi u europi, dakle s ciljem trajnog ostanka sebe i svoje djece i punog doprinosa društvu u koje je došao.
Pa koliko te iste države isisaše iz tih imigrantskih zemalja sirovina i novaca tokom kolonijalizma, a danas prodajom svojih proizvoda? I šta sad ovi ako mrze Evropljane su teroristi, a ako Evropljani njih mrze oni su realisti?
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#41 Re: Evropa voli muslimane

Post by osa »

Nićifor wrote:
osa wrote:pala mi je napamet jedna stvar vezana za sve imigrante, ne samo muslimane, koliko u stvari ti ljudi prihvaćaju zemlju u koju su došli i u kojoj zarađuju za kruh. da li je dovoljno samo naučiti osnove jezika i ne činiti kaznena djela i prekršaje.
koliko stranaca naime ulaže zarađeni novac u svojoj novoj domovini, imam primjer vlastite majke( njemačka), sve i marka ulagana je u hrvatskoj, gradila se kuća koja danas zjapi prazna, svi godišnji odmori provedeni su u hrvatskoj, dakle i sav novac za to uložen je izvan njemačke, a milijuni su takvih, od gradnje kuća, kupovine vikendica, pomaganja bliže i dalje rodbine i sl.
pa mi pljujemo na svaku stranu tvrtku koja zarađuje na našem tržištu i koja profit izvlači iz zemlje. možemo li zamisliti koliko je tvrtka "imigracija" iznijela novca iz europe.
možda to i ne smeta europljanima dok nema krize, ali kad je kriza....

znam da je suvereno pravo čovjeka da sam raspolaže svojim profitom, ali pokušajmo realno procijeniti koliko je imigranata došlo u europu i potpuno se integriralo. dakle da živi i radi, ali u pravom smislu riječi živi u europi, dakle s ciljem trajnog ostanka sebe i svoje djece i punog doprinosa društvu u koje je došao.
Pa koliko te iste države isisaše iz tih imigrantskih zemalja sirovina i novaca tokom kolonijalizma, a danas prodajom svojih proizvoda? I šta sad ovi ako mrze Evropljane su teroristi, a ako Evropljani njih mrze oni su realisti?

i sad-e su na neki način rezultat kolonijalizma, pa nemaju neku veliku imigraciju, mislim prema van, stoji da su neke europske države bile kolonijalisti, ne sve, međutim do kada će to biti alibi, za vlastite neuspjehe i nerad.
ishak
Posts: 65
Joined: 25/11/2006 20:43

#42 Re: Evropa voli muslimane

Post by ishak »

http://www.youtube.com/watch?v=br0Y6cHZZc4


Njemacki kabaretist o 'ljubavi' prema muslimanim :D
User avatar
Nićifor
Posts: 117
Joined: 19/12/2009 22:45

#43 Re: Evropa voli muslimane

Post by Nićifor »

osa wrote:
Nićifor wrote:
osa wrote:pala mi je napamet jedna stvar vezana za sve imigrante, ne samo muslimane, koliko u stvari ti ljudi prihvaćaju zemlju u koju su došli i u kojoj zarađuju za kruh. da li je dovoljno samo naučiti osnove jezika i ne činiti kaznena djela i prekršaje.
koliko stranaca naime ulaže zarađeni novac u svojoj novoj domovini, imam primjer vlastite majke( njemačka), sve i marka ulagana je u hrvatskoj, gradila se kuća koja danas zjapi prazna, svi godišnji odmori provedeni su u hrvatskoj, dakle i sav novac za to uložen je izvan njemačke, a milijuni su takvih, od gradnje kuća, kupovine vikendica, pomaganja bliže i dalje rodbine i sl.
pa mi pljujemo na svaku stranu tvrtku koja zarađuje na našem tržištu i koja profit izvlači iz zemlje. možemo li zamisliti koliko je tvrtka "imigracija" iznijela novca iz europe.
možda to i ne smeta europljanima dok nema krize, ali kad je kriza....

znam da je suvereno pravo čovjeka da sam raspolaže svojim profitom, ali pokušajmo realno procijeniti koliko je imigranata došlo u europu i potpuno se integriralo. dakle da živi i radi, ali u pravom smislu riječi živi u europi, dakle s ciljem trajnog ostanka sebe i svoje djece i punog doprinosa društvu u koje je došao.
Pa koliko te iste države isisaše iz tih imigrantskih zemalja sirovina i novaca tokom kolonijalizma, a danas prodajom svojih proizvoda? I šta sad ovi ako mrze Evropljane su teroristi, a ako Evropljani njih mrze oni su realisti?

i sad-e su na neki način rezultat kolonijalizma, pa nemaju neku veliku imigraciju, mislim prema van, stoji da su neke europske države bile kolonijalisti, ne sve, međutim do kada će to biti alibi, za vlastite neuspjehe i nerad.
Kakav crni nerad, kada su te zemlje ili presiromašne, pa ljudi umiru od gladi, dok se na Zapadu baca hrana da ne padnu cijene previše, ili zato što ne mogu prodati proizvođači, ili su na vlasti tiranski režimi koje su, ili instalisale te Zapadne zemlje, ili ih podržavaju zbog određenog interesa.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#44 Re: Evropa voli muslimane

Post by osa »

Nićifor wrote:
osa wrote:
Nićifor wrote:
Pa koliko te iste države isisaše iz tih imigrantskih zemalja sirovina i novaca tokom kolonijalizma, a danas prodajom svojih proizvoda? I šta sad ovi ako mrze Evropljane su teroristi, a ako Evropljani njih mrze oni su realisti?

i sad-e su na neki način rezultat kolonijalizma, pa nemaju neku veliku imigraciju, mislim prema van, stoji da su neke europske države bile kolonijalisti, ne sve, međutim do kada će to biti alibi, za vlastite neuspjehe i nerad.
Kakav crni nerad, kada su te zemlje ili presiromašne, pa ljudi umiru od gladi, dok se na Zapadu baca hrana da ne padnu cijene previše, ili zato što ne mogu prodati proizvođači, ili su na vlasti tiranski režimi koje su, ili instalisale te Zapadne zemlje, ili ih podržavaju zbog određenog interesa.
kako hong kong nije siromašan a bio je kolonija stoljećima, australija, singapur, južna koreja, canada, novi zeland, pomenuta usa, a to što netko leži na nafti, na dijamantima ,rudama a stanovništvo grca u siromaštvu, malo je i do njih...
User avatar
_BaD_BoY
Posts: 333
Joined: 10/10/2008 20:41
Location: Wild West

#45 Re: Evropa voli muslimane

Post by _BaD_BoY »

guerlain wrote:Ko tvrdi da Evropa ne voli muslimane ja bih ga pitao:

Gdje bi prije izdržavao zatvorsku kaznu, u Egiptu, Siriji, Tunisu ili u Njemačkoj, Švicarskoj, Belgiji.... :D

Prije bih rekao da mi muslimani ne volimo Evropu (da ne bi bilo da sam islamofob), i tu vidim problem.

U Engleskoj pri jednom od ministarstava imaju i odsjek za hadždž, i svake godine deset puta više hadžija ide nego iz Bosne. Čak im šalju delegaciju na ispraćaj. Da ne spominjem islamsko bankarstvo koje je najbolje prihvaćeno od engleza. Što se tiče Francuske i Švicarske, to je samo mala mrlja u njihovoj karijeri !
cuj poređenja..gdje bi u zatvoru lezao..pa stvar je u tome da je evropa modernija i ti moderni zatvori nisu napravljeni zbog ljubavi prema muslimanima..pa jebote pogledaj u kakvom zatvoru leze srpski generali i izvrsitelji genocida..jel i ove fasiste evropa voli..zatvor je zatvor za sve religije i narode isti..

cuj islamsko bankarstvo..i oni su to prihvatili iz ljubavi a ne koristi jel :D
jos navede da iz britanije ide vise ljudi na hadz nego iz bosne..drug..to tebi cudno i neki dokaz ljubavi..daj zivota ti jel ti mene zajebavas?
@stari grad visegrad
ako je onaj post bio sala onda je stvarno neslana :D
itakodalje
Posts: 28
Joined: 08/12/2009 12:22

#46 Re: Evropa voli muslimane

Post by itakodalje »

evropljani odavno ne vole ni svoju vjeru jer su je izgubili, zašto bi voljeli muslimane...

nije problem što te neko ne voli, već što ti neda da živiš, nisu se ni jevreji nikad žalili što ih evropljani ne vole već što im nisu dali da žive...

a Evropa danas je ista kao u vrijem krize 1930-tih, samo umjesto na jevreje "krivica" se svaljuje na muslimane, valjda što ih ima najviše među imigrantima...

što se tiče Bosne, kad ase krajem 1980-tih dogovarala i krojila budućnost Jugoslavije i cijepanje Bosne, samo je jedan bio nedorečen problem, riječima tadašnjeg premijera Britanije , Margaret Tačer: " a šta ćemo sa muslimanima?"

odgovor poznat od 1992...
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#47 Re: Evropa voli muslimane

Post by cyprus »

Čemu tolika potreba za generalizacijom i kategorizacijom, kad je sve na svijetu sastavljano iz nijansi...
User avatar
Nićifor
Posts: 117
Joined: 19/12/2009 22:45

#48 Re: Evropa voli muslimane

Post by Nićifor »

osa wrote:
Nićifor wrote:
osa wrote:

i sad-e su na neki način rezultat kolonijalizma, pa nemaju neku veliku imigraciju, mislim prema van, stoji da su neke europske države bile kolonijalisti, ne sve, međutim do kada će to biti alibi, za vlastite neuspjehe i nerad.
Kakav crni nerad, kada su te zemlje ili presiromašne, pa ljudi umiru od gladi, dok se na Zapadu baca hrana da ne padnu cijene previše, ili zato što ne mogu prodati proizvođači, ili su na vlasti tiranski režimi koje su, ili instalisale te Zapadne zemlje, ili ih podržavaju zbog određenog interesa.
kako hong kong nije siromašan a bio je kolonija stoljećima, australija, singapur, južna koreja, canada, novi zeland, pomenuta usa, a to što netko leži na nafti, na dijamantima ,rudama a stanovništvo grca u siromaštvu, malo je i do njih...
Zato što s Hong Kong i Singapur bili "strateške" kolonije. Australija, Novi Zeland, Kanada, USA su koristile metode slične kolonizatorima otimajući zemlju i bogatstva, te ubijajući Indijance (koje onda, da "isprave" historijsku nepravdu prozvaše "Native Americans", valjda da se bolje osjećaju), Maore i Aboridžine. Nemoj zaboraviti i Južnu Afriku, gdje je miliona bijelaca godinama izrabljivalo milione crnacam, tretirajući ih kao životinje, i enormna prirodna bogatstva zemlje, i onda su napokon "popustili" i pustili ih da budu ravnopravni. A u getima i dalje žive milioni crnaca. I sada su ti crnci sami krivi? Bolje im je bilo dok su bili plemena koja su se gola ganjala po žbunju, nego kada su ih bijelci "civilizovali" i upregli. Južna Koreja je bila japanska kolonija, kao i Sjeverna Koreja, pa bi tu mogli potegnuti priču kapitalizam-komunizam, a ne kolonije ili ne. Jer isti je narod u pitanju, nešto slično ko BRD i DDR. Tačno je, treba priznati, da ima razlike, između Engleza kao kolonizatora i Španaca recimo, kao i naseljeničkih i tzv. urođeničkih kolonija, međutim to ne mijenja na stvari kako su se neke zemlje obogatile, kako su neke u "belaju". Naročito treba istaći da su mnoge granice, naročito u Africi, praktično iscrtane linijarom, kada su kolonijalne sile dijelile zemlju, i da su mnogi narodi došli u situaciju da budu odvojeni neprirodnim granicama, kao i da su neki "neprijateljski" narodi postali "zemljaci", pa su pojedine od njih kolonizatori koristili kao svoju produženu ruku, po principu "divide et impera" iliti zavadi pa vladaj. Pa kada su otišli, onda su oni potlačeni odlučili da ovima vrate milo za drago, ili su krenuli u istrebljenje jedni drugih (primjer Hutu i Tutsi u Ruandi)
User avatar
Nićifor
Posts: 117
Joined: 19/12/2009 22:45

#49 Re: Evropa voli muslimane

Post by Nićifor »

osa wrote:
Nićifor wrote:
osa wrote:

i sad-e su na neki način rezultat kolonijalizma, pa nemaju neku veliku imigraciju, mislim prema van, stoji da su neke europske države bile kolonijalisti, ne sve, međutim do kada će to biti alibi, za vlastite neuspjehe i nerad.
Kakav crni nerad, kada su te zemlje ili presiromašne, pa ljudi umiru od gladi, dok se na Zapadu baca hrana da ne padnu cijene previše, ili zato što ne mogu prodati proizvođači, ili su na vlasti tiranski režimi koje su, ili instalisale te Zapadne zemlje, ili ih podržavaju zbog određenog interesa.
kako hong kong nije siromašan a bio je kolonija stoljećima, australija, singapur, južna koreja, canada, novi zeland, pomenuta usa, a to što netko leži na nafti, na dijamantima ,rudama a stanovništvo grca u siromaštvu, malo je i do njih...
Zato što s Hong Kong i Singapur bili "strateške" kolonije. Australija, Novi Zeland, Kanada, USA su koristile metode slične kolonizatorima otimajući zemlju i bogatstva, te ubijajući Indijance (koje onda, da "isprave" historijsku nepravdu prozvaše "Native Americans", valjda da se bolje osjećaju), Maore i Aboridžine. Nemoj zaboraviti i Južnu Afriku, gdje je miliona bijelaca godinama izrabljivalo milione crnacam, tretirajući ih kao životinje, i enormna prirodna bogatstva zemlje, i onda su napokon "popustili" i pustili ih da budu ravnopravni. A u getima i dalje žive milioni crnaca. I sada su ti crnci sami krivi? Bolje im je bilo dok su bili plemena koja su se gola ganjala po žbunju, nego kada su ih bijelci "civilizovali" i upregli. Južna Koreja je bila japanska kolonija, kao i Sjeverna Koreja, pa bi tu mogli potegnuti priču kapitalizam-komunizam, a ne kolonije ili ne. Jer isti je narod u pitanju, nešto slično ko BRD i DDR. Tačno je, treba priznati, da ima razlike, između Engleza kao kolonizatora i Španaca recimo, kao i naseljeničkih i tzv. urođeničkih kolonija, međutim to ne mijenja na stvari kako su se neke zemlje obogatile, kako su neke u "belaju". Naročito treba istaći da su mnoge granice, naročito u Africi, praktično iscrtane linijarom, kada su kolonijalne sile dijelile zemlju, i da su mnogi narodi došli u situaciju da budu odvojeni neprirodnim granicama, kao i da su neki "neprijateljski" narodi postali "zemljaci", pa su pojedine od njih kolonizatori koristili kao svoju produženu ruku, po principu "divide et impera" iliti zavadi pa vladaj. Pa kada su otišli, onda su oni potlačeni odlučili da ovima vrate milo za drago, ili su krenuli u istrebljenje jedni drugih (primjer Hutu i Tutsi u Ruandi)
cistunac
Posts: 236
Joined: 05/09/2007 12:56

#50 Re: Evropa voli muslimane

Post by cistunac »

Najprije, srecna vam svima nova godina.

Nego samo da dodam sa ovom vijesti koju danas nadjoh: 'Pokusaj ubistva danskog karikaturiste sprijecen.' Htio da ga ubije nekakav Somalijac koji mu je usao u kucu... Tek toliko da se vidi zasto mnogi Evropljani nisu zaljubljeni u ono sto neki od zaslijepljenih slijedbenika fetvi zele da ucine. (Predpostavljam da je ovaj Somalijac imigrant koji je htio da si obezbijedi buducnost u Danskoj).

Attempt to kill Danish cartoonist foiled
Last Updated: Friday, January 1, 2010 | 9:14 PM ET
The Associated Press
Denmark's intelligence service says police have foiled an attempt to kill cartoonist Kurt Westergaard — the artist who drew cartoons depicting the Prophet Muhammad, causing outrage in the Muslim world.
Jakob Scharf, who heads the PET intelligence service, said a 28-year-old Somalian man was armed with an axe and a knife when he entered Westergaard's home in Aarhus...
Locked