Evolucija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
vaučer
Posts: 8861
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#5876 Re: Evolucija

Post by vaučer »

Poslanica je dakle univerzalna šifra za Stari zavjet? Wow. Magic. Al bubaš gluposti, a bome i elementarno nepoznavanje Biblije.
teodati
Posts: 596
Joined: 07/09/2017 20:25

#5877 Re: Evolucija

Post by teodati »

vaučer wrote: 18/03/2023 17:06 Poslanica je dakle univerzalna šifra za Stari zavjet? Wow. Magic. Al bubaš gluposti, a bome i elementarno nepoznavanje Biblije.
Znači ne znaš izračunati, a o Bibliji nemoj, znam sve njoj, za razliku od tebe.

Nije poslanica šifra, nego poruka koliko je Bogu koji je napravio svemir zapravo jedan dan, ali nemoj se s time zamarati, Bibliju da cijeli život proučavaš nećeš sve shvatiti, garant, da bi ju shvatio moraš ZNATI istinu o postanku, a ti to ne znaš, kao ni bilo tko drugi, samo kažem, e da!
User avatar
vaučer
Posts: 8861
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#5878 Re: Evolucija

Post by vaučer »

Sveznajući. :lol:
Sve zna o svemu.
Čak i računati.
teodati
Posts: 596
Joined: 07/09/2017 20:25

#5879 Re: Evolucija

Post by teodati »

vaučer wrote: 18/03/2023 21:22 Sveznajući. :lol:
Sve zna o svemu.
Čak i računati.
Nitko ne zna sve, ali eto "slučajno" znam kako je sve nastalo, pa i vrste živih bića na Zemlji, zato i tvrdim da evolucija NIJE prava teorija, e da! :-D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5880 Re: Evolucija

Post by Avetinho »

Jehovac, kas si popizdil? Lijepo si gore rekao da te se pita ako kome sta nije jazno; evo te se pita.

Pa udri. Grdje vidis u Bibliji stotine bilijuna godina, i tacno koja tisuca godina se racuna kao dan, a koji dan kao tisuca godina. Kada Bibliju treba citati doslovno, a kada kao bajku. Hajde malo, razmasi se. Npr: "Od-tada-i-tada" su 3 dana, to su u stvari 3 tisuce godina. A od-tada-do-tada su 3 tisuce godina, to su u stvari 3 dana". "To-i-to je bajka, a to-i-to je zaoprave". Sve na naucnoj osnovi.

I jos mi ovo razjasni Jehovac. Svi ti tamo tvoji ubise se objasnjavajuci kako je Biblija direkt od Boga dosla, a ti mi ovamo govoris o "piscu". Kakv pisac, ko ti je taj? I ako mu je Bog licno diktirao, gdje je doslo do kurslusa u racunanju dana i tisuca godina, i sta je bajka a sta zaoprave?

Ali i dalje to preporucujem da preselis ove nebuloze na "Religiju", obecavam ti evo ja prvi -- sa znatizeljom cu pratiti tvoje gluposti.

E da, seveda, dapace.
teodati
Posts: 596
Joined: 07/09/2017 20:25

#5881 Re: Evolucija

Post by teodati »

Avetinho wrote: 19/03/2023 10:12 Jehovac, kas si popizdil? Lijepo si gore rekao da te se pita ako kome sta nije jazno; evo te se pita.

Pa udri. Grdje vidis u Bibliji stotine bilijuna godina, i tacno koja tisuca godina se racuna kao dan, a koji dan kao tisuca godina. Kada Bibliju treba citati doslovno, a kada kao bajku. Hajde malo, razmasi se. Npr: "Od-tada-i-tada" su 3 dana, to su u stvari 3 tisuce godina. A od-tada-do-tada su 3 tisuce godina, to su u stvari 3 dana". "To-i-to je bajka, a to-i-to je zaoprave". Sve na naucnoj osnovi.

I jos mi ovo razjasni Jehovac. Svi ti tamo tvoji ubise se objasnjavajuci kako je Biblija direkt od Boga dosla, a ti mi ovamo govoris o "piscu". Kakv pisac, ko ti je taj? I ako mu je Bog licno diktirao, gdje je doslo do kurslusa u racunanju dana i tisuca godina, i sta je bajka a sta zaoprave?

Ali i dalje to preporucujem da preselis ove nebuloze na "Religiju", obecavam ti evo ja prvi -- sa znatizeljom cu pratiti tvoje gluposti.

E da, seveda, dapace.
Ne znaš računati, haha, " tisuću godina kao jedan dan i jedan dan kao tisuću godina" se ne računa tako kako si ti to zamislio, ne ide to tako jednostavno, ne ide tebi filozofija, okani je se i saslušaj daleko iskusnije u tome, kao što sam ja recimo, rekao sam da detalje ne iznosim nego samo općenito, i rekao sam da je to onda po Bibliji jedan dan kao nekoliko stotina bilijuna zemaljskih godina, to ću i dokazati matematikom i to detaljno, ali ne na forumima, istinu ste čuli a dokazivanje o svemu tome u samoj teoriji, pa še kak.

I daj konačno prouči u što vjeruju Jehovci, obrazuj se malo, da ne trpaš neke ljude tamo gdje im nije mjesto, zadnji puta ponavljam da NISAM Jehovac, pametnome je dosta jednom nešto reći, samo kažem.

Pisac Biblije NIJE vječni Bog jer nije osobno biće, nego je pisac Stvoritelj materije u našoj dimenziji, Jahve, koji ne postoji oduvijek već je star koliko i naše prostor-vrijeme, a ono IMA početak, tko je proučio Bibliju mu je to jasno, tko je biblijska neznalica, eto da konačno to zna, e da! :)
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5882 Re: Evolucija

Post by Avetinho »

teodati wrote: 09/03/2023 21:57 Ne zanima me sada nikakav izlazak iz materijalnog tijela, ja MOGU prvo teorijski SVE dokazati što moja teorija TVRDI, a vremenom ćemo SVI dobiti i materijalne dokaze o tome, ako ne prije onda kada ćemo ama baš svi MORATI iz vlastitog materijalnog tijela.

Inače peta dimenzija NE POSTOJI, postoji naša dimenzija prostor-vremena sa 3 prostorne i 1 vremenskom dimenzijom, i to je to što se nas tiče, a to što POSTOJE i druge dimenzije prostor-vremena nas se ne tiče jer u njih nitko iz naše dimenzije NE MOŽE, čak ni Stvoritelj svemira i nas ljudi, e da!
Evo, Jehovac, sta si napisao neki dan, e da!
Udri po dokazivanju, seveda, dapace. Valjda naucnik kao ti zna definiciju teorije i sta je potrebno da se teorija dokaze.
teodati
Posts: 596
Joined: 07/09/2017 20:25

#5883 Re: Evolucija

Post by teodati »

Avetinho wrote: 19/03/2023 13:08
teodati wrote: 09/03/2023 21:57 Ne zanima me sada nikakav izlazak iz materijalnog tijela, ja MOGU prvo teorijski SVE dokazati što moja teorija TVRDI, a vremenom ćemo SVI dobiti i materijalne dokaze o tome, ako ne prije onda kada ćemo ama baš svi MORATI iz vlastitog materijalnog tijela.

Inače peta dimenzija NE POSTOJI, postoji naša dimenzija prostor-vremena sa 3 prostorne i 1 vremenskom dimenzijom, i to je to što se nas tiče, a to što POSTOJE i druge dimenzije prostor-vremena nas se ne tiče jer u njih nitko iz naše dimenzije NE MOŽE, čak ni Stvoritelj svemira i nas ljudi, e da!
Evo, Jehovac, sta si napisao neki dan, e da!
Udri po dokazivanju, seveda, dapace. Valjda naucnik kao ti zna definiciju teorije i sta je potrebno da se teorija dokaze.
Pa nije ovdje tema "teorija svega", imaš ju na filozofiji pa pitaj što te zanima, ne iznosim cijelu teoriju od početka do kraja na forumima, jasno je zašto, e da!
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5884 Re: Evolucija

Post by Avetinho »

teodati wrote: 19/03/2023 13:19
Avetinho wrote: 19/03/2023 13:08

Evo, Jehovac, sta si napisao neki dan, e da!
Udri po dokazivanju, seveda, dapace. Valjda naucnik kao ti zna definiciju teorije i sta je potrebno da se teorija dokaze.
Pa nije ovdje tema "teorija svega", imaš ju na filozofiji pa pitaj što te zanima, ne iznosim cijelu teoriju od početka do kraja na forumima, jasno je zašto, e da!
Jehovac, zanima me tvoja teorija, ne na filozofji, nego ovdje. Filozofija se ne bavi dokazivanjem ili opovrgavanjem naucnih teorija. Evo pitao. Hipoteza -> Dokaz -> Teorija -> Zakon. Udri, e da!
teodati
Posts: 596
Joined: 07/09/2017 20:25

#5885 Re: Evolucija

Post by teodati »

Avetinho wrote: 19/03/2023 13:26
teodati wrote: 19/03/2023 13:19

Pa nije ovdje tema "teorija svega", imaš ju na filozofiji pa pitaj što te zanima, ne iznosim cijelu teoriju od početka do kraja na forumima, jasno je zašto, e da!
Jehovac, zanima me tvoja teorija, ne na filozofji, nego ovdje. Filozofija se ne bavi dokazivanjem ili opovrgavanjem naucnih teorija. Evo pitao. Hipoteza -> Dokaz -> Teorija -> Zakon. Udri, e da!
Filozofija je "kraljica" znanosti, tko se zna njome koristiti, seveda, ovdje je tema evolucija, e pa NIJE je bilo, ak te zanima zašto na onoj temi na filozofiji postavi to pitanje, pa ću ti ukratko odgovoriti, općenito dakako, KAKO su zbilja nastale sve vrste na Zemlji, od početka do kraja, i ti si isto toliko Jehovac ko i ja, haha, pa še kak! :)
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5886 Re: Evolucija

Post by Avetinho »

teodati wrote: 19/03/2023 19:49
Avetinho wrote: 19/03/2023 13:26

Jehovac, zanima me tvoja teorija, ne na filozofji, nego ovdje. Filozofija se ne bavi dokazivanjem ili opovrgavanjem naucnih teorija. Evo pitao. Hipoteza -> Dokaz -> Teorija -> Zakon. Udri, e da!
Filozofija je "kraljica" znanosti, tko se zna njome koristiti, seveda, ovdje je tema evolucija, e pa NIJE je bilo, ak te zanima zašto na onoj temi na filozofiji postavi to pitanje, pa ću ti ukratko odgovoriti, općenito dakako, KAKO su zbilja nastale sve vrste na Zemlji, od početka do kraja, i ti si isto toliko Jehovac ko i ja, haha, pa še kak! :)
Volim ja vas Jehovce bolan... zajebavat. Sve bi vi znate nakon pet minuta malog odmora (sta ce Jehovcima skola, njima Jahve nauk direkt u glavu naspe za vrijeme tog malog odmora) i onda to mukotrpno steceno znanje bi dijelili s drugima, dobrovoljno na silu; ali vas niko ne hebe i samo vam se iz prikrajka smiju. Ponekad ste dosadni kao guzne muhe, ali vam se uglavnom grohotom smijem.

Daj, fino te jos jednom pitam kad si vec na "Evoluciju" zalutao, deder nam tu tvoju teoriju objasni kao sto si obecao. Uljepsaj mi dan. Vidis, nije dovoljno ovdje uzurpirati mjesto, reci "ne valja teorija", a ne ponuditi onu koja valja.

E da, seveda, pa se kak, dapace.
teodati
Posts: 596
Joined: 07/09/2017 20:25

#5887 Re: Evolucija

Post by teodati »

Avetinho wrote: 20/03/2023 00:42
teodati wrote: 19/03/2023 19:49

Filozofija je "kraljica" znanosti, tko se zna njome koristiti, seveda, ovdje je tema evolucija, e pa NIJE je bilo, ak te zanima zašto na onoj temi na filozofiji postavi to pitanje, pa ću ti ukratko odgovoriti, općenito dakako, KAKO su zbilja nastale sve vrste na Zemlji, od početka do kraja, i ti si isto toliko Jehovac ko i ja, haha, pa še kak! :)
Volim ja vas Jehovce bolan... zajebavat. Sve bi vi znate nakon pet minuta malog odmora (sta ce Jehovcima skola, njima Jahve nauk direkt u glavu naspe za vrijeme tog malog odmora) i onda to mukotrpno steceno znanje bi dijelili s drugima, dobrovoljno na silu; ali vas niko ne hebe i samo vam se iz prikrajka smiju. Ponekad ste dosadni kao guzne muhe, ali vam se uglavnom grohotom smijem.

Daj, fino te jos jednom pitam kad si vec na "Evoluciju" zalutao, deder nam tu tvoju teoriju objasni kao sto si obecao. Uljepsaj mi dan. Vidis, nije dovoljno ovdje uzurpirati mjesto, reci "ne valja teorija", a ne ponuditi onu koja valja.

E da, seveda, pa se kak, dapace.
Imaš moju "teoriju svega" kao novu temu na filozofiji, dođi tamo ak imaš muda, ne da mi se ovdje o BAJCI zvanoj evolucija gubiti vrijeme, e da! 8-)
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5888 Re: Evolucija

Post by Avetinho »

teodati wrote: 20/03/2023 18:39
Avetinho wrote: 20/03/2023 00:42

Volim ja vas Jehovce bolan... zajebavat. Sve bi vi znate nakon pet minuta malog odmora (sta ce Jehovcima skola, njima Jahve nauk direkt u glavu naspe za vrijeme tog malog odmora) i onda to mukotrpno steceno znanje bi dijelili s drugima, dobrovoljno na silu; ali vas niko ne hebe i samo vam se iz prikrajka smiju. Ponekad ste dosadni kao guzne muhe, ali vam se uglavnom grohotom smijem.

Daj, fino te jos jednom pitam kad si vec na "Evoluciju" zalutao, deder nam tu tvoju teoriju objasni kao sto si obecao. Uljepsaj mi dan. Vidis, nije dovoljno ovdje uzurpirati mjesto, reci "ne valja teorija", a ne ponuditi onu koja valja.

E da, seveda, pa se kak, dapace.
Imaš moju "teoriju svega" kao novu temu na filozofiji, dođi tamo ak imaš muda, ne da mi se ovdje o BAJCI zvanoj evolucija gubiti vrijeme, e da! 8-)
Pa sta radis ovdje arogantni ppk.
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#5889 Re: Evolucija

Post by broj dva »

Avetinho wrote: 20/03/2023 19:35
teodati wrote: 20/03/2023 18:39

Imaš moju "teoriju svega" kao novu temu na filozofiji, dođi tamo ak imaš muda, ne da mi se ovdje o BAJCI zvanoj evolucija gubiti vrijeme, e da! 8-)
Pa sta radis ovdje arogantni ppk.

Djeli objave i spoznaje za nas nesretnike koji nemamo njegovo božanski inspirisano znanje.
Ili sere, zavisi od perspektive.
saimidin
Posts: 2749
Joined: 20/05/2011 17:53

#5890 Re: Evolucija

Post by saimidin »

A ja se pitam sto jehovi vise ne navracaju, kad ovdje su znaci

E sad smo na :izet:

:lol:
User avatar
john smith
Posts: 155
Joined: 03/08/2009 19:29

#5891 Re: Evolucija

Post by john smith »

Image
teodati
Posts: 596
Joined: 07/09/2017 20:25

#5892 Re: Evolucija

Post by teodati »

Jesu evolucionisti shvatili konačno da DNK ne može slučajno nastati, kao ni bilo koji program, nego da postoji Inteligentni programer toga, po kojemu sva živa bića nastaju, ili ćemo još jedno vrijeme čekati da to shvate, e da? :)
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5893 Re: Evolucija

Post by Dozer »

teodati wrote: 17/08/2023 16:19 Jesu evolucionisti shvatili konačno da DNK ne može slučajno nastati, kao ni bilo koji program, nego da postoji Inteligentni programer toga, po kojemu sva živa bića nastaju, ili ćemo još jedno vrijeme čekati da to shvate, e da? :)
Aha...znaci, tvoje "objasnjenje svega" je kreacionizam? Bog? Stvoritelj?

Naravno da DNK moze slucajno nastati, nauka je tu vec na pragu otkrica i kako, ali kreacionistima nikad nijedno objasnjenje i dokaz nece biti dovoljno, nego ce uvijek potezati "kompleksnost DNK", "informacije" u tome, itd., kao "argument" i "dokaz" da to nije moglo nastati slucajno. A moglo je, i jeste, a onda je evolucija odradila svoje. Doduse, u nasem slucaju je evolucija isla nesto brze od uobicajenog, pa je jasno da mi jesmo necija kreacija, ali to definitivno nije religijski bog. Evoucija traje milionima i miljardama godina, a ne samo par stotina hiljada godina, i to je najbolji dokaz da mi jesmo necija kreacija, preciznije - rezultat genetickog inzinjeringa.
Jos je veci problem sto ne kontate ni sta je DNK, cesto ne znate ni puni naziv te skracenice bez da guglate, a ni onda ne znate to izgovoriti.
I, zaboravljate notornu cinjenicu - sve to, svaki taj naziv koji koristimo, zapravo je nas "proizvod". Mi smo ga izmislili kako bismo sami sebi opisali i objasnili ono sto vidimo.

A bog, ili ti nas kreator...to je valjda i djeci danas jasno - nasi bogovi su oduvijek bila daleko naprednija i inteligentnija bica, koja smo mi smatrali bogovima. I za ovo postoje hljade dokaza sirom planete, dok za religijskog boga ne postoji ni jedan jedini.
teodati
Posts: 596
Joined: 07/09/2017 20:25

#5894 Re: Evolucija

Post by teodati »

Dozer wrote: 18/08/2023 09:43
teodati wrote: 17/08/2023 16:19 Jesu evolucionisti shvatili konačno da DNK ne može slučajno nastati, kao ni bilo koji program, nego da postoji Inteligentni programer toga, po kojemu sva živa bića nastaju, ili ćemo još jedno vrijeme čekati da to shvate, e da? :)
Aha...znaci, tvoje "objasnjenje svega" je kreacionizam? Bog? Stvoritelj?

Naravno da DNK moze slucajno nastati, nauka je tu vec na pragu otkrica i kako, ali kreacionistima nikad nijedno objasnjenje i dokaz nece biti dovoljno, nego ce uvijek potezati "kompleksnost DNK", "informacije" u tome, itd., kao "argument" i "dokaz" da to nije moglo nastati slucajno. A moglo je, i jeste, a onda je evolucija odradila svoje. Doduse, u nasem slucaju je evolucija isla nesto brze od uobicajenog, pa je jasno da mi jesmo necija kreacija, ali to definitivno nije religijski bog. Evoucija traje milionima i miljardama godina, a ne samo par stotina hiljada godina, i to je najbolji dokaz da mi jesmo necija kreacija, preciznije - rezultat genetickog inzinjeringa.
Jos je veci problem sto ne kontate ni sta je DNK, cesto ne znate ni puni naziv te skracenice bez da guglate, a ni onda ne znate to izgovoriti.
I, zaboravljate notornu cinjenicu - sve to, svaki taj naziv koji koristimo, zapravo je nas "proizvod". Mi smo ga izmislili kako bismo sami sebi opisali i objasnili ono sto vidimo.

A bog, ili ti nas kreator...to je valjda i djeci danas jasno - nasi bogovi su oduvijek bila daleko naprednija i inteligentnija bica, koja smo mi smatrali bogovima. I za ovo postoje hljade dokaza sirom planete, dok za religijskog boga ne postoji ni jedan jedini.
Ti malo pomalo pobijaš sam sebe, daj se odluči, ili je DNK slučajno nastala, ili ima Inteligentnog Tvorca, ne može biti i jedno i drugo, ako je po tebi taj Tvorac samo neko starije, naprednije Inteligentno biće, ok, dakle onda je to istina o nastanku vrsta, a ne to što tvrdi evolucija.

Inače se slažem da ne postoji neki religijski Bog u smislu kreacionizma, već su nas ljude napravila kao i materiju daleko starija i naprednija bića od nas ljudi, o tome i govorim u svojoj "teoriji svega", koja je jedna od tema ovdje na forumu i to na filozofiji, ali izgleda da ne zanima to baš ljude, radije vjeruju i dalje u BAJKE o nekom jednom vječnom religijskom bogu, kaj se tu more, nikaj, e da! :)
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5895 Re: Evolucija

Post by Dozer »

Ne vidim iz cega zakljucujes da sam kontradiktoran.....
Rwl9gijski bog ne postpji, kao ni ta vrsta kreacionizma, a DNK moze nastati slucajno. Sta je tu kontradiktornost?
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#5896 Re: Evolucija

Post by broj dva »

teodati wrote: 17/08/2023 16:19 Jesu evolucionisti shvatili konačno da DNK ne može slučajno nastati, kao ni bilo koji program, nego da postoji Inteligentni programer toga, po kojemu sva živa bića nastaju, ili ćemo još jedno vrijeme čekati da to shvate, e da? :)
Evolucija nikada nije pokusala objasniti postanak zivota, samo njegov razvoj. Tako da fulas metu "kritikom"
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#5897 Re: Evolucija

Post by sumirprimus »

inteligentni i svemoguci tvorac a nije mogo izbjec smrtonosne bolseti djece, i druga zla tipa pedofilije, vjerskih zlocina, i cega sve ne.
User avatar
konoplja
Posts: 2403
Joined: 12/09/2018 19:31

#5898 Re: Evolucija

Post by konoplja »

sumirprimus wrote: 21/08/2023 15:48 inteligentni i svemoguci tvorac a nije mogo izbjec smrtonosne bolseti djece, i druga zla tipa pedofilije, vjerskih zlocina, i cega sve ne.
Ako je svemoguci tvorac onda je sigurno mogao. Sto nije je nesto sasvim drugo. :D
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#5899 Re: Evolucija

Post by sumirprimus »

konoplja wrote: 21/08/2023 15:51
sumirprimus wrote: 21/08/2023 15:48 inteligentni i svemoguci tvorac a nije mogo izbjec smrtonosne bolseti djece, i druga zla tipa pedofilije, vjerskih zlocina, i cega sve ne.
Ako je svemoguci tvorac onda je sigurno mogao. Sto nije je nesto sasvim drugo. :D
onda nije samilostan kako vec...
User avatar
konoplja
Posts: 2403
Joined: 12/09/2018 19:31

#5900 Re: Evolucija

Post by konoplja »

sumirprimus wrote: 21/08/2023 15:55
konoplja wrote: 21/08/2023 15:51

Ako je svemoguci tvorac onda je sigurno mogao. Sto nije je nesto sasvim drugo. :D
onda nije samilostan kako vec...
E to vec... da, moze se reci. Iako ce neki to osporiti i reci da nije vazno sta se dogodi na ovom svijetu kad poslje smrti se ide u bolji, utopijski i vjecni svijet. :D
Post Reply