Eurosong 2018.

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#201 Re: Eurosong 2018.

Post by Tomahawk11 »

smijesni_ste wrote:Do I smell antisemitism? :lol: :zzzz: :zzzz:
dale cooper wrote:I antisemetizam i anti-fat people. :| A sve zbog jednog smiješnog natjecanja. :roll:
moneta wrote:Kako se ovo danas zove, kultura hejta, patologija?
Kako god, odvratno je citat, a sigurno jos gore osjecat.
Jadni hejteri.
Hm...

A kako se ovo zove?

Image
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#202 Re: Eurosong 2018.

Post by pustopoljina »

dale cooper wrote: Nije tema ove rasprave ba. Ako se hoće kritikovati treba se fokusirati na muziku.
ma boli me briga koliko kila ima...jest mi, doduse, ono o postovanju razlika na kraju bilo vrlo ironicno s obzirom da dolazi iz izraela, ali to je bilo sto se kaze- slag na zane :-)
ja ne gledam zadruge i to sve sto se ovdje nabraja uz esc, esc gledam od djetinjstva i nastavicu, bas zato sto sve te razlike izmedju zemalja volim i postujem i sva ta guzva i kic su mi preslatki i pomisao da tu noc ogroman broj ljudi na sjeveru i jugu, istoku i zapadu gleda to zajedno mi podize raspolozenje da nije sve potonulo u mrtvi nacionalizam...
ali...
Koliko sam bila zadovoljna proslogodisnjom pobjednickom pjesmom, toliko ne mogu da vjerujem da je ova anti-pjesma pobijedila.
izrael je slao transrodnu osobu prije koncite iz austrije i imao je solidnih pjesama...ali ovo je jednostavno ruzno i glupo.
Madjari su imali besmislen nastup za esc, ali ova...srozava esc u stilu esc...i to mi je zao...kvalitet se bio popravio i sad izgleda da je na redu ponovni pad.
moneta
Posts: 105
Joined: 12/11/2013 17:07

#203 Re: Eurosong 2018.

Post by moneta »

Tomahawk11 wrote: A kako se ovo zove?

Image
Netta.

O tome se i radi. Nesto ti nije oku ugodno, nebitno, i umjesto da prebacis program, ne otvaras temu.... prosipas zuc. Zasto? Jer je zena debela. Ili ti njena faca ne stima. Ili mjesto rodjenja. Ili cinjenica da u Izraelu svi sluze vojsku. Patologija.

I ta slika vam je dosla kao kec na desetku, hejtali ste i bez nje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#204 Re: Eurosong 2018.

Post by Tomahawk11 »

Ma ja, sad se zove Netta, a kad neko nešto prokomentariše, onda ide uloga žrtve, antisemitizam i tako to :roll:
Nije mi ništa došla ko kec na desteku, vidjeh na fb i dođe mi da je zalijepim na ovo tjeranje pravde za ugroženu Nettu.
moneta
Posts: 105
Joined: 12/11/2013 17:07

#205 Re: Eurosong 2018.

Post by moneta »

Netta nije ugrozena, napravila je uspjeh zivota i sad je najveca faca u Izraelu. Jebe se Netti za forume i komentare ispod clanaka.

Oni stete onima koji pisu i citaju.

Ja, viktimizacija kokoske. :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#206 Re: Eurosong 2018.

Post by Tomahawk11 »

Ma ja se samo osvrnuh na priču o antisemitizmu, kad je već ista potegnuta, uz ''fuj'' argument.

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#207 Re: Eurosong 2018.

Post by dale cooper »

Ja ba sad je svaki Izrealac i Jevrej kriv za ono što se godinama dešava u Palestini i pojasu Gaze. Sasvim je razumljivo kritiziranje
izraelskog režima predvođenim Netanyahuom koji je bez sumnje jedan od najodgovornijih što se tiče dešavanja u tom dijelu
svijeta. Ali povezivanje svakog izraelca kao saučesnicima toga je besmisleno i pomalo bezobrazno. I uvijek se ovdje vadi kad
treba u dnevno političke svrhe.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#208 Re: Eurosong 2018.

Post by Tomahawk11 »

Pa ova konkretno podržava to što se radi, dakle konkretno je kriva.
Svaki nije. Nema tog naroda u kojem nema bar jedan dobar čovjek.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#209 Re: Eurosong 2018.

Post by dale cooper »

Tomahawk11 wrote:Pa ova konkretno podržava to što se radi, dakle konkretno je kriva.
Svaki nije. Nema tog naroda u kojem nema bar jedan dobar čovjek.
Što podržava? Što je obukla uniformu? Pa tamo je obavezan vojni rok i za žene. Jel' ona uzela pušku i pucala po civilima
i djeci u Gazi? Jel' ima snimak da to radi? Nekome je ponos služiti vojsku i obući uniformu. Meni lično nije jer sam pacifista
po tom pitanju, ali nekome je to furka i šta sad?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#210 Re: Eurosong 2018.

Post by Tomahawk11 »

dale cooper wrote:
Tomahawk11 wrote:Pa ova konkretno podržava to što se radi, dakle konkretno je kriva.
Svaki nije. Nema tog naroda u kojem nema bar jedan dobar čovjek.
Što podržava? Što je obukla uniformu? Pa tamo je obavezan vojni rok i za žene. Jel' ona uzela pušku i pucala po civilima
i djeci u Gazi? Jel' ima snimak da to radi? Nekome je ponos služiti vojsku i obući uniformu. Meni lično nije jer sam pacifista
po tom pitanju, ali nekome je to furka i šta sad?
Al se zato na svaki spomen bilo kojeg Jevreja skače za vrat sa pričom o antisemitizmu.
Zašto? Koristi se svaki moment da se cijelom svijetu trlja nos onim što je Jevrejima urađeno u WWII.
Ironije radi, oni opet rade na sistematskom uništavanju jednog naroda i uzimanju njihove teritorije.
Ne znam ima li snimak. Bila je dio vojske koja je i danas počinila masakr Palesitnaca u Gazi.
Sutra će neki vojnik iz te vojske koja je počinila masakr predstavljati Izrael na Olimpijadi, SP u fudbalu ili bilo čemu.
Hoćemo li i njemu tražiti snimak da je to i to radio ili ćemo i za to reći da je furka?
Mislim, nema potrebe da idemo dublje u ovu priču, ponavljam, zasmetalo mi je što se odmah aktivirala priča o antisemitizmu, pa sam kontrareagovao.
Ništa lično i pozdrav ekipi koja piše na temi o Eurosongu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#211 Re: Eurosong 2018.

Post by dale cooper »

Tomahawk11 wrote:
dale cooper wrote:
Tomahawk11 wrote:Pa ova konkretno podržava to što se radi, dakle konkretno je kriva.
Svaki nije. Nema tog naroda u kojem nema bar jedan dobar čovjek.
Što podržava? Što je obukla uniformu? Pa tamo je obavezan vojni rok i za žene. Jel' ona uzela pušku i pucala po civilima
i djeci u Gazi? Jel' ima snimak da to radi? Nekome je ponos služiti vojsku i obući uniformu. Meni lično nije jer sam pacifista
po tom pitanju, ali nekome je to furka i šta sad?
Al se zato na svaki spomen bilo kojeg Jevreja skače za vrat sa pričom o antisemitizmu.
Zašto? Koristi se svaki moment da se cijelom svijetu trlja nos onim što je Jevrejima urađeno u WWII.
Ironije radi, oni opet rade na sistematskom uništavanju jednog naroda i uzimanju njihove teritorije.
Ne znam ima li snimak. Bila je dio vojske koja je i danas počinila masakr Palesitnaca u Gazi.
Sutra će neki vojnik iz te vojske koja je počinila masakr predstavljati Izrael na Olimpijadi, SP u fudbalu ili bilo čemu.
Hoćemo li i njemu tražiti snimak da je to i to radio ili ćemo i za to reći da je furka?
Mislim, nema potrebe da idemo dublje u ovu priču, ponavljam, zasmetalo mi je što se odmah aktivirala priča o antisemitizmu, pa sam kontrareagovao.
Ništa lično i pozdrav ekipi koja piše na temi o Eurosongu.
Daj ba Tomo nemojmo biti naivni, ja i nekolicina drugih smo reagovali zato što se među redovima mogla pročitati jedva
suzdržana netrpeljivost prema ovoj curi između ostalog i zato što je jevrejka. Jebote isto ko' da te iste stvari ne možeš pročitati
na drugim temama na forumu gdje se prema jevrejima i otvoreno ispoljava ta netrpeljivost. Da ne govorimo o komentarima
na samom klixu, a čiji su pisci vjerovatno i neki koji su članovi ovog foruma.

Njena nacionalnost i njen izgled ne trebaju da budu stvar rasprave na temi o Evroviziji i tačka. Sve drugo što podliježe
kritici vezano za muziku i sam nastup je fair deal.
Last edited by dale cooper on 14/05/2018 16:00, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#212 Re: Eurosong 2018.

Post by Hakiz »

Ako mogu stare evropske zemlje kao što su Australija i Izrael učestvovati na ESC-u, mislim da bi slijedeće godine trebalo po svaku cijenu na takmičenje poslati Iran.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#213 Re: Eurosong 2018.

Post by dale cooper »

Hakiz wrote:Ako mogu stare evropske zemlje kao što su Australija i Izrael učestvovati na ESC-u, mislim da bi slijedeće godine trebalo po svaku cijenu na takmičenje poslati Iran.
Negdje sam čitao da su nagovarali i amerikance da uđu u ovo. :mrgreen: To bi tek bio show. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#214 Re: Eurosong 2018.

Post by Logovan »

Hakiz wrote:Ako mogu stare evropske zemlje kao što su Australija i Izrael učestvovati na ESC-u, mislim da bi slijedeće godine trebalo po svaku cijenu na takmičenje poslati Iran.
Treba vidjeti sa Kolumbijom, Urugvajem, Ganom, Indijom, hoće li možda.... :skoljka:
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#215 Re: Eurosong 2018.

Post by Queen_of_hearts »

Pobjednička pjesma je shit zato sto:
- kokodakanje nije pjevanje
- tekst pjesme je teška nebuloza
- scenski nastup je izvedba tog gore uz besmislene grimase i kopiranje nastupa K-pop zvijezda
- njeni gabariti ne odgovaraju kostimografiji

Pobjednička pjesma nije shit zato sto:
- je pjevačica debela
- dolazi iz izraela
- služila je obaveznu vojnu službu
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#216 Re: Eurosong 2018.

Post by uglavnomja »

Queen_of_hearts wrote:Pobjednička pjesma je shit zato sto:
- kokodakanje nije pjevanje
- tekst pjesme je teška nebuloza
- scenski nastup je izvedba tog gore uz besmislene grimase i kopiranje nastupa K-pop zvijezda
- njeni gabariti ne odgovaraju kostimografiji

Pobjednička pjesma nije shit zato sto:
- je pjevačica debela
- dolazi iz izraela
- služila je obaveznu vojnu službu
:D :thumbup:

dale cooper wrote: Njena nacionalnost i njen izgled ne trebaju da budu stvar rasprave na temi o Evroviziji i tačka. Sve drugo što podliježe
kritici vezano za muziku i sam nastup je fair deal.
a zivota ti kako ces odvojiti izgled od nastupa? :?

pogotovo kad je citav nastup baziran na forsiranju njene debljine



i da ponovim, sto se mene tice nebitno odakle je. da je i bht posl'o da kukurice viceve o muji i sulji - isti bi komentar dobila
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#217 Re: Eurosong 2018.

Post by HardcoreMX »

samo debele i masne zene...sto..i one mogu da budu sexy...eurosong nije izlozba maestralnih kompozicija, nego fura nesto inovativno, skanadalozno, drugacije, evolutivno...pjesma od ove pobjednice je upravo to utrefila i najvise se razlikuje od drugih..naCero sam se poslusati sto kazu te..favorite...austrijska ko i svaki svakodnevni sentis..kiparka ili kako se kaze zena sa Kipra..ko i svaki drugi top model sa uvjezbanim scenskim nastupom...mozda da je bilo malo text skratiti i nasloviti recimo..sex toy...joy..join this song...etc
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#218 Re: Eurosong 2018.

Post by dale cooper »

uglavnomja wrote:
Queen_of_hearts wrote:Pobjednička pjesma je shit zato sto:
- kokodakanje nije pjevanje
- tekst pjesme je teška nebuloza
- scenski nastup je izvedba tog gore uz besmislene grimase i kopiranje nastupa K-pop zvijezda
- njeni gabariti ne odgovaraju kostimografiji


Pobjednička pjesma nije shit zato sto:
- je pjevačica debela
- dolazi iz izraela
- služila je obaveznu vojnu službu
:D :thumbup:

dale cooper wrote: Njena nacionalnost i njen izgled ne trebaju da budu stvar rasprave na temi o Evroviziji i tačka. Sve drugo što podliježe
kritici vezano za muziku i sam nastup je fair deal.
a zivota ti kako ces odvojiti izgled od nastupa? :?

pogotovo kad je citav nastup baziran na forsiranju njene debljine



i da ponovim, sto se mene tice nebitno odakle je. da je i bht posl'o da kukurice viceve o muji i sulji - isti bi komentar dobila
Pa evo gore ti je kraljica sve objasnila u zadnja dva pasusa. Nije spomenula njenu debljinu u negativnom kontekstu kada je
govorila zašto joj se pjesma ne sviđa. Prilično je lako ako se hoće.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#219 Re: Eurosong 2018.

Post by Edin H. »

Niste vi shvatili umjetnicku poruku kokodakanja :oops:
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#220 Re: Eurosong 2018.

Post by Hakiz »

Logovan wrote:
Hakiz wrote:Ako mogu stare evropske zemlje kao što su Australija i Izrael učestvovati na ESC-u, mislim da bi slijedeće godine trebalo po svaku cijenu na takmičenje poslati Iran.
Treba vidjeti sa Kolumbijom, Urugvajem, Ganom, Indijom, hoće li možda.... :skoljka:
Mislio sam, kada će već iduće godine takmičenje biti u Izraelu, trebalo bi poslati Irance tamo...
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#221 Re: Eurosong 2018.

Post by Hakiz »

uglavnomja wrote:
pogotovo kad je citav nastup baziran na forsiranju njene debljine

Cijeli nastup je bio u prenaglašavanju mane čime se mana prikriva. Slično rade na primjer komičari koji imaju invaliditet, prave šale na račun svog invaliditeta i time ga "smanjuju". Ružni ljudi koji od toga prave imidž (Žan Pol Belmondo, Rolling Stonesi, Aerosmith...).

Sve je bilo u pokušaju parole "Fat and beautifull".

Nema tu ništa originalno.

Više mi je ličila na okeansku ribu mola mola.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#222 Re: Eurosong 2018.

Post by uglavnomja »

sljedece godine necemo ni razmisljati da li cemo imati predstavnika na esc :zzzz:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#223 Re: Eurosong 2018.

Post by un1ted »

Kokodakanje je za kurac. Ko tvrdi da je ono pjesma koja je kvalitetom zaista i treba osvojiti sigurno ima problema sa sluhom.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#224 Re: Eurosong 2018.

Post by cyprus »

http://www.6yka.com/novost/139546/pobje ... jete-smrcu
- Čula sam dosta lijepih stvari o Balkanu, zemljama i ljudima, ali ja nemam lijepa iskustva. Nisam političar i politika me ne zanima, ali predstavljam svoju zemlju i zbog toga sam na meti raznih poremećenih umova. Iz Bosne, Albanije, pa i iz Srbije sam dobila mnoštvo prijetećih poruka zbog dešavanja u Izraelu. Pokušavam da ignoriram sve te poruke, ali je grozno da ti se neko obraća na taj način i prijeti ti smrću samo zbog toga što predstavljaš svoju zemlju na muzičkom festivalu - rekla je Neta.
:roll:
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#225 Re: Eurosong 2018.

Post by nineinchnails »

Ja ne znam ko je glasao za tu pjesmu. Nikome se ne dopada. Naprotiv, po mnogima je najgora , a opet je pobijedila. :?
Bugarska je imala odličnu pjesmu npr...pa je slabo kotirala.
Post Reply