Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post Reply
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#451 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Milenkov buraz »

ReymondReddington wrote: 24/06/2022 08:29
vjeshalica wrote: 24/06/2022 08:16

Pa davali su nam svasta, ali Bakir i okupljeni oko njega nece. Sta hoces? Sad ti EU kriva za pravosudne skandale i kriminal? Jasta.
Pa zar EU nije ucestvovala u reformi pravosuđa u BiH? Kriminal postoji i u clanicama EU. Dalje ista ta EU se moze distancirati od Bakira i kompanije pa cak i uvesti sankcije ako smatraju da oni rade taj kriminal. Prije par mjeseci oni su odbili da sankcionisu Dodika tako da jebe se njima za kriminal kod nas.

Dodjela statusa Moldaviji je suplja prica jer ona nece nikad uci u EU, ali je isto indirektno i odgovor nama da necemo ni mi.
Tako je, to je poenta. Ja bih se sada malo okrenuo Rusiji retorički čisto da im zabiberim, možda bi nas tada odmah primili u EU. *ebo vas EU više licemjerne.
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#452 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by mk ultra »

Milenkov buraz wrote: 24/06/2022 08:31
vjeshalica wrote: 24/06/2022 08:16

Pa davali su nam svasta, ali Bakir i okupljeni oko njega nece. Sta hoces? Sad ti EU kriva za pravosudne skandale i kriminal? Jasta.
Realno krivicu snosi EU, naravno i naši političari i narod, ali hajmo realno pogledati. Moldavija sa odmetnutom enklavom dobila kandidatski status, kakva je tu korupcija i kakvi pravni standardi? O čemu dalje da pričamo? Po meni ja sam sve više euro skeptik. Treba vidjeti sa Britancima da nas ubace u neke svoje šeme, kao što neko gore reče školovati stanovništvo, raditi na podizanju svjesti, maksimalno boriti se protiv korupcije, sa svima da budemo dobir jebe nam se više i za EU i za sve. Ako ne ide onda ne ide, nisu iskreni, varaju, lažu nas, licemjerni su. Mislim da je polako puna kapa.
Albanija prije 8 godina
Olicenje borbe protiv korupcije i antifašizma :lol:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#453 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Milenkov buraz »

mk ultra wrote: 24/06/2022 08:34
Spoiler
Show
Milenkov buraz wrote: 24/06/2022 08:31

Realno krivicu snosi EU, naravno i naši političari i narod, ali hajmo realno pogledati. Moldavija sa odmetnutom enklavom dobila kandidatski status, kakva je tu korupcija i kakvi pravni standardi? O čemu dalje da pričamo? Po meni ja sam sve više euro skeptik. Treba vidjeti sa Britancima da nas ubace u neke svoje šeme, kao što neko gore reče školovati stanovništvo, raditi na podizanju svjesti, maksimalno boriti se protiv korupcije, sa svima da budemo dobir jebe nam se više i za EU i za sve. Ako ne ide onda ne ide, nisu iskreni, varaju, lažu nas, licemjerni su. Mislim da je polako puna kapa.
Albanija prije 8 godina
Olicenje borbe protiv korupcije i antifašizma :lol:
ma znam, smiješno i govoriti više... :roll:
User avatar
hare_1989
Posts: 337
Joined: 14/06/2022 13:38

#454 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by hare_1989 »

Ozimician wrote: 24/06/2022 00:53 U suštini ne trebamo polagati nade za članstvo u EU, a održavati maksimalno dobre odnose sa EU koliko je moguće, naravno i sa svima ostalim - doslovno igrati na kartu neutralnosti i dobrim odnosima sa svima. Država da relaksira poreznu politiku - sami znate da je uvođenje poreza na dobit, na dohodak, kao i akciza - bio zahtjev EU i da su lobirali za akcize skoro kao sad za Izborni zakon - i da je zakon izlgasan u 4h ujutro. xD

EU nam je prijetila izbacivanjem iz Energetske zajednice radi Bloka 7 u Tuzli, a evo sad Njemačka aktivira elektrane na ugalj WTF - hoće li i njih izbaciti?

EU je jedna velika birokratija u kojoj postoji i famozni propis o maksimalnoj zakrivljenosti banana (koga zanima nek googla).

U suštini šta trebamo uraditi:
- Održavati maximalno dobre odnose sa svim mogućim
- Relaksirati maksimalno imigracijske zakone i uvesti pravilo da svako može dobiti dozvolu rada i boravka u BiH ukoliko ima posao u BiH
- Relaxirati poreznu politku (a ne zatezati) i uvesti ''zero income tax'' - porez na dobit i dohodak - time bismo privukli freelancere, digitalne nomade i bogatune bjelosvjetske koji bi ovdje prali svoj novac a mi od toga imali koristi
- Pozvati Kineze da nastave sa izgradnjom Bloka 7 kako znaju i umiju, ako nam budu i prijetili sankcijama - opet će od nas zimus kupovati tu struju kad im gu*ica ozebe

- To je ono što možemo uraditi i na entitetskom nivou (i vjerujem da će se nešto od ovoga i uraditi nakon izbora, sad niko ne želi da poteže osjetljiva pitanja) i za to nam ne treba dobra volja Dodika. Ovime bi pojačali i demografiju uvozom strane radne snage, a to odmah znači više potrošnje, poreza, jače penziono i zdravstveno (i naši u dijaspori pune tuđe fondove) = pojačavanje životnog standarda.

Ne stezati narod sitničavim zakonima i procedurama, jer ono što se i Evropljanima i Dijaspori sviđa u BiH - jeste sloboda. Ko je živio u Z. Evropi - zna o čemu pričam.
Ne, ništa od ovoga ne treba.

Treba se sad maksimalno okrenuti EU, još više nego prije. Pa vi niste svjesni koliku nam je uslugu EU napravila. Da nam je EU dala kandidatski status, Tegeltija, Fadil i Željka bi bili premijeri koji su BiH omogućili status kandidata i doveli bih pred vrata EU?!

Jeste li vi ba normalni, šta vam je? Pa niko ne bi mogao živjeti od hvalospjeva Bakira, Sebije, Mileta, Bjeloglavog, Sejde, Debele i njima sličnih. Naravno, u oktobru bi glat dobili izbore, jer većina našeg naroda je glupa i popušili bi tu priču.

Zato, hvala EU do neba!

Da su nam još kolektivno kakve sankcije zveknuli, do izbora bar, i onda da ovu bandu otjeramo sa vlasti jednom za sva vremena, bilo bi idealno, ali i ovo je dobro i nadam da će biti dovoljno.
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#455 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by elk »

Kao da ce drugi ljudi biti nakon oktobra. Vecina ovih govana ostaje 100 posto, jer ce ih nas glup, povodljiv, svadljiv, bogobojazan i zadojen narod ponovi izabrati. I zasluzuje sve to.

Kakva ba eu i gluposti. Kome je do eu, neka se spakuje i ode tamo da radi i zivi.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#456 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Milenkov buraz »

Naravno da ostaju, čitava garnitura...eto da pobijedi ona iz Banjaluke što joj je Draža uzor i što bi se "poklala" oko Kosova kako veli... :-) haš bi se usrećili
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#457 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by statixx »

dale cooper wrote: 24/06/2022 08:25

Dedo sve objasnio. :D
Sto ti je britak um. :D
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#458 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Ozimician »

hare_1989 wrote: 24/06/2022 08:37 Ne, ništa od ovoga ne treba.

Treba se sad maksimalno okrenuti EU, još više nego prije. Pa vi niste svjesni koliku nam je uslugu EU napravila. Da nam je EU dala kandidatski status, Tegeltija, Fadil i Željka bi bili premijeri koji su BiH omogućili status kandidata i doveli bih pred vrata EU?!

Jeste li vi ba normalni, šta vam je? Pa niko ne bi mogao živjeti od hvalospjeva Bakira, Sebije, Mileta, Bjeloglavog, Sejde, Debele i njima sličnih. Naravno, u oktobru bi glat dobili izbore, jer većina našeg naroda je glupa i popušili bi tu priču.

Zato, hvala EU do neba!

Da su nam još kolektivno kakve sankcije zveknuli, do izbora bar, i onda da ovu bandu otjeramo sa vlasti jednom za sva vremena, bilo bi idealno, ali i ovo je dobro i nadam da će biti dovoljno.
Jel fkt mislis da ovo sto sam rekao ne trebamo da radimo, nego da slijepo slijedimo instrukcije EU koja nas ne zeli, niti zeli da uvede sankcije onima koji nas koce i koji su korumpirani (kao sto je USA i UK uradila) ?

Ovo izgleda isto kad zaljubljeni momak oblijece oko djevojke, a ona ga zeza sa raznoraznim zahtjevima i sprda se s njim, a ovaj jadnik gleda u nju kao u boga - i na kraju ona se pokupi i ode s lokalnim kabadahijom.

U se i u svoje kljuse i proci cemo puno bolje, sa svima odrzavati dobre odnose, ne mijesati se previse u njihova medjusobna vanjska pitanja i to je to.

+ ja sam ovdje naveo ono sto se moze uraditi i na nivou entiteta, dakle ne trbaju nam nikakve carolije, izmjene ustava i izbornog zakona da ove stvari uvedemo, da prije svega ojacamo svoju ekonomsku poziciju, nesto sto je realno i izvodivo. Svi bi mi voljeli da nemamo entiteta i da imamo jednog predsjednika ali nije realno.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#459 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by laik1981 »

Kad bi mi isli tom "u se i u svoje kljuse" mi bi davno bili drzava i bez EU.. Samo sto se u ovoj drzavi ta poslovica pogresno tumaci, pa je vlast koja nas pati tri decenije odlucila da bukvalno trpa u se i u svoje kljuse, a mi nijemo sve to posmatramo.. Ne samo sto oni zive raskosno od nasih para, vec im mi i kuravele oblacimo i placamo im hotele u kojima orgijaju.. Mi zivimo kako zivimo, a u isto vrijeme iz svog dzepa placamo maksimalni luksuz u kojem uziva vlast i klijentela oko vlasti.. Tesko je uopce shvatiti zasto mi tako lako prihvatamo da taj paradoks bude nasa realnost.. Mislim, svugdje toga ima u nekoj mjeri, ali kod nas je bas otislo u neku nadrealnu krajnost.. Mi vise ne posjedujemo nikakav mentalitet.. Mi smo jedno drustvo zombija.. Drustvo sa ozbiljnim mentalnim nedostacima.. I osnovni zivotinjski instikti u nama su zamrli..
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#460 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by statixx »

Nema ovo puno veze s korupcijom koliko s cinjenicom da zivimo u frankenstajn drzavi.

Da se podsjetimo na najvaznije stavke iz Misljenja Evropske komisije iz 2019.
Česti sporovi o podjeli nadležnosti između države i entiteta utiču na djelotvorno provođenje tih nadležnosti, a time i na usklađivanje zakonodavstva s acquis-em i njegovu primjenu u velikom broju poglavlja. Kako bi se spriječili takvi sustavni sporovi i osiguralo efikasno provođenje acquis-a, potrebno je da Bosna i Hercegovina obezbijedi pravnu sigurnost u pogledu podjele nadležnosti između različitih nivoa vlasti. Ne postoji postupak koji omogućava državnom nivou da spriječi i ukloni povrede prava EU od strane drugih nivoa vlasti za koje bi cijela Bosna i Hercegovina bila odgovorna.

Ustav sadrži odredbe zasnovane na nacionalnoj pripadnosti i prebivalištu koje nisu u skladu sa Evropskom konvencijom o ljudskim pravima.

Sastav pojedinih upravnih tijela i donošenje njihovih odluka zasniva se na kriterijima nacionalne pripadnosti, što dovodi u pitanje provođenje acquis-a EU. Pravo veta zasnovano na nacionalnoj pripadnosti takođe može da utiče na rad Parlamenta i zakonodavnih skupština entiteta.

Ustavni sud je tumač Ustava i zadnja instanca kada je riječ o sukobu nadležnosti između različitih nivoa vlasti. Od devet sudija Ustavnog suda tri su međunarodna suca. Neke odluke Ustavnog suda i dalje se ne provode. Ustavni sud treba biti u stanju da preuzme proaktivnu i nezavisnu ulogu u rješavanju sukoba nadležnosti. Legitimnost Ustavnog suda mora biti priznata od strane svih vlasti, kako bi se osiguralo trajno poštivanje njegovih
odluka.

Ekstenzivna međunarodna supervizija u principu nije u skladu sa suverenitetom Bosne i Hercegovine, a time ni sa članstvom u EU. Proces zatvaranja OHR-a traje od 2008. godine. Ishod ovog procesa zavisi od niza uslova.

Veto koji se zasniva na „zaštiti vitalnog nacionalnog interesa“ i entitetsko glasanje takođe utiču na djelotvorno funkcionisanje parlamenata uz rizike od kašnjenja u donošenju zakona.

Saradnja između zakonodavnih skupština, te njihovi kapaciteti za procjenu zakonodavstva u odnosu na acquis EU su slabi i takođe bi trebali biti značajno poboljšani, po potrebi kroz udruživanje resursa u cijeloj zemlji.

Imajući u vidu da 14 rukovodilaca u BiH ima nadležnosti koje su povezane sa provedbom acquis-a EU, potrebno je uložiti značajne napore i u velikoj
mjeri ojačati kapacitete zemlje na svim nivoima ili objediniti resurse i kapacitete kako bi se Bosna i Hercegovina mogla nositi sa obavezama u pogledu članstva u EU. Ovo je posebno izraženo na kantonalnom nivou gdje su nedostatni kapaciteti za ispunjavanje obaveza za članstvo. Vlade su preduzele određene korake kako bi se osigurala koordinacija u pitanjima evropskih integracija, uključujući uspostavljanje mehanizma koordinacije procesa evropskih integracija, koji još ne funkcionira u potpunosti. Kapaciteti vlasti za planiranje politike i
koordinaciju na svim nivoima vlasti i dalje su nedostatni.
Ukratko, pisi propalo.
User avatar
hare_1989
Posts: 337
Joined: 14/06/2022 13:38

#461 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by hare_1989 »

Samo ću reći još jednom,

Hvala EU što nisi dala predizborni alat u ruke našoj bandi na vlasti


:bih: :bih: :bih:

Image
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#462 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by pici »

Da smo dobili kandidatski status na gHuzove sad bi se seljadija nacisticka nasladjivala i udarala u bubnjeve kako su oni zasluzni za to.QurQko.Nego robujte unjiHa aHbabima za par stoja po citav dan i saljite dzecu da peru gujce i na baustel.



Dabogda toz srkali po ferhadiji.MRŠ.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#463 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by Prpa.ba »

Nisu dali predizborni alat nikome. Pozicija se nema cime pohvaliti, a opozicija nema nista od govorenja "bice EU ako mi dodjemo na vlast" jer vecina gradjana sada ne vidi EU kao uopce relevantnu stvar.
User avatar
hare_1989
Posts: 337
Joined: 14/06/2022 13:38

#464 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by hare_1989 »

pici wrote: 24/06/2022 10:51 Da smo dobili kandidatski status na gHuzove sad bi se seljadija nacisticka nasladjivala i udarala u bubnjeve kako su oni zasluzni za to.QurQko.Nego robujte unjiHa aHbabima za par stoja po citav dan i saljite dzecu da peru gujce i na baustel.



Dabogda toz srkali po ferhadiji.MRŠ.
Tako je :thumbup: :bih:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#465 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by tandmand »

Hrvatski narodni sabor (HNS) je izdao saopćenje u kojem kažu kako snažno podupiru jučerašnje zaključke Evropskog vijeća koji su izmjenu Izbornog zakona i ograničene izmjene Ustava BiH istaknuli ključnim iskorakom za napredak BiH prema EU.
Nakon jučerašnjeg dana, promjene izbornog zakona po mjeri HDZa se ne mogu ostvariti nikakvim pritiscima iz EU.
Batina u ruci EU a mrkve ni na vidiku.
Mislim da je politika zahtjeva EU prema BiH završila, jer ih ovdje više niko neće uzimati za ozbiljno.
To je dvosjekli mač za građane BiH, jer naci stranke više ne moraju da se savijaju niz vjetar iz EU. Jedino unutarnji pritisak građana, putem izbora može donijeti neke rezultate, što bi se reklo use i u svoje kljuse.
Druga oštrica reže po HDZu.
Više niko neće bendati šta Željana Zvoko priča po Briselu. Adio federalizacija Federacije.

Neka Dragan Čović stavi u kesu litar vina, kilu kafe i šećera, i ode NAŽALOST Johannu Sattleru.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#466 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by tandmand »

hare_1989 wrote: 24/06/2022 08:37 Ne, ništa od ovoga ne treba.

Treba se sad maksimalno okrenuti EU, još više nego prije. Pa vi niste svjesni koliku nam je uslugu EU napravila. Da nam je EU dala kandidatski status, Tegeltija, Fadil i Željka bi bili premijeri koji su BiH omogućili status kandidata i doveli bih pred vrata EU?!

Jeste li vi ba normalni, šta vam je? Pa niko ne bi mogao živjeti od hvalospjeva Bakira, Sebije, Mileta, Bjeloglavog, Sejde, Debele i njima sličnih. Naravno, u oktobru bi glat dobili izbore, jer većina našeg naroda je glupa i popušili bi tu priču.

Zato, hvala EU do neba!

Da su nam još kolektivno kakve sankcije zveknuli, do izbora bar, i onda da ovu bandu otjeramo sa vlasti jednom za sva vremena, bilo bi idealno, ali i ovo je dobro i nadam da će biti dovoljno.
Moš mislit kakve političare ima Moldavija pa im je EU omogućila status kandidata.
Ne smeta im ni to što ti moldavski političari nemaju nikakve kontrole nad Pridnjestrovljem.
BiH traže "izmjenu Izbornog zakona i ograničene izmjene Ustava", a kakav je to bogati izborni zakon i kakv ustav u Pridnjestrovlju, tj. u Moldaviji.
Tamo ne trebaju nikakve izmjene - sve OK. Oko 1.500 ruskih vojnika je stacionirano u Moldaviji. Šta će sa njima u EU?
giannibelif
Posts: 1991
Joined: 28/01/2017 22:11

#467 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by giannibelif »

Znaju oni što nam nisu dali status. Od zime će preuzeti potpunu kontrolu nad državom, vide i oni šta (ni)su napravili za ovih trideset godina. Politika je u vrlo malo primjera bila zanimanje od integriteta, obraza i časti i sada naravno nije ništa drugačije, čak naprotiv evropska birokratija doživljava kulminaciju, američka administracija im je doslovno uvalila u ruke vrući ukrajinski krompir, a Britanija pokupila kofere i sad iz drugačije perspektive i pozicije gleda na dešavanja. Status kandidata sa Miletom, Draganom, Bakirom, pod potpuno blokiranom državom koja od 2014. ide opasno u rikverc, a ni do tada nije bilo sjajno, bi bila prava seansa lobotomije.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#468 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by vjeshalica »

ReymondReddington wrote: 24/06/2022 08:29
vjeshalica wrote: 24/06/2022 08:16

Pa davali su nam svasta, ali Bakir i okupljeni oko njega nece. Sta hoces? Sad ti EU kriva za pravosudne skandale i kriminal? Jasta.
Pa zar EU nije ucestvovala u reformi pravosuđa u BiH? Kriminal postoji i u clanicama EU. Dalje ista ta EU se moze distancirati od Bakira i kompanije pa cak i uvesti sankcije ako smatraju da oni rade taj kriminal. Prije par mjeseci oni su odbili da sankcionisu Dodika tako da jebe se njima za kriminal kod nas.

Dodjela statusa Moldaviji je suplja prica jer ona nece nikad uci u EU, ali je isto indirektno i odgovor nama da necemo ni mi.
Jeste uvcestvovala, ali mi nismo morali stvarati kriminal u drzavi. I u drugim drzavama ga ima ali nije kao kod nas. Bakir nikakvih zasluga nema, hoce da pokrade zlato bankarsko,uzme kofere i pobjegne u Tursku,a da drzava propadne gore od Grcke. Svakako nas je sprdio u Kanton Kalifat i zabio ga sa babom nama za sva vremena. Daj Boga ti ne mlavi mi pricu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#469 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by vjeshalica »

giannibelif wrote: 24/06/2022 11:43 Znaju oni što nam nisu dali status. Od zime će preuzeti potpunu kontrolu nad državom, vide i oni šta (ni)su napravili za ovih trideset godina. Politika je u vrlo malo primjera bila zanimanje od integriteta, obraza i časti i sada naravno nije ništa drugačije, čak naprotiv evropska birokratija doživljava kulminaciju, američka administracija im je doslovno uvalila u ruke vrući ukrajinski krompir, a Britanija pokupila kofere i sad iz drugačije perspektive i pozicije gleda na dešavanja. Status kandidata sa Miletom, Draganom, Bakirom, pod potpuno blokiranom državom koja od 2014. ide opasno u rikverc, a ni do tada nije bilo sjajno, bi bila prava seansa lobotomije.
Ima raznih lobista. U zadnje vrijeme nas svijet koji ipak voli drzavu je vise nama vrata otvorio Evrope od uobrazenog bahatog prdonje za 30 godina gdje nam je sve zazido . Uvijek je bilo kriminala i potplacivanja odredjenih ljudi u politici tzv lobiranja. Neko lobira za sveopci interes pa se ugradi tu, a neko lobira samo za 20tak ljudi i sjebe drzavu. Velika je razlika.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#470 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by billy organ »

Anquilla wrote: 23/06/2022 23:53
billy organ wrote: 23/06/2022 23:45 Ne vrijedi vise pisati na ovoj temi.
Hrvatska
Mađarska
Slovenija
Poljska
Austrija

su nas, deklerativno, podržale u dobijanju kandidatskog statusa.

Da li misliš da su sve imale skrivenu agendu?
Mozda jedini iskreni Austrijanci. Hrvatska i Madjarska - a sta ti mislis jesul imali skrivenu agendu :oops: . Hrvatska i Madjarska podrzavaju Dodika, pa prema tome nije tesko sabrati 2 i 2 i skontati da nesto vonja zestoko u njihovoj podrsci. Ja kazem opet: EU htjela to ne htjela ucinila nam je usluga.
Last edited by billy organ on 24/06/2022 11:49, edited 1 time in total.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#471 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by made_in_sarajevo »

ljudi nam 25 godina daju pare, vuku te za rukav, hajde usvoji zakone i mi se zajebavamo, pokrali sve te pare i bitni su bosnjaci,srbi i hrvati. jebena ukrajina koja je u ratu usvoji sve sto ovi traze i sad se mi cudimo kako nas evropa mrzi :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#472 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by vjeshalica »

Milenkov buraz wrote: 24/06/2022 08:31
vjeshalica wrote: 24/06/2022 08:16

Pa davali su nam svasta, ali Bakir i okupljeni oko njega nece. Sta hoces? Sad ti EU kriva za pravosudne skandale i kriminal? Jasta.
Realno krivicu snosi EU, naravno i naši političari i narod, ali hajmo realno pogledati. Moldavija sa odmetnutom enklavom dobila kandidatski status, kakva je tu korupcija i kakvi pravni standardi? O čemu dalje da pričamo? Po meni ja sam sve više euro skeptik. Treba vidjeti sa Britancima da nas ubace u neke svoje šeme, kao što neko gore reče školovati stanovništvo, raditi na podizanju svjesti, maksimalno boriti se protiv korupcije, sa svima da budemo dobir jebe nam se više i za EU i za sve. Ako ne ide onda ne ide, nisu iskreni, varaju, lažu nas, licemjerni su. Mislim da je polako puna kapa.
Pa i puna je kapa Evropi Evrope. Švicy nije u EU al drma na svoj nacin. EU je inace samo losa kopija Jugoslavije. Ja sam za nesvrstanu varijantu. Moze EU funkcionisati i na drugi nacin sa medjudrzavnim pogodnostima i trgovinom. Nema hajra od kupleraja iz Brisela. Ja nisam ni za jednu ni drugu stranu. Samo nek me ostavi na miru da zivim i ne bihuzure papci na dnevnoj bazi. Nas nije tesko jebat jer se sami naguzimo. Da izvines prijatelju.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#473 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by billy organ »

made_in_sarajevo wrote: 24/06/2022 11:48 ljudi nam 25 godina daju pare, vuku te za rukav, hajde usvoji zakone i mi se zajebavamo, pokrali sve te pare i bitni su bosnjaci,srbi i hrvati. jebena ukrajina koja je u ratu usvoji sve sto ovi traze i sad se mi cudimo kako nas evropa mrzi :lol:
Dzaba to govoriti, izgleda mnogi zele da se pretvorimo u Palestinu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#474 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by vjeshalica »

made_in_sarajevo wrote: 24/06/2022 11:48 ljudi nam 25 godina daju pare, vuku te za rukav, hajde usvoji zakone i mi se zajebavamo, pokrali sve te pare i bitni su bosnjaci,srbi i hrvati. jebena ukrajina koja je u ratu usvoji sve sto ovi traze i sad se mi cudimo kako nas evropa mrzi :lol:
:thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#475 Re: Euro Neuro 🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

Post by mk ultra »

made_in_sarajevo wrote: 24/06/2022 11:48 ljudi nam 25 godina daju pare, vuku te za rukav, hajde usvoji zakone i mi se zajebavamo, pokrali sve te pare i bitni su bosnjaci,srbi i hrvati. jebena ukrajina koja je u ratu usvoji sve sto ovi traze i sad se mi cudimo kako nas evropa mrzi :lol:
Navedi mi jedan kapitalni drzavni projekat koji su finansirali do kraja i koji je pusten u rad?

Sta mislis zasto su Srbija i Crna Gora trazili kredite od Kineza za izgradnju AC? Jer je EU ili neka Europska banka zeljela da pusti kredit? De ba...

Nije naravno ni nase maslo, ali njihovo je tot mast.
Post Reply