Eurobasket 2017

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Eurobasket 2017 osvaja

Poll ended at 30/08/2017 11:44

Francuska
2
6%
Grčka
1
3%
Litvanija
2
6%
Španija
11
33%
Srbija
12
36%
Turska
4
12%
Rusija
0
No votes
Hrvatska
0
No votes
Neko drugi
1
3%
 
Total votes: 33

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1126 Re: Eurobasket 2017

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote:
hrasno38 wrote:
hrasno38 wrote:Kako god da se zvala 99% su za nju igrali Srbi od 1996. 1998 godine igrao im samo Scepanovic iz CG a 2002 nije niko iz CG kada su uzeli dva zlata na SP. I nemoj tako podcjenjivacki pricati sa ljudima jer ako si ti bio fudbaler ja sam bio kosarkas i nisam po tom pitanju nepismen. E sad sto iz tebe izlazi netrpeljivost to je drugi par carapa ali imaju teme i za to....ovo je sport i ako si bio sportista znas sta pricam.
Sto se tice ovih prostora Srbi su u kosarci i odbojci neprikosnoveni kao i Hrvati u fudbalu i rukometu svidjalo se to nama ili ne.
kakavdanakneiskustvu wrote:i drobnjak i bulatović
Na SP kada su osvojili dva zlata nisu igrali. Ali medjutim nebitno crnogorski igraci nisu imali neke zapazenije uloge u toj reprezentaciji. Smijesno im je to nesto oduzimati ako sportski razgovaramo. E sad ako cemo razgovarati iz nekih drugih pobuda onda se uvijek moze nesto naci da se to ospori.
danilovic je bosanac...
joj hrasno care... pravno gledano,nije isto, jer se ta drzava zvala drugacije(bez obzira koliko srba u njoj igralo), bila je veca, a samim tim i liga je bila sira.liga se nije svodila na 2-3 ekipe kao danas.a i kosarkaski savez se je drugacije zvao.pazi imas savez koji se zove jugoslovenski kosarkaski savez,preko noci nestane,pa se onda osnuje kosarkaski savez srbije sa manjen klubova,sa manje budzeta,itd....
Poenta moga teksta je ta da su od 1996 za tu reprezentaciju igrali iskljucivo igraci kada moram ovako da napisem....pravoslavci.....i niti jedan jedini bosnjak ili katolik. Kako se ona zvala nije bitno bitno je to da je to ista reprezentacija kao i danas bez tog pokojeg igraca iz CG koji su inace odigrali minornu ulogu u svim tim uspjesima.
Mark Tven
Posts: 467
Joined: 25/08/2017 17:57

#1127 Re: Eurobasket 2017

Post by Mark Tven »

Što se tiče sudijskih grešaka, bilo ih je sinoć pregršt, i to više na našu štetu. To ne uzimam kao glavni razlog i alibi za poraz, ali je i te kako bio prisutan faktor u sinoćnjem duelu. Takođe, i SLO se može požaliti na nekoliko sudijskih odluka...Međutim, problem je što je gro diskutabilnih momenata nas direktno oštetilo i onemogućavalo da se igra eventualno preusmeri u drugi tok, jer su se desile u bitnim trenucima razvoja meča. Nimalo zanemariva stvar, ali, PONAVLJAM, to nije presudilo konačan rezultat, ali ga jeste obojilo na svoj način (na kraju su imali 17 više slobodnih bacanja od nas...a uopšteno, za neke pogreške sudija se daš zapitati kako su uopšte upali u uži izbor za suđenje...ako ništa, doneli su dašak egzotike svojom nazočnošću - Japanci, Brazilci i ostala arbitarska eskadrila).
Fiba je definitivno u rcu poslednjih godina.


Još jednom, Slovencima alav vera za celo odigrano prvenstvo. Redom su lupali recke Francuzima, Grcima, Letoncima, Špancima i na kraju nama. Kad su već ostajali suvih ruku sa prethodnim generacijama, ovim trijumfom su više nego nadoknadili. Želim im da iskoriste što bolje ovaj talas na kojem surfuju sada. :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1128 Re: Eurobasket 2017

Post by hrasno38 »

Mark Tven wrote:Što se tiče sudijskih grešaka, bilo ih je sinoć pregršt, i to više na našu štetu. To ne uzimam kao glavni razlog i alibi za poraz, ali je i te kako bio prisutan faktor u sinoćnjem duelu. Takođe, i SLO se može požaliti na nekoliko sudijskih odluka...Međutim, problem je što je gro diskutabilnih momenata nas direktno oštetilo i onemogućavalo da se igra eventualno preusmeri u drugi tok, jer su se desile u bitnim trenucima razvoja meča. Nimalo zanemariva stvar, ali, PONAVLJAM, to nije presudilo konačan rezultat, ali ga jeste obojilo na svoj način (na kraju su imali 17 više slobodnih bacanja od nas...a uopšteno, za neke pogreške sudija se daš zapitati kako su uopšte upali u uži izbor za suđenje...ako ništa, doneli su dašak egzotike svojom nazočnošću - Japanci, Brazilci i ostala arbitarska eskadrila).
Fiba je definitivno u rcu poslednjih godina.

Još jednom, Slovencima alav vera za celo odigrano prvenstvo. Redom su lupali recke Francuzima, Grcima, Letoncima, Špancima i na kraju nama. Kad su već ostajali suvih ruku sa prethofnim generacijama, ovim su više nego nadoknadili. Želim im da iskoriste što bolje ovaj talas na kojem surfuju sada. :thumbup:
Sudjenje je jednostavno onemogucavalo brzu i eksplozivnu kosarku. Svaki dodir se svirao kao faul a ja zaista mislim da sudije nisu asolutno navodile vodu na niciji mlin nego u svim tim silnim sudjenjima prekrsaja ponekad se i izgube. Generalno mislim da su upropastili kosarku sviranjem svakog moguceg kontakta ali mi se pravo svidja sviranje tehnickih za foliranje a jesu igraci Srbije to sinoc zaista dva puta uradili. Slovenci su dobili Srbiju na sut i na to da su uspjeli izbaciti iz takta Marjanovica. Ali ne smiju igraci Srbije zaboraviti ni cinjenicu da se na pola utakmice ozljedio i mali Doncic i da je rezultat dok je on igrao bio vise manje oko 10 razlike za Slovence.
Medjutim Srbija da je dosla sa punim sastavom tesko da bi joj iko mogao i blizu prici mada nikada ne znas jer eto Spanija je dosla pa je dobila po usima od S.lovenije. Bila je Srbija poprilicno igracki jaka na proslom EP pa zavrsila na 4 mjestu.
U svakom slucaju na ovom prvenstvu Slovenci su bili neprikosnoveni i odigrali perfektno a najbolji dokaz za to niej ova pobjeda u finalu nego pobjeda nad Spanijom u polufinalu...i to kakva pobjeda nad velikom i vise manje kompletnom Spanijom!
triiksa
Posts: 172
Joined: 12/02/2015 12:01

#1129 Re: Eurobasket 2017

Post by triiksa »

Ko god nakanta onakvu Spaniju 20 razlike treba uzeti prvenstvo. Srbija je odigrala kako i koliko je mogla ali prije svega nije imala igrača kalibra Dragica a i Kokoskov je opet genijalno postavio odbranu na protivničke centre izguravsi ih iz reketa i sijekuci njihovu komunikaciju sa ostalim igračima.
Djeluje jednostavno ali nije...
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#1130 Re: Eurobasket 2017

Post by golman »

Nije ni Španija bila kompletna.Sergio Llull
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1131 Re: Eurobasket 2017

Post by pirmin »

Ovako cemo i mi jednog dana kad nas preuzmu inteligentni ljudi. Japanci, Svabe ili tako nesto. :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1132 Re: Eurobasket 2017

Post by hrasno38 »

golman wrote:Nije ni Španija bila kompletna.Sergio Llull
ma dobro Spaniji jedan igrac kod Srbije vise od pola tima :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1133 Re: Eurobasket 2017

Post by Tomahawk11 »

Naravno, kad se pogleda, Srbija je, poslije Španije, bila najjača u reketu.
Mnogim reprezentacijama je to pravilo velike probleme, ne i Sloveniji i njihovom selektoru.
Realno, bili su inferiorni pod košem, ali su uspjeli razjebati tu hemiju Srbije i jedino je Bogdanović držao Srbiju na priključku.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1134 Re: Eurobasket 2017

Post by Tomahawk11 »

pirmin wrote:Ovako cemo i mi jednog dana kad nas preuzmu inteligentni ljudi. Japanci, Svabe ili tako nesto. :thumbup:
Imamo Duleta :thumbup:
Mark Tven
Posts: 467
Joined: 25/08/2017 17:57

#1135 Re: Eurobasket 2017

Post by Mark Tven »

hrasno38 wrote: Sudjenje je jednostavno onemogucavalo brzu i eksplozivnu kosarku. Svaki dodir se svirao kao faul a ja zaista mislim da sudije nisu asolutno navodile vodu na niciji mlin nego u svim tim silnim sudjenjima prekrsaja ponekad se i izgube. Generalno mislim da su upropastili kosarku sviranjem svakog moguceg kontakta ali mi se pravo svidja sviranje tehnickih za foliranje a jesu igraci Srbije to sinoc zaista dva puta uradili. Slovenci su dobili Srbiju na sut i na to da su uspjeli izbaciti iz takta Marjanovica. Ali ne smiju igraci Srbije zaboraviti ni cinjenicu da se na pola utakmice ozljedio i mali Doncic i da je rezultat dok je on igrao bio vise manje oko 10 razlike za Slovence.
Medjutim Srbija da je dosla sa punim sastavom tesko da bi joj iko mogao i blizu prici mada nikada ne znas jer eto Spanija je dosla pa je dobila po usima od S.lovenije. Bila je Srbija poprilicno igracki jaka na proslom EP pa zavrsila na 4 mjestu.
U svakom slucaju na ovom prvenstvu Slovenci su bili neprikosnoveni i odigrali perfektno a najbolji dokaz za to niej ova pobjeda u finalu nego pobjeda nad Spanijom u polufinalu...i to kakva pobjeda nad velikom i vise manje kompletnom Spanijom!
Ne smatram ni ja da su oni namerno svojim odlukama uticali na igru. Baš ono što si rekao, pogubili se debelo (u polufinalu protiv Rusa su nas daleko više uništili...ko nije gledao taj meč, ima na jutjubu cela snimka, pa da vidite brutalno proizvoljno manevrisanje sa debelim previdima, pogotovo nad Bobijem....koliko je samo 'and one' šuteva ostalo uskraćeno za dodatno slobdno bacanje). Stajem ovde sa sudijama...mrzim kada se toliko razglaba i vuče na tu stranu, naročito da bi se iskamčilo kakvo opravdanje; a to ne želim.
Inače, ako se ne varam, i jedni i drugi su ubacili po 8 trojki iz 25/6 pokušaja. Nije tu šut bio izrazito bitan, ali momenat u kom su Slovencima ulazili takvi šutevi su bili psihološki efektivni. Dončić se povredio, ali i mi smo ostali još ranije bez Lazića, koji bi kao taktička Saletova karta legao za ovaj meč, ko kec na deset; dok je Jovke igrao pod blokadom (ne košarkaškom :)) koliko je mogao...posle je i on izašao, pa su sa desetoricom krpili. Dončić je do povrede dao 8 poena (nisam siguran) i nije da se razgoropadio, pa pitanje je da li bi bio od pomoći, ili u Dragićevom maniru možda malo i odmogao u nastavku. Ipak, oni su imali i trećeg raspoloženog za igru, Prepelića, i to je bilo potrebno finiširanje koje je nama falilo...taj "treći" koji bi pogurao. Nedostatkom kvalitetnijih individualaca, nismo imali ni rezervoar da "izmislimo" poene kada zagusti, pa kada se sve zbroji i oduzme, tesna pobeda u njihovu korist potvrđuje računicu.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1136 Re: Eurobasket 2017

Post by zlajapravaraja »

Tomahawk11 wrote:
pirmin wrote:Ovako cemo i mi jednog dana kad nas preuzmu inteligentni ljudi. Japanci, Svabe ili tako nesto. :thumbup:
Imamo Duleta :thumbup:
Dakle, kad nas preuzmu Srbi, hoćeš da kažeš...? :lol:

Ako hoćemo ikakav napredak u košarci, nema nam ko bolje pokazati nego oni. A u biti se sve svodi na Partizan i Zvezdu, i njihov rivalitet. Ko razumije, shvatiće... :wink:

Ključaj temu, sve je rečeno :zzzz:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1137 Re: Eurobasket 2017

Post by It_is_a_Leclerc »

A bog te neće, dvije debele stranice ispisane o navodnom Đorđevićevom ignorisanju premijerke poštovane gospođice Brnabić. I drž-ne daj, traže forumaši razloge, kopaju, istražuju, a bilo je dovoljno samo malo guglati

https://imgur.com/a/UN24U

Evidentno je da je S. Đorđević slučajno preskočio premijerku i premijera. Naravno da je odmah poslije dodjele potrčao u susret Ani Brnabić.

LOL.
Last edited by It_is_a_Leclerc on 18/09/2017 12:35, edited 2 times in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1138 Re: Eurobasket 2017

Post by Tomahawk11 »

zlajapravaraja wrote:
Tomahawk11 wrote:
pirmin wrote:Ovako cemo i mi jednog dana kad nas preuzmu inteligentni ljudi. Japanci, Svabe ili tako nesto. :thumbup:
Imamo Duleta :thumbup:
Dakle, kad nas preuzmu Srbi, hoćeš da kažeš...? :lol:

Ako hoćemo ikakav napredak u košarci, nema nam ko bolje pokazati nego oni. A u biti se sve svodi na Partizan i Zvezdu, i njihov rivalitet. Ko razumije, shvatiće... :wink:

Ključaj temu, sve je rečeno :zzzz:
Jok, njega su prekrižili :mrgreen:
Sačekaću do kraja dana da vidim hoće li biti šta o prvenstvu ili...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1139 Re: Eurobasket 2017

Post by Velkoski »

A ko zna kako bi Srbija igrala da je brat Jokara bio tu? Koje podcjenjivanje trenutne ekipe, cc. I kako god okreneš, opet bi svi ovi u rosteru trebali biti bolji od Klemena ili Vidmara. :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1140 Re: Eurobasket 2017

Post by nema me tamo »

Velkoski wrote:A ko zna kako bi Srbija igrala da je brat Jokara bio tu? Koje podcjenjivanje trenutne ekipe, cc. I kako god okreneš, opet bi svi ovi u rosteru trebali biti bolji od Klemena ili Vidmara. :mrgreen:
Da je Srbija kompletna bila onda bi igrali u finalu protiv Španije i izgubili bi... :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1141 Re: Eurobasket 2017

Post by Velkoski »

nema me tamo wrote:
Velkoski wrote:A ko zna kako bi Srbija igrala da je brat Jokara bio tu? Koje podcjenjivanje trenutne ekipe, cc. I kako god okreneš, opet bi svi ovi u rosteru trebali biti bolji od Klemena ili Vidmara. :mrgreen:
Da je Srbija kompletna bila onda bi igrali u finalu protiv Španije i izgubili bi... :D
:lol: :mrgreen:

Ljudi ih dobili bez tinejdžera Dončića i Dragića, koji je presjedio prelomni dio tekme, i opet kuknjava :sad: :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1142 Re: Eurobasket 2017

Post by nema me tamo »

Prepelic bolji od Lebrona oca mi
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1143 Re: Eurobasket 2017

Post by Velkoski »

Od Karija!
User avatar
dr socrates
Posts: 176
Joined: 12/10/2013 13:47

#1144 Re: Eurobasket 2017

Post by dr socrates »

Mislim da su mediji malo naduvali ovo sa Đorđevićem i navodnim nepružanjem ruke.Čovjek je jednostavno bio utučen zbog poraza pa nije ni obraćao pažnju na to ko se nalazi na parketu i s kim se treba rukovati.
Kada je utakmica u pitanju Slovenija je trijumfovala jednostavno zato što ima kvalitetnije igrače od oslabljenog tima Srbije koji je nastupao na ovom prvenstvu.Srbiji je na ovom prvenstvu nedostajalo isuviše važnih igrača i ovo što je Đorđević napravio sa ovim timom može se smatrati velikim uspjehom,izvukao je apsolutni maksimim iz ovog sastava.
Što se suđenja tiče galama koju su pokrenuli srpski mediji donekle zaista ima osnova, prestrog kriterijum koji su zauzele sudije ne ide na ruku ekipi koja igra agresivnu odbranu,a to je u ovom slučaju Srbija.Pa i u polufinalnoj utakmici bilo je vidljivo da su sudije bile više naklonjene Rusima.
Mišljenja sam da je FIBA ljuta na Srbiju zbog podrške koju je KSS dao ULEB-u koji je sada daleko moćnija organizacija i koji će siguran sam u budućnosti preuzeti ovo takmičenje.FIBA jednostavno s pravom smatra da je u prošlosti kada se na čelu te institucije nalazio Bora Stanković učinila mnogo usluga Srbima i da su to oni olako zaboravili.
Sjetimo se kako je SRJ ubačena preko reda na EP 1995 godine u Atini i sudijske krađe u finalu protiv Litvanije,pa krađe u finalu SP 2002 protiv Argentine itd.Dok je na čelu FIBA bio Bora Stanković nikada nisu imali razlog da se žale na suđenje,pa ako sinoć smatraju da su oštećeni ne bi ni to trebali da zaborave.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1145 Re: Eurobasket 2017

Post by Tomahawk11 »

Zato što se niko ne žali dok se njega gura i dok se sudi u njegovu korist.
Pazi, kriterij ''sudije nisu bile naklonjene ekipi koja igra agresivniju odbranu'' je šuplja izvlakuša i ništa drugo.
Onaj na Randolphu pravi sjekirica faul, Đorđević se nešto buni, hvata za glavu, ne može sebi doći....to je neosnovano stvaranje pritiska, nikako nepravda.
Sudije su amaterski griješile na štetu jedne i druge ekipe, ali nikako da bi nekom pomogle da dobije, nego iz amaterizma.
Svima su iste sudije bile, kako je tako je. Kome se ne sviđa, trebao je demonstrativno napustiti.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1146 Re: Eurobasket 2017

Post by nema me tamo »

Joj ono je najjace bilo, lupi frajer šamarcinu Rendolphu jos poslije daje izjave kako je loše suđenje.. :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1147 Re: Eurobasket 2017

Post by Tomahawk11 »

nema me tamo wrote:Joj ono je najjace bilo, lupi frajer šamarcinu Rendolphu jos poslije daje izjave kako je loše suđenje.. :mrgreen:
Samo još da se doda da je Fiba kriminalana organizacija. Dozvoljavaju jednog naturalizovanog igrača po reprezentaciji. To nema nigdje. Skupiš pare kao savez i dovedeš crnca nekog dobrog tamo gdje ti škripi. Sada nakon svega trebam da čestitam Slovencima,kome Rendolfu? Čovjek nema veze sa Slovenijom.Fiba sahranjuje evropsku košarku.
:mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1148 Re: Eurobasket 2017

Post by nema me tamo »

Ovo je u pravu totalno :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1149 Re: Eurobasket 2017

Post by Velkoski »

Imaju i oni Kuzmića
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#1150 Re: Eurobasket 2017

Post by AmiĐa_Idriz »

:lol:
Locked