Evolucija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5576 Re: Evolucija

Post by Dozer »

Sad ide par stranica sutnje, a onda opet - red leptirova, red kameleona, red pijeska... :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5577 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

Dozer wrote:Sad ide par stranica sutnje, a onda opet - red leptirova, red kameleona, red pijeska... :lol:
ma samo transformers-i i prometheus :mrgreen:
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#5578 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

Dozer wrote:...
Pa nemam ja problema sa idejom da smo produkt vanzemaljske civilizacije. Ja tu ideju ne odbacujem niti je prihvacam jer smatram da nema konkretnih dokaza za tvrdnju da vanzemaljci sto posto postoje, smatram da vjerovatno postoje ali sve dok se to sa sigurnoscu ne potvrdi ja ne mogu prihvatiti kao gotovu stvar vec moram imati u vidu i mogucnost da smo sami u svemiru. Sto kaze Sagan, ili smo sami u svemiru ili nismo i obje tvrdnje su jednako strasne.

Prometej je razradio tu ideju Arhitekte savrseno i ono ideja je fantasticna, i definitivno ima daleko vise smisla od ovih smrletovih gluposti koje lupa.

Ja sam siguran da ti imas vise sumnje u postojanje vanzenaljaca nego sto smrle ima sumnje u postojanje boga. A vanzemaljci su statisticki haman pa tu, dok ovo sto smrle prica ni u kojem proracunu nema smisla.

ili....cek...3 pasusa sam napisao a forumaki nick mi ima 9 slova. 9 + 3 je 12, a 12 je broj. Rijec Broj ima 4 slova, od toga je prvo B a trece O - tako dobijemo BO
Ako tome dodas da ja pricam gluposti, koje pocinju sa slovom G - dobijes BOG

Wow... smrle otkrili smo nesto.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5579 Re: Evolucija

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol: :lol:
:thumbup:

Jos samo da nam Smrle citira ajet u kojem stoji ovo sto si ti "tek sad" otkrio :D

A, kako jos davno rekoh na onoj "nasoj" temi tamo - Inteligentan covjek uvijek preispituje i sebe i sve oko sebe. Neinteligentan samo slijedi i vjeruje ono sto mu se kaze.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5580 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

JedanOdBraceMorica wrote:Dakle covjek koji je najglasniji kriticar Teorije evolucije je u isto vrijeme i socijal darvinista koji smatra da su pojedini rodjenjem predodredjeni da budu lijepi, dok su drugi dobili par dlaka vise da bi bili odbojni; najveca kontradikcija svih vremena :lol:
Eto dokle manjak obrazovanja u kombinaciji sa religijskim ispiranjem mozga po kojekakvim cumezima, paradzematima i komunama za odvikavanje dovede covjeka :(

dlake na mjestu gdje treba da budu su dekoracija a gdje im nije mjesto onda bude odbojnost, plus sto dlake imaju i druge funkcije.
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#5581 Re: Evolucija

Post by JedanOdBraceMorica »

[yt][/yt]
Smrcak15 wrote:
JedanOdBraceMorica wrote:Dakle covjek koji je najglasniji kriticar Teorije evolucije je u isto vrijeme i socijal darvinista koji smatra da su pojedini rodjenjem predodredjeni da budu lijepi, dok su drugi dobili par dlaka vise da bi bili odbojni; najveca kontradikcija svih vremena :lol:
Eto dokle manjak obrazovanja u kombinaciji sa religijskim ispiranjem mozga po kojekakvim cumezima, paradzematima i komunama za odvikavanje dovede covjeka :(

dlake na mjestu gdje treba da budu su dekoracija a gdje im nije mjesto onda bude odbojnost, plus sto dlake imaju i druge funkcije.
Nije poenta u dlakama, poenta je da stav da se radjamo predodredjeni da budemo ljepsi, ruzniji, pametniji, gluplji itd. od ostalih ljude ima uporiste upravo u Darwinovoj Teoriji evlucije te se naziva socijal darvinizam, ti istom recenicom i negiras i potvrdjujes tu teoriju :lol: Zato sto nemas osnovno obrazovanje koje bi ti omogucilo da tu teoriju shvatis dublje od proste konstatacije da su ljudi nastali od majmuna
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#5582 Re: Evolucija

Post by irac300 »

JedanOdBraceMorica wrote:[yt][/yt]
Smrcak15 wrote:
JedanOdBraceMorica wrote:Dakle covjek koji je najglasniji kriticar Teorije evolucije je u isto vrijeme i socijal darvinista koji smatra da su pojedini rodjenjem predodredjeni da budu lijepi, dok su drugi dobili par dlaka vise da bi bili odbojni; najveca kontradikcija svih vremena :lol:
Eto dokle manjak obrazovanja u kombinaciji sa religijskim ispiranjem mozga po kojekakvim cumezima, paradzematima i komunama za odvikavanje dovede covjeka :(

dlake na mjestu gdje treba da budu su dekoracija a gdje im nije mjesto onda bude odbojnost, plus sto dlake imaju i druge funkcije.
Nije poenta u dlakama, poenta je da stav da se radjamo predodredjeni da budemo ljepsi, ruzniji, pametniji, gluplji itd. od ostalih ljude ima uporiste upravo u Darwinovoj Teoriji evlucije te se naziva socijal darvinizam, ti istom recenicom i negiras i potvrdjujes tu teoriju :lol: Zato sto nemas osnovno obrazovanje koje bi ti omogucilo da tu teoriju shvatis dublje od proste konstatacije da su ljudi nastali od majmuna
Pa to mu je davno rečeno još na religijskim temama, da krene od petog razreda osnovne škole i udžbenika Biologija. Al' jbg, mrsko zagrijat stolicu i čitat', bolje gledati budalaštinJe sa youtubea. Zato se sada provaljuje, ali nije svjestan da se provaljuje.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5583 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

Smrle jaranski ti preporiucujem ostavi svete knjige malo na stranu.

On the Origin of Species - Charles Darwin

Ili Jean-Baptiste de Lamarck
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#5584 Re: Evolucija

Post by zforumas »

beni ne nagovaraj covjeka na zlo
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5585 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

zforumas wrote:beni ne nagovaraj covjeka na zlo
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5586 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

beni-bu-man wrote:Smrle jaranski ti preporiucujem ostavi svete knjige malo na stranu.

On the Origin of Species - Charles Darwin

Ili Jean-Baptiste de Lamarck
kad sam studirao evoluciju u gimnaziji davnih dana, a sada pratim sta pricaju ovi danasnji propagatori Dawkins i Company, zar ti mislis da ja ne citam i nepratim sta evolucionisti sve tvrde, ja sam stava da, ako hoces diskusiju, moras znati cime oponent raspolaze, jer ako neznas rastavit ce te na proste faktore.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#5587 Re: Evolucija

Post by listopad »

Smrcak15 wrote:
beni-bu-man wrote:Smrle jaranski ti preporiucujem ostavi svete knjige malo na stranu.

On the Origin of Species - Charles Darwin

Ili Jean-Baptiste de Lamarck
kad sam studirao evoluciju u gimnaziji davnih dana, a sada pratim sta pricaju ovi danasnji propagatori Dawkins i Company, zar ti mislis da ja ne citam i nepratim sta evolucionisti sve tvrde, ja sam stava da, ako hoces diskusiju, moras znati cime oponent raspolaze, jer ako neznas rastavit ce te na proste faktore.
Al' si imao dobre profesore u gimnaziji.
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#5588 Re: Evolucija

Post by JedanOdBraceMorica »

Kome smeta jaka gimnazija u Cajnicu? :babinsin:
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#5589 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

:lol: :lol:

hej cuj ti njega on poznaje argumentr kojima evolucionisti raspolazu hahahahahhahahaha
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5590 Re: Evolucija

Post by triconja »

Zajebi ti to, najbolje se raspreda o vjeri i evoluciji za prvi maj poslije vise deca ljute :lol:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#5591 Re: Evolucija

Post by belfy »

jel ovo Smrle rekao da je studirao u gimnaziji? srednja skola je sada studiranje? isao uporedo na fakultet i srednju ili neki novi nacin izrazavanja ili nesto trece...?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5592 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

belfy wrote:jel ovo Smrle rekao da je studirao u gimnaziji? srednja skola je sada studiranje? isao uporedo na fakultet i srednju ili neki novi nacin izrazavanja ili nesto trece...?
ne ne mislim da je htio reci da je na svjou ruku studirao evoluciju, rezultat je ocigledan....
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#5593 Re: Evolucija

Post by belfy »

beni-bu-man wrote:
belfy wrote:jel ovo Smrle rekao da je studirao u gimnaziji? srednja skola je sada studiranje? isao uporedo na fakultet i srednju ili neki novi nacin izrazavanja ili nesto trece...?
ne ne mislim da je htio reci da je na svjou ruku studirao evoluciju, rezultat je ocigledan....
pa vec prije je pricao o studiranju Kur'ana, sada studiranje evolucije, a sve to kao srednjoskolac... koliko je tek fakulteta onda studirao...? :roll:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5594 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

belfy wrote:
beni-bu-man wrote:
belfy wrote:jel ovo Smrle rekao da je studirao u gimnaziji? srednja skola je sada studiranje? isao uporedo na fakultet i srednju ili neki novi nacin izrazavanja ili nesto trece...?
ne ne mislim da je htio reci da je na svjou ruku studirao evoluciju, rezultat je ocigledan....
pa vec prije je pricao o studiranju Kur'ana, sada studiranje evolucije, a sve to kao srednjoskolac... koliko je tek fakulteta onda studirao...? :roll:
sva 3 u travniku :mrgreen:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5595 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

evo jedno pitanje za strucnjake evolucije, kako je nastala "svijest" iz atoma??
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#5596 Re: Evolucija

Post by Pandakonda »

Smrcak15 wrote:evo jedno pitanje za strucnjake evolucije, kako je nastala "svijest" iz atoma??
Samo zato što trenutno nemaš odgovor na to pitanje ne mora značit da tu rupu moraš popunit bogom :-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5597 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

Pandakonda wrote:
Smrcak15 wrote:evo jedno pitanje za strucnjake evolucije, kako je nastala "svijest" iz atoma??
Samo zato što trenutno nemaš odgovor na to pitanje ne mora značit da tu rupu moraš popunit bogom :-)
pa bog mu je univerzalni alat
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5598 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

Pandakonda wrote:
Smrcak15 wrote:evo jedno pitanje za strucnjake evolucije, kako je nastala "svijest" iz atoma??
Samo zato što trenutno nemaš odgovor na to pitanje ne mora značit da tu rupu moraš popunit bogom :-)
pusti sad Boga, nego kakav je vas odgovor na to?
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#5599 Re: Evolucija

Post by JedanOdBraceMorica »

To pitanje je toliko banalno kao da pitas kako je nastao video chat od kurira na konjima. Toliko
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5600 Re: Evolucija

Post by KB9 »

JedanOdBraceMorica wrote:Kome smeta jaka gimnazija u Cajnicu? :babinsin:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply