EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Koje mjesto će reprezentacija BiH zauzeti u kvalifikacionoj grupi za Euro 2016.?

Prvo
47
14%
Drugo
99
30%
Treće
118
36%
Četvrto ili manje
62
19%
 
Total votes: 326

User avatar
Point.
Posts: 27732
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2001 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Point. »

todd_smith wrote:Jah, Vels izgubio i boli ih kita, odose da slave.

Mi se do zadnje utakmice patimo da bi imali priliku da igramo jos 2 utakmice.

Sila nevidjena.
Ja ne znam sta tebe muci u zivotu, al si toliko depresivan i negativan u svojim postovima da se nekad zapitam sta tebe moze razvedriti. Sve je bad, sve je lose, odoh piti caj i gledati kako kisa pada. De malo.
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#2002 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by ILVIIR »

http://www.world-results.net/uefa/ranking_2015.html

Da li je moguce da ce po ovoj listi racunati ko ce biti nosioc u barazu?

(Ovo nije oficijelna stranica uefe. Mislim da ima vise stranica koje se bave ovim "racunanjem")

14. Mjesto. Nije lose.
User avatar
GaizkaMendieta
Posts: 79
Joined: 04/01/2014 15:57

#2003 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by GaizkaMendieta »

Ne volim unaprijed jer jos imamo puuuno posla na Kipru, ali ako prodjemo u baražu nas čekaju: Slovenija, Norveška, Turska i Irska (po meni ovim redom ih i priželjkujem.
Moguće je još da Norveška kojim slučajem pobijedi Italiju ili Turci izgube od Islanda, onda umjesto njih u grupu nenositelja ulazi Danska.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#2004 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by todd_smith »

Point. wrote:
todd_smith wrote:Jah, Vels izgubio i boli ih kita, odose da slave.

Mi se do zadnje utakmice patimo da bi imali priliku da igramo jos 2 utakmice.

Sila nevidjena.
Ja ne znam sta tebe muci u zivotu, al si toliko depresivan i negativan u svojim postovima da se nekad zapitam sta tebe moze razvedriti. Sve je bad, sve je lose, odoh piti caj i gledati kako kisa pada. De malo.
Bosnom behar probeharao, mene zivot razocarao.
User avatar
Logovan
Posts: 94334
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2005 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Logovan »

todd_smith wrote:
Point. wrote:
todd_smith wrote:Jah, Vels izgubio i boli ih kita, odose da slave.

Mi se do zadnje utakmice patimo da bi imali priliku da igramo jos 2 utakmice.

Sila nevidjena.
Ja ne znam sta tebe muci u zivotu, al si toliko depresivan i negativan u svojim postovima da se nekad zapitam sta tebe moze razvedriti. Sve je bad, sve je lose, odoh piti caj i gledati kako kisa pada. De malo.
Bosnom behar probeharao, mene zivot razocarao.
:lol: :lol:

U pravu je todd. Ko fol mi sila neka. :D
User avatar
Šibicar
Posts: 7116
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#2006 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Šibicar »

todd_smith wrote:
Point. wrote:
todd_smith wrote:Jah, Vels izgubio i boli ih kita, odose da slave.

Mi se do zadnje utakmice patimo da bi imali priliku da igramo jos 2 utakmice.

Sila nevidjena.
Ja ne znam sta tebe muci u zivotu, al si toliko depresivan i negativan u svojim postovima da se nekad zapitam sta tebe moze razvedriti. Sve je bad, sve je lose, odoh piti caj i gledati kako kisa pada. De malo.
Bosnom behar probeharao, mene zivot razocarao.
:lol:
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#2007 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by nKrkan »

Belgiji treba pobjeda da bi bili u potu 1 na izvlačenju grupu , ako xaju a Italija pobjedi Norvešku završit će u drugom potu . Možda griješim al ovo je 90 % ovako .
User avatar
Point.
Posts: 27732
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2008 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Point. »

Logovan wrote: U pravu je todd. Ko fol mi sila neka. :D
Ma qurac je moj on u pravu. Bog mu ne moze ugoditi. S obzirom u kakva govna nas je bivsi uvalio, boriti se za baraz u zadnjoj utakmici je uspijeh.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2009 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by mO k3 »

Point. wrote:
Logovan wrote: U pravu je todd. Ko fol mi sila neka. :D
Ma qurac je moj on u pravu. Bog mu ne moze ugoditi. S obzirom u kakva govna nas je bivsi uvalio, boriti se za baraz u zadnjoj utakmici je uspijeh.
@todd je u pravu ne zatvara oci kao vecina ovdje , nego u glavu odma.....
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#2010 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by ILVIIR »

GaizkaMendieta wrote:Ne volim unaprijed jer jos imamo puuuno posla na Kipru, ali ako prodjemo u baražu nas čekaju: Slovenija, Norveška, Turska i Irska (po meni ovim redom ih i priželjkujem.
Moguće je još da Norveška kojim slučajem pobijedi Italiju ili Turci izgube od Islanda, onda umjesto njih u grupu nenositelja ulazi Danska.
ovako..

BiH je 14.

danska 19.
madjarska 18. (najvjerovatnije najbolji drugoplasirani. ide direkt za francusku.)
irska 21.

ukrajina 9. ili slovacka 24. (ako ukrajina dobije spaniju, onda su oni najbolji drugoplasirani umejsto madjarske. imaju tu jos neke racunice, ako bi slovacka izgubila protiv luksemburga, a makedonija dobila bjelorusiju, onda bi luksemburg bio zadnji, a slovacka najbolji drugoplasirani. ako bi makedonija ostala iza luksemburga, onda bi upala slovacka u baraz. ipak, sve u svemu, jako nerealno... :) )

slovenija 28.
svedska 17. ili rusija 10. (svedjani ce tuci moldaviju, ali rusi imaju bolji direktan omjer, tako da im je dovoljno nerjeseno protiv otpisanih crnogoraca)
turska 25. ili holandija 5. (turcima dovoljan remi protiv kvalifikovanog islanda, holandija mora tuci kvalifikovanu cesku)
norveska 23. ili hrvatska 13. (hrvatska ce tuci maltu, a norveska da bi ostala drugu morala bi tuci italiju)


sve u svemu, u najboljem slucaju ovako bi moglo izgledati (ukrajina 9. direktno kvalifikovana kao najbolja drugoplasirana ekipa):

nosioci:
1. BiH 14.
2. svedska 17.
3. madjarska 18.
4. danska 19.

nenosioci:
5. irska 21.
6. norveska 23.
7. turska 25.
8. slovenija 28.


u najgoremu slucaju (madjarska 18. direktno kvalifikovana kao najbolja drugoplasirana ekipa):

nosioci:
1. holandija 5.
2. ukrajina 9.
3. rusija 10.
4. hrvatska 13.

nenosioci
5. BiH 14.
6. danska 19.
7. irska 21.
8. slovenija 28.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#2011 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Herr Flick »

Treba sacekat da se zavrse kvale,pa onda pista ko cem biti u barazu ko ne,besmisleno je pravit sada neke zakljucke i kombinacije
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#2012 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by The BEN10 »

ILVIIR wrote:nosioci:
1. BiH 14.
2. svedska 17.
3. madjarska 18.
4. danska 19.

nenosioci:
5. irska 21.
6. norveska 23.
7. turska 25.
8. slovenija 28.

u najgoremu slucaju (madjarska 18. direktno kvalifikovana kao najbolja drugoplasirana ekipa):

nosioci:
1. holandija 5.
2. ukrajina 9.
3. rusija 10.
4. hrvatska 13.

nenosioci
5. BiH 14.
6. danska 19.
7. irska 21.
8. slovenija 28.
ultra.zone/UEFA-EURO-2016-qualifying#group=b
Mislim da je jako izgledno da budemo među nosiocima, jer izvjesno je da:
- u baraž će teško Holandija (Turcima je dovoljan bod kod kuće sa prvoplasiranim Islandom)
- iz grupe G trebala bi direktno ići Rusija, jer im je dovoljan bod kući sa Crnom Gorom (imaju bolji omjer sa Švedskom)
-iz grupe H bi direktno trebala ići Hrvatska, jer teško je vjerovati da će Norvežani dobiti Italiju u gostima
User avatar
Logovan
Posts: 94334
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2013 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Logovan »

Point. wrote:
Logovan wrote: U pravu je todd. Ko fol mi sila neka. :D
Ma qurac je moj on u pravu. Bog mu ne moze ugoditi. S obzirom u kakva govna nas je bivsi uvalio, boriti se za baraz u zadnjoj utakmici je uspijeh.
Pa i da nas nije uvalio u govna, opet ne bi bili sila. Mislim kako god okreneš, nismo sila, kao što misliš.

Pa i jest uspjeh s obzirom u kakvom je stanju reprezentacija. Hoćemo neko i nešto da budemo, a ekipu nam čine potrošeni igrači, klocevi, itd. A da ne spominjem koliko se slabo dovode mlađi igrači u reprezentaciju.
User avatar
Point.
Posts: 27732
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2014 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Point. »

Logovan wrote:
Point. wrote:
Logovan wrote: U pravu je todd. Ko fol mi sila neka. :D
Ma qurac je moj on u pravu. Bog mu ne moze ugoditi. S obzirom u kakva govna nas je bivsi uvalio, boriti se za baraz u zadnjoj utakmici je uspijeh.
Pa i da nas nije uvalio u govna, opet ne bi bili sila. Mislim kako god okreneš, nismo sila, kao što misliš.

Pa i jest uspjeh s obzirom u kakvom je stanju reprezentacija. Hoćemo neko i nešto da budemo, a ekipu nam čine potrošeni igrači, klocevi, itd. A da ne spominjem koliko se slabo dovode mlađi igrači u reprezentaciju.
Niko nije rekao da smo sila. Igra jeste bila losa, ali sa obzirom na okolnosti jebo igru, daj bodove. Sto se tice mladjih igraca njihovo vrijeme ce doci, vec od iducih kvalifikacija nadam se.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2015 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Idemedosumom »

Rusi prošli, tako da, u slučaju da se dokopamo baraža, bili bismo sigurno nosioci.

Volio bih da izbjegnemo fanatične turke... Ako bi Holandija ipak prošla u baraž, onda bi Danska bila nenosilac...
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#2016 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by avetinja »

Vels - Andora 1
Belgija - Izrael 1
Kipar - BiH X
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14555
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2017 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by DaysleepeR »

samo ne Turke, da ne bi puštali "braći", to bi baš bilo za povraćanje
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2018 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by JoseMujica »

DaysleepeR wrote:samo ne Turke, da ne bi puštali "braći", to bi baš bilo za povraćanje

nema pušćanja kad je Guardian uz naske :D
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#2019 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by ILVIIR »

u slucaju da veceras holandija i hrvatska budu treci, onda zavisi hoce li svedska ili mi imati bolju poziciju na uefinoj rang listi, ko ce upasti u nosioce.

upravo je svedska ispred nas, ali mislim da ih mi u slucaju pobjede protiv kipra opet prestizemo.
User avatar
jethro
Posts: 1709
Joined: 31/10/2003 00:00

#2020 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by jethro »

A nama baraž je, za ručak sarma jeee :bih:
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#2021 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by The BEN10 »

ILVIIR wrote:http://www.world-results.net/uefa/ranking_2015.html

Da li je moguce da ce po ovoj listi racunati ko ce biti nosioc u barazu?

(Ovo nije oficijelna stranica uefe. Mislim da ima vise stranica koje se bave ovim "racunanjem")

14. Mjesto. Nije lose.
Ovo je zvanična lista, za koju nisam siguran da li će se koristiti prilikom određivanja nosilaca:
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf
Nije mi zašto zašto UEFA to ne prikazuje transparentno, kao FIFA. Recimo, na FIFA ranking listi se vidi koliko ćemo bodova imati nakon utakmice sa Kiprom i onda je lahko odrediti poziciju.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#2022 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Herr Flick »

The BEN10 wrote:
ILVIIR wrote:http://www.world-results.net/uefa/ranking_2015.html

Da li je moguce da ce po ovoj listi racunati ko ce biti nosioc u barazu?

(Ovo nije oficijelna stranica uefe. Mislim da ima vise stranica koje se bave ovim "racunanjem")

14. Mjesto. Nije lose.
Ovo je zvanična lista, za koju nisam siguran da li će se koristiti prilikom određivanja nosilaca:
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf
Nije mi zašto zašto UEFA to ne prikazuje transparentno, kao FIFA. Recimo, na FIFA ranking listi se vidi koliko ćemo bodova imati nakon utakmice sa Kiprom i onda je lahko odrediti poziciju.
Nije ovo tacno,nasao si listu do 15.6.2015,na najnovijoj listi mi smo 14 :thumbup:
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#2023 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by The BEN10 »

Herr Flick wrote:
The BEN10 wrote:
ILVIIR wrote:http://www.world-results.net/uefa/ranking_2015.html

Da li je moguce da ce po ovoj listi racunati ko ce biti nosioc u barazu?

(Ovo nije oficijelna stranica uefe. Mislim da ima vise stranica koje se bave ovim "racunanjem")

14. Mjesto. Nije lose.
Ovo je zvanična lista, za koju nisam siguran da li će se koristiti prilikom određivanja nosilaca:
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf
Nije mi zašto zašto UEFA to ne prikazuje transparentno, kao FIFA. Recimo, na FIFA ranking listi se vidi koliko ćemo bodova imati nakon utakmice sa Kiprom i onda je lahko odrediti poziciju.
Nije ovo tacno,nasao si listu do 15.6.2015,na najnovijoj listi mi smo 14 :thumbup:
Fkt. Al ne mogu vjerovati da na zvaničnoj stranici ne postoji ažurirana lista. Gdje se može naći ZVANIČNA LISTA, bez ovih lijevih stranica?
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#2024 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by ILVIIR »

The BEN10 wrote:
Herr Flick wrote:
The BEN10 wrote: Nije mi zašto zašto UEFA to ne prikazuje transparentno, kao FIFA. Recimo, na FIFA ranking listi se vidi koliko ćemo bodova imati nakon utakmice sa Kiprom i onda je lahko odrediti poziciju.
Nije ovo tacno,nasao si listu do 15.6.2015,na najnovijoj listi mi smo 14 :thumbup:
Fkt. Al ne mogu vjerovati da na zvaničnoj stranici ne postoji ažurirana lista. Gdje se može naći ZVANIČNA LISTA, bez ovih lijevih stranica?
to je stara lista. oni to izgleda ne azuriraju tako cesto. nadam se da ce pred baraz aktualizirati.
Last edited by ILVIIR on 13/10/2015 10:17, edited 1 time in total.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#2025 Re: EURO 2016: Kvalifikacije / Grupa B (BiH)

Post by Herr Flick »

Postoji,vjerovatno ce za koji an izici i najnovija iz oktobra

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf
Locked