Eurosong 2008

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#1 Eurosong 2008

Post by Dado dijasporitus »

Zna li neko hoce li biti prenos eurosong-a preko interneta. Nisam gledao prosle godine a prije znam da je bilo.

Takodjer ko su vam favoriti (onako objektivno :D )
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#2 Re: Eurosong 2008

Post by bijelo_dugme »

Za prvo ne glasajte za Srbiju i da ih Halid Beslic predstavlja. Znam da su dosta bosanaca glasali na Mariju prosle godine pa nam je ga suknila...
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3 Re: Eurosong 2008

Post by cyprus »

bijelo_dugme wrote:Za prvo ne glasajte za Srbiju i da ih Halid Beslic predstavlja. Znam da su dosta bosanaca glasali na Mariju prosle godine pa nam je ga suknila...
Glasali ne glasali, dajemo im 12 bodova :D
nedimx
Posts: 47
Joined: 15/02/2008 11:38

#4 Re: Eurosong 2008

Post by nedimx »

Ma dajte, ko jos gleda Eurosong?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#5 Re: Eurosong 2008

Post by ladyblue18 »

cyprus wrote:
bijelo_dugme wrote:Za prvo ne glasajte za Srbiju i da ih Halid Beslic predstavlja. Znam da su dosta bosanaca glasali na Mariju prosle godine pa nam je ga suknila...
Glasali ne glasali, dajemo im 12 bodova :D
upravo :x :x
a objektivno Laka :bih: :bih: :D
Iskreno ostale nisam cula samo one 2,3 pjesme koje su bile na nasem predstavljanju pjesme...a nisam sigurno puno propustila :D
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#6 Re: Eurosong 2008

Post by perfect_guy »

ipak realno ništa novo ne treba očekivat jer će i u jednom i u drugom polufinalu i u finalu opet glasat svak za svog.
nedimx
Posts: 47
Joined: 15/02/2008 11:38

#7 Re: Eurosong 2008

Post by nedimx »

Vidi se da smo jos uvijek napacena zemlja u kojoj se gleda Eurosong i gdje je isti radost. Zemlje razvujene i ne gledaju to sranje od takmicenja - kicha.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#8 Re: Eurosong 2008

Post by metal_rules_cura »

nedimx wrote:Vidi se da smo jos uvijek napacena zemlja u kojoj se gleda Eurosong i gdje je isti radost. Zemlje razvujene i ne gledaju to sranje od takmicenja - kicha.
Tako nekako. To sam cula iz prve ruke.
mosfet
Posts: 84
Joined: 14/02/2008 00:17

#9 Re: Eurosong 2008

Post by mosfet »

nedimx wrote:Vidi se da smo jos uvijek napacena zemlja u kojoj se gleda Eurosong i gdje je isti radost. Zemlje razvujene i ne gledaju to sranje od takmicenja - kicha.
Ti si pronašao neki novi kriterijum za određivanje stepena razvoja neke zemlje. Pokušaj to ispričati nekom ekonomisti, možda jednom postaneš slavan.
Ako tebe to ne zanima zašto se uopšte petljaš u temu?
Gledao sam neke pjesme u onom predstavljanju na BHT i nisam čuo nešto posebno zanimljivo. Svog favorita nisam još pronašao. Masa laganih pjesmica, pola u nekom retro disko fazonu.
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#10 Re: Eurosong 2008

Post by bijelo_dugme »

nedimx wrote:Vidi se da smo jos uvijek napacena zemlja u kojoj se gleda Eurosong i gdje je isti radost. Zemlje razvujene i ne gledaju to sranje od takmicenja - kicha.

Ovdje u Svedskoj je Eurosong velik a nemogu da kazem da je napacena zemlja...
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11 Re: Eurosong 2008

Post by Edin H. »

cyprus wrote:
bijelo_dugme wrote:Za prvo ne glasajte za Srbiju i da ih Halid Beslic predstavlja. Znam da su dosta bosanaca glasali na Mariju prosle godine pa nam je ga suknila...
Glasali ne glasali, dajemo im 12 bodova :D
Nisam siguran da li je od ove godine, ali negdje sam procitao da vise nece biti moguce glasati za susjedne zemlje. Bunili su se Englezi zbog konstatnog glasanja zemalja Balkana i bivseg Sovjetskog Saveza jednih za druge.
User avatar
moe_syzlak
Posts: 82
Joined: 21/03/2008 12:27

#12 Re: Eurosong 2008

Post by moe_syzlak »

valjda ce onaj cica sto je umrezio cijeli svijet prezivjeti do eurosonga
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#13 Re: Eurosong 2008

Post by bijelo_dugme »

Evo jos jedan razlog zasto da ne glasamo za Srbiju:
"Ja bih se bolje plasirao na Eurosongu": Slavko Jovičić ljut na Lajčaka zbog podrške Laki!
*** SPAM *** - Poslanik Predstavničkog doma Parlamenta BiH Slavko Slavuj Jovičić pobjesnio je nakon što je visoki predstavnik Miroslav Lajčak dao podršku Elviru Lakoviću Laki koji će predstavljati našu zemlju na Eurosongu. Lajčak je pozvao sve građane u BiH i dijaspori da glasaju za Laku.

"Ne znam koliko dobro Lajčak pjeva ili svira, ali očito je da se trudi da nam svima diriguje. Grdno se vara ako misli da će Srbi iz BiH i dijaspore svoj glas dati Lakoviću pored naše fenomenalne Srpkinje Jelene Tomašević koja predstavlja Srbiju. Laković je totalni autsajder, bh. kvazimuzičar, pa mu ni Lajčakova zalaganja neće pomoći da ostvari iole zapaženiji nastup u Beogradu. Ovo je još jedan Lajčakov pucanj u prazno. Ja bih se bolje plasirao na Eurosongu od tog njegovog miljenika. Ubijeđen sam da će ponovo pobijediti Srbija i što ću ja čestitati našoj Jeleni Tomašević. Lajčak će ostati kratkih rukava i sa zadatkom da tješi svog dragog Lakovića", izjavio je Slavko Jovičić.

(san.ba)
ljudi nemojte bit naivni...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#14 Re: Eurosong 2008

Post by ladyblue18 »

nedimx wrote:Vidi se da smo jos uvijek napacena zemlja u kojoj se gleda Eurosong i gdje je isti radost. Zemlje razvujene i ne gledaju to sranje od takmicenja - kicha.
huh :roll:
al uvjerila sam se licno da ovi koji su zestoki protivnici eurosonga, isti gledaju od zadnje do posljednje minute :D
@b_d - necemo mi iz federacije mozda glasati ali za koga ce oni gore glasati ako ne za njih...glasali ne glasali isto ti ga dodje :zzzz:
mosfet
Posts: 84
Joined: 14/02/2008 00:17

#15 Re: Eurosong 2008

Post by mosfet »

bijelo_dugme wrote:Evo jos jedan razlog zasto da ne glasamo za Srbiju:
"Ja bih se bolje plasirao na Eurosongu": Slavko Jovičić ljut na Lajčaka zbog podrške Laki!
*** SPAM *** - Poslanik Predstavničkog doma Parlamenta BiH Slavko Slavuj Jovičić pobjesnio je nakon što je visoki predstavnik Miroslav Lajčak dao podršku Elviru Lakoviću Laki koji će predstavljati našu zemlju na Eurosongu. Lajčak je pozvao sve građane u BiH i dijaspori da glasaju za Laku.

"Ne znam koliko dobro Lajčak pjeva ili svira, ali očito je da se trudi da nam svima diriguje. Grdno se vara ako misli da će Srbi iz BiH i dijaspore svoj glas dati Lakoviću pored naše fenomenalne Srpkinje Jelene Tomašević koja predstavlja Srbiju. Laković je totalni autsajder, bh. kvazimuzičar, pa mu ni Lajčakova zalaganja neće pomoći da ostvari iole zapaženiji nastup u Beogradu. Ovo je još jedan Lajčakov pucanj u prazno. Ja bih se bolje plasirao na Eurosongu od tog njegovog miljenika. Ubijeđen sam da će ponovo pobijediti Srbija i što ću ja čestitati našoj Jeleni Tomašević. Lajčak će ostati kratkih rukava i sa zadatkom da tješi svog dragog Lakovića", izjavio je Slavko Jovičić.

(san.ba)


ljudi nemojte bit naivni...
Izgleda da imamo predstavnika za sljedeću godinu. :lol: Kad je čovjek tako samouvjeren treba mu dati priliku. Ko zna, možda je stvarno talenat pa pored toga što zna pjevati sebi i iskomponuje neku super pjesmu.
Ne treba se obazirati na takve primitivce, teško on može predvidjeti za koga će ko glasati u dijaspori. Uopšte cijeli taj komentar je njegova sramota, vidi se kako su zaposleni u parlamentu kad on komentariše Eurosong u političkom kontekstu.
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#16 Re: Eurosong 2008

Post by bijelo_dugme »

ladyblue18 wrote:
nedimx wrote:Vidi se da smo jos uvijek napacena zemlja u kojoj se gleda Eurosong i gdje je isti radost. Zemlje razvujene i ne gledaju to sranje od takmicenja - kicha.
huh :roll:
al uvjerila sam se licno da ovi koji su zestoki protivnici eurosonga, isti gledaju od zadnje do posljednje minute :D
@b_d - necemo mi iz federacije mozda glasati ali za koga ce oni gore glasati ako ne za njih...glasali ne glasali isto ti ga dodje :zzzz:

Masa bosnjaka sirom BiH je prosle godine glasala za Mariju Serifovic....
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#17 Re: Eurosong 2008

Post by bijelo_dugme »

mosfet wrote:
bijelo_dugme wrote:Evo jos jedan razlog zasto da ne glasamo za Srbiju:
"Ja bih se bolje plasirao na Eurosongu": Slavko Jovičić ljut na Lajčaka zbog podrške Laki!
*** SPAM *** - Poslanik Predstavničkog doma Parlamenta BiH Slavko Slavuj Jovičić pobjesnio je nakon što je visoki predstavnik Miroslav Lajčak dao podršku Elviru Lakoviću Laki koji će predstavljati našu zemlju na Eurosongu. Lajčak je pozvao sve građane u BiH i dijaspori da glasaju za Laku.

"Ne znam koliko dobro Lajčak pjeva ili svira, ali očito je da se trudi da nam svima diriguje. Grdno se vara ako misli da će Srbi iz BiH i dijaspore svoj glas dati Lakoviću pored naše fenomenalne Srpkinje Jelene Tomašević koja predstavlja Srbiju. Laković je totalni autsajder, bh. kvazimuzičar, pa mu ni Lajčakova zalaganja neće pomoći da ostvari iole zapaženiji nastup u Beogradu. Ovo je još jedan Lajčakov pucanj u prazno. Ja bih se bolje plasirao na Eurosongu od tog njegovog miljenika. Ubijeđen sam da će ponovo pobijediti Srbija i što ću ja čestitati našoj Jeleni Tomašević. Lajčak će ostati kratkih rukava i sa zadatkom da tješi svog dragog Lakovića", izjavio je Slavko Jovičić.

(san.ba)


ljudi nemojte bit naivni...
Izgleda da imamo predstavnika za sljedeću godinu. :lol: Kad je čovjek tako samouvjeren treba mu dati priliku. Ko zna, možda je stvarno talenat pa pored toga što zna pjevati sebi i iskomponuje neku super pjesmu.
Ne treba se obazirati na takve primitivce, teško on može predvidjeti za koga će ko glasati u dijaspori. Uopšte cijeli taj komentar je njegova sramota, vidi se kako su zaposleni u parlamentu kad on komentariše Eurosong u političkom kontekstu.
Jebiga nemere sledece godine zbog nacionalnog kljuca, nas predstavlja hercegovka sa katolickom vjerom sledece godine :lol:
Mozda 2010 ima sanse, i ako ce najvjerovatnije ovaj talenat nas predstavljat : http://www.youtube.com/watch?v=X_cDhmyEQlE
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18 Re: Eurosong 2008

Post by mIRCerka »

bijelo_dugme wrote:
ladyblue18 wrote:
nedimx wrote:Vidi se da smo jos uvijek napacena zemlja u kojoj se gleda Eurosong i gdje je isti radost. Zemlje razvujene i ne gledaju to sranje od takmicenja - kicha.
huh :roll:
al uvjerila sam se licno da ovi koji su zestoki protivnici eurosonga, isti gledaju od zadnje do posljednje minute :D
@b_d - necemo mi iz federacije mozda glasati ali za koga ce oni gore glasati ako ne za njih...glasali ne glasali isto ti ga dodje :zzzz:

Masa bosnjaka sirom BiH je prosle godine glasala za Mariju Serifovic....
Zar se tu ne glasa za pjesmu koja ti se svidi? Otkad se to etnicki glasa? :roll:


Vecina onih koji ne bi glasali za Molitvu samo zato sto je predstavnica Srbije ne vadi Cecin ili Draganin CD iz playera, to smo davno apsolvirali.
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#19 Re: Eurosong 2008

Post by max_power »

bijelo_dugme wrote:
nedimx wrote:Vidi se da smo jos uvijek napacena zemlja u kojoj se gleda Eurosong i gdje je isti radost. Zemlje razvujene i ne gledaju to sranje od takmicenja - kicha.

Ovdje u Svedskoj je Eurosong velik a nemogu da kazem da je napacena zemlja...
Malo je rec velik, mislim da svedjani potrose vise para na organizovanju izbora svedske pjesme nego sto se potrosi na glavnom takmicenju, evropskom finalu. Nisu normalni.

Btw. Go Laka :P
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#20 Re: Eurosong 2008

Post by bijelo_dugme »

mIRCerka wrote:
bijelo_dugme wrote: huh :roll:
al uvjerila sam se licno da ovi koji su zestoki protivnici eurosonga, isti gledaju od zadnje do posljednje minute :D
@b_d - necemo mi iz federacije mozda glasati ali za koga ce oni gore glasati ako ne za njih...glasali ne glasali isto ti ga dodje :zzzz:

Masa bosnjaka sirom BiH je prosle godine glasala za Mariju Serifovic....
Zar se tu ne glasa za pjesmu koja ti se svidi? Otkad se to etnicki glasa? :roll:


Vecina onih koji ne bi glasali za Molitvu samo zato sto je predstavnica Srbije ne vadi Cecin ili Draganin CD iz playera, to smo davno apsolvirali.[/quote]


Dobra je pjesma bila i mogu priznat da bi i ja glaso na nju da se ja bavim stime i da nisam navio na Ukrajinu. Meni je bilo krivo kad je Bosni digla tri prsta.

Volio bi na primjer da je Zeljko Joksimovic pobjedio 2005. ali zbog Marije prosle godine molim vas da neglasate...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#21 Re: Eurosong 2008

Post by ladyblue18 »

bijelo_dugme wrote:
ladyblue18 wrote:
nedimx wrote:Vidi se da smo jos uvijek napacena zemlja u kojoj se gleda Eurosong i gdje je isti radost. Zemlje razvujene i ne gledaju to sranje od takmicenja - kicha.
huh :roll:
al uvjerila sam se licno da ovi koji su zestoki protivnici eurosonga, isti gledaju od zadnje do posljednje minute :D
@b_d - necemo mi iz federacije mozda glasati ali za koga ce oni gore glasati ako ne za njih...glasali ne glasali isto ti ga dodje :zzzz:

Masa bosnjaka sirom BiH je prosle godine glasala za Mariju Serifovic....
ah kad smo idioti :x
ali poAnta je da glasali ili ne opet ce njima ic 12 tako da se ne vrijedi zamarat :zzzz:
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#22 Re: Eurosong 2008

Post by Dado dijasporitus »

bijelo_dugme wrote:
mIRCerka wrote:
bijelo_dugme wrote: huh :roll:
al uvjerila sam se licno da ovi koji su zestoki protivnici eurosonga, isti gledaju od zadnje do posljednje minute :D
@b_d - necemo mi iz federacije mozda glasati ali za koga ce oni gore glasati ako ne za njih...glasali ne glasali isto ti ga dodje :zzzz:

Masa bosnjaka sirom BiH je prosle godine glasala za Mariju Serifovic....
Zar se tu ne glasa za pjesmu koja ti se svidi? Otkad se to etnicki glasa? :roll:


Vecina onih koji ne bi glasali za Molitvu samo zato sto je predstavnica Srbije ne vadi Cecin ili Draganin CD iz playera, to smo davno apsolvirali.

Dobra je pjesma bila i mogu priznat da bi i ja glaso na nju da se ja bavim stime i da nisam navio na Ukrajinu. Meni je bilo krivo kad je Bosni digla tri prsta.

Volio bi na primjer da je Zeljko Joksimovic pobjedio 2005. ali zbog Marije prosle godine molim vas da neglasate...[/quote]

Mene ni malo ne cudi sto je Marija digla 3 prsta za Bosnu. Zahvalila se onima koji su i glasali za nju, tj dok je Federacija raspodijelila svoj glas izmedju Turske, Hrvatske, ili neke zapadne opcije, RS je jednoglasno glasala za Srbiju. Pa zar to ikog moze iznenaditi. :|
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#23 Re: Eurosong 2008

Post by cyprus »

Dajte ljudi, koji vam je q? Eurosong je postao sranje upravo zbog ovoga - politike i poziva dijaspori. Pa sluša li iko pjesme pa na osnovu njih glasa ili je bitna samo zastava ispod koje se izvodi neka pjesma?

Mislim, vako se ne mora ni pjevat, hajmo odmah na glasanje da vidimo koliko koga gdje ima i kome je ko draži? :-)
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#24 Re: Eurosong 2008

Post by b@tto »

bijelo_dugme wrote:Za prvo ne glasajte za Srbiju i da ih Halid Beslic predstavlja. Znam da su dosta bosanaca glasali na Mariju prosle godine pa nam je ga suknila...

kome nama je šuknula i čime je šuknula
gulas
Posts: 104
Joined: 12/05/2008 20:46

#25 Re: Eurosong 2008

Post by gulas »

cyprus wrote:Dajte ljudi, koji vam je q? Eurosong je postao sranje upravo zbog ovoga - politike i poziva dijaspori. Pa sluša li iko pjesme pa na osnovu njih glasa ili je bitna samo zastava ispod koje se izvodi neka pjesma?

Mislim, vako se ne mora ni pjevat, hajmo odmah na glasanje da vidimo koliko koga gdje ima i kome je ko draži? :-)
:thumbup:

Bez obzira na tri prsta, Molitva jeste bila najbolja pjesma prosle godine.

Ove godine ko zna - mozda Laka bude u situaciji da pokaze dva prsta Beogradu :) skroz je dobar.
Post Reply