EUROLEAGUE 2009/2010

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#126 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by vryzas »

Bodkin wrote:ako partizan izbaci makabija i ode na final four poserem se na sva opravdanja i izvlakuse ovih iz kk bosne i generalno od ljudi koji su u BH kosarci.toliko

Moje misljenje je da je Partizan vec sada napravio nevjerovatan uspjeh u dosadasnjem takmicenju. Prolaz medju 8 najboljih u Evropi nakon sto su u dvije sezone prodali 6-7 najboljih igraca (Pekovic, Velickovic, Lasme, Tripkovic, Tepic itd.) je za duboki naklon ...PARTIZAN je jednostavno FENOMEN, fenomen koji zadnjih nekoliko godina ima dobru organizaciju, dobre uslove za rad u svim kategorijama, odlican sistem rada u svim kategorijama, solidan budzet, jak skauting, odlicnog trenera, jaku upravu itd. itd. Ovaj uspjeh je plod dugogodisnjeg plana koji je uprava kluba napravila u dogovoru sa strucnim stabom...ima jos primjera u drugim sportovima kako dobar dugogodisnji plan moze dati rezultate...naravno da nije dovoljno imati samo plan i program...ima jos dosta dodatnih stvari koji cine bitan sraf u kotacu...SVAKA CAST KK PARTIZAN. Od srca cu ih bodriti u nadi da ce uci na F4, a mozda cak i osvojiti titulu 8)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55932
Joined: 15/12/2008 16:53

#127 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by ultima_palabra »

Odakle Messina iskopa ovog Antu Tomića, lik je presudio Barci :thumbup:
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#128 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by samo malo »

ultima_palabra wrote:Odakle Messina iskopa ovog Antu Tomića, lik je presudio Barci :thumbup:
Iz Zagreba :D pa decko je bio MVP jadranske lige prosle godine.
samo_ovaj_put
Posts: 1001
Joined: 16/10/2009 15:33

#129 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by samo_ovaj_put »

ultima_palabra wrote:Odakle Messina iskopa ovog Antu Tomića, lik je presudio Barci :thumbup:
mesina je ove godine u real doveo 4 igraca sa nasih prostora
jarica,velickovica,dasica i tomica
1/3 ekipe

rezultat je pobjeda u gostima kod barce,trenutno najjace ekipe u evropi
jedini on kao trener moze donekle parirati duletu :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55932
Joined: 15/12/2008 16:53

#130 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by ultima_palabra »

Ma čuo sam da je došao momak, ali kontam da će malo skupljati iskustvo koju godinu, a on već jedan od glavnih igrača.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#131 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by samo malo »

Pa i ja sam iznenadjen, sa tim Tomicem, znam da je dobar bio u Zagrebu i da je velika nada evropske kosarke, ali uvijek je bio sumnje u njega zbog njegove male kilaze i slabe odbrane, a sinoc gledam na sportklubu, decko reda rampe N`Dongu :-) odbrana mu je vrhunska.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#132 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by Zmijuga loma »

Povede Partizan 2-1. Kakvi giganti, covjece. :thumbup:
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#133 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by chino »

Svaka im cast :thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#134 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by Bodkin »

realno Partizan ima jednu sansu za prolaz i to u ovoj 4. utakmici.ako izgube i odu u Tel Aviv razbice ih Makabi bar 25 tako da ova sad je il si bos il hadzija(mada si daleko od bosog u cetvrtfinalu eurolige :D )
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#135 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by sofist »

Sutra bi moglo da se desi da svi timovi koji vode sa 2:1 zavrse seriju i plasiraju se na F4. Mada je to mozda i nerealno ocekivati, jer da je tako kladionice bi bankrotirale a mi bi bili milioneri. :D Makabi ce sutra "poginuti" da izbori majstoricu ali ne vidim na koji nacin mogu parirati u reketu Maricu i Vranesu. Mislim da ce ipak biti neizvjesno do kraja ali blagu prednost dajem Partizanu. CSKA i Olimpiakos tesko da mogu izgubiti dvije zaredom u dva dana od objektivno losijih ekipa kao sto su Kaha Laboral i Prokom. Barselona je jaca od Reala i samo od njih zavisi hoce li seriju zavrsiti sutra ili u naredni utorak u Blau Grani. Ne treba iskljuciti ni finansijski momenat kad su CSKA, Olimpiakos i Barselona u pitanju.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#136 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by vryzas »

sofist wrote:Sutra bi moglo da se desi da svi timovi koji vode sa 2:1 zavrse seriju i plasiraju se na F4. Mada je to mozda i nerealno ocekivati, jer da je tako kladionice bi bankrotirale a mi bi bili milioneri. :D Makabi ce sutra "poginuti" da izbori majstoricu ali ne vidim na koji nacin mogu parirati u reketu Maricu i Vranesu. Mislim da ce ipak biti neizvjesno do kraja ali blagu prednost dajem Partizanu. CSKA i Olimpiakos tesko da mogu izgubiti dvije zaredom u dva dana od objektivno losijih ekipa kao sto su Kaha Laboral i Prokom. Barselona je jaca od Reala i samo od njih zavisi hoce li seriju zavrsiti sutra ili u naredni utorak u Blau Grani. Ne treba iskljuciti ni finansijski momenat kad su CSKA, Olimpiakos i Barselona u pitanju.


De pojasni ovo malo? CSKA je drasticno smanjio budzet ove sezone...

Btw. Nadam se da ce Partizan veceras proci na F4 8)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55932
Joined: 15/12/2008 16:53

#137 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by ultima_palabra »

Valjda Madrid može ponoviti odbranu iz 2.utakmice i odvesti seriju u majstoricu. Da su dobili Maccabi kod kuće u zadnjem kolu, mislim da ne bi imali problema sa Partizanom :-D
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#138 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by sofist »

vryzas wrote:
sofist wrote:Sutra bi moglo da se desi da svi timovi koji vode sa 2:1 zavrse seriju i plasiraju se na F4. Mada je to mozda i nerealno ocekivati, jer da je tako kladionice bi bankrotirale a mi bi bili milioneri. :D Makabi ce sutra "poginuti" da izbori majstoricu ali ne vidim na koji nacin mogu parirati u reketu Maricu i Vranesu. Mislim da ce ipak biti neizvjesno do kraja ali blagu prednost dajem Partizanu. CSKA i Olimpiakos tesko da mogu izgubiti dvije zaredom u dva dana od objektivno losijih ekipa kao sto su Kaha Laboral i Prokom. Barselona je jaca od Reala i samo od njih zavisi hoce li seriju zavrsiti sutra ili u naredni utorak u Blau Grani. Ne treba iskljuciti ni finansijski momenat kad su CSKA, Olimpiakos i Barselona u pitanju.


De pojasni ovo malo? CSKA je drasticno smanjio budzet ove sezone...

Btw. Nadam se da ce Partizan veceras proci na F4 8)
Pa vidjeli smo u prve dvije utakmice u Moskvi da Kaha ne moze "opepeliti" Rusima na njihovom terenu i moguce je da CSKA izgubi i drugu da bi se majstorica igrala u Rusiji. Tu je zarada od ulaznica, reklama, tv prenosa... Isto vazi i za Barsu i za Olimpiakos. S druge strane, tesko je povjerovati da ce se kockati sa majstoricom ako vec budu u prilici da veceras zavrse posao.

Kad je Partizan u pitanju navodno postoji ogroman pritisak Makabija da prodje na F4. Spominju se razne kombinacije ako Partizan pusti veceras. Kao, Izraelci bi im u slucaju pobjede izgradili dvoranu i slicno... Mislim da su to carsijske price i da od toga nema nista. Dule Vujosevic ide na F4. 8-)
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#139 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by felipe kajetano »

sofist wrote: Kad je Partizan u pitanju navodno postoji ogroman pritisak Makabija da prodje na F4. Spominju se razne kombinacije ako Partizan pusti veceras. Kao, Izraelci bi im u slucaju pobjede izgradili dvoranu i slicno... Mislim da su to carsijske price i da od toga nema nista. Dule Vujosevic ide na F4. 8-)
:-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:

Aj' nek narod ima sta pricati pa et' :)
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#140 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by felipe kajetano »

biro 39 wrote:
felipe kajetano wrote:
sofist wrote: Kad je Partizan u pitanju navodno postoji ogroman pritisak Makabija da prodje na F4. Spominju se razne kombinacije ako Partizan pusti veceras. Kao, Izraelci bi im u slucaju pobjede izgradili dvoranu i slicno... Mislim da su to carsijske price i da od toga nema nista. Dule Vujosevic ide na F4. 8-)
:-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:

Aj' nek narod ima sta pricati pa et' :)
Objektivno Makabi je kvalitetniji sastav,samo što ne pobjeđuje(prolazi) uvijek bolji
Objektivno nisu kvalitetniji sastav i ne treba se stavljati u ulogu autsajdera naspram njih.... samo od prve sekunde agresivno pritisnuti...nadam se da ce McCaleb odigrati veceras kao u utorak..on i Roberts ce mozda biti kljucni jer ne osjecaju pritisak kao domaci igraci koji su svjesni sta bi znacio prolaz u F4.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#141 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by vryzas »

sofist wrote:
vryzas wrote:
sofist wrote:Sutra bi moglo da se desi da svi timovi koji vode sa 2:1 zavrse seriju i plasiraju se na F4. Mada je to mozda i nerealno ocekivati, jer da je tako kladionice bi bankrotirale a mi bi bili milioneri. :D Makabi ce sutra "poginuti" da izbori majstoricu ali ne vidim na koji nacin mogu parirati u reketu Maricu i Vranesu. Mislim da ce ipak biti neizvjesno do kraja ali blagu prednost dajem Partizanu. CSKA i Olimpiakos tesko da mogu izgubiti dvije zaredom u dva dana od objektivno losijih ekipa kao sto su Kaha Laboral i Prokom. Barselona je jaca od Reala i samo od njih zavisi hoce li seriju zavrsiti sutra ili u naredni utorak u Blau Grani. Ne treba iskljuciti ni finansijski momenat kad su CSKA, Olimpiakos i Barselona u pitanju.


De pojasni ovo malo? CSKA je drasticno smanjio budzet ove sezone...

Btw. Nadam se da ce Partizan veceras proci na F4 8)
Pa vidjeli smo u prve dvije utakmice u Moskvi da Kaha ne moze "opepeliti" Rusima na njihovom terenu i moguce je da CSKA izgubi i drugu da bi se majstorica igrala u Rusiji. Tu je zarada od ulaznica, reklama, tv prenosa... Isto vazi i za Barsu i za Olimpiakos. S druge strane, tesko je povjerovati da ce se kockati sa majstoricom ako vec budu u prilici da veceras zavrse posao.

Kad je Partizan u pitanju navodno postoji ogroman pritisak Makabija da prodje na F4. Spominju se razne kombinacije ako Partizan pusti veceras. Kao, Izraelci bi im u slucaju pobjede izgradili dvoranu i slicno... Mislim da su to carsijske price i da od toga nema nista. Dule Vujosevic ide na F4. 8-)

Mislim da je novcana nagrada za plasman na F4 od Eurolige mnogo veca od zarade na jednoj utakmici (ulaznice, reklame, tv prenos itd). Ovo ostalo oko nekih navodnih dogovora za prolaz i sl. necu komentarisati jer Partizan u vecerasnju utakmicu ulazi samo sa jednom kalkulacijom - plasman na F4. U jednom od prijasnjih postova sam naveo da je KK Partizan FENOMEN...puno srece veceras crno-belima 8)
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#142 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by felipe kajetano »

biro 39 wrote:Dobro,to je moje mišljenje.Valjda će se i navijanje poboljšati,onaj eksperiment sa onim megafonom ... Blago rečeno katastrofa.Ej 20 000 ,pa treba sve da "vri" a ne onako. :-)
Ma kontam sta mislis ali Makabi uopste nije do sada necim pokazao da su nesto kvalitetniji tim od Partizana,nadam se da ce tako i ostati :-D Navodno su se juce hvatali za vratove na treningu koji je nakratko bio prekinut zbog toga :-D ..klanovi u timu,voda u ushima..Makabi u Tel Avivu a Partizan u Parizu 8-) Bilo bi mi drago najvise zbog Partizana i Vujosevica a lagao bi da ne kazem i zbog rezervacije 6000 karti koje je Makabi unaprijed rezervisao za F4.
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#143 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by sofist »

vryzas wrote: Mislim da je novcana nagrada za plasman na F4 od Eurolige mnogo veca od zarade na jednoj utakmici (ulaznice, reklame, tv prenos itd). Ovo ostalo oko nekih navodnih dogovora za prolaz i sl. necu komentarisati jer Partizan u vecerasnju utakmicu ulazi samo sa jednom kalkulacijom - plasman na F4. U jednom od prijasnjih postova sam naveo da je KK Partizan FENOMEN...puno srece veceras crno-belima 8)
Nije nesto novcana nagrada od same Evrolige, pobjedniku takmicenja pripada 250.000 evra. Vise ce Partizan zaraditi od ova dva meca. :)

Za ove sto tvrde da Makabi ima kvalitetniji sastav, pitanje- po cemu? Skuplje su placeni to stoji ali da su kvalitetniji nisu. Anderson je ok ali i on je sa Cibonom redovno gubio od Partizana kao i Wiz i sa Zvezdom i sa Cibonom. U reketu Makabi nema sta da trazi a bekovi nisu efikasni kao u Nokia Areni.
samo_ovaj_put
Posts: 1001
Joined: 16/10/2009 15:33

#144 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by samo_ovaj_put »

dule ne pusta (osim kad igra sa bosnom :D )
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#145 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by Zmijuga loma »

Image

Maccabi ima mahanje. :D
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#146 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by vivaldi »

Zmijuga loma wrote:Image

Maccabi ima mahanje. :D
Hehehe..najveci fenomen. Duleta umjesto Spirica za premijera! Jedino on od nicega moze napraviti nesto! Dule premijer u EU ulazimo za 2 godine :-D
Kumerle
Posts: 234
Joined: 17/03/2010 12:10
Location: Sjedinjene Države Dominantnih Topnika

#147 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by Kumerle »

Vujosevic dominira!
User avatar
Djokej
Posts: 770
Joined: 25/09/2008 16:18
Location: Honduras

#148 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by Djokej »

Ne mogu da vjerujem da je Partizan proso dalje... 8-)
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#149 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by vivaldi »

Lud i ponosan wrote:I nije Dule jedinka, Mekeleb je bio fenomenalan, Maric takodje, ma Vranes, Kecman, Roberts, Veseli, cijeli kolektiv je odigrao brilijantno i ja sam ostao bez teksta... :skoljka: :skoljka: :skoljka:


:dance: :dance: :thumbup: :thumbup:
Naravno da je Dule jedinka. Ovi sto si ih nabrojao su nebitni. Dule bi i od nas dvojice napravio MVP-je. Prosle godine su otisli lasme,tripkovic, velickovic i tepic - fakticki cijela petorka i niko od njih danas ne igra ni blizu ko sto su igrali u partizanu.
On jednostavno zna izabrati, motivisati i uklopiti TIM. Pa on je doveo Marica koji je sada MVP lige iako ga je doveo ko "starog" igraca i to jos iz evrope (cini mi se iz Granade). Pa hebote on talente otkrije i u kasnim 20-setim..
Duletu je samo vazno da mu dovedes 10 ljudi i jos ako pritom znaju pravila u kosarci tim bolje :dance:
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#150 Re: EUROLEAGUE 2009/2010

Post by felipe kajetano »

Sjajno...sjajno....sjajno :-D :-D :-D

Ja sam takodje na pocetku sezone bio skeptik obzirom na igrace koji su otisli...nisam cak vjerovao u prolazak prvog kruga...al' Dule uvijek iznenadi..ne samo on i uprava na celu sa Danilovicem odlicno radi svoj posao
Post Reply