Europronet - AIRnet

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
VenomSa

#1 Europronet - AIRnet

Post by VenomSa » 14/07/2009 09:48

Znam da ima tema o europronetu, ali o ovome nema :P Recite mi jel iko koristi navedenu uslugu i da li je zadovoljan/la? Danas cu je vjerovatno uvesti (ako budem imao tehnickih mogucnosti) zato sto je ultra ciganski BH Cabel Net iskljucio sve europronetove cable korisnike na MJESEC dana u mom naselju. Kako god, na Globalnet mi ne pada na pamet prelazit.

VenomSa

#2 Re: Europronet - AIRnet

Post by VenomSa » 17/07/2009 11:17

Niko nista o temi...

Eto uveli su mi AIRnet sinoc. Za sada mi se cini odlican. Oprema mi se cini vrhunskom i daleko profesionalnijom od npr. Lol BIP-a. Majstori su bez ikakvih problema sve sredili, spustili kabl s krova 3 sprata nize i kanalice postavili niz haustor. Patili se ljudi 3-4 sata :(

Konekcija mi se cini odlicnom, ljudi garantuju da ce biti daleko bolja nego prije.

Nije mi cilj da nekog smuntam da predje na AIRnet, ali definitivno mislim da je ovo daleko bolje od Globalneta.

EDIT: CableZona nece raditi do septembra pa ovim putem pozdravaljam sve clanove foruma (Adriana, iLLusion-a, Paina i ostale).

VenomSa

#3 Re: Europronet - AIRnet

Post by VenomSa » 17/07/2009 11:28

Pa ovo je njihovo "osamostaljivanje" i pravljenje vlastite mreze. Wireless istina nije idealan, ali bolji je od onog sto su nudili prego ciganskih operatera. Sada ce konacno moci (bar se nadam) ponuditi jos bolje usluge jer nece ovisiti o drugima.

Zaboravih pozdravit ex clanove (Praet, Panasko & ostali) koji su presli na Globalnet. Prijatelj mi kaze da svakodnevno imaju problema :(

@Lud i ponosan - Ne mogu je sada pustit jer je ovo skroz drugi sistem pa im treba malo vremena za to.

Pozdrav Dastu :D

VenomSa

#4 Re: Europronet - AIRnet

Post by VenomSa » 17/07/2009 11:35

Lud i ponosan wrote:Sto se tice AirNeta, apsolutno preskupo, a brzine su smijesne... U danasnje vrijeme ponuditi 256/256 uz fair use od 25% raspolozivog kapaciteta, a sve za 29 maraka je cista pljacka i ako zele nove korisnike morace to da koriguju.
Meni su uveli identican paket koji sam imao na cable-u. Znaci 1024/256 - 10 GB limita za istu lovu. Ne znam zasto ne napisu na svojoj stranici da su AIRnet paketi identicni onim kablovskim.

Najbolje da ih nazoves. Znam da imaju Access pointe na Mojmilu, Avazu, Dobrinji i Gadzi na Stupu. Vjerovatno ih ima jos, znam da su ovo oni koji pokrivaju podrucje BH CN-a.

LOL xdsl je fakat prva liga, ali sta mi vrijedi kad nisu pokrili ni naselje u kojem im je sjediste, a kamoli Dobrinju.
Last edited by VenomSa on 17/07/2009 11:39, edited 1 time in total.

VenomSa

#5 Re: Europronet - AIRnet

Post by VenomSa » 17/07/2009 11:40

Lud i ponosan wrote:Ma odron je ova njihova stranica, ona stara je bila bolja i preglednija, jednostavno konfuzno, ruzno, previse prosto i ne pruza informacije koje su potrebne...
Redizajn je potreban pod hitno!
Nego ne rece mi sta je sa Zonom, sto je nema do septembra? Jel' se sta disk povecavao?
Odgovorio sam ti, ali valjda nisi vidio jer sam editovao post (kao i ti).

@Lud i ponosan - Ne mogu je sada pustit jer je ovo skroz drugi sistem pa im treba malo vremena za to.

Situacija je nazalost bila ista. 2 TB prostora. Ma hebes zonu, nek je internet kako treba.

VenomSa

#6 Re: Europronet - AIRnet

Post by VenomSa » 17/07/2009 11:53

Lud i ponosan wrote:A sto se tice AIRnet, reci mi koliko si platio uvodjenje, ili je besplatno i placas samo najam opreme mjesecno?
Besplatno uvodjenje, ne placam najam jer sam 4 godine njihov korisnik pa su me bili oslobodili i placanja kablovskog modema. Ne znam koliko se to sve placa ako nisi bio njihov korisnik.

A valjda ce sad ponuditi bolje pakete. Realno, 1024 je sasvim ok brzina, ali limit od 10 GB je ipak premal.

van Basten
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

#7 Re: Europronet - AIRnet

Post by van Basten » 17/07/2009 13:02

pratim vas pomno... uselio sam se u novogradnju na Stupu, tu će nam kablovski operater (nažalost) biti BhCable net, pa kontam na koji način izvesti najbolju konekciju na internet. Ovaj AIRnet mi se čini kao sasvim prihvatljivo riješenje, samo još da cijene malo detaljnije rastabirim.
p.s. i ja bih volio taj xdsl, ali ovom dinamikom širenja, Stup će doći na red negdje 2026. izgleda

van Basten
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

#8 Re: Europronet - AIRnet

Post by van Basten » 24/07/2009 21:49

znao sam ja da će ova tema zamrijeti čim je ja počnem pratiti :D

hakazvaka
Forum administrator

#9 Re: Europronet - AIRnet

Post by hakazvaka » 25/07/2009 19:01

Lud i ponosan wrote:EPN je objektivno dobar provajder kada je konacan korisnik u pitanju, ali hebe ih da infrastruktura i nedostatak sopstvene mreze...
Zona je nesto sto je mene dugo drzalo tamo, ali jednostavno vise nisam mogao da se nosim sa malim brzinama. Ostaje taj paket Fun, ali za iste pare na HS-u dobijam poprilicno vise, cak postoji i free zona koja je poprilicno bogata filmovima i ostalim sadrzajima.

Logosoft ocekujem i prelazim 100% ako se u narednom periodu prosire na kompletnu Dolac Maltu, ali ni oni ne znaju kada ce to uspjeti. Dinamika razvoja je prespora, ali bez obzira na to djeluju kao najozbiljniji provajder u SA.
A sto se tice AIRnet, reci mi koliko si platio uvodjenje, ili je besplatno i placas samo najam opreme mjesecno?
ako su oni najozbiljniji, trebamo se malo zamisliti jebote kakve to firme imamo :D :D

a kad malo bolje razmislim :roll: :roll:

hakazvaka
Forum administrator

#10 Re: Europronet - AIRnet

Post by hakazvaka » 25/07/2009 19:05

BTW, u najblizoj nam Hrvatskoj, imaju mogucnost interneta od 4mbit-a, flat rate, za 180kuna !!! To je malo manje oko 50 KM !!
http://www.t-com.hr/privatni/kzona/cjenici/int_adsl.asp

bas sam pricao sa ovim jednim kontrolorom u T-comu, i frajer ne moze da vjeruje da su kod nas (bih) tako visoke cijene, a tako losi uslovi..

dugout-online

#11 Re: Europronet - AIRnet

Post by dugout-online » 28/07/2009 16:19

Ljudi europronet je smeće,niti najvećem dušmanu ne bih savjetovao da ih uzme kao provajdera

shape of despair
Has thanked: 13 times
Been thanked: 22 times

#12 Re: Europronet - AIRnet

Post by shape of despair » 28/07/2009 16:49

dugout-online wrote:Ljudi europronet je smeće,niti najvećem dušmanu ne bih savjetovao da ih uzme kao provajdera
Kada tako nešto kažeš trebaš da i obrazložiš,al razumno

shape of despair

#13 Re: Europronet - AIRnet

Post by shape of despair » 28/07/2009 16:52

hakazvaka wrote:
Lud i ponosan wrote:EPN je objektivno dobar provajder kada je konacan korisnik u pitanju, ali hebe ih da infrastruktura i nedostatak sopstvene mreze...
Zona je nesto sto je mene dugo drzalo tamo, ali jednostavno vise nisam mogao da se nosim sa malim brzinama. Ostaje taj paket Fun, ali za iste pare na HS-u dobijam poprilicno vise, cak postoji i free zona koja je poprilicno bogata filmovima i ostalim sadrzajima.

Logosoft ocekujem i prelazim 100% ako se u narednom periodu prosire na kompletnu Dolac Maltu, ali ni oni ne znaju kada ce to uspjeti. Dinamika razvoja je prespora, ali bez obzira na to djeluju kao najozbiljniji provajder u SA.
A sto se tice AIRnet, reci mi koliko si platio uvodjenje, ili je besplatno i placas samo najam opreme mjesecno?
ako su oni najozbiljniji, trebamo se malo zamisliti jebote kakve to firme imamo :D :D

a kad malo bolje razmislim :roll: :roll:
Logosoft povećao pakete,uveo free internet pristup u večernjim satima a i dalje računa upload. :-)

dugout-online

#14 Re: Europronet - AIRnet

Post by dugout-online » 28/07/2009 22:16

Evo obrazloženje:
Koristim EPN-ov fun paket koji je dva mjeseca sporiji i od dial-up i pada svakih deset minuta.U ta dva mjeseca sam potrošio telefona i živaca za čitavu godinu,dok su mi gospoda iz EPN-a govorili da nije do njih(jok eto do mene je) i sve popravke su vršili ljudi iz HS-a kojima EPN puna dva mjeseca nije poslao nalog za popravku,nego su momci došli jer sam pizdio na telefon.Pa je logičan zaključak da EPN boli k...c za svoje korisnike.Je li dovoljno razumno ;-)

MTC

#15 Re: Europronet - AIRnet

Post by MTC » 29/07/2009 17:30

Nakon nekoliko godina korištenja kablovskog interneta, zbog navodnih problema sa BH Cable Net-om, prebačen sam na AirNET.

1. Dok je sunca i vedrog neba radi fino. Sa manjom naoblakom i par kapi kiše, konekcija počinje da divlja. Mogu da zamislim kakvo će stanje biti kada dođe i snijeg... Na AP mogu pljunut'.
2. Nema pristupa Cable Zoni i niko ne zna kada će biti. Navodno za nekih mjesec dana, ali dabogda i to...

U poređenju sa kablovskim netom, dovoljna je samo jedna rečenica... Isto njesra, drugo pakovanje.

starii
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

#16 Re: Europronet - AIRnet

Post by starii » 02/08/2009 17:05

epn nije loš ali razvoj internet i usluga interneta kod epn idi tako sporo da je pitanje kad ce oni iole sta ozbiljnije ponuditi....pa same cijene i limiti nisu odavno dirani, a da nekazem da od osnivanja nisu nista novo ponudili, pa da mogu kompenzirati zaostatak za npr. lolom...
jedan sam od korisnika epn al ako se ovako nastavi sigurno cu u narednim mjesecima preci na drugog providera...

Lud i ponosan wrote:Wirelles nije nista bolji od cable interneta (tj. losiji je), osim eventualno sa opremom od 5 gHz koja je skoro pa i ravna adsl-u kada je u pitanju kvalitet same usluge ...

Hakazvaka je spomenuo Logosoft... Objektivno ne vidim nekog konkurenta kada je u pitanju krajnji korisnik od LOL-a, kakav god on bio.
BHtelecom je ODRON, ostale kompanije ne vrijedi ni spominjati, zao mi rijeci trositi.

EPN je takodje poprilicno dobra firma (kao sto rekoh, bio sam njihov korisnik par mjeseci i nemam zamjerke), ALI nemaju svoju optiku i iskljucivi problemi na mrezi su direktno povezani saHS-ovim "strucnim" menadžmentom. Resursi su im maksimalno ograniceni i u buducnosti ne mogu uoste da napreduju na polju "Zicnog" interneta, ostaje im jedino wirelles i telefonija.
Za sada jedini napredak vidim u fer konkurenciji na nivou kantona, ali izgleda od toga nema nista i apsolutno mi nije jasno kako je moguce i kako je uopste doslo do toga da jedan cable lopov (recimo HS) pokriva jedan dio grada, dok ELOB drugi.. To samo kod nas ima.Sami sebi konkurenti i sta god da ponude ljudi su prisiljeni da koriste njihove usluge.

A Hrvatska je makar 10 godina ispred nas, ne bih nesto sa njima da se poredimo.

VenomSa

#17 Re: Europronet - AIRnet

Post by VenomSa » 02/08/2009 18:17

Lud i ponosan wrote:Wirelles nije nista bolji od cable interneta (tj. losiji je), osim eventualno sa opremom od 5 gHz koja je skoro pa i ravna adsl-u kada je u pitanju kvalitet same usluge ...
AirNET radi na 5.4 Ghz. Ne znam gdje sam to procitao, ali 100% je tako. Ja sam za sada zadovoljan uslugom.

Nego, zna li neko kako se ulazi u one postavke? Za cable modem je bilo 192.168.100.1, a za ovo je nesto slicno, ali nisam zapamtio kad su to gledali kod mene.

MTC

#18 Re: Europronet - AIRnet

Post by MTC » 02/08/2009 22:50

VenomSa wrote:
AirNET radi na 5.4 Ghz. Ne znam gdje sam to procitao, ali 100% je tako. Ja sam za sada zadovoljan uslugom.

Nego, zna li neko kako se ulazi u one postavke? Za cable modem je bilo 192.168.100.1, a za ovo je nesto slicno, ali nisam zapamtio kad su to gledali kod mene.
http://169.254.1.1/

VenomSa

#19 Re: Europronet - AIRnet

Post by VenomSa » 03/08/2009 08:23

Nece mi ta adresa, ali znam da je vrlo slicna takvoj adresi...

PS - Probao sam pristupiti adresi i dok sam diskonektovan, ali ne moze.

hakazvaka
Forum administrator

#20 Re: Europronet - AIRnet

Post by hakazvaka » 03/08/2009 11:29

VenomSa wrote:Nece mi ta adresa, ali znam da je vrlo slicna takvoj adresi...

PS - Probao sam pristupiti adresi i dok sam diskonektovan, ali ne moze.
pa probaj varijacije.
na kraju da ide 0.1
1.0
100.1
0.100
sta ja znam

VenomSa

#21 Re: Europronet - AIRnet

Post by VenomSa » 19/08/2009 08:41

Zna li neko kakvo je stanje na CableZoni? Koliko je ljudi ostalo, da li se ista uploaduje u zadnje vrijeme?

Znam da je vecina najvrijednijih clanova napustila epn pa me zanima kakva je situacija sada. Vidjet cemo kada ce nama proraditi zona...

Inace, nakon mjesec dana koristenja, mogu reci da sam veoma zadovoljan uslugom. Daleko je stabilniji od kablovskog interneta i cini mi se da ovo ima velikog potencijala.

Nevjerovatno je da njihova stranica nije updateovana i da je vrlo malo podataka o navedenoj usluzi (vecinom zastarjelih). Moj paket se nigdje ne spominje.

shape of despair

#22 Re: Europronet - AIRnet

Post by shape of despair » 19/08/2009 10:16

Vec sam negdje na ovoj temi ili forumu napisao da je zona trenutno mrtva,kako zbog napustanja EPN-a glavnih uploadera tako i zbog godisnjih odmora.Trenutno se svi pouzdaju u grungy-a(ili tako nesto) jer momak ima super brzi pristup zoni i ubaci i po nekoliko filmova u rekordnom roku,ali to je samo kad se doticni pojavi.EPN ce morati nesto mijenjati jer su najmanje napredovali.

Qler
Has thanked: 23 times
Been thanked: 32 times

#23 Re: Europronet - AIRnet

Post by Qler » 19/08/2009 11:11

ja sam otkazao EPN prije par mjeseci, presao na HS FULL 3 paket. dobio brzi internet sa vecim limitom za manje para. a cekao sam koliko sam mogao nebi li EPN nesto promijenio. VIdim oni ne trzaju, i zbogom.

starii
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

#24 Re: Europronet - AIRnet

Post by starii » 22/08/2009 07:54

neki dan se svratio do EPN da platim racun i pitam ih imal kakvih poboljšanja,odgovor vrlo jasan..zasada ne :roll:

shape of despair

#25 Re: Europronet - AIRnet

Post by shape of despair » 22/08/2009 11:34

Dok se EPN skonta i ja cu ga odjaviti.Nego,kakav je ELOB flat rate.Da li jos imaju problema sa konekcijom?Neki dan sam ih zvao i kazu da im treba 2-3 dana da mi upale net.Zasto ako imam svu potrebnu opremu?

Post Reply