Eurokrem, Nutella, Maza, Milka i ostali čokoladni namazi...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#801 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by tovarish »

Danas u prolazu kroz Jajce navratio u Best market i tamo naletio na Agrokomercov novi ljesnjak namaz "Maza".

Imaju 3 ukusa i svi su sa vecim procentom ljesnjaka,30% manje secera i bez palminog uja.Pakovanje od 350 grama.

Prvi je sa 20% ljesnjaka.Cijena 5,45

Drugi sa 30% ljesnjaka,od cega je dio sjeckan. Cijena 5,95

Treci ukus je sa 30% ljesnjaka,al bez kakaa. Cijena 5,95

Ja kupio ovaj prvi i bas se osjeti vise ljesnjaka,al i manje secera.Mozda je cak trebao biti sladji.

Eto da nadopunim prethodne postove.
User avatar
konektovan
Posts: 40499
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#802 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

tovarish wrote:Danas u prolazu kroz Jajce navratio u Best market i tamo naletio na Agrokomercov novi ljesnjak namaz "Maza".

Imaju 3 ukusa i svi su sa vecim procentom ljesnjaka,30% manje secera i bez palminog uja.Pakovanje od 350 grama.

Prvi je sa 20% ljesnjaka.Cijena 5,45

Drugi sa 30% ljesnjaka,od cega je dio sjeckan. Cijena 5,95

Treci ukus je sa 30% ljesnjaka,al bez kakaa. Cijena 5,95

Ja kupio ovaj prvi i bas se osjeti vise ljesnjaka,al i manje secera.Mozda je cak trebao biti sladji.

Eto da nadopunim prethodne postove.
Mogu samo reci, kupujmo domaće!!!! :thumbup:
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#803 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by tovarish »

konektovan wrote:
N.N. wrote::thumbup:

Da budem iskren, nisam ga ni ja jos probao...ovih dana sam na Linoladi gold :D ali sam vidio u Konzumu i sa 20 i 30 % ljesnjaka, pa se proba.
Dobra je i linolada gold, moram priznati, ali cini mi se da i nije nešto pretjerano popularna kod nas.
Vjerovatno zbog cijene.To je ono sto su iz Podravke objasnjavali da se prilagodjavaju trzistu,kad su nam uvalili onu od 3% ljesnjaka.

Al haj sad su dosli tobe,pa daju na nase trziste i skuplju i ukusniju varijantu.
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#804 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by tovarish »

konektovan wrote:
tovarish wrote:Danas u prolazu kroz Jajce navratio u Best market i tamo naletio na Agrokomercov novi ljesnjak namaz "Maza".

Imaju 3 ukusa i svi su sa vecim procentom ljesnjaka,30% manje secera i bez palminog uja.Pakovanje od 350 grama.

Prvi je sa 20% ljesnjaka.Cijena 5,45

Drugi sa 30% ljesnjaka,od cega je dio sjeckan. Cijena 5,95

Treci ukus je sa 30% ljesnjaka,al bez kakaa. Cijena 5,95

Ja kupio ovaj prvi i bas se osjeti vise ljesnjaka,al i manje secera.Mozda je cak trebao biti sladji.

Eto da nadopunim prethodne postove.
Mogu samo reci, kupujmo domaće!!!! :thumbup:
Svakako,ja sam se pravo obradov'o kad sam ga vidio.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#805 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by irac300 »

Meni je ovaj lino lada njesra. Kupio neki dan onaj sa sjeckanim lješnjacima, bjež', podsjeća me na onaj visočki ili turski čiji već biješe. Ovaj Maza zvuči zanimljivo, iskreno volio bih da neki naš krem postane popularan zbog ukusa. Potražit ću definitivno.
User avatar
konektovan
Posts: 40499
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#806 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

tovarish wrote:
konektovan wrote:
tovarish wrote:Danas u prolazu kroz Jajce navratio u Best market i tamo naletio na Agrokomercov novi ljesnjak namaz "Maza".

Imaju 3 ukusa i svi su sa vecim procentom ljesnjaka,30% manje secera i bez palminog uja.Pakovanje od 350 grama.

Prvi je sa 20% ljesnjaka.Cijena 5,45

Drugi sa 30% ljesnjaka,od cega je dio sjeckan. Cijena 5,95

Treci ukus je sa 30% ljesnjaka,al bez kakaa. Cijena 5,95

Ja kupio ovaj prvi i bas se osjeti vise ljesnjaka,al i manje secera.Mozda je cak trebao biti sladji.

Eto da nadopunim prethodne postove.
Mogu samo reci, kupujmo domaće!!!! :thumbup:
Svakako,ja sam se pravo obradov'o kad sam ga vidio.
Ono što je jako bitno, Agrokomerc, tj. A.C food ima sopstveni pogon za preradu kakao zrna, koji je odnedavno u pogonu, i jedan je od tri ukupno na podrucju ex juge. To ce puno znaciti za sami kvalitet proizvoda, a uskoro dolaze i cokolade na trzište.
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#807 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by tovarish »

konektovan wrote:Ono što je jako bitno, Agrokomerc, tj. A.C food ima sopstveni pogon za preradu kakao zrna, koji je odnedavno u pogonu, i jedan je od tri ukupno na podrucju ex juge. To ce puno znaciti za sami kvalitet proizvoda, a uskoro dolaze i cokolade na trzište.
To sam citao i ja za te pogone.A sto se tice njhovh cokolada,prije 2-3 godine sam naletio u Amku na njihovu cokoladu San u istoj ambalazi ko i prije rata.Daleko je bila od savrsene cokolade,al je meni bila ok.Nije brasnjava il margarinasta ko neke cokolade sa ovih prostora.
User avatar
konektovan
Posts: 40499
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#808 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

tovarish wrote:
konektovan wrote:Ono što je jako bitno, Agrokomerc, tj. A.C food ima sopstveni pogon za preradu kakao zrna, koji je odnedavno u pogonu, i jedan je od tri ukupno na podrucju ex juge. To ce puno znaciti za sami kvalitet proizvoda, a uskoro dolaze i cokolade na trzište.
To sam citao i ja za te pogone.A sto se tice njhovh cokolada,prije 2-3 godine sam naletio u Amku na njihovu cokoladu San u istoj ambalazi ko i prije rata.Daleko je bila od savrsene cokolade,al je meni bila ok.Nije brasnjava il margarinasta ko neke cokolade sa ovih prostora.
Navodno, nove ce dolaziti sa promjenjenom recepturom i vecom kvalitetom, a iskreno, volio bih da Agrokomerc stane na noge u punom kapacitetu. Ima puno potencijala, a novi vlasnici su dosad ispunili sve obecano.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#809 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by spree »

U potrazi za Jaffa cremom u tempu naletim na mazu. Meni je pravo dobra. Uzeo sam onu od 30% ljesnjaka. Malo me podsjeca na linoladu. Definitivno od sada moj prvi izbor za krem namaz, mada joj je i cijena dobra :skoljka: .
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#810 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by tovarish »

Ja sa Jaffa kremom uopce nisam bio odusevljen.Ni blizu nekadasnjeg eurokrema,a jos plus preslatka.Slicne takve sam kupovao u Sloveniji u Lidlu i Eurospinu.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#811 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by biggrin »

Maza 30% lješnjak beton :thumbup: ...grehota na hljeb staviti..ne kontam ni što je ono stavljeno u formu krem namaza. više mi je za punjenje nekih čokoladnih kuglica, pralina i sl.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#812 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Nisrin »

Moram probati ovu MAZU :D Ali je cijena prilicno visoka za samo 350gr, mada i ocekivano, radi cijene ljesnjaka...:D
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#813 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Anne Boleyn »

Svi spominju cijenu tog namaza, a niko da napiše koliko je to... :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#814 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by biggrin »

Anne Boleyn wrote:Svi spominju cijenu tog namaza, a niko da napiše koliko je to... :D
tovarish wrote:Danas u prolazu kroz Jajce navratio u Best market i tamo naletio na Agrokomercov novi ljesnjak namaz "Maza".

Imaju 3 ukusa i svi su sa vecim procentom ljesnjaka,30% manje secera i bez palminog uja.Pakovanje od 350 grama.

Prvi je sa 20% ljesnjaka.Cijena 5,45

Drugi sa 30% ljesnjaka,od cega je dio sjeckan. Cijena 5,95

Treci ukus je sa 30% ljesnjaka,al bez kakaa. Cijena 5,95

Ja kupio ovaj prvi i bas se osjeti vise ljesnjaka,al i manje secera.Mozda je cak trebao biti sladji.

Eto da nadopunim prethodne postove.
:pusi2:
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#815 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Anne Boleyn »

biggrin wrote:
Anne Boleyn wrote:Svi spominju cijenu tog namaza, a niko da napiše koliko je to... :D
tovarish wrote:Danas u prolazu kroz Jajce navratio u Best market i tamo naletio na Agrokomercov novi ljesnjak namaz "Maza".

Imaju 3 ukusa i svi su sa vecim procentom ljesnjaka,30% manje secera i bez palminog uja.Pakovanje od 350 grama.

Prvi je sa 20% ljesnjaka.Cijena 5,45

Drugi sa 30% ljesnjaka,od cega je dio sjeckan. Cijena 5,95

Treci ukus je sa 30% ljesnjaka,al bez kakaa. Cijena 5,95

Ja kupio ovaj prvi i bas se osjeti vise ljesnjaka,al i manje secera.Mozda je cak trebao biti sladji.

Eto da nadopunim prethodne postove.
:pusi2:
Do mene je, izvinjavam se. :oops: A još sam pročitala ovaj post, a cijene uopšte nisam registrovala... :-)
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#816 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by spree »

biggrin wrote:Maza 30% lješnjak beton :thumbup: ...grehota na hljeb staviti..ne kontam ni što je ono stavljeno u formu krem namaza. više mi je za punjenje nekih čokoladnih kuglica, pralina i sl.
Fakat jeste. Ja sam namazao na jednu palacinku i to je to. I to mi je zao :D . Na hljeb mi ne pada na pamet da mazem. Taman jedna kasika poslije jela i to je to. Svakako se ne moze puno pojesti, jer je jak nekako.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#817 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Tomahawk11 »

Gdje ima ta Maza?
User avatar
konektovan
Posts: 40499
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#818 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

Tomahawk11 wrote:Gdje ima ta Maza?
Konzum, evo neko je spomenuo i tempo. Bice uskoro kod svih u ponudi.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#819 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Nisrin »

Sto je nase sve SKUPLJE, i onda imamo izbor uvozno ili nase, a to uvozno obicno bude i ukusnije i eto tako nase firme propadaju :D

Po meni, Nutela je Nutela...Maza dobar pokusaj samo!
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#820 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by biggrin »

Nisrin wrote:Sto je nase sve SKUPLJE, i onda imamo izbor uvozno ili nase, a to uvozno obicno bude i ukusnije i eto tako nase firme propadaju :D

Po meni, Nutela je Nutela...Maza dobar pokusaj samo!
pa eto nije skuplje, samo je približno iste cijene što mislim da nije problem ako se uzme u obzir da kod npr nutele ima 13% lješnjaka, a ovdje 20 i 30% (da sad ne peglam sa palminim uljima i sl...)
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#821 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Plavo-bijeli »

Koji je bolja od ta 2 - 20% i 30% - za palačinke? Samo me u tom kontekstu bilo kakav eurokrem zanima haha.
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#822 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by House »

lino lada duo
sabanss
Posts: 4576
Joined: 13/08/2006 11:20

#823 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by sabanss »

Maza odlična... Neće stići Nutellu jer realno jedno je kad iz tebe Ferrero a sasvim drugo kad stoji Agrokomerc :D

Ukoliko zadrži ovaj kvalitet i okus, Nutella realno nema šta tražiti, bar u mojoj kući...
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#824 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by biggrin »

Plavo-bijeli wrote:Koji je bolja od ta 2 - 20% i 30% - za palačinke? Samo me u tom kontekstu bilo kakav eurokrem zanima haha.
ima od 20% crunchy koji je, kako svatih, za palačinke prevashodno namjenjen
User avatar
konektovan
Posts: 40499
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#825 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

Nisrin wrote:Sto je nase sve SKUPLJE, i onda imamo izbor uvozno ili nase, a to uvozno obicno bude i ukusnije i eto tako nase firme propadaju :D

Po meni, Nutela je Nutela...Maza dobar pokusaj samo!
Samo nek je strano, pa makar i obolili..... :-)
Post Reply