Eurovision 2021 -Pobjednik Italija

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#451 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by Tesla Edison »

uglavnomja wrote: 24/05/2021 18:25 Pobjednica Eurovizije Italija nije koristila kokain tijekom emitiranja, pokazuje test na drogu, piše pjevačko natjecanje u priopćenju za medije u ponedjeljak.
A heroin, spid, skank, LDS, ekstazi?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#452 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by Bloo »

Tesla Edison wrote: 24/05/2021 20:31
uglavnomja wrote: 24/05/2021 18:25 Pobjednica Eurovizije Italija nije koristila kokain tijekom emitiranja, pokazuje test na drogu, piše pjevačko natjecanje u priopćenju za medije u ponedjeljak.
A heroin, spid, skank, LDS, ekstazi?
Sto bi iko smrkao crkvu?
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#453 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by Osim_13 »

Ovo je bukvalno najgluplja stvar odavno koju sam vidio. Msm, svaka mu čast ako je onako brzo uspio povući ćizu :lol:

Glupost teška.

Damiano je momčina, a Maneskin vrhunski bend. Nisam nešto veliki pratilac njihov, ali sam prije neko vrijeme naletio na ovaj njihov nastup sa X Factora u Italiji:



Neopisivo mi je drgao za njihovu pobjedu, iako mi ne bi bilo krivo i da je Francuska uzela :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#454 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by Edin H. »

smijesni_ste wrote: 24/05/2021 20:25 Da li će @Edin.h i ostatak forumaša uputiti izvinjenje talijanskom pjevaču i javnosti?

:oops:

Cim ga vidim licno cu mu se izvinuti :oops:

Za ostale ne znam.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#455 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by SanskiBiser »

Osim_13 wrote: 24/05/2021 20:46 Ovo je bukvalno najgluplja stvar odavno koju sam vidio. Msm, svaka mu čast ako je onako brzo uspio povući ćizu :lol:

Glupost teška.

Damiano je momčina, a Maneskin vrhunski bend. Nisam nešto veliki pratilac njihov, ali sam prije neko vrijeme naletio na ovaj njihov nastup sa X Factora u Italiji:



Neopisivo mi je drgao za njihovu pobjedu, iako mi ne bi bilo krivo i da je Francuska uzela :thumbup:
Francuska pjesma je bila moj favorit ali djeca samo Italija, Finska i Island kao smijesni im bili sa Islanda...

Heh sve je to koreografija s predumisljajem na ESC, sto je rekao Tonci Huljic :-) neki dan da bi pobjedio na ESC u ovo vrijeme moras ubosti dobru pjesmu i moras biti dovoljno ekscesan ali ne pretjerano....

To sa X factora je bilo "probijanje" na scenu Italije ovaj klip kad vidis uzivo svirka sve ti je jasno :D




Kad su imali 15-16 godina :mrgreen:

dedonja
Posts: 37
Joined: 09/05/2021 21:08

#456 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by dedonja »

Evo malo vijesti da jedemo dzigeru nargilasima i kospicarima koji se ubise objasnjavajuci da je Eurovizija sranje koju vse niko ne prati i da je "Jala Brat car za njih". Ali bukvalno najgora godina koju su nargilasi mogli izabrati :D
Svijet je poludio za Maneskinom, u svakoj zemlji (osim Bosne) vlada prava euforija za njima, cak su i Britaniji na vrhu a zna se koliko Britanija ima zadrsku prema svemu sto ne dolazi iz Amerike ili Britanije.

Meni ni iz dzepa ni u dzep ali mi nesto drago radi ovih mladih ljudi koji su krenuli sa svirkama po ulicama Rima i koji nemaju nikoga iz sebe da ih gura kao pojedini americki i britanski bendovi...A drago mi i radi nargilasa :izet:

https://www.nytimes.com/2021/06/16/arts ... ision.html
https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-57530407
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#457 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by Mis mekinjas »

Hoće neko promijeniti ovih 2021. gore da nastavimo po Eurosongu? Počela je nova sezona.
I obrišite ovu Italiju iz naslova. Smeta. :D
User avatar
mayab
Posts: 27009
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#458 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by mayab »

User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#459 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by Mis mekinjas »

Vala, bolje da nisu. :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#460 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by Bobi »

Plagijat :lol:
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#461 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by Zoya »



Not sure I told you, but I really like your teeth
That hairy coat of yours with nothing underneath
Not sure you have a name, so I will call you Keith
Oh-ooh-ooh-ooh-ooh-ooh
See where you're going, but I don't know where you've been
Is that saliva or blood drippin' off your chin?
If you don't like the name Keith I'ma call you Jim
Oh-ooh-ooh-ooh-ooh
And before that wolf eats my grandma
Give that wolf a banana
Give that wolf
And before that wolf eats my grandma
Give that wolf a banana
Give that wolf
Give that wolf (banana)



:lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#462 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by problemnatravunu »

Bobi wrote: 20/02/2022 09:58 Plagijat :lol:


Image :lol:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#463 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by Mis mekinjas »

Srbi ako izaberu ove godine Muškarčinu od mene imaju glas.
Nadaleko u prošlost, nešto najbolje u tri minute muziciranja, napravljeno!
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#464 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by dale cooper »

Hrvati u zadnje vrijeme nemaju originalne ideje pa da im život zavisi od toga. :mrgreen: Moglo bi biti problema sa ovom pjesmom jer
je sličnost sa Willow poprilična.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#465 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by problemnatravunu »

Večeras gledam RTL dnevnik, kad razgovarali sa Miom koja je autor i teksta i glazbe, kaže,
da joj je Tejlor Svift uzor, baš ta ploče ,inspiracija za ovu pjesmu,
da joj je drago da je porede sa njom, ali i da nije blesava , da zna šta je plagijat,
i da je 100% sigurna da nema iste sekvence u notnom zapisu , pa da bi je proglasili za plagijatora :oops:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#466 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by SanskiBiser »

problemnatravunu wrote: 20/02/2022 22:29 Večeras gledam RTL dnevnik, kad razgovarali sa Miom koja je autor i teksta i glazbe, kaže,
da joj je Tejlor Svift uzor, baš ta ploče ,inspiracija za ovu pjesmu,
da joj je drago da je porede sa njom, ali i da nije blesava , da zna šta je plagijat,
i da je 100% sigurna da nema iste sekvence u notnom zapisu , pa da bi je proglasili za plagijatora :oops:
Isto je Zeljko uradio sa Lane Moje, nije bilo problema...
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#467 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by Piaty »

Srbija ove godine ima odlicnu pjesmu ako je sta ne sjebu...al se more takmiciti u slavoviziji svakako

Mnogo bolje od one Janje moje ovi dana ili Supermen, koja je vec bila

Odlicna pjesma

Go Zerbija
User avatar
mayab
Posts: 27009
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#468 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by mayab »

Evo pobjednice :lol:

User avatar
Twice
Posts: 214
Joined: 01/04/2009 12:49

#469 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by Twice »

mayab wrote: 06/03/2022 07:55 Evo pobjednice :lol:

LoL :D
A za koji dan postala svetski hit
Image
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#470 Re: Eurovision 2021 Finale -Pobjednik Italija

Post by Ludzak »

mayab wrote: 20/02/2022 09:15 Evo, Hrvatska odabrala....


https://net.hr/hot/zvijezde/twitter-gor ... f4b503788e
Slatka je
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19130
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#471 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by teskeredzic_22 »

66 takmičenje Evrovizije će se održati u maju 2022.
Domaćin je italijanski grad Torino.
Takmičenje će se biti održano sa dva polufinala (10 i 12 maja) a finalna večer će biti održana u subotu 14 maja.

Bosna i Hercegovina ni ove godine neće učestvovati na Evroviziji zbog sankcija EBU-a a zbog dugovanja oko 6 miliona CHF.
Posljednji put smo nastupili 2016 godine sa duetskom pjesmom "Ljubav je" koju su izvodili Dalal I Deen i zauzeli smo 11 mjesto u polufinalu tako da se nismo plasirali u finale. To je bio jedini put kako su uvedena polufinala , da Bosna i Hercegovina iz polufinala nije izborila finale.

Prvi nastup Bosne i Hercegovine je bio 1993 u Dablinu kada smo sa pjesmom "Sva bol svijeta" osvojili 16 mjesto u interpretaciji Muhameda Fazlagića.
Prvi nastup kao predstavnici Jugoslavije na Evroviziji smo imali 1964 godine sa pjesmom "Život je sklopio krug" , osvojili smo 13 mjesto u interpretaciji Sabahudina Kurta.
Najbolji plasman smo ostvarili 2006 kada je grupa Hari Mata Hari osvojila 3 mjesto sa pjesmom "Lejla".

Najviše pobjeda na Evroviziji ima Irska , sedam puta su bili pobjednici , prati je Švedska sa 6 pobjeda , dok po pet pobjeda imaju Francuska , Luksemburg , Ujedinjeno Kraljevstvo i Holandija.
Ujedinjeno Kraljevstvo je čak petnaest puta zauzelo drugo mjesto , posljednji put 1998 godine.
1956 na prvom natjecanju , 7 država je dalo po dvije pjesme , takav način takmičenja je održan samo te godine , za sva ostala takmičenja je važilo pravilo jedna pjesma - jedna zemlja.
1969 su Španija , Ujedinjeno Kraljestvo , Holandija i Francuska podijelile prvo mjesto.
Bivša Jugoslavija je bila jedina zemlja istočnog bloka koja je uz kraće pauze redovno učestvovala na Evroviziji.
Najbolji plasman je ostvarila u sami osvit vlastitog raspada , 1989 godine u Luzani , zadarska grupa "Riva" je osvojila prvo mjesto sa pjesmom "Rock me Baby". Jugoslavija je ujedno jedina država pobjednica koja više ne postoji.

Afrička država Maroko je 1980 učestvovala na Evroviziji jedan - jedini put.
Australija je prvi put debitovala na Evroviziji 2015 godine.

2022 godine će učestvovati 40 država , nakon suspenzije Rusije zbog napada na Ukrajinu , pored domaćina Italije mjesta u finalu imaju Ujedinjeno Kraljevstvo , Francuska , Španija i Njemačka dok će ostale države kroz dva polufinala pokušati izboriti finale. Osim pet pomenutih finalista , po deset prvoplasiranih država iz dva polufinala idu u finale.
U finalnoj večeri glasaju sve države učesnice Evrovizije 2022.

Prvi favorit na kladionicama je (nažalost) Ukrajina , pjesma je neki miks ukrajinskog folka i melosa koji smo više puta viđali na Evroviziji i dosta liči na balkanske žalopojke , ipak zbog trenutne situacije koju Ukrajina i njen narod trpi zbog napada Rusije , pobrala je simpatije i zbog toga je favoritkinja.
Osim Ukrajinaca na kladionicama su još izraziti favoriti domaćini Italijani te uvijek originalna Švedska , sa klasičnom evrovizijskom pjesmom.

U ostalom šarenilu ima jako zanimljivih kompozicija a ja bih izdvojio tri , Portugal , Srbiju i Holandiju.
Last edited by teskeredzic_22 on 10/04/2022 15:36, edited 6 times in total.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19130
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#472 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by teskeredzic_22 »

1. IZBOR PORTUGAL

Portugalska pjevačica Maro je u saradnji sa John Blandom , napisala tekst i komponovala pjesmu "Saudade" s kojom je pobijedila na domaćem izboru.
"Saudade" bi se moglo prevesti kao neki vid melanholije , pjesma je lagana , opuštajuća , skromnog ali lijepog teksta vrlo skladno upakovanog u harmoniju.
Kladionice Portugalku rangiraju na jedanaesto mjesto ali ova pjesma je favorit broj jedan (lično mišljenje)



2. IZBOR SRBIJA

Iako se kod nas vrlo često a potpuno neopravdano favorizuju komšijske odnosno ex-yu pjesme u nastupima na Evroviziji , Srbija je zaslužila podršku nevezano taj uobičajeni lokalni oblik podrške.
Srbiju predstavlja Konstrakta (Ana Đurić) , bivša članica alternativnog benda "Zemlja Gruva" dovoljno poznatog onima koji slušaju tu vrstu muzike u regiji. Pjesma koju Konstrakta izvodi "In corpore sano" je i u Srbiji i u regiji podigla prašinu jer je sa neobičnom porukom , muzikom i nastupom , potpuno neočekivano rasturila sve druge pjesme domaćeg izbora a i srpskog prorežimskog kandidata za Evroviziju , izvjesnog Lukasa.
Kontstrakta je izuzetno harizmatična i originalna a pjesma je sjajna tako da iako joj kladionice predviđaju petnaesto mjesto , ova pjesma je favorit broj dva (opet lično mišljenje).



3. IZBOR HOLANDIJA

Holandska alternativna pjevačica S10 , će sa pjesmom "De Diepte" (Dubina) , predstavljati svoju zemlju na Evroviziji 2022.
Pjesma je odlična a mlada pjevačica (21 godina) ima već četiri godine muzičke karijere iza sebe.
Iako joj kladionice predviđaju deveto mjesto , ova pjesma je izbor broj tri (i opet lično mišljenje)

Last edited by teskeredzic_22 on 10/04/2022 15:44, edited 5 times in total.
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#473 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by Ludzak »

Pa da Ukrajina favorit. A kada smo mi bili u ratu, i kada smo učestvovali, tada su nam se ismijavali. Tad nismo ni među prvih deset bili. Europska licemjernost. Počeli su mi se gaditi. Prije sam mislio da nam je Europa jedina spas, sada u to sumnjam. I ako pobjedi Ukrajina, sto me ne bih cudilo, to ce biti bruka da na ratnu kartu guraju Ukrajinu prema pobjedi.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19130
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#474 Re: Eurovision 2022 Finale -Pobjednik je ...

Post by teskeredzic_22 »

Švedska je s razlogom jedan od favorita....odlična pjesma

m94n
Posts: 134
Joined: 20/11/2020 17:22

#475 Re: Eurovision 2021 -Pobjednik Italija

Post by m94n »

Imaju li neke domaće kladionice evroviziju u ponudi? Gdje se kladiti?
Post Reply