Europa League 2014/2015

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#426 Re: Europa League 2014/2015

Post by skenderija04 »

north wrote:Sevilla bez konkurencije u ovom takmicenju :-) ...kad engleze zaboli za ovo takmicenje i cini se ko da im je stalo da sto prije ispadnu :-) , talijanske ekipe karina izuzev Napolia ali i oni ispadose od do juce anonimnih ukrajinaca koji u svojoj ligi nisu ni medju prve 3 :roll: .....fakat ovo takmicenje gubi na drazi kad nekakav Dnipro igra finale, koliko god da onako na prvu nisu losi kad ih se gleda, ali pricamo o finalu jednog euro takmicenja...jos kad dodas da u polufinalu nema engleskih, njemackih, francuskih klubova, onda ovo ispada kao neko nizerazredno takmicenje, iako naravno kao takvo ne bi smjelo biti :-) .samo jos da dogodine finale bude Ludogorec-Legia pa nek hala gori :oops:
Sve je tako, ali cudi s obzirom da je premija bila Liga Sampiona.
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#427 Re: Europa League 2014/2015

Post by LSD »

jbt led, španci ce naredne godine imati 5 predstavnika u LP :shock: :lol:

Emery i Bacca prekucali ovu EL, dva puta....sad da ih vidimo u LP
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#428 Re: Europa League 2014/2015

Post by Point. »

north wrote:Sevilla bez konkurencije u ovom takmicenju :-) ...kad engleze zaboli za ovo takmicenje i cini se ko da im je stalo da sto prije ispadnu :-) , talijanske ekipe karina izuzev Napolia ali i oni ispadose od do juce anonimnih ukrajinaca koji u svojoj ligi nisu ni medju prve 3 :roll: .....fakat ovo takmicenje gubi na drazi kad nekakav Dnipro igra finale, koliko god da onako na prvu nisu losi kad ih se gleda, ali pricamo o finalu jednog euro takmicenja...jos kad dodas da u polufinalu nema engleskih, njemackih, francuskih klubova, onda ovo ispada kao neko nizerazredno takmicenje, iako naravno kao takvo ne bi smjelo biti :-) .samo jos da dogodine finale bude Ludogorec-Legia pa nek hala gori :oops:
Pa ne igra se u Evropi fudbal samo u Engleskoj, Njemackoj, Francuskoj. Ili nek uvedu pravilo da u polufinalu smiju biti samo ekipe iz lige petice pa da gledamo vazda iste timove iz godine u godinu. Dnipro je u finalu jer je zasluzio. Fino je gledati i ekipe poput Anderlechta, Panathinaikosa, Besiktasa, Slavia Prag, Dynamo Kieva itd. Ionako gleas ligu petice svakog vikenda, zar nebi dosadilo da non stop iste ekipe iz istih zemalja igraju jos i evropske kupove?
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#429 Re: Europa League 2014/2015

Post by dinty2 »

eno sad price englezima se nije igralo :lol: takmicenje je fanasticno, pogotovo nakon odluke da osvajac ide u lp :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#430 Re: Europa League 2014/2015

Post by ultima_palabra »

Pa i kao komentator im nabija komplekse, nenadjebivo :lol: Pitarima nema napretka mjesec dana samo kad ga na TV-u vide :cry:
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#431 Re: Europa League 2014/2015

Post by north »

Point. wrote:
north wrote:Sevilla bez konkurencije u ovom takmicenju :-) ...kad engleze zaboli za ovo takmicenje i cini se ko da im je stalo da sto prije ispadnu :-) , talijanske ekipe karina izuzev Napolia ali i oni ispadose od do juce anonimnih ukrajinaca koji u svojoj ligi nisu ni medju prve 3 :roll: .....fakat ovo takmicenje gubi na drazi kad nekakav Dnipro igra finale, koliko god da onako na prvu nisu losi kad ih se gleda, ali pricamo o finalu jednog euro takmicenja...jos kad dodas da u polufinalu nema engleskih, njemackih, francuskih klubova, onda ovo ispada kao neko nizerazredno takmicenje, iako naravno kao takvo ne bi smjelo biti :-) .samo jos da dogodine finale bude Ludogorec-Legia pa nek hala gori :oops:
Pa ne igra se u Evropi fudbal samo u Engleskoj, Njemackoj, Francuskoj. Ili nek uvedu pravilo da u polufinalu smiju biti samo ekipe iz lige petice pa da gledamo vazda iste timove iz godine u godinu. Dnipro je u finalu jer je zasluzio. Fino je gledati i ekipe poput Anderlechta, Panathinaikosa, Besiktasa, Slavia Prag, Dynamo Kieva itd. Ionako gleas ligu petice svakog vikenda, zar nebi dosadilo da non stop iste ekipe iz istih zemalja igraju jos i evropske kupove?
A ne, nismo se razumjeli...ne kazem ja da Dnipro nije zasluzio finale niti da ekipe iz zemalja koje nisu iz lige 5 ne treba da budu u finalu, daleko od toga, samo sam se osvrnuo da je ovo takmicenje malo grohnulo u odnosu na prije...prije nekoliko godina ovo takmicenje je bilo malo iza LP po kvalitetu, stasni titani su se tu znali susretati, danas, ne kazem ima dobrih tekmi, ovo veceras vise nego dobra tekma, samo pokusavam reci da nekako LE gubi na zanimljivosti i kvalitetu, iako ovo veceras jeste bilo sasvim ok kada se tekma kao tekma gleda..

Ja tako barem mislim, ne moramo se sloziti :wink:
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#432 Re: Europa League 2014/2015

Post by Point. »

Meni je ova EL zanimljiva isto kao i CL, cak i zanimljivija jer CL je postalo sve rutinski, vazda isti klubovi se vrte, dok u EL mogu vidjeti i ekipe koje i bas i ne gledam svake hefte. Sto se mene tice, ja bi izbacio ovo da onaj ko ispane u CL ide u EL, jer su to dva razlicita takmicenja i zasto bi neko iz CL dobijao drugu sansu? Ovo da prvak EL ide u CL iduce sezone je jako dobra ideja. UEFA se previse fokusira na CL i tu je ogromni novac, da nekako bolje te pare raspodjele i EL bi bila jaka ko crna zemlja. Kao prije Kup UEFA i Kup Pobjednika Kupova, koji nisu previse zaostajali za Kupom Sampiona.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#433 Re: Europa League 2014/2015

Post by BHF_Manijak »

north wrote:jos kad dodas da u polufinalu nema engleskih, njemackih, francuskih klubova, onda ovo ispada kao neko nizerazredno takmicenje, iako naravno kao takvo ne bi smjelo biti :-) .samo jos da dogodine finale bude Ludogorec-Legia pa nek hala gori :oops:
Prevelika finansijska razlika u odnosu na LP! :wink: Jebi ga, finalista EL dobije manje para skoro od ekipe koja samo igra grupnu fazu Lige prvaka. Ovim iz jacih likga neisplativo, ako uzmes u obzir da ih trosi za ligu.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#434 Re: Europa League 2014/2015

Post by AmirBaa »

north wrote:Sevilla bez konkurencije u ovom takmicenju :-) ...kad engleze zaboli za ovo takmicenje i cini se ko da im je stalo da sto prije ispadnu :-) , talijanske ekipe karina izuzev Napolia ali i oni ispadose od do juce anonimnih ukrajinaca koji u svojoj ligi nisu ni medju prve 3 :roll: .....fakat ovo takmicenje gubi na drazi kad nekakav Dnipro igra finale, koliko god da onako na prvu nisu losi kad ih se gleda, ali pricamo o finalu jednog euro takmicenja...jos kad dodas da u polufinalu nema engleskih, njemackih, francuskih klubova, onda ovo ispada kao neko nizerazredno takmicenje, iako naravno kao takvo ne bi smjelo biti :-) .samo jos da dogodine finale bude Ludogorec-Legia pa nek hala gori :oops:
Onda engleze zaboli i za ligu prvaka, ni tamo ih nigdje ove godine poslije osmine. Ne druze, nego lose igraju i ne dokazuju se u europi zadnje 3 godine nikako :)
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#435 Re: Europa League 2014/2015

Post by skenderija04 »

To da Engleze ne interesuje je mit bez ikakvih osnova. Sta ih zanima? Samo EPL? Ne vjerujem.
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#436 Re: Europa League 2014/2015

Post by LSD »

skenderija04 wrote:To da Engleze ne interesuje je mit bez ikakvih osnova. Sta ih zanima? Samo EPL? Ne vjerujem.
engleze samo zanima FA Cup :mrgreen:

mah , pusti ba njihove mitove :D ....to je stara šuplja luzera 8-) fol nije im se igralo- ali kad ispadnu :-)
imali su svoje predstavnike u EL ove godine, Totenhem i Everton, popušili foru i vozdra....inace, gdje su Evropi ove godine :? EL? LP??
davno ispali
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#437 Re: Europa League 2014/2015

Post by Logovan »

Bravo Sevilla. :thumbup: :thumbup: Ne može im niko ništa u ovom takmičenju, dominiraju. :D

Sada imaju četiri trofeja Europa lige i postali su najtrofejniji. Četiri finala - četiri trofeja. :thumbup:
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#438 Re: Europa League 2014/2015

Post by omega369 »

ultima_palabra wrote:Pa i kao komentator im nabija komplekse, nenadjebivo :lol: Pitarima nema napretka mjesec dana samo kad ga na TV-u vide :cry:
ja samo govorim cinjenice. ne treba se covjek petljati tamo gdje mu nije mjesto. njegov nivo je max pl i tu prolaze izlizane fraze, fazoni, kreveljenje.. :wink: a mislim da nikome nema napretka barem heftvu-dvije kad ga vidi na tv-u, ne samo nama :D
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#439 Re: Europa League 2014/2015

Post by internazionale »

GandalfSivi wrote:Vrhunac ironije je kad Osim prica o "seljackom fudbalu"...
:thumbup: 101%
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#440 Re: Europa League 2014/2015

Post by ultima_palabra »

omega369 wrote:
ultima_palabra wrote:Pa i kao komentator im nabija komplekse, nenadjebivo :lol: Pitarima nema napretka mjesec dana samo kad ga na TV-u vide :cry:
ja samo govorim cinjenice. ne treba se covjek petljati tamo gdje mu nije mjesto. njegov nivo je max pl i tu prolaze izlizane fraze, fazoni, kreveljenje.. :wink: a mislim da nikome nema napretka barem heftvu-dvije kad ga vidi na tv-u, ne samo nama :D
Ljudi ga zovu i on se odazove.

Drugo, kod njega nema izlizanih fraza, baš obrnuto, njegove rečenice ne možeš čuti kod drugih... može se dosta toga saznati, ko je voljan da se malo potrudi i bude neutralan (što je vrlo teško u vašem slučaju :D ). Ni njegovog oca ne mogu svi razumjeti na prvu.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#441 Re: Europa League 2014/2015

Post by Charuga »

Ima li i jedna tema da je pojedinci nisu usrali sa glupostima? Problem je Amar Osim u studiju i njegovo komentarisanje? Ako je problem napišite dopis, udarite 100, 200, 300, ... potpisa i pošaljite BHT ili FTV ili OBN i tražite da ga više ne zovu za komentatora. Imate i opciju da gledate na Areni, gdje je slika svakako puno bolja.
Samo nemojte smarati i trolati po svakoj temi o stvarima koje su nebitne za istu.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#442 Re: Europa League 2014/2015

Post by Altsa »

ultima_palabra wrote:Pa i kao komentator im nabija komplekse, nenadjebivo :lol: Pitarima nema napretka mjesec dana samo kad ga na TV-u vide :cry:
jel to ti o onom masnom :D
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#443 Re: Europa League 2014/2015

Post by omega369 »

da fakat je tesko razumjeti da se sevila "boji jer je osjetila da je ovi mogu kazniti"? sta bi to fakat moglo znaciti? duboka je to misao...

ili se oni uopste ne boje a on po navici filozofira i lupa kao braco iz vrbanjuse :wink:

ja u evropskim utakmicama zelim cuti strucne komentare a ne kafanske. naravno, na bht-u je to svakako nemoguca misija a pogotovo kad se spoje sa ovako "strucnim " gostima :roll:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18330
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#444 Re: Europa League 2014/2015

Post by GandalfSivi »

Charuga wrote:Ima li i jedna tema da je pojedinci nisu usrali sa glupostima? Problem je Amar Osim u studiju i njegovo komentarisanje? Ako je problem napišite dopis, udarite 100, 200, 300, ... potpisa i pošaljite BHT ili FTV ili OBN i tražite da ga više ne zovu za komentatora. Imate i opciju da gledate na Areni, gdje je slika svakako puno bolja.
Samo nemojte smarati i trolati po svakoj temi o stvarima koje su nebitne za istu.
Gledam utakmicu i program koji je dio iste. Kada isto jucer prozvah komentatora sa finala kupa, onda nije trolanje, a kada spomenem Osima, onda jeste... U pitanju je kompletan dozivljaj utakmice, plus eto nadji mi kada sam ja nesta trolao ili prozivao bez osnove...
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#445 Re: Europa League 2014/2015

Post by solo2 »

Ima li gdje snimak da se pogleda?
Mi smo svakako prvaci u pljuvanju eto Osim jr. nezna a mi znamo...
pa jbt tamam da je citav zivot radio u trafici ja bih ga saslusao jer je ispao iz muda covjeku koji ima fudbal u malom prstu
al jok - daj da se pljuje i nipodastava - 'ta ce onn - vid' mu glave - Amaw.... SRAMOTA

btw navijac sam i simpatizer FK Sarajeva

pozz
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#446 Re: Europa League 2014/2015

Post by cyprus »

north wrote:Sevilla bez konkurencije u ovom takmicenju :-) ...kad engleze zaboli za ovo takmicenje i cini se ko da im je stalo da sto prije ispadnu :-) , talijanske ekipe karina izuzev Napolia ali i oni ispadose od do juce anonimnih ukrajinaca koji u svojoj ligi nisu ni medju prve 3 :roll: .....fakat ovo takmicenje gubi na drazi kad nekakav Dnipro igra finale, koliko god da onako na prvu nisu losi kad ih se gleda, ali pricamo o finalu jednog euro takmicenja...jos kad dodas da u polufinalu nema engleskih, njemackih, francuskih klubova, onda ovo ispada kao neko nizerazredno takmicenje, iako naravno kao takvo ne bi smjelo biti :-) .samo jos da dogodine finale bude Ludogorec-Legia pa nek hala gori :oops:
Ja međutim mislim da je ova sezona EL bila jača i ozbiljnija nego prethodne... Grupnu fazu su maltene svi favoriti prošli, a prethodnih sezona midlim da to nikad nije bio slučaj... To što je relativno anonimni Dnipro došao do finala apsolutno nije znak ''grohnuća'' takmičenja, nego činjenice da i klubovi mimo liga petice itekako znaju zaoštrit konkurenciju bar na ovom nivou, kad već u Ligi prvaka to nije moguće pored 5-6 nedodirljivih...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45290
Joined: 29/12/2005 01:20

#447 Re: Europa League 2014/2015

Post by jeza u ledja »

Tek sinoc odgledah finale pa sad malo da prosnjuham temu.

Steta za Dnipro, navijao sam za njih, al jbg Sevilla mnogo bolja. Uostalom ovi su i Napoli na guzove prosli.

Neko napisa iznad pa da i ja potvrdim, EL je po meni dosta zanimljivije takmicenje od CL. Vise klubova, vise nekih imena, vise igraca i vise zemalja. Ne mogu brate vazda isti u CL. Nekako mnogo vise uzbudjenja ovdje.
Bas pratim EL zadnje dvije godine vise nego bilo koje drugo takmicenje u Evropi/Ligama Petice. Milina gledati.

Usput, jesam li ja jedini koji je brkao Konopljanku i Rotana? Ljudi isto izgledaju skroz. :shock: Samo sam ih razlikovao po traci na ruci.
Post Reply