Eutanazija/Asistirano Samoubistvo

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#51 Re: Eutanazija/Asistirano Samoubistvo

Post by moja tetka »

Russki wrote:S obzirom jelte da smo rodjeni i da imamo slobodan izbor, odnosno u suštini da radimo sta hoćemo, ja ovdje ne vidim problem. Ako želi netko da završi sa zemaljskim životom zbog bilo kakvog razloga, neka završi, sam je svoj gospodar.
humana eutanazija kao mogućnost, ljudskije je nego naglavačke sa visine
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#52 Re: Eutanazija/Asistirano Samoubistvo

Post by MaksprotivMarksa »

Covjek mora moci da raspolaze sa svojim zivotom u potpunosti, dio zivota je i smrt sama, esencijalni dio, rekao bih, bez smrti nema ni zivota, a bez zivota smrti. Oduzimanje prava u bilo kojoj situaciji da se oduzme vlastiti zivot je tiranija, a svaka tiranija je negacija slobode. Ukoliko osoba zeli smrt u vremenh konformizma, ona mora biti omogucena da to i uradi, naravno da bi prije takvog cina trebalo pokusati takvu osobu usmjeriti na drugi put, ali pravo na prekidanje zivota mora postati mogucnost za savremenog covjeka, mozda bi covjek tom mogucnoscu prvi put generalizirao kakvu takvu slobodu od nastanka pa do danas.

O pravu na prekid patnje u bezizlaznim situacijama koje samo donose bol i patnju nekoj individui nema potrebe ni govoriti, takva mogucnost mora u sto skorijem roku postati realnost za sve individue koje su se nasle u takvim situacijama.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#53 Re: Eutanazija/Asistirano Samoubistvo

Post by insomnia78 »

Pa ko ti brani
Post Reply