Euribor - sniženje rate kredita?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

elmedink
Posts: 41
Joined: 31/12/2004 11:00

#26 Re: Euribor - sniženje rate kredita?

Post by elmedink »

RAIFFEISEN BANKA DELOŽACIJE
Interesantno traženje na Google-u. Provjerite koliko ima deložacija po zahtjevima banaka i kakvo je to "načelo savjesnosti" u koje se zaklinju sve banke......Poučno.

Raiffeisen banke deložacije

"Ovim putem pozivamo hrvatsku Vladu da hitno zaštiti hrvatske građane od deložacija zbog kredita podignutih u RBA štedionicama i donesu uredbu kojom se stavi moratorij na sve ovrhe i deložacije dok god hrvatsko pravosuđe ne istraži uvjete pod kojim su te austrijske štedionice poslovale u Hrvatskoj", rekla je šefica Laburista Nansi Tireli.

Vidi link dole
euriborkredit.blogspot.com
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#27 Re: Euribor - sniženje rate kredita?

Post by statixx »

Mislim da ljudi grijese kada potpisuju ugovore, jer ne traze detaljno obrazlozenje pojedinih stavki (Kako se obracunava kamata?), a sluzbenici to jedva cekaju. Ako je neki kredit ugovoren sa fiksnom marzom od 5% na koju se dodaje euribor 6m prilikom obracuna vremenskog perioda, a koji koliko znam nije jos uvijek bio negativan, kao sto je slucaj sa euriborom 1m ili 2m, onda kamata ne moze biti umanjena. Ako bi bio negativan, onda bi zahtjev za umanjenjem kamate bio osnovan. Recimo ako je -0,115, tada je kamata 4,885%.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#28 Re: Euribor - sniženje rate kredita?

Post by JoseMujica »

ima li ko savjet za kredit fiksna kamatna ili varijabilna vezana za euribor?
User avatar
geralt
Posts: 5200
Joined: 14/09/2017 12:45

#29 Re: Euribor - sniženje rate kredita?

Post by geralt »

JoseMujica wrote:ima li ko savjet za kredit fiksna kamatna ili varijabilna vezana za euribor?
Euribor je trenutno negativan, i za 5-10 godina ce varijabilna rata vezana za euribor skoro sigurno biti veca nego danas. Moj savjet, ako ces sad uzimati, je fiksna stopa. Da je vrijednost euribora nekih 2-3% savjetovao bih suprotno.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#30 Re: Euribor - sniženje rate kredita?

Post by JoseMujica »

geralt wrote:
JoseMujica wrote:ima li ko savjet za kredit fiksna kamatna ili varijabilna vezana za euribor?
Euribor je trenutno negativan, i za 5-10 godina ce varijabilna rata vezana za euribor skoro sigurno biti veca nego danas. Moj savjet, ako ces sad uzimati, je fiksna stopa. Da je vrijednost euribora nekih 2-3% savjetovao bih suprotno.
mlogo hvala :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#31 Re: Euribor - sniženje rate kredita?

Post by hadzinicasa »

JoseMujica wrote:
geralt wrote:
JoseMujica wrote:ima li ko savjet za kredit fiksna kamatna ili varijabilna vezana za euribor?
Euribor je trenutno negativan, i za 5-10 godina ce varijabilna rata vezana za euribor skoro sigurno biti veca nego danas. Moj savjet, ako ces sad uzimati, je fiksna stopa. Da je vrijednost euribora nekih 2-3% savjetovao bih suprotno.
mlogo hvala :thumbup:
fiksnu. Platices sada vise nego sto bi s varijabilnom, ali predvidjanja su da ce Euribor rasti (licno mislim i skorije nego sto se ocekuje), u kojem slucaju bi ti i varijabilna bila veca pa bi dugorocno bio na gubitku.

Ako ces potrosacki Kredit do 3 god - varijabilna, ako ces na duzi vremenski period - fiksna.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#32 Re: Euribor - sniženje rate kredita?

Post by JoseMujica »

hvala

kontao uzeti nešto na 5-6 godina, ali bi mi rata baš bila na granici suza i bez rasta euribora
Post Reply