Evolucija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#5601 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

Smrcak15 wrote:
Pandakonda wrote:
Smrcak15 wrote:evo jedno pitanje za strucnjake evolucije, kako je nastala "svijest" iz atoma??
Samo zato što trenutno nemaš odgovor na to pitanje ne mora značit da tu rupu moraš popunit bogom :-)
pusti sad Boga, nego kakav je vas odgovor na to?
da te zaista interesuje i da želiš odgovor zarad učenja a ne pobijanja i uvjeravanja, vrlo lagano bi naišao na odg. guglaaaaj
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5602 Re: Evolucija

Post by Dozer »

Smrle, hajde ti nama odgovori na ovo:

1. Gdje je bog bio prije nego je "odlucio" da stvori univerzum?
2. Gdje je sad?
3. Kako je stvorio univerzum kad sam kaze da "nesto ne moze nastati iz nicega"? Od cega ga je stvorio?

Posto ce odgovor na 1. biti "u nistavilu", onda nam odmah odgovori i na ovo:
4. A gdje je, ili sta je to - nistavilo?
Last edited by Dozer on 27/03/2017 16:40, edited 1 time in total.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#5603 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

Dodaj tim pitanjima i ovo:
Koja je svrha bakterije? Zašto je nju Bog stvorio? A virusa? Biljke? Životinje?
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5604 Re: Evolucija

Post by Dozer »

Pa da sluze nama, ljudima. Logicno :D
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#5605 Re: Evolucija

Post by belfy »

sto glumite k'o da ste iz osnovne izasli tek? pitajte covjeka ozbiljno pitanje. nesto ovako: "Kakva je uloga kinesina u ljudskom organizmu?"
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5606 Re: Evolucija

Post by Dozer »

Mozemo ga pitati i ovo - koja je uloga Endokanabidoidnog sistema u nama? :D
Last edited by Dozer on 29/03/2017 10:22, edited 1 time in total.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#5607 Re: Evolucija

Post by TheMule »

vid ovi sto su ufatili bistriti i skrabati hejbet veliki rijeci jos i cirkuzaju :roll:
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#5608 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

belfy wrote:sto glumite k'o da ste iz osnovne izasli tek? pitajte covjeka ozbiljno pitanje. nesto ovako: "Kakva je uloga kinesina u ljudskom organizmu?"
prvo, ne mijesaj se u moja pitanja

drugo - smrle se raspravlja sa poznivanjem materije na nivou osnovne pa se prilagodjavam

trece - imam razlog pitanja.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#5609 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

TheMule wrote:vid ovi sto su ufatili bistriti i skrabati hejbet veliki rijeci jos i cirkuzaju :roll:
djesi mula sta maji

vjerujes li ti u evoluciju
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#5610 Re: Evolucija

Post by TheMule »

sizifinho wrote:
TheMule wrote:vid ovi sto su ufatili bistriti i skrabati hejbet veliki rijeci jos i cirkuzaju :roll:
djesi mula sta maji

vjerujes li ti u evoluciju
gdje necu vjerovati imas kinesina imas endokanbilding sisteme - batkterije sve jasno.

Stvar je u tome sto imas mali broj muslimana i krscana koji ne prihvataju evoluciju to su uglavnom oni bukvalisti. Svi ostali prihvataju znanje koje saznajemo ali to ih ne odvraca od religije, tj evolucija samo po sebi nije dovoljna da neko predje sa jedne vjere na ateizam
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#5611 Re: Evolucija

Post by belfy »

sizifinho wrote:
belfy wrote:sto glumite k'o da ste iz osnovne izasli tek? pitajte covjeka ozbiljno pitanje. nesto ovako: "Kakva je uloga kinesina u ljudskom organizmu?"
prvo, ne mijesaj se u moja pitanja

drugo - smrle se raspravlja sa poznivanjem materije na nivou osnovne pa se prilagodjavam

trece - imam razlog pitanja.
prvo, mijesam se gdje ima mjesta da promijesam, a ponekada i kada mi se samo ucini da ima mjesta.

drugo - smrletovo poznavanje materije me ne interesuje (jer je odavno poznato).

trece - imam i ja razlog pitanja (koji je potpuno druciji od tvog, samo sto je moj).
:)

ali @Mule ubode sa bildingom i fakat mi nabaci osmijeh. moze se naci bildanje i mimo teratane lako izgleda. :-D
User avatar
zforumas
Posts: 8613
Joined: 25/10/2016 20:35

#5612 Re: Evolucija

Post by zforumas »

Ministarstvu prosvjete, skupštinskom Odboru za obrazovanje, Predsjedništvu SANU i senatima univerziteta u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Banjaluci dostavljena peticija "protiv" izučavanja Darvinove teorije evolucije.


Peticija na cirilici se moze procitati ovdje
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5613 Re: Evolucija

Post by insomnia78 »

zforumas wrote:Ministarstvu prosvjete, skupštinskom Odboru za obrazovanje, Predsjedništvu SANU i senatima univerziteta u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Banjaluci dostavljena peticija "protiv" izučavanja Darvinove teorije evolucije.


Peticija na cirilici se moze procitati ovdje
Image
Sto bi Pezić reko, ko misli da su ljudi nastali od majmuna nek ide traziti rodjake po africi :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5614 Re: Evolucija

Post by triconja »

Marmuni i ljudi imaju istog pretka, a neki bacaju vise na marmune jer se prije ihajhaj nije toliko gledalo sta se dovodi materi u kucu (hanuma marmunica ili nase vrste), ljudi bili liberalni. Onda dodju vjere i kaze to kaka i imamo sto imamo danas. I on je imao cizme koje su se protezale do lanjskog snijega. I zivjeli su sretno do kraja zivota. :-) :lol:
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#5615 Re: Evolucija

Post by Ludzak »

Yaahh,, SPC inače jaka organizacija u pm. Njihovi četnici su najočitiji dokaz njihovog nastanka od majmuna.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#5616 Re: Evolucija

Post by ¤ jelena ¤ »

Univerzitetska profesorica kaže: ''teorija evolucije i tvrdnja da je čovjek nastao od majmuna...'' Super. :cry:

Kako je krenulo, sutra će nekom budućem doktoru, ministru i univerzitetskom profesoru, Pitagorina teorema il Njutnovi zakoni vako zapet u osnovnoj, zaštopat doživotno i jednog dana povrijedit inteligenciju, tj. strašno uvrijedit... ko ovu gospodŽu Teorija evolucije!



Zbogom pameti...iz daljine ti mašem i rado te se sjećam...vozdrica. :vozdra:
User avatar
piupiu
Posts: 16297
Joined: 05/01/2008 05:08

#5617 Re: Evolucija

Post by piupiu »

¤ jelena ¤ wrote:Univerzitetska profesorica kaže: ''teorija evolucije i tvrdnja da je čovjek nastao od majmuna...'' Super. :cry:

Kako je krenulo, sutra će nekom budućem doktoru, ministru i univerzitetskom profesoru, Pitagorina teorema il Njutnovi zakoni vako zapet u osnovnoj, zaštopat doživotno i jednog dana povrijedit inteligenciju, tj. strašno uvrijedit... ko ovu gospodŽu Teorija evolucije!
Nije usamljena. Ova sveopšta pomama "demokratske priučenosti" će nas vratiti ravno u Srednji vijek. :cry:
Zbogom pameti...iz daljine ti mašem i rado te se sjećam...vozdrica. :vozdra:
:lol: :D :thumbup:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#5618 Re: Evolucija

Post by MyTao »

U toku je rat... rat na nauku i sve sto ima veze sa njom. Religijski fanatici i teoreticari zavjere ozbiljno prijete da nas vrate stotinama godina unazad.

Politicari koji se biraju su sve vise anti-science napaljeni, postalo je normalno nevakcinisati djecu, vjerovati da je zemlja ravna itd itd...

Sto je najgore to se desava u zapadnim zemljama koje bi trebale biti lideri kada je tehnoloski i naucni napredak u pitanju...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5619 Re: Evolucija

Post by triconja »

MyTao wrote:U toku je rat... rat na nauku i sve sto ima veze sa njom. Religijski fanatici i teoreticari zavjere ozbiljno prijete da nas vrate stotinama godina unazad.

Politicari koji se biraju su sve vise anti-science napaljeni, postalo je normalno nevakcinisati djecu, vjerovati da je zemlja ravna itd itd...

Sto je najgore to se desava u zapadnim zemljama koje bi trebale biti lideri kada je tehnoloski i naucni napredak u pitanju...
Oni to namjerno da i istocne zemlje mogu jednog dana reci eto vidis da smo tehnoloski i naucno iznad zapada :lol:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#5620 Re: Evolucija

Post by ¤ jelena ¤ »

piupiu wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Univerzitetska profesorica kaže: ''teorija evolucije i tvrdnja da je čovjek nastao od majmuna...'' Super. :cry:

Kako je krenulo, sutra će nekom budućem doktoru, ministru i univerzitetskom profesoru, Pitagorina teorema il Njutnovi zakoni vako zapet u osnovnoj, zaštopat doživotno i jednog dana povrijedit inteligenciju, tj. strašno uvrijedit... ko ovu gospodŽu Teorija evolucije!
Nije usamljena. Ova sveopšta pomama "demokratske priučenosti" će nas vratiti ravno u Srednji vijek. :cry:
To i jest ono najgore, jesi vidjela koliko doktora, biologa i ostalih ....ologa iz Srbije potpisaše ono...
A kad se pojavila ova peticija, prvo čega sam se sjetila su postovi forumašice @miare, od prije nekoliko godina, i njene začuđenosti nad svim onim što je imala prilike da čuje od kolega i profesora (!) o TE; a ta djevojka je, ako se dobro sjećam, tada studirala biologiju na PMF u SA. Samo mi je to sinulo pred očima i zato sam tamo na temi o dešavanjima u Srbiji napisala ne daj bože da ova ili slična peticija osvane i kod nas.

Elem, moja piu, idemo mi s ovima drito do Velikog praska. :cry:


Zbogom Srednji viječe... Image :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5621 Re: Evolucija

Post by triconja »

Bog je za jedan dan stvorio sve zivotinje pojedinacno i ljude. :izet: Samo mi nije jasno kako su kasnije od jedne zivotinje nastajale druge? Znaci to pada u vodu jer nema logike. :lol:

Eto to ce biti zvanicna teza koja ce se provlaciti kroz knjige i medije uskoro :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5622 Re: Evolucija

Post by insomnia78 »

Religije su inace utociste logike
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#5623 Re: Evolucija

Post by tranquil »

Ono kad postane jasno da se istinitost naučnih činjenica ne određuje peticijama niti izborima:

https://www.klix.ba/scitech/nauka/senat ... /170525119
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#5624 Re: Evolucija

Post by listopad »

tranquil wrote:Ono kad postane jasno da se istinitost naučnih činjenica ne određuje peticijama niti izborima:

https://www.klix.ba/scitech/nauka/senat ... /170525119
Koji idioti majko mila...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#5625 Re: Evolucija

Post by tranquil »

Sramota.

https://www.klix.ba/scitech/nauka/vise- ... /170531044

63% ne prihvata evolucija ali ovih 52% su najgori:
Armenija i Bosna i Hercegovina ujedno su jedine dvije zemlje obuhvaćene istraživanjem u kojima više od polovica stanovništva smatra kako sva živa bića postoje u sadašnjem obliku od nastanka svijeta.

U Armeniji taj postotak je 56, a u Bosni i Hercegovini 52.
Dakle 52% ljudi ne vjeruje da je pas pripitomljen, ne vjeruje da je postojalo divlje goveče, ne vjeruje da je banana nastala od divlje banane koja je dosta drugačija (nije čak ni zakrivljena), ne vjeruje u imunitet niti postojanje bakterija koje pobjeđuju imunizirani sistem jer su - mutirale, ne vjeruje da je R.Lenski u laboratoriji pustio 65000 generacija e.coli samo da rastu, i koje su razvile nevjerovatne drugačije karakteristike za ovih nekoliko godina koliko traje njegov eksperiment.
Post Reply