Eurosong 2013-idemo ka turkoviziji :)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#1 Eurosong 2013-idemo ka turkoviziji :)

Post by Neradnik »

Bosna i Hercegovina odustala od učešća na Eurosongu u Švedskoj

Bosna i Hercegovina odustala je od učešća na Eurosongu koje će se sljedeće godine održati u švedskom gradu Malmou.
Kako je za portal Klix.ba potvrdila šefica delegacije BiH na Eurosongu Lejla A. Babović, naša zemlja ove godine neće imati svog predstavnika na takmičenju za najbolju pjesmu Evrope.

Razlog za ovakvu odluku je teška ekonomska situacija u kojoj se nalazi BHRT, ali i čitava zemlja.

"Svima je jasno da je ekonomska situacija izuzetno teška i da imamo sve više ljudi koji nemaju šta jesti. Stoga smo odlučili da bi bilo pametno da ove godine preskočimo učešće na Eurosongu i sredstva koja bismo za to potrošili uložimo u nešto drugo", kazala je Babović za Klix.ba.

BiH je samo još jedna od zemalja u nizu koja je odustala od ovogodišnjeg Eurosonga. Ranije su to učinili Grčka, Portugal, Poljska i Slovačka.


Jebaji ga svakako ce sad smak svijeta :D
Last edited by Neradnik on 20/12/2013 01:02, edited 7 times in total.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#2 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by TheWatcher »

steta,bili bi drugi garant :lol: :lol:
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#3 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by Mahalac »

Ko bi reko, kobili se nado :D
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#4 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by Ripicipi »

Sad ce oni koji su govorili da samo bacamo pare na Eurosong, poceti pljuvati kako smo bijedna zemlja, jedina u Evropi koja je odustala od Eurosonga :-)
User avatar
burekdzijabezmesa
Posts: 896
Joined: 29/11/2012 02:31
Location: Alpašino moje voljeno

#5 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by burekdzijabezmesa »

konačno smo se riješili te staromodne kič parade sa namještenim glasovima
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#6 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by EUROBIH »

potres_mozga wrote:Sad ce oni koji su govorili da samo bacamo pare na Eurosong, poceti pljuvati kako smo bijedna zemlja, jedina u Evropi koja je odustala od Eurosonga :-)

nije jedina,već peta ili šesta koja je odustala
logičan i pametan potez!!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by It_is_a_Leclerc »

Joj objašnjenja "postoje ljudi koji nemaju šta jesti"... :D Postojali su i prije, gospodo, samo se tad moglo uzimati "zlata" iz budžetske kase, koliko ti drago, pa hajaj i halavijaj po Evropi dok ti noge ne otpadnu.. Sad se malo zateglo, kad bi učestvovali, ne bi se moglo sa strane ništa maknuti, pa bolje skroz odustati i sredstva uložiti u "isplative" projekte, tipa - festival prijateljstva sa turskim amaterima, prijenos i sponzorstvo Večernjakova pečata, i ostalih krucijalnih projekata, dok ja utakmice vlastite fudbalske reprezentacije pratim na nakom Fejsu.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#8 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by azurna_obala »

Konačno, nešto i pametno u ovoj zemlji.
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#9 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by elmirčo »

doĆerala muka cara do duvara!
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#10 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by Matijevic_Vlado »

nema logike sto odustajemo,kad se zna da bi bili medju prvih 13, al eto :D ,sad ce pare koje se ustede proslijediti u javne kuhinje, tako mescini kazu..
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#11 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by Skyfox »

"dajte im kolače" :D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#12 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by MedenoSrce »

It_is_a_Leclerc wrote:Joj objašnjenja "postoje ljudi koji nemaju šta jesti"... :D Postojali su i prije, gospodo, samo se tad moglo uzimati "zlata" iz budžetske kase, koliko ti drago, pa hajaj i halavijaj po Evropi dok ti noge ne otpadnu.. Sad se malo zateglo, kad bi učestvovali, ne bi se moglo sa strane ništa maknuti, pa bolje skroz odustati i sredstva uložiti u "isplative" projekte, tipa - festival prijateljstva sa turskim amaterima, prijenos i sponzorstvo Večernjakova pečata, i ostalih krucijalnih projekata, dok ja utakmice vlastite fudbalske reprezentacije pratim na nakom Fejsu.
:thumbup: :bih:

da napokon ove godine za Tursku mogu navijati
User avatar
burekdzijabezmesa
Posts: 896
Joined: 29/11/2012 02:31
Location: Alpašino moje voljeno

#13 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by burekdzijabezmesa »

MedenoSrce wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Joj objašnjenja "postoje ljudi koji nemaju šta jesti"... :D Postojali su i prije, gospodo, samo se tad moglo uzimati "zlata" iz budžetske kase, koliko ti drago, pa hajaj i halavijaj po Evropi dok ti noge ne otpadnu.. Sad se malo zateglo, kad bi učestvovali, ne bi se moglo sa strane ništa maknuti, pa bolje skroz odustati i sredstva uložiti u "isplative" projekte, tipa - festival prijateljstva sa turskim amaterima, prijenos i sponzorstvo Večernjakova pečata, i ostalih krucijalnih projekata, dok ja utakmice vlastite fudbalske reprezentacije pratim na nakom Fejsu.
:thumbup: :bih:

da napokon ove godine za Tursku mogu navijati
a ko ti je branio da i prije navijaš za Turke?
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by Logovan »

Ma šta su ovo moje oči upravo pročitale? :thumbup: :dance: Dobro je pa smo se ostavili ovog čistog sranja od takmičenja.
Last edited by Logovan on 14/12/2012 12:30, edited 1 time in total.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#15 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by MedenoSrce »

Ma da mi je ko branio ja bih namjerno, nego gdje cu pored svoje drzave navijati za tudju.
elcaliente
Posts: 4573
Joined: 13/06/2012 15:52

#16 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by elcaliente »

Ovo je jako pametna i ispravna odluka. Da smo pametni nebi nikada vise ucestvovali. Vise od pola miliona maraka se potrosi godinsje na ovo glupost u kojoj svakako nemamo sanse da pobjedimo koliko god dobri bili.
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#17 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by tagomago »

mene samo brine hoće li se ovo rezanje budžeta za fantastične kult(ur)ne manifestacije koje naša populacija spretno iznjedri odnositi se i na organiziranje kvalitetnog audio-vizuelnog finala zmbt-a, kartu sam kupila za prvi saf i ne bih da se razočaram u nedostatak lampica i specijalnih efekata
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#18 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by dusa_raskopuša »

Hvala Bogu. Da se ne nerviram vise bezveze. Trebali su davno. Nekome nekad dodje, a nekome nikad iz guz'ce u glOvu. Bolje ikad nego nikad. :dance:

A vidi kol'ko im je trebalo da skontaju da nema od togA vajde. :D
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#19 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by elmirčo »

dusa_raskopuša wrote:Hvala Bogu. Da se ne nerviram vise bezveze. Trebali su davno. Nekome nekad dodje, a nekome nikad iz guz'ce u glOvu. Bolje ikad nego nikad. :dance:

A vidi kol'ko im je trebalo da skontaju da nema od togA vajde. :D

pa svejedno, propustit cemo jedno ili 2 takmicenja i onda opet u nove radne "pobjede" po bijelom svijetu, samo dok se dodje do novcanica
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#20 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by Halcyon »

Konačno. :bih:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#21 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by azurna_obala »

Da li će opet biti tava kao nagrada za prognoziranog pobjednika? :D
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#22 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by dusa_raskopuša »

Prije da nisu imali sta/koga poslat', nego sto nemaju para. Kad smo mi to uopste imali para i po cemu se razlikuje ova godina od prethodne osim po broju? :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#23 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by I am Happy »

Ionako se radi o idiotskom takmicenju na kojem uvijek pobijedi najgora pjesma!!!
Treba to skroz ukinuti... i ono glasanje je idiotsko
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#24 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by maxell_sarajevo »

Od cega ce Dejan i kompanija zivjeti? :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#25 Re: Eurosong Ma zdraO:)

Post by pirmin »

Sta ce dijaspora sad? :cry: :-? :roll: :|


:D
Post Reply