Eurokrem, Nutella, Maza, Milka i ostali čokoladni namazi...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#51 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Saian »

anais_nin wrote:
maccarona wrote:zar to nije isto :roll: ha nutela ha eurokrem :roll:
nuttela nema onog bijelog :( :sad:

cuh neke dame, kunu se u crno, kazu once you go black ... :D :D :D
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#52 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Šeherzada »

anais_nin wrote: nuttela nema onog bijelog :( :sad:
A ja najvise volim bijelo.A i ukus je razlicit
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#53

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 24/05/2015 13:30, edited 2 times in total.
User avatar
3xa
Posts: 286
Joined: 24/03/2008 15:41
Location: grbavica

#54 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by 3xa »

Bonnie-Clydova mala wrote:
krmenadla wrote:Šta više volite: Nutellu ili Eurokrem?

Moj glas ide EUROKREMU.
Potkrijepi argumentom - Nutelli NIŠTA ne može parirati :D.

Mada ponekad Nutellu prevarim sa Eurokremom u onom plasičnom kockastom pakovanju (velikom) i uz malu kašiku uživam u nostalgičnim fleshbackovima :D :-)
nutelli moze parirati cokolino krem, isti je, samo malo tecniji, a kinderlada je sada linolada :P
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#55 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by dalmatinka »

besana wrote:Jel moguće da se niko ne sjeća KINDERLADE? mmmmmmmmmmmmmmmmm :D :thumbup:
Tko kaže da se ne sjećamo Kinderlade :D
Ipak moj redoslijed bi bio:
1. Nutella
2. Čokolino
3. Linolada
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#56 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Liberalism »

active wrote:NUTELLA...
od nje zivim.... hehehe
Znaci zbog tebe je Nutela u Bosni skoro 50 % skuplja nego u Njemackoj i pored toga sto je losijeg kvaliteta nego u njemackoj (bar po garancijama koje stoje na ambalazi)
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#57 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by DobroJutroKolumbo »

CIPIRIPI :D :D :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#58 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by hrusta »

eee raja, sjeca li se iko STAMPIJA sto ga je proizvodio Vispak iz Visokog, pola bijeli i pola smedji krem, jednom moji prolazili pored Visokog i svratili se do Vispaka i tata mi kupio ogromnu kantu (djambo pakovanje majkemi) ja islim da je bilo jedno 14kg u kanti, i to mi je trajalo nekoliko mjeseci da mi se fakat smucilo na kraju, hahaha :lol:

kinder lada je bila zakon, i uzivo sam u eurokremu ali sada je nutela meni na 1 mjestu.
User avatar
hary
Posts: 847
Joined: 16/02/2005 17:08
Location: Sarajevo

#59 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by hary »

Samo MILKENT... :-)
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#60 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by sharwoodforest »

cokokrem, turski eurokrem :)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#61 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by anais_nin »

dzemmo wrote:ja bijelo izdvajam... a ti crno... daj da podijelimo to, ti imas teglu bijelog a meni tegla crnog ostane :D

odlican plan :thumbup: :lol: :D sad jos samo da se docepam eurokrema, saljem ti kantu crnog ha nakupim :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#62 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Tesssa »

joj ja sam s rodjakom uvijek kinderladu rastavljala :-) :D :lol: ja volila bijelo on crno i kad kupimo teglu, odvojimo prvo u dvije tegle po bojama :lol: :D to je on uvijek obavljao jer kao ja kad odvajam ostane bijelog u njegovoj tegli, a to je smak svjeta :oops: :D :lol:
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#63 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by stochar »

Tesssa wrote:joj ja sam s rodjakom uvijek kinderladu rastavljala :-) :D :lol: ja volila bijelo on crno i kad kupimo teglu, odvojimo prvo u dvije tegle po bojama :lol: :D to je on uvijek obavljao jer kao ja kad odvajam ostane bijelog u njegovoj tegli, a to je smak svjeta :oops: :D :lol:
meni jednom nije bilo mrsko pa sam Podravki, koja je proizvodila Kinder ladu za nase trziste, poslao upit s pitanjem sta se desilo s Kinder ladom i da li je tačno da je Lino lada njen nastavak. evo odgovora:

Poštovani,

vezano na vaš upit glede Kinderlade, možemo vam reći da Kinderlada kao proizvod više ne egzistira na tržištu. U prvoj polovici 90-tih godina prošlog stoljeća proizvođač Ferrero je prilikom lansiranja novog kremnog namaza na tržište ugasio proizvod Kinderladu.

Podravka je, obzirom na višegodišnje iskustvo u proizvodnji Kinderlade, nakon prekida suradnje s Ferrerom lansirala vlastiti visokokvalitetan kremni namaz s neodoljivim okusom lješnjaka i mlijeka, pod brandom Lino lada.



S poštovanjem,


Marketing
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#64 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Saian »

stochar wrote:
Tesssa wrote:joj ja sam s rodjakom uvijek kinderladu rastavljala :-) :D :lol: ja volila bijelo on crno i kad kupimo teglu, odvojimo prvo u dvije tegle po bojama :lol: :D to je on uvijek obavljao jer kao ja kad odvajam ostane bijelog u njegovoj tegli, a to je smak svjeta :oops: :D :lol:
meni jednom nije bilo mrsko pa sam Podravki, koja je proizvodila Kinder ladu za nase trziste, poslao upit s pitanjem sta se desilo s Kinder ladom i da li je tačno da je Lino lada njen nastavak. evo odgovora:

Poštovani,

vezano na vaš upit glede Kinderlade, možemo vam reći da Kinderlada kao proizvod više ne egzistira na tržištu. U prvoj polovici 90-tih godina prošlog stoljeća proizvođač Ferrero je prilikom lansiranja novog kremnog namaza na tržište ugasio proizvod Kinderladu.

Podravka je, obzirom na višegodišnje iskustvo u proizvodnji Kinderlade, nakon prekida suradnje s Ferrerom lansirala vlastiti visokokvalitetan kremni namaz s neodoljivim okusom lješnjaka i mlijeka, pod brandom Lino lada.



S poštovanjem,


Marketing

jel ko jeo ovu Lino Ladu, jel chemu, mislim jel jako blizu Kinderladi ili se sve to svodi na ovo podebljano? Ja nisam probao, nit' sam znao za ovaj kvazikontinuitet :oops: :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#65 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by pitt »

ko voli 'bijelo" nek proba i ovo :D mmmmmmna palacincima sa dulce de leche prelivom :D:D

Image
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#66 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by anais_nin »

Saian wrote: jel ko jeo ovu Lino Ladu, jel chemu, mislim jel jako blizu Kinderladi ili se sve to svodi na ovo podebljano? Ja nisam probao, nit' sam znao za ovaj kvazikontinuitet :oops: :D

jesam ja :D nije isto, ali je zaista slicno :D i kao sto rekoh velika prednost je sto prodaju odvojeno crno i bijelo u simpa chashama :D :D :D ja imam finu kolekciju tih njihovih chasha :D naravno sve zbog 'bijelog' :lol: :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#67 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Tesssa »

meni je vala isto :oops: :D to se vama cini zbog nostalgije da nije :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#68 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by ljubav_aha »

oboje ;-)
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#69 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Saian »

Tesssa wrote:meni je vala isto :oops: :D to se vama cini zbog nostalgije da nije :D

ma ti si bila mala, takvi pragovi tankochutnosti nepca, koji detektuju kinderladu medju 20 haman istih, se tek kasnije daju postichi, ne predbacuj si, stvar je chisto fizioloshka :D :D :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#70 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Tesssa »

eto nek si ti bio veliki :oops: :D kao neko ko je prakticno zivio od kinderlade i ko je probao linoladu cim se pocela proizvoditi odgovorno tvrdim - isto s..... drugo pakovanje :D nemoj da se svadjamo bezveze :oops: :D :lol:
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#71 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Saian »

kad vidim oko chega se ljudi sve na ovom forumu kolju kinderlada se chini kao jedan od ozbiljnijih povoda za lomljenje kop(a)lja :D :D :D
angelface
Posts: 49
Joined: 26/06/2007 22:07

#72 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by angelface »

Sto se tice kavalitete mislim da je nutella bolja, :oops: ali isti je djavo, na kraju je isti rezultat sve ode u stomak ili guzu :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#73 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Tesssa »

Saian wrote:kad vidim oko chega se ljudi sve na ovom forumu kolju kinderlada se chini kao jedan od ozbiljnijih povoda za lomljenje kop(a)lja :D :D :D
jest vala :D :D :D

i kad budes probao linoladu onda se javi s argumentima, do tad nemamo o cemu vise da pricamo na ovu temu :oops:
User avatar
3xa
Posts: 286
Joined: 24/03/2008 15:41
Location: grbavica

#74 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by 3xa »

Saian wrote:
stochar wrote:
Tesssa wrote:joj ja sam s rodjakom uvijek kinderladu rastavljala :-) :D :lol: ja volila bijelo on crno i kad kupimo teglu, odvojimo prvo u dvije tegle po bojama :lol: :D to je on uvijek obavljao jer kao ja kad odvajam ostane bijelog u njegovoj tegli, a to je smak svjeta :oops: :D :lol:
meni jednom nije bilo mrsko pa sam Podravki, koja je proizvodila Kinder ladu za nase trziste, poslao upit s pitanjem sta se desilo s Kinder ladom i da li je tačno da je Lino lada njen nastavak. evo odgovora:

Poštovani,

vezano na vaš upit glede Kinderlade, možemo vam reći da Kinderlada kao proizvod više ne egzistira na tržištu. U prvoj polovici 90-tih godina prošlog stoljeća proizvođač Ferrero je prilikom lansiranja novog kremnog namaza na tržište ugasio proizvod Kinderladu.

Podravka je, obzirom na višegodišnje iskustvo u proizvodnji Kinderlade, nakon prekida suradnje s Ferrerom lansirala vlastiti visokokvalitetan kremni namaz s neodoljivim okusom lješnjaka i mlijeka, pod brandom Lino lada.



S poštovanjem,


Marketing

jel ko jeo ovu Lino Ladu, jel chemu, mislim jel jako blizu Kinderladi ili se sve to svodi na ovo podebljano? Ja nisam probao, nit' sam znao za ovaj kvazikontinuitet :oops: :D
linolada=kinderlada
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#75 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Bonnie-Clydova mala »

Mislim da bi miješanjem Nutele i Linolade dobili HIT!
Post Reply