EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#676 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by dale cooper »

The 51st State wrote: 20/08/2020 19:20
dale cooper wrote: 20/08/2020 19:09
The 51st State wrote: 20/08/2020 19:06

Mozda ne shvatam u potpunosti to sto govoris ali imam oci ividim sta je nasuprot. A to ti mozda ne shvatas koliko je to nauprot pogubno i razarajuce.
Ali zašto? Na koji tačno tebe način pogađaju tekovine liberalne demokratije?
To vise nisu tekovine liberalne demokratije nego vladavina neceg drugog koje tek ttreba da dobije adekvatan termin. Odavno je ista pobjegla od merituma, logike i sveukupne drustvene koristi. Mene licno ne pogadja ali smijem valjda primjetiti?
Ako pitas zasto me smeta, smeta mi konkretno subjektivizacija svega postojeceg, to generira previse distorzije i negativnosti za moj ukus,
Pa smiješ primjetiti, ali način na koji govoriš o ovome je zvučao kao da te lično pogađa i da si strašno investiran po ovom pitanju. :mrgreen:
Kad ono...vrijeđa ti ukus. :mrgreen:

Možeš li ovo podebljano malo elaborirati? :zoka: :D
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#677 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by The 51st State »

dale cooper wrote: 20/08/2020 19:25
The 51st State wrote: 20/08/2020 19:20
dale cooper wrote: 20/08/2020 19:09

Ali zašto? Na koji tačno tebe način pogađaju tekovine liberalne demokratije?
To vise nisu tekovine liberalne demokratije nego vladavina neceg drugog koje tek ttreba da dobije adekvatan termin. Odavno je ista pobjegla od merituma, logike i sveukupne drustvene koristi. Mene licno ne pogadja ali smijem valjda primjetiti?
Ako pitas zasto me smeta, smeta mi konkretno subjektivizacija svega postojeceg, to generira previse distorzije i negativnosti za moj ukus,
Pa smiješ primjetiti, ali način na koji govoriš o ovome je zvučao kao da te lično pogađa i da si strašno investiran po ovom pitanju. :mrgreen:
Kad ono...vrijeđa ti ukus. :mrgreen:

Možeš li ovo podebljano malo elaborirati? :zoka: :D
To je samo stil jer ne padam na suplju benevolemciju :D

Konkretan je primjer ovaj blm, raja skocila u revolt bez validnog razloga i u tom skoku svo smece isplivalo na povrsinu, a kao jak moralni razlog imaju, dalje konstanto pomjeranje gramica socijalno prihvatljivih normi koiko god se iste kosile sa zdravim razumom i postojecim normama, to se radi perfidno, sistematski i finansijski obezbjedjeno, svaki glas protiv se usutkuje sa cancel kulturom.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#678 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by dale cooper »

The 51st State wrote: 20/08/2020 19:31
dale cooper wrote: 20/08/2020 19:25
The 51st State wrote: 20/08/2020 19:20

To vise nisu tekovine liberalne demokratije nego vladavina neceg drugog koje tek ttreba da dobije adekvatan termin. Odavno je ista pobjegla od merituma, logike i sveukupne drustvene koristi. Mene licno ne pogadja ali smijem valjda primjetiti?
Ako pitas zasto me smeta, smeta mi konkretno subjektivizacija svega postojeceg, to generira previse distorzije i negativnosti za moj ukus,
Pa smiješ primjetiti, ali način na koji govoriš o ovome je zvučao kao da te lično pogađa i da si strašno investiran po ovom pitanju. :mrgreen:
Kad ono...vrijeđa ti ukus. :mrgreen:

Možeš li ovo podebljano malo elaborirati? :zoka: :D
To je samo stil jer ne padam na suplju benevolemciju :D

Konkretan je primjer ovaj blm, raja skocila u revolt bez validnog razloga i u tom skoku svo smece isplivalo na povrsinu, a kao jak moralni razlog imaju, dalje konstanto pomjeranje gramica socijalno prihvatljivih normi koiko god se iste kosile sa zdravim razumom i postojecim normama, to se radi perfidno, sistematski i finansijski obezbjedjeno, svaki glas protiv se usutkuje sa cancel kulturom.
Bez validnog razloga? O čemu ba pričaš? :-) Crna populacija se u Americi godinama sistematski ugnjetava i ubija bez konsekvenci i sada kada
su skočili na noge pita se zašto, šta im fali? :|

Ovo samo govori u prilog onome što sam ranije napisao. Da je veliki strah zbog ugroženosti pozicije moći bijelih muškaraca.
Sve one loše stvari koje su se vijekovima radile da bi se nalazilo na vrhu piramide moći dolaze na naplatu.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#679 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by The 51st State »

dale cooper wrote: 20/08/2020 19:52
The 51st State wrote: 20/08/2020 19:31
dale cooper wrote: 20/08/2020 19:25

Pa smiješ primjetiti, ali način na koji govoriš o ovome je zvučao kao da te lično pogađa i da si strašno investiran po ovom pitanju. :mrgreen:
Kad ono...vrijeđa ti ukus. :mrgreen:

Možeš li ovo podebljano malo elaborirati? :zoka: :D
To je samo stil jer ne padam na suplju benevolemciju :D

Konkretan je primjer ovaj blm, raja skocila u revolt bez validnog razloga i u tom skoku svo smece isplivalo na povrsinu, a kao jak moralni razlog imaju, dalje konstanto pomjeranje gramica socijalno prihvatljivih normi koiko god se iste kosile sa zdravim razumom i postojecim normama, to se radi perfidno, sistematski i finansijski obezbjedjeno, svaki glas protiv se usutkuje sa cancel kulturom.
Bez validnog razloga? O čemu ba pričaš? :-) Crna populacija se u Americi godinama sistematski ugnjetava i ubija bez konsekvenci i sada kada
su skočili na noge pita se zašto, šta im fali? :|

Ovo samo govori u prilog onome što sam ranije napisao. Da je veliki strah zbog ugroženosti pozicije moći bijelih muškaraca.
Sve one loše stvari koje su se vijekovima radile da bi se nalazilo na vrhu piramide moći dolaze na naplatu.
Da, bez validnog razloga. Odma se diglo da je rasni motiv razlog bez valjane istrage koja u medjuvremenu ako sam dobro upratio je iskljucila isti?
Aha, white man shame znaci, pa dobro vidjecemo kako ce to proci.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#680 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by dale cooper »

The 51st State wrote: 20/08/2020 20:01
dale cooper wrote: 20/08/2020 19:52
The 51st State wrote: 20/08/2020 19:31

To je samo stil jer ne padam na suplju benevolemciju :D

Konkretan je primjer ovaj blm, raja skocila u revolt bez validnog razloga i u tom skoku svo smece isplivalo na povrsinu, a kao jak moralni razlog imaju, dalje konstanto pomjeranje gramica socijalno prihvatljivih normi koiko god se iste kosile sa zdravim razumom i postojecim normama, to se radi perfidno, sistematski i finansijski obezbjedjeno, svaki glas protiv se usutkuje sa cancel kulturom.
Bez validnog razloga? O čemu ba pričaš? :-) Crna populacija se u Americi godinama sistematski ugnjetava i ubija bez konsekvenci i sada kada
su skočili na noge pita se zašto, šta im fali? :|

Ovo samo govori u prilog onome što sam ranije napisao. Da je veliki strah zbog ugroženosti pozicije moći bijelih muškaraca.
Sve one loše stvari koje su se vijekovima radile da bi se nalazilo na vrhu piramide moći dolaze na naplatu.
Da, bez validnog razloga. Odma se diglo da je rasni motiv razlog bez valjane istrage koja u medjuvremenu ako sam dobro upratio je iskljucila isti?
Aha, white man shame znaci, pa dobro vidjecemo kako ce to proci.
George Floyd je samo vrh jednog ogromnog ledenog brijega i kap koja je prelila čašu.

Nazovi kako hoćeš, ali činjenica je da je "white man" načinio mnogo sranja kroz istoriju.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#681 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by MorningStar »

dale cooper wrote: 20/08/2020 20:10

Nazovi kako hoćeš, ali činjenica je da je "white man" načinio mnogo sranja kroz istoriju.
White man postoji samo u Americi, kao i "african culture".....



White man evropa sa svojih koliko kultura,plemena (prije) i nacija - Afrika sa koliko svojih kultura,plemena nacija.... nista zavedi pod white i african :lol: Mislim smijesna neinformiranost oko toga. Ovi novi "pokreti" i americi zamisljaju neke stvari poput "white culture" "african culture"
kio01
Posts: 1095
Joined: 19/08/2017 15:56

#682 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by kio01 »

MorningStar wrote: 20/08/2020 20:13
dale cooper wrote: 20/08/2020 20:10

Nazovi kako hoćeš, ali činjenica je da je "white man" načinio mnogo sranja kroz istoriju.
White man postoji samo u Americi, kao i "african culture".....



White man evropa sa svojih koliko kultura,plemena (prije) i nacija - Afrika sa koliko svojih kultura,plemena nacija.... nista zavedi pod white i african :lol: Mislim smijesna neinformiranost oko toga. Ovi novi "pokreti" i americi zamisljaju neke stvari poput "white culture" "african culture"
Ne kontam, kakve veze ima bijelac u Americi i bijelac u Evropi, kao i Afrikanac i Afro- Amerikanac? Te kulture su se razvele prije nekoliko stotina godina i sada postoji " white culture" i " african culture" koji je, kao sto si ti rekao, iskljuciv Americi. Jadni bosnjak i bijeli amerikanac su totalno druge stvari, isto kao sto je neki nigerijac i afro amerikanac koji najvjerovatnije i ne zna tacno iz kojeg je dijela Afrike.

Crnci u americi su ujedinjeni u tome sto su su njihovi preci dosli u Ameriku kao robovi, te su od tada manjina nad kojom se redovno vrsi diskriminacija.
Americki bijelci su vecinom iz zapadnih evropskih drzava koji su razvili novu kulturu koja se znacajno razlikuje od kulture njhovih evropskih pradjedova. Naravno ima tu dosta nijansi i detalja, npr prica iraca i talijana.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#683 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by dale cooper »

kio01 wrote: 20/08/2020 20:21
MorningStar wrote: 20/08/2020 20:13
dale cooper wrote: 20/08/2020 20:10

Nazovi kako hoćeš, ali činjenica je da je "white man" načinio mnogo sranja kroz istoriju.
White man postoji samo u Americi, kao i "african culture".....



White man evropa sa svojih koliko kultura,plemena (prije) i nacija - Afrika sa koliko svojih kultura,plemena nacija.... nista zavedi pod white i african :lol: Mislim smijesna neinformiranost oko toga. Ovi novi "pokreti" i americi zamisljaju neke stvari poput "white culture" "african culture"
Ne kontam, kakve veze ima bijelac u Americi i bijelac u Evropi, kao i Afrikanac i Afro- Amerikanac? Te kulture su se razvele prije nekoliko stotina godina i sada postoji " white culture" i " african culture" koji je, kao sto si ti rekao, iskljuciv Americi. Jadni bosnjak i bijeli amerikanac su totalno druge stvari, isto kao sto je neki nigerijac i afro amerikanac koji najvjerovatnije i ne zna tacno iz kojeg je dijela Afrike.

Crnci u americi su ujedinjeni u tome sto su su njihovi preci dosli u Ameriku kao robovi, te su od tada manjina nad kojom se redovno vrsi diskriminacija.
Americki bijelci su vecinom iz zapadnih evropskih drzava koji su razvili novu kulturu koja se znacajno razlikuje od kulture njhovih evropskih pradjedova. Naravno ima tu dosta nijansi i detalja, npr prica iraca i talijana.
Da, vremenom su se različite kulture razvile u različitim smjerovima. Ono što ja hoću reći kada spomenem bijele muškarce u poziciji
moći su sve one kolonizatorske sile koje su na grbači i iskorištavanju i ubijanju drugih sagradile imperije. Amerika je stvorena od
strane evropskih kolonizatora pri čemu je čitava jedna urođenička populacija stradala i gotovo nestala, a kasnije je izgrađivana
na ropstvu i fizičkom izrabljivanju druge rase. I mora postojati određeni sram, ali ono što treba još više da postoji je osjećaj odgovornosti
i empatije prema drugim, posebno prema onima koji su od tebe trpili nepravde. Liberalna demokratija je na tom planu napravila najviše
do sada.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#684 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by AleksoMKD »

dale cooper wrote: 20/08/2020 20:58 one kolonizatorske sile koje su na grbači i iskorištavanju i ubijanju drugih sagradile imperije. Amerika je stvorena od
strane evropskih kolonizatora pri čemu je čitava jedna urođenička populacija stradala i gotovo nestala, a kasnije je izgrađivana
na ropstvu i fizičkom izrabljivanju druge rase.
Ko i sve imperije ikada.
Samo se svi drugi ponose na svoju imperijalnu proslost i slave svoje osvajace kao heroje.

dale cooper wrote: 20/08/2020 20:58 I mora postojati određeni sram, ali ono što treba još više da postoji je osjećaj odgovornosti
i empatije prema drugim, posebno prema onima koji su od tebe trpili nepravde. Liberalna demokratija je na tom planu napravila najviše
do sada.
Slazem se za empatiju, ali kako je neko odgovoran za ono sto nije ucinio? Kako kriviti nekoga za zlodela njegovog pradede?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#685 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by AleksoMKD »

Interesting......

https://en.wikipedia.org/wiki/Gender

Sexologist John Money introduced the terminological distinction between biological sex and gender as a role in 1955. Before his work, it was uncommon to use the word gender to refer to anything but grammatical categories.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Money
John William Money (8 July 1921 – 7 July 2006) was a New Zealand American psychologist, sexologist and author specializing in research into sexual identity and biology of gender. He was one of the first researchers to publish theories on the influence of societal constructs of "gender" on individual formation of gender identity. Money introduced the terms gender identity, gender role and sexual orientation and popularised the term paraphilia.[1][2]

Recent academic studies have criticized Money's work in many respects, particularly in regard to his involvement with the involuntary sex-reassignment of the child David Reimer,[3] his forcing this child and his brother to simulate sex acts which Money photographed[4] and the adult suicides of both brothers.[4]

Pedophilia opinions

John Money was critical in debates on chronophilias, especially pedophilia.[34] He stated that both sexual researchers and the public do not make distinctions between affectional pedophilia and sadistic pedophilia. Money asserted that affectional pedophilia was about love and not sex.

If I were to see the case of a boy aged ten or eleven who's intensely erotically attracted toward a man in his twenties or thirties, if the relationship is totally mutual, and the bonding is genuinely totally mutual ... then I would not call it pathological in any way.[35][36]

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Reimer
Hakiz
Posts: 39895
Joined: 30/07/2015 20:01

#686 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by Hakiz »

Neka ucjenjuju.

Otkako postoje ljudi, ta populacija je bila maltretirana, ubijana zbog nečega šta su mogli kontrolisati onoliko koliko su mogli kontrolisati koju će boju očiju imati.

I neka je konačno došlo vrijeme da neko ko ima mišiće i moć kaže onima koji bi te ljude i dalje maltretirali da ne može više tako.

A Poljska kao i Mađarska su na korak od klasične diktature. U stvari već i jesu diktature iako ne formalno. A dlaka im fali do nacizma. Tako da njih treba ucjenjivati bez obzira na LGBT.

Ma, nije to gospoda kao Britanci koji kažu ne sviđa nam se EU, idemo iz nje. Ovi bi ostali u EU i koristili EU fondove, ali da ne poštuju EU pravila.

I treba ih ucenjivati.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#687 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by dale cooper »

AleksoMKD wrote: 21/08/2020 12:13
dale cooper wrote: 20/08/2020 20:58 one kolonizatorske sile koje su na grbači i iskorištavanju i ubijanju drugih sagradile imperije. Amerika je stvorena od
strane evropskih kolonizatora pri čemu je čitava jedna urođenička populacija stradala i gotovo nestala, a kasnije je izgrađivana
na ropstvu i fizičkom izrabljivanju druge rase.
Ko i sve imperije ikada.
Samo se svi drugi ponose na svoju imperijalnu proslost i slave svoje osvajace kao heroje.

dale cooper wrote: 20/08/2020 20:58 I mora postojati određeni sram, ali ono što treba još više da postoji je osjećaj odgovornosti
i empatije prema drugim, posebno prema onima koji su od tebe trpili nepravde. Liberalna demokratija je na tom planu napravila najviše
do sada.
Slazem se za empatiju, ali kako je neko odgovoran za ono sto nije ucinio? Kako kriviti nekoga za zlodela njegovog pradede?
Što i jeste dio problema. Čak i na ovim prostorima. Srpska mitomanija je klasičan primjer.

Ne kažem da je odgovoran u smislu da je kriv za ta zlodjela. Ali se mora pokazati posebna odgovornost i empatija u ophođenju prema
ljudima kojima su ti preci počinili nepravde. A ne skakati i vrištati kao šta hoće i koji se đavo bune.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#688 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by AleksoMKD »

dale cooper wrote: 21/08/2020 14:55 Što i jeste dio problema. Čak i na ovim prostorima. Srpska mitomanija je klasičan primjer.

Ne kažem da je odgovoran u smislu da je kriv za ta zlodjela. Ali se mora pokazati posebna odgovornost i empatija u ophođenju prema
ljudima kojima su ti preci počinili nepravde. A ne skakati i vrištati kao šta hoće i koji se đavo bune.
Razumem sta zelis reci, ali svako bi se bunio da njihove istoriske heroje neko napadne.

Svi, ama bas svi se ponose svojom osvajackom prosloscu samo se zapadu prebacuje da se trebaju stideti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#689 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by dale cooper »

AleksoMKD wrote: 21/08/2020 15:01
dale cooper wrote: 21/08/2020 14:55 Što i jeste dio problema. Čak i na ovim prostorima. Srpska mitomanija je klasičan primjer.

Ne kažem da je odgovoran u smislu da je kriv za ta zlodjela. Ali se mora pokazati posebna odgovornost i empatija u ophođenju prema
ljudima kojima su ti preci počinili nepravde. A ne skakati i vrištati kao šta hoće i koji se đavo bune.
Razumem sta zelis reci, ali svako bi se bunio da njihove istoriske heroje neko napadne.

Svi, ama bas svi se ponose svojom osvajackom prosloscu samo se zapadu prebacuje da se trebaju stideti.
Jasno mi je to, ali pizde kada se stanovnici njihovih bivših kolonija žele naseliti kod njih.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#690 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by AleksoMKD »

dale cooper wrote: 21/08/2020 15:16 Jasno mi je to, ali pizde kada se stanovnici njihovih bivših kolonija žele naseliti kod njih.
Razumem i njihovo pizdenje (jel se tako pise?), svako bi pizdio, posebno ako se doseljenici ne zele prilagoditi.

Nego malo smo se udaljili od teme. Mozda da otvorimo o kolonizaciji i imperijalizmu posebnu?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#691 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by sadie_forever »

AleksoMKD wrote: 21/08/2020 15:46
dale cooper wrote: 21/08/2020 15:16 Jasno mi je to, ali pizde kada se stanovnici njihovih bivših kolonija žele naseliti kod njih.
Razumem i njihovo pizdenje (jel se tako pise?), svako bi pizdio, posebno ako se doseljenici ne zele prilagoditi.
Ej pa onda ne beri cvijet iz tudje baste, posebno bez pitanja..a Ono sve obrali odavno
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#692 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by AleksoMKD »

sadie_forever wrote: 21/08/2020 15:49 Ej pa onda ne beri cvijet iz tudje baste, posebno bez pitanja..a Ono sve obrali odavno
Onda Makedonija i BiH mogu trazit od Turske neku kompenzaciju? A bogami i dobar deo Severne Afrike, deo Azije mogu trazit?

Naseljivanje?

Brali su nas 500 godina.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#693 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by sadie_forever »

AleksoMKD wrote: 21/08/2020 15:53
sadie_forever wrote: 21/08/2020 15:49 Ej pa onda ne beri cvijet iz tudje baste, posebno bez pitanja..a Ono sve obrali odavno
Onda Makedonija i BiH mogu trazit od Turske neku kompenzaciju? A bogami i dobar deo Severne Afrike, deo Azije mogu trazit?

Naseljivanje?

Brali su nas 500 godina.
Pa ima koliko hoces bosnjaka u Turskoj, kad je bilo popularno ici tamo pocetkom 20 stoljeca Turska je sve primila
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#694 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by AleksoMKD »

sadie_forever wrote: 21/08/2020 15:56 Pa ima koliko hoces bosnjaka u Turskoj, kad je bilo popularno ici tamo pocetkom 20 stoljeca Turska je sve primila
Al su sad Turci.

Ima i Makedonaca muslimana, znam ih prilicno. Svi dobiju novo prezime i svi su sada Turci na papirima.

Ne branim ja zapadne zemlje ni opravdavam njihovu proslost no razumem ih donekle.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#695 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by sadie_forever »

AleksoMKD wrote: 21/08/2020 16:01
sadie_forever wrote: 21/08/2020 15:56 Pa ima koliko hoces bosnjaka u Turskoj, kad je bilo popularno ici tamo pocetkom 20 stoljeca Turska je sve primila
Al su sad Turci.

Ima i Makedonaca muslimana, znam ih prilicno. Svi dobiju novo prezime i svi su sada Turci na papirima.

Ne branim ja zapadne zemlje ni opravdavam njihovu proslost no razumem ih donekle.
Pa za 100 god ces imati muslimane svedjane 100%,neke drzave poput turska i Amerike te odmah utope neke teze ali asimilacija ce se desit
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#696 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by MorningStar »

sadie_forever wrote: 21/08/2020 15:56
AleksoMKD wrote: 21/08/2020 15:53
sadie_forever wrote: 21/08/2020 15:49 Ej pa onda ne beri cvijet iz tudje baste, posebno bez pitanja..a Ono sve obrali odavno
Onda Makedonija i BiH mogu trazit od Turske neku kompenzaciju? A bogami i dobar deo Severne Afrike, deo Azije mogu trazit?

Naseljivanje?

Brali su nas 500 godina.
Pa ima koliko hoces bosnjaka u Turskoj, kad je bilo popularno ici tamo pocetkom 20 stoljeca Turska je sve primila
Mislis kad nisu mogli za dojcland kao ti. I onda lijepo kad stigne u Tursku gdje ga nadasve postuju mijenjaj ime i prezime u Tursko i na cenzusu zaokruzis nacionalnost Turska. Bradr bosnaklar :lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#697 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by AleksoMKD »

sadie_forever wrote: 21/08/2020 16:04 Pa za 100 god ces imati muslimane svedjane 100%,neke drzave poput turska i Amerike te odmah utope neke teze ali asimilacija ce se desit

Videcemo koliko ce se asimilacija desiti i kako. Gradonacelnik Londona je Pakistanac Musliman. Nije morao menjati ni ime ni nacionalnost na primer.

Nego opet odosmo sa teme.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#698 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by sadie_forever »

MorningStar wrote: 21/08/2020 16:04
sadie_forever wrote: 21/08/2020 15:56
AleksoMKD wrote: 21/08/2020 15:53

Onda Makedonija i BiH mogu trazit od Turske neku kompenzaciju? A bogami i dobar deo Severne Afrike, deo Azije mogu trazit?

Naseljivanje?

Brali su nas 500 godina.
Pa ima koliko hoces bosnjaka u Turskoj, kad je bilo popularno ici tamo pocetkom 20 stoljeca Turska je sve primila
Mislis kad nisu mogli za dojcland kao ti. I onda lijepo kad stigne u Tursku gdje ga nadasve postuju mijenjaj ime i prezime u Tursko i na cenzusu zaokruzis nacionalnost Turska. Bradr bosnaklar :lol:
Wow jest tesko bosnjacka imena mjenjat u turska :D
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#699 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by MorningStar »

sadie_forever wrote: 21/08/2020 16:32
MorningStar wrote: 21/08/2020 16:04
sadie_forever wrote: 21/08/2020 15:56
Pa ima koliko hoces bosnjaka u Turskoj, kad je bilo popularno ici tamo pocetkom 20 stoljeca Turska je sve primila
Mislis kad nisu mogli za dojcland kao ti. I onda lijepo kad stigne u Tursku gdje ga nadasve postuju mijenjaj ime i prezime u Tursko i na cenzusu zaokruzis nacionalnost Turska. Bradr bosnaklar :lol:
Wow jest tesko bosnjacka imena mjenjat u turska :D
Image
Hakiz
Posts: 39895
Joined: 30/07/2015 20:01

#700 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by Hakiz »

sadie_forever wrote: 21/08/2020 16:32
MorningStar wrote: 21/08/2020 16:04
sadie_forever wrote: 21/08/2020 15:56
Pa ima koliko hoces bosnjaka u Turskoj, kad je bilo popularno ici tamo pocetkom 20 stoljeca Turska je sve primila
Mislis kad nisu mogli za dojcland kao ti. I onda lijepo kad stigne u Tursku gdje ga nadasve postuju mijenjaj ime i prezime u Tursko i na cenzusu zaokruzis nacionalnost Turska. Bradr bosnaklar :lol:
Wow jest tesko bosnjacka imena mjenjat u turska :D
Ma, lako ćemo za imena, ali prezimena...
Post Reply