Eurobasket 2013 u Sloveniji

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#5301 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hrastov žižak »

al kako misliš da sa 24 repke ne prave drugi krug grupa?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5302 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Bodkin »

hrastov žižak wrote:al kako misliš da sa 24 repke ne prave drugi krug grupa?
Npr 4 grupe po 6 i nek idu 4 ekipe i krizaju se. To je 16 i razigras do finala
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#5303 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hrastov žižak »

u pravu si. to bi smanjilo i broj tekmi. u principu se slažem. to bi bilo super kad bi se igralo svake 4 godine. ali na ove svake dvije treba minimalan broj utakmica uz makismalan kvalitet da bi tamičenje uspjelo.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5304 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Bodkin »

na ovaj nacin svakako smanjujes broj tekmi jer je to 5 u grupi i onda zavisi dokle dodjes
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5305 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Bodkin »

radostan dan wrote:
Povlačenjem Dušana Ivkovića sa klupe košarkaške reprezentacije Srbije počela je licitacija sa imenima onih koji bi nacionalni tim.

Aleksandar Đorđević jedan od najboljih košarkaša svih vremena, pominje se kao kandidat za selektora, ali kaže da je za sada spreman samo za dolazak na razgovor u Sazonovu 83.

"Nema trenera na svetu, koji bi odbio poziv Košarkaškog saveza Srbije za razgovor o selektorskom mestu. Prema tome, da bi smo razgovarali na tu temu treba neko da me pozove", rekao je Đorđević.

Đorđević je u karijeri trenirao Armani i Beneton.
majko moja, ko će izdržati još jednog mihajlovića.
aj bolan vježbaj još malo negdje, pa dođi...:roll:
nema potrebe pored toliko uspjesnih trenera ali ajde. valjda pare vrte i malo ego
radostan dan
Posts: 27118
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5306 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by radostan dan »

kojih?
obradović neće, nije lud.
muta nikolić, polutrener, polušarlatan?
ona ablećina što funkcioniše samo u partizanu, i zbog kog peković sada ne igra ni za srbiju ni za crnu goru?
ja trećeg ne znam...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5307 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Bodkin »

Dobro, nisam znao da nece. Maljkovic?
radostan dan
Posts: 27118
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5308 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by radostan dan »

nije boža trener za reprezentaciju.
dijeliš li moje mišljenje da je on dobar u klubovima, kao selektor jok?
uopšte, selektori svih zemalja ujedinite se (upss, prenjelo me :mrgreen: ) dakle svih zemalja ex yu imaju problem motivacije igrača da nastupaju opšte za svoje zemlje.
tu je samo jedan među njima imao autoritet da kaže - igraćeš, ili - ko te beje, ne trebaš mi kad si takav. ivković. ostalo je sve tanjež po tom pitanju.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#5309 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Havatar »

Mogla bi njegova cerka da bude selektor reprezentacije :razz:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5310 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Bodkin »

radostan dan wrote:nije boža trener za reprezentaciju.
dijeliš li moje mišljenje da je on dobar u klubovima, kao selektor jok?
uopšte, selektori svih zemalja ujedinite se (upss, prenjelo me :mrgreen: ) dakle svih zemalja ex yu imaju problem motivacije igrača da nastupaju opšte za svoje zemlje.
tu je samo jedan među njima imao autoritet da kaže - igraćeš, ili - ko te beje, ne trebaš mi kad si takav. ivković. ostalo je sve tanjež po tom pitanju.
pa nije se proslavio sad sa slovencima, to je tacno.
a vidi, dobro je neko gore napisao. u najgluplji moguci termin se igraju utakmice. e sad, jasno je meni da je protivargument iste sekunde parker i gasol :D ali ima tu jos i do saveza. znam da je kod nas savez karina ( doduse kazu da se vidi napredak u zadnje vrijeme mada ne vjerujem svemu tome). i na kraju krajeva sto je patriotizam najjaci po forumima i u supljiranju :D
radostan dan
Posts: 27118
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5311 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by radostan dan »

ma daj bar ti znaš sabrati jedan i jedan. i ja sam zaljubljive prirode, ali to ne znači da na svijet gledam ružičastim naočarima.
mlađe kategorije će dok stasaju biti rasijane, po principu - ja bih se udala, hoće li me ko?
i to će tako biti do daljneg...bubu jede jež, ježa jede čvorak, čvorka maže lisica, lisicu vuk, vuka lovac, itd, itd...
da postoji mogućnost i volja i novci da se sruši uleb, da jadranska liga nije ucijenjena već da služi isključivo za internu upotrebu svih učesnika u cilju razvijanja vlastitih snaga i potencijala, pa da pričamo...ali kuwko.
ne prima se niko više na priču o patriotizmu. pa i veseli amerikanci ne znaju ko će im igrati do zadnjeg trenutka, a i ono što dovedu, igra ko preko neke stvari.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5312 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Bodkin »

pa zato ti i kazem. kod nekih evropskih repki ipak jos postoji to nesto i zato igraci koji su vec zvijezde igraju jos za repku. kod nas to malo drugacije fercera. npr te neke zvijezde postavljaju uslove pri odazivu za repku ( koliko ce igrati, ko je trener itd). ali def na ruku ne ide ovaj sistem takmicenja od bruku utakmica u devetom mjesecu
neno#4
Posts: 622
Joined: 07/08/2011 13:36

#5313 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by neno#4 »

Bodkin wrote:
radostan dan wrote:nije boža trener za reprezentaciju.
dijeliš li moje mišljenje da je on dobar u klubovima, kao selektor jok?
uopšte, selektori svih zemalja ujedinite se (upss, prenjelo me :mrgreen: ) dakle svih zemalja ex yu imaju problem motivacije igrača da nastupaju opšte za svoje zemlje.
tu je samo jedan među njima imao autoritet da kaže - igraćeš, ili - ko te beje, ne trebaš mi kad si takav. ivković. ostalo je sve tanjež po tom pitanju.
pa nije se proslavio sad sa slovencima, to je tacno.
a vidi, dobro je neko gore napisao. u najgluplji moguci termin se igraju utakmice. e sad, jasno je meni da je protivargument iste sekunde parker i gasol :D ali ima tu jos i do saveza. znam da je kod nas savez karina ( doduse kazu da se vidi napredak u zadnje vrijeme mada ne vjerujem svemu tome). i na kraju krajeva sto je patriotizam najjaci po forumima i u supljiranju :D
Savez nikada nije bio jaci i nikada se nije vise ni bolje radilo. Kad bi ti sad poceo nabrajati pozitivne stvari, bilo bi ih jedno 50. Sad sto drzava ne zeli da pomogne to je druga stvar. Ali i bez pomoci drzavnih institucija ce se izgurati ovaj projekat, a to je da se nekada ravnopravno borimo za cetvrtfinale.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5314 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Bodkin »

sta znaci nikad jaci a para nema za trenera? i znajuci koji su ljudi u savezu tu pricu mi niko ne moze prodavati :) ali recimo da je situacija bolja nego prije pa je i to neki napredak
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5315 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by It_is_a_Leclerc »

Pa ne može savez stvoriti pare za selektora ?! Treba da se iz budžeta ministarstva civilnih poslova izdvajaju sredstva za državne saveze jer to nisu reprezentacije federacije, kantona ili općine, već države.

I ovo što Harun napisa da će bez pomoći države izgurati reprezentativne projekte djeluje prilično optimistično i zasniva se samo na talentu, ali nažalost, ja mislim da, bez financijske konsolidacije u košarkaškom savezu i poboljšanja financijske strukture, teško da se može očekivati dugoročan napredak.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#5316 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by burek_in_space »

Vrijeme je da se ova tema kljucha.
Ako imate potrebu diskutovati o svim onim stvarima koje se tichu kosharke, osjecajte se slobodni otvoriti novu temu na ovom pdf-u.

Uzdravlje :sax:
Locked