Eurokrem, Nutella, Maza, Milka i ostali čokoladni namazi...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1826 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

madesa wrote:kakva je vama Linolada duo ?
Ništa posebno,...prosjek
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#1827 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by jazzer »

Kupio juce mazu, probao..nije me odusevila. Bar onako, na prvu..i to sa 30% ljesnika, ona bolja kako ovdje
kazu kolege forumasi.

Gazdarica radnje u kojoj kupujem nabavlja njemacku nutelu tako da joj ipak ostajem vjeran.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#1828 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by biggrin »

jazzer wrote:Kupio juce mazu, probao..nije me odusevila. Bar onako, na prvu..i to sa 30% ljesnika, ona bolja kako ovdje
kazu kolege forumasi.

Gazdarica radnje u kojoj kupujem nabavlja njemacku nutelu tako da joj ipak ostajem vjeran.
to nije isti namaz, tako da nije bas ni za poređenja. 30-tka je lješnjak namaz. probaj 20-tku, ona je sa kakaom i potpada pod "eurokrem" kategoriju
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1829 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

biggrin wrote:
jazzer wrote:Kupio juce mazu, probao..nije me odusevila. Bar onako, na prvu..i to sa 30% ljesnika, ona bolja kako ovdje
kazu kolege forumasi.

Gazdarica radnje u kojoj kupujem nabavlja njemacku nutelu tako da joj ipak ostajem vjeran.
to nije isti namaz, tako da nije bas ni za poređenja. 30-tka je lješnjak namaz. probaj 20-tku, ona je sa kakaom i potpada pod "eurokrem" kategoriju
Bas tako, 30 ka nije za poredjenje sa nutellom nikako, tu moze samo 20 ka da se poredi.....
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#1830 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by madesa »

jazzer wrote:Kupio juce mazu, probao..nije me odusevila. Bar onako, na prvu..i to sa 30% ljesnika, ona bolja kako ovdje
kazu kolege forumasi.

Gazdarica radnje u kojoj kupujem nabavlja njemacku nutelu tako da joj ipak ostajem vjeran.
gdje ima njemacka nutela :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#1831 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by SanskiBiser »

jazzer wrote:Kupio juce mazu, probao..nije me odusevila. Bar onako, na prvu..i to sa 30% ljesnika, ona bolja kako ovdje
kazu kolege forumasi.

Gazdarica radnje u kojoj kupujem nabavlja njemacku nutelu tako da joj ipak ostajem vjeran.

E ta 30ka je odlicna podloga za druge namaze, kod mene u kuci tanko namazu M30 pa onda preko toga Nutela. :lol:

30ka nije samo namaz moze se koristiti odlicno za pravljenje kolaca i poslastica, od malo dodavanja u fill za baklave, tufahije, u hurmasice, takodje odlicno ide u smjesu za orahnjace a o palacincima filovanim mljevenim orasima i M30 te zalivenih sirupom agave da i ne pricamo... :lol:
Last edited by SanskiBiser on 04/03/2019 17:36, edited 1 time in total.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#1832 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by SanskiBiser »

madesa wrote:
jazzer wrote:Kupio juce mazu, probao..nije me odusevila. Bar onako, na prvu..i to sa 30% ljesnika, ona bolja kako ovdje
kazu kolege forumasi.

Gazdarica radnje u kojoj kupujem nabavlja njemacku nutelu tako da joj ipak ostajem vjeran.
gdje ima njemacka nutela :D

Bila svapska friska, 2019 godina proizvodnje, na akciji u Konzumu i Merkatoru za Valentinovo u crvenoj tegli sa srcem ja pazario par komada ostalo jos malo na dnu u jednoj tegli. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1833 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

SanskiBiser wrote:
jazzer wrote:Kupio juce mazu, probao..nije me odusevila. Bar onako, na prvu..i to sa 30% ljesnika, ona bolja kako ovdje
kazu kolege forumasi.

Gazdarica radnje u kojoj kupujem nabavlja njemacku nutelu tako da joj ipak ostajem vjeran.

E ta 30ka je odlicna podloga za druge namaze, kod mene u kuci tanko namazu M30 pa onda preko toga Nutela. :lol:

30ka nije samo namaz moze se koristiti odlicno za pravljenje kolaca i poslastica, od malo dodavanja u fill za baklave, tufahije, u hurmasice, takodje odlicno ide u smjesu za orahnjace a o palacincima filovanim mljevenim orasima i M30 te zalivenih sirupom agave da i ne pricamo... :lol:
Dobra je i za oblatne... :mrgreen:
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#1834 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Zizi505 »

Ja Mazu nemam namjeru vise kupovati.
Volim kremove ove vrste držati u frižderu, da im struktura bude tvrđa i onda ih jesti kasikom.
Maza od 30%, a ni Maza od 20 % se nisu učvrstile, ostale rijetke, tako da mi nije ćeif potpun.
Imaju mi i neki težak okus u ustima.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#1835 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by biggrin »

zizi505 wrote:Ja Mazu nemam namjeru vise kupovati.
Volim kremove ove vrste držati u frižderu, da im struktura bude tvrđa i onda ih jesti kasikom.
Maza od 30%, a ni Maza od 20 % se nisu učvrstile, ostale rijetke, tako da mi nije ćeif potpun.
Imaju mi i neki težak okus u ustima.
tačno je da se ne stvrdnu na hladnom....al to je pohvalno i govori o njihovoj kvaliteti :)
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#1836 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Zizi505 »

biggrin wrote:
zizi505 wrote:Ja Mazu nemam namjeru vise kupovati.
Volim kremove ove vrste držati u frižderu, da im struktura bude tvrđa i onda ih jesti kasikom.
Maza od 30%, a ni Maza od 20 % se nisu učvrstile, ostale rijetke, tako da mi nije ćeif potpun.
Imaju mi i neki težak okus u ustima.
tačno je da se ne stvrdnu na hladnom....al to je pohvalno i govori o njihovoj kvaliteti :)
Šta je tu kvalitet, ako se ne stvrdnu?
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1837 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by i agree »

Sta li oni stavljaju cim se u hladnom ne stvrdne,nije dobro uglavnom.
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#1838 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by nivla »

i agree wrote:Sta li oni stavljaju cim se u hladnom ne stvrdne,nije dobro uglavnom.
fuchs 5w30 ll ulje
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1839 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by i agree »

:lol:

wd
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1841 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by i agree »

Ova maza mora imat neki feler,pitanje je samo kad ce podleci testiranju kao nutela pa da ispliva sokantan podatak nakon tolko prodanih primjeraka kako sadrzi opasnu materiju,palmino ulje. :-)
noviclan
Posts: 10980
Joined: 31/10/2013 06:48

#1842 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by noviclan »

Ako ga i ima onda ima ga 100% manje od butelle
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#1843 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by biggrin »

zizi505 wrote:
biggrin wrote:
zizi505 wrote:Ja Mazu nemam namjeru vise kupovati.
Volim kremove ove vrste držati u frižderu, da im struktura bude tvrđa i onda ih jesti kasikom.
Maza od 30%, a ni Maza od 20 % se nisu učvrstile, ostale rijetke, tako da mi nije ćeif potpun.
Imaju mi i neki težak okus u ustima.
tačno je da se ne stvrdnu na hladnom....al to je pohvalno i govori o njihovoj kvaliteti :)
Šta je tu kvalitet, ako se ne stvrdnu?
s obzirom da je riječ o namazima, kao što im i sam naziv kaže, jedna od bitnih karakteristika jeste njihova mazivost. Ako se i pri hladnoći održava visok stepen mazivosti, znači da u ovom aspektu prednjači u odnosu na namaze kod kojih to nije slučaj.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1844 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by i agree »

Nema to veze sa tim,puter je namaz pa je na hladnoci tvrd kad ga izvadis pocne se topit.Nutelama mazama i ostalim kremovima nije mjesto u frizideru jer da jeste nebi stajali u radnjama na policama.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1845 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by beni-bu-man »

i agree wrote:Nema to veze sa tim,puter je namaz pa je na hladnoci tvrd kad ga izvadis pocne se topit.Nutelama mazama i ostalim kremovima nije mjesto u frizideru jer da jeste nebi stajali u radnjama na policama.
isto kao cokolada, ima li sta odvratnije nego hladan krem namaz il cokolada
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1846 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Nisrin »

Ne znam gdje drugo napisati, ako se zatvara Swisslion, sto otvaraju nove prodavnice po Sarajevu?! Vidim otvorena na Otoci gdje je Huth pekara bila...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1847 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Nisrin »

i agree wrote:Nema to veze sa tim,puter je namaz pa je na hladnoci tvrd kad ga izvadis pocne se topit.Nutelama mazama i ostalim kremovima nije mjesto u frizideru jer da jeste nebi stajali u radnjama na policama.

U radnjama ne stoji ni majoneza uvijek u friziderima, pa ajd je drzite van frizidera kuca :D

Namaze - cokoladne ni ja ne drzim u frizideru, mada su mlijecni, ali navika..
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1848 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by i agree »

Nisrin wrote:
i agree wrote:Nema to veze sa tim,puter je namaz pa je na hladnoci tvrd kad ga izvadis pocne se topit.Nutelama mazama i ostalim kremovima nije mjesto u frizideru jer da jeste nebi stajali u radnjama na policama.

U radnjama ne stoji ni majoneza uvijek u friziderima, pa ajd je drzite van frizidera kuca :D
Ovo nisam vidio nigdje jer ako se drzi na toploti duze postoji mogucnost od salmonele.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#1849 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by bunk »

i agree wrote:
Nisrin wrote:
i agree wrote:Nema to veze sa tim,puter je namaz pa je na hladnoci tvrd kad ga izvadis pocne se topit.Nutelama mazama i ostalim kremovima nije mjesto u frizideru jer da jeste nebi stajali u radnjama na policama.

U radnjama ne stoji ni majoneza uvijek u friziderima, pa ajd je drzite van frizidera kuca :D
Ovo nisam vidio nigdje jer ako se drzi na toploti duze postoji mogucnost od salmonele.
Otvorena majoneza se drzi u frizideru,neotvorena ne mora.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1850 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by beni-bu-man »

bunk wrote: Otvorena majoneza se drzi u frizideru,neotvorena ne mora.

upravo :thumbup:

izgleda da ljudi pojma nemaju sta je hermeticki zatvoreno
Post Reply