EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post Reply
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#601 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by kluz franjo »

A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 18:04
kluz franjo wrote: 14/08/2020 17:39


E, fino što se slažeš sa stavom deklarisanog homoseksualca. Možda te to dovede do zaključka da su i to u velikoj većini obični normalni ljudi.
.
Pa jaraneeee, ovu rečenicu si izvadio iz knjiga predrasuda koje imaš.

Hajmo vako. Jedan moj džematlija je živio sa čovjekom u Holandiji. Neš vjerovat, nismo mu odsjekli glavu.

Smijem se kladiti u šta hoćeš da sam se družio i družim sa više gay osoba od tebe. A sigurno sa više ateista u odnosu na tvoje prakticirajuće vjernike.

Live and let live, probaj, ne boli.
Evo, ako sam šta pogriješio, ja se izvinjavam.
Ali ne razumijem onda u čemu je problem ako tvoj džematlija sa kolegama i onima koji ih podržavaju jednom godišnje mirno prošeće Titovom?
Zašto te to ugrožava na bilo kakav način?

Mislim, live and let live.
A_A_AKCIJA
Posts: 5897
Joined: 16/11/2009 02:54

#602 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by A_A_AKCIJA »

kluz franjo wrote: 14/08/2020 18:12
A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 18:04
kluz franjo wrote: 14/08/2020 17:39


E, fino što se slažeš sa stavom deklarisanog homoseksualca. Možda te to dovede do zaključka da su i to u velikoj većini obični normalni ljudi.
.
Pa jaraneeee, ovu rečenicu si izvadio iz knjiga predrasuda koje imaš.

Hajmo vako. Jedan moj džematlija je živio sa čovjekom u Holandiji. Neš vjerovat, nismo mu odsjekli glavu.

Smijem se kladiti u šta hoćeš da sam se družio i družim sa više gay osoba od tebe. A sigurno sa više ateista u odnosu na tvoje prakticirajuće vjernike.

Live and let live, probaj, ne boli.
Evo, ako sam šta pogriješio, ja se izvinjavam.
Ali ne razumijem onda u čemu je problem ako tvoj džematlija sa kolegama i onima koji ih podržavaju jednom godišnje mirno prošeće Titovom?
Zašto te to ugrožava na bilo kakav način?

Mislim, live and let live.
Haj, treća sreća. Nema frke, sve je dobro dok se bar pokušava razumjeti sugovornik. Dakle, live and let live više nije to što se traži.
Da ponovim citat od, kako ono ti reče, homoseksualca, katolika, za kojeg rekoh da se apsolutno slažem:
. . A Radicalization of Ideology and Rhetoric

This is not an outlandish hypothesis. Even some major leaders in the LGBT community have suggested it. Andrew Sullivan, writing about the GLAAD report in New York magazine, warns that no one “seems to notice the profound shift in the tone and substance of advocacy for gay equality in recent years, and the radicalization of the movement’s ideology and rhetoric.” This aggressive radicalization “is surely having an impact,” he holds. How could it not, Sullivan asks, when his movement’s public rhetoric shifted from “live and let live” to the thunderously demonizing “agree with us in every regard or be a bigot”?

If you don’t believe that Caitlyn Jenner is a woman, you’re the worst kind of hateful. If you think a child deserves a mother and a father, you are a bigot. If you think a gender-dysphoric boy should not be treated as a girl, you’re evil. If you think a man should use the men’s restroom, regardless of what sex he thinks he is, you are discriminatory. If you think parents’ desire to get their children counseling help for their same-sex attraction is okay, you’re very dangerous. If your church teaches that homosexual sexual activity is wrong, your church is bigoted. You must agree with every part of LGBT values or be slimed. This dictatorial absolutism is not sitting well with many Americans.
Parada je održana pod pjesmom Ay Carmela. Sa porukom, ko god nije sa njima, je fašista.

Da ne govorim o pogromu na forumu i lepezi etiketa.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#603 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by kluz franjo »

A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 18:20
kluz franjo wrote: 14/08/2020 18:12
A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 18:04

Pa jaraneeee, ovu rečenicu si izvadio iz knjiga predrasuda koje imaš.

Hajmo vako. Jedan moj džematlija je živio sa čovjekom u Holandiji. Neš vjerovat, nismo mu odsjekli glavu.

Smijem se kladiti u šta hoćeš da sam se družio i družim sa više gay osoba od tebe. A sigurno sa više ateista u odnosu na tvoje prakticirajuće vjernike.

Live and let live, probaj, ne boli.
Evo, ako sam šta pogriješio, ja se izvinjavam.
Ali ne razumijem onda u čemu je problem ako tvoj džematlija sa kolegama i onima koji ih podržavaju jednom godišnje mirno prošeće Titovom?
Zašto te to ugrožava na bilo kakav način?

Mislim, live and let live.
Haj, treća sreća. Nema frke, sve je dobro dok se bar pokušava razumjeti sugovornik. Dakle, live and let live više nije to što se traži.
Da ponovim citat od, kako ono ti reče, homoseksualca, katolika, za kojeg rekoh da se apsolutno slažem:
. . A Radicalization of Ideology and Rhetoric

This is not an outlandish hypothesis. Even some major leaders in the LGBT community have suggested it. Andrew Sullivan, writing about the GLAAD report in New York magazine, warns that no one “seems to notice the profound shift in the tone and substance of advocacy for gay equality in recent years, and the radicalization of the movement’s ideology and rhetoric.” This aggressive radicalization “is surely having an impact,” he holds. How could it not, Sullivan asks, when his movement’s public rhetoric shifted from “live and let live” to the thunderously demonizing “agree with us in every regard or be a bigot”?...
Parada je održana pod pjesmom Ay Carmela. Sa porukom, ko god nije sa njima, je fašista.

Da ne govorim o pogromu na forumu i lepezi etiketa.
Dakle da pokušam rezimirati.
Tebe ugrožava i ti ne podržavaš pravo svog kolege džematlije koje mu je ustavom zagarantovano, da mirno sa istomišljenicima prošeće Titovom, zato što je ovaj tvoj džematlija jedan od ovih radikalnih ideologa koji bi ti tražio da ga u svemu podržiš ili inače bi bio ovaj "bigot" ili zbog pjesme Ay Carmela?
I jesu li stvarno nosili poruku, ko god nije sa njima, je fašista?

Moraćeš izgleda i četvrti put. Možda bolje sopstvenim riječima, a ne tuđim citatima. Da ponovim dakle:
U čemu je problem ako tvoj džematlija sa kolegama i onima koji ih podržavaju jednom godišnje mirno prošeće Titovom?
Zašto te to ugrožava na bilo kakav način?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#604 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by madner »

kluz franjo wrote: 14/08/2020 17:40
madner wrote: 14/08/2020 17:35
kluz franjo wrote: 14/08/2020 16:47 Svega i svačega.

Neko neinformisan bi zaključio, da se po tom razvratnom zapadu djeca po ulicama hvataju, da bi ih se hormonalnim eksperimentima masovno pretvaralo u suprotni spol.
A posebna je tema to, što to nikakve veze nema sa seksualnom orijentacijom i homoseksualcima.

Paranoje, da će horde homoseksualaca otimati djecu po kućama ili tjerati sve na istospolni seks, su ravne paranojama određenih grupa u npr. Poljskoj, koji su ubijeđeni da dolazak 100 izbjeglica iz islamskih zemalja znači propast Poljske kulture i tradicije i pad katoličanstva.

Nikakve razlike tu nema.
To su ideologije kojih je mene strah.
Ali jeste masovna pojava. Pogledaj broj curica koje imaju problem sa identitetom ili se identificiraju kao nesto trece. Dosli smo do gotovo 10%.
A gdje da pogledam taj broj?
Vec godinama se pise o tome u strucnim casopisima, sa velikim napadima na autorima. Sada je vec doslo i do medija.


https://www.psychologytoday.com/us/blog ... mong-teens

80% atipicnih slucajeva

https://www.theguardian.com/society/202 ... noses-soar

1500% povecanje
statixx
Posts: 8784
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#605 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by statixx »

A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 16:51
statixx wrote: 14/08/2020 12:51
The 51st State wrote: 14/08/2020 12:32
ja posto clanak koje kaze drugacije. dakle, ko ima vise resursa i pr, progura svoju "istinu". zbog svok ekstremizma i konstanto pomjeranja granica sam pokret ce se urusiti jer ce prije ili kasnije doci do reakcije drustva. dobar clanak na tu temu

https://www.thepublicdiscourse.com/2018/02/21030/
Dobro, kako objasnjavas da je prisutna u svim kulturama i otkad postoji covjek.

I da li smatras da pojedinci mogu svjesno mijenjati svoje genitalno uzbuđenje?
A da u ime kulture dijaloga pročitamo tuđu argumentaciju?

Na ovih 20ak strana bukvalno niko nije osporio postojanje LGBT osoba. Nema potrebe za objašnjenjem jer to nije tema emisije.

O ovo me se radi i bilo bi dobro da bar neko pročita i osvrne se. Dakle iz pera gay aktivista:
. A Radicalization of Ideology and Rhetoric

This is not an outlandish hypothesis. Even some major leaders in the LGBT community have suggested it. Andrew Sullivan, writing about the GLAAD report in New York magazine, warns that no one “seems to notice the profound shift in the tone and substance of advocacy for gay equality in recent years, and the radicalization of the movement’s ideology and rhetoric.” This aggressive radicalization “is surely having an impact,” he holds. How could it not, Sullivan asks, when his movement’s public rhetoric shifted from “live and let live” to the thunderously demonizing “agree with us in every regard or be a bigot”?

If you don’t believe that Caitlyn Jenner is a woman, you’re the worst kind of hateful. If you think a child deserves a mother and a father, you are a bigot. If you think a gender-dysphoric boy should not be treated as a girl, you’re evil. If you think a man should use the men’s restroom, regardless of what sex he thinks he is, you are discriminatory. If you think parents’ desire to get their children counseling help for their same-sex attraction is okay, you’re very dangerous. If your church teaches that homosexual sexual activity is wrong, your church is bigoted. You must agree with every part of LGBT values or be slimed. This dictatorial absolutism is not sitting well with many Americans.
Nisam se osvrnuo na ideologiju vec opcenito na taj fenomen prisutan u prirodi. U svakom pokretu imas saku radikalnih, pa tako i medju vjerskim pokretima. Da li zbog njih trebaju ispastati svi homoseksualci ili sve vehabije. Trans osobe ne cine ni 0,2% populacije i ne razumijem taj strah i svodjenje svih u istu ravan.

Osim toga obicni je mit da stepen tolerancije determinise broj homoseksualaca u drustvu. Utice samo na manifestaciju i izrazavanje seksualnisti, ali ne na orijentaciju. Nema takvih dokaza. U Iranu i Pakustanu imas homoseksualce iako su ta drustva neprijateljski nastrojena. Sutra da promijene zakone nista se znacajno ne bi desilo osim sto bi oni sto su se krili bili uocljivi. Takodjer, mnoge ankete su pokazale da imas prilican procenat onih koji se ne deklarisu iskljucivo kao hetero, imaju ili s imali izlete u svon seksualnom zivotu. No nikakva tolerancija i jednaka prava ne mogu natjerati te osobe da postanu iskljucivo homoseksualci.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#606 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by kluz franjo »

madner wrote: 14/08/2020 19:20
kluz franjo wrote: 14/08/2020 17:40
madner wrote: 14/08/2020 17:35 Ali jeste masovna pojava. Pogledaj broj curica koje imaju problem sa identitetom ili se identificiraju kao nesto trece. Dosli smo do gotovo 10%.
A gdje da pogledam taj broj?
Vec godinama se pise o tome u strucnim casopisima, sa velikim napadima na autorima. Sada je vec doslo i do medija.
https://www.psychologytoday.com/us/blog ... mong-teens
80% atipicnih slucajeva
https://www.theguardian.com/society/202 ... noses-soar
1500% povecanje
Ovo što si postavio nema veze sa tvojom tvrdnjom o masovnoj pojavi.
Da ponovimo.
Napisao si da postoji MASOVNA pojava i sugerisao mi da pogledam broj od 10% curica koje imaju problem.
Možeš li mi dati neki izvor, link do te studije koja utvrđuje masovnost pojave kod 10% od svih djevojčica?
Odakle ti ta cifra da je 10% od broja svih djevojčica pogođeno problemom sa identitetom ili se identificiraju kao nešto treće?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#607 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by jeza u ledja »

A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 18:08
jeza u ledja wrote: 14/08/2020 17:53
A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 16:06

Da, ovo je najbolji primjer ideologije. Nauku su silovali ideologijom, pod maskom ljudskih prava.

Donedavno, homoseksualnost i sve između se smatralo bolešću. Liječeno je hormonskom terapijom, koja se često nazivala hemijskom kastracijom, jer jeste imala taj efekat. Osuđujem slučajeve kada je to vršeno protiv volje osobe. Ne treba lagati da se to nije dešavalo.

Međutim, sada imamo istu stvar, samo je ideološki obojena. Homoseksualnost nije bolest, i ta odluka je donesena isključivo zbog pritiska. Otišlo se u potpunosti u drugom pravcu. Danas psiholog može djetetu u obdaništu dijagnosticirati tzv Gender dysphoria a doktori na osnovu toga mu propisati hormonsku terapiju. Ponavljam, ovo se daje djeci prije puberteta, da im se ne bi razvila obilježja polova i da bi im se omogućilo da se pripreme za promjenu pola.

U pitanju je identična terapija kojom se prije liječila homoseksualnost, a sada se koristi za promjenu pola. Jedine razlike su da danas imamo slučajeve da se djeci u predpubertetskom periodu propisuju ove terapije, dok je to prije bilo sa odraslima, a druga razlika je samo ideologija.

Za mene je ovo jedan užasno opasan društveni eksperiment, i očekujem za deset-dvadeset godina gomilu tužbi ljudi čiji su životi uništeni samo zbog ideologije.

Apsolutno je luđački donositi ove odluke na osnovu izjava djece mlade i po 18 mjeseci. Bukvalno, u Texasu traje jedan poznat slučaj u kojem je sin majci sa svojih 18 mjeseci rekao: I girl, da bi majka zaključila da je transgender I tražila proces promjene pola. Od tada ga zove Luna. Naravno, otac se pobunio i u toku je sudska trakavica...

Nenormalno je da dijete ne može samo odabrati čarape koje će obući u tom dobu, a da se uvažava njegovo mišljenje o ovim tako bitnim stvarima.

Nedavno je izašlo razočaravajuće istraživanje u kojem naučnici nisu uspjeli dokazati tzv gay gen. Ne više od 8% je zasluga genetike , a ostalo su uglavnom stečeni faktori u različitim životnim fazama. Dakle, nauka tvrdi da se 8% gayeva začne tako, a da ostali to postaju, pod različitim utjecajima.

LGBT ideologija promovira taj lifestyle I nedopustivo je tvrditi išta što se kosi sa tom idejom, makar to bila i naučna istraživanja.

Kada se ovome doda gomila drugih idiotluka, poput postmodernističkih gluposti po kojima je sve društveni konstrukt, pa i pitanje sexualnog identiteta, tek tada nastaje opće ludilo.

Nisam jednom sa promotorima LGBT ideologije vodio diskusije, treba li djetetu prepustiti da samo odluči da li je muško, žensko ili ništa. Da curicama ne treba kupovati roze odjeću, muškima lopte... Preko toga da je pitanje pola društveni konstrukt i da se svako ima pravo izjasniti kako želi i kada želi (sada već čuveno: I identify as...) . Treba li pri upoznavanju sa novim osobama prejudicirati njihov pol na osnovu izgleda, ili ih nježno priupitati šta su. Do toga da smo svi manje ili više gay, kako koji dan nas zapadne.

Jordan Peterson se proslavio otporom prema rodno neutralnim zamjenicama (xhe, xshe), koje su nametnute zakonom u Kanadi.

Ja i moja porodica nećemo učestvovati u tim društvenim eksperimentima. Želim da se to moje pravo poštuje i da me se poštedi reklamiranja nečega što ne podržavam. Mogu živjeti sa vjerovatnoćom od 8% da se to može desiti, ali neću dopustiti da neko ostalih 92% prebacuje na drugu stranu i čini sve da uveća tih 8%. To je tipična ideološka marketing kampanja globalnih razmjera i ja ću učiniti sve da me zaobiđe, dok to ludilo ne ispuše.
Ovo sto ti pises - to je jedina ideologija ovdje.

Cuj lika kako nadobudno kaze “zelim da se moje pravo postuje i da me se postedi reklamiranja necega sto ne podrzavam”. :zid:

Tita ti jel tako tesko bit u poziciji da slusas nesto sto ti se ne svidja??? Nesto sto je nekim ljudima najbitnije pitanje u zivotu, osnovno ljudsko pravo, njemu je, ovako ideoloski ostrascenom retrogradnom moralnoscu, zaboga tesko slusati. Znate njegovo pravo je ugrozeno, ko ce gledat i slusat tolke pedere i trandze. :-x Jebote zivot koja sebicnost.

A inace ono satra se brinuci se za prava djece i tako.
Obeshrabruje tvoja nevjerovatna sposobnost da iz svega uspiješ izvući konflikt.

Produži dalje, nisi sugovornik za mene. Ja na kineskom, ti na španskom. Fakat mi se ne da voditi nekvalitetne zaglupljujuće i razgovore od kojih niko nema koristi.

Tačno ne znam odakle bih počeo sa tobom toliko si fulio u svemu...
Pogresno si razumio moj post kao poziv na razgovor.

Shvatam ja tebe vrlo dobro - cijeli zivot si proveo sa privilegijom “reklamiranja” sveprisutne dogme koju i sam prihvatas i nije ti nijednom palo na pamet da li to nekom drugom odgovara. Cak sta vise, tebi smeta ako nekome drugom smeta tvoja sveprisutna i institucionalizirama dogma. Sad kad se neko drugi buni i samo trazi jednakopravnost tebi se odjednom “krse prava”, samo zato jer ti se to “reklamira”. Tvoja sebicnost je dovoljno evidentna samo iz te recenice.

U stvari cijela rasprava se svodi na kukanje privilegovane vecine koja osjeca da gubi privilegije. Znaci ne da gubi svoja prava, vec da gubi privilegiju da drugima namece svoj svjetonazor, i sam sklopljen tako da perpetuira tu njihovu privilegiju.
A_A_AKCIJA
Posts: 5897
Joined: 16/11/2009 02:54

#608 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by A_A_AKCIJA »

jeza u ledja wrote: 14/08/2020 20:21

Pogresno si razumio moj post kao poziv na razgovor.

Shvatam ja tebe vrlo dobro - cijeli zivot si proveo sa privilegijom “reklamiranja” sveprisutne dogme koju i sam prihvatas i nije ti nijednom palo na pamet da li to nekom drugom odgovara. Cak sta vise, tebi smeta ako nekome drugom smeta tvoja sveprisutna i institucionalizirama dogma. Sad kad se neko drugi buni i samo trazi jednakopravnost tebi se odjednom “krse prava”, samo zato jer ti se to “reklamira”. Tvoja sebicnost je dovoljno evidentna samo iz te recenice.

U stvari cijela rasprava se svodi na kukanje privilegovane vecine koja osjeca da gubi privilegije. Znaci ne da gubi svoja prava, vec da gubi privilegiju da drugima namece svoj svjetonazor, i sam sklopljen tako da perpetuira tu njihovu privilegiju.
Sve si upravu :thumbup:
A_A_AKCIJA
Posts: 5897
Joined: 16/11/2009 02:54

#609 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by A_A_AKCIJA »

kluz franjo wrote: 14/08/2020 18:43 Dakle da pokušam rezimirati.
Tebe ugrožava i ti ne podržavaš pravo svog kolege džematlije koje mu je ustavom zagarantovano, da mirno sa istomišljenicima prošeće Titovom, zato što je ovaj tvoj džematlija jedan od ovih radikalnih ideologa koji bi ti tražio da ga u svemu podržiš ili inače bi bio ovaj "bigot" ili zbog pjesme Ay Carmela?
Izgleda da ne pišemo na istoj temi, ili bježiš u lavirinte davno prežvakanih tema. Jako dobro znaš moje stavove o Ustavu i zakonima sa drugih tema.

Ja govorim o izuzetno negativnim efektima i oduzimanjima prava ostatku društva zbog radikalne LGBT ideologije. Govorim o mojim pravima. Davno smo prežvakali temu LGBT prava i svega što ide uz to. Mom džematliji ili tebi niko nije branio da odeš.

Tema je počela jer se prijeti sankcijama i uskraćivanjem miliona eura EU fondovima nekim poljskim gradovima zbog izglasavanja deklaracije o tradicionalnim porodičnim vrijednostima. Jesi li, iskreno otvorio i pogledao tu deklaraciju? Znaš li koliko se puta tu spominju LGBT osobe ili uopće ta tematika? Ukupno 0 puta. Nula.

Jesi li se iskreno zapitao, je li normalno uvoditi sankcije ljudima samo zbog mišljenja i stava? Je li ugrožavanje ljudskih prava uskraćivanje finansiranja čitavim regijama zbog stava?

Govorim o tome da je LGBT ideologija odbacila live and let live princip i prešla na Bushovski, ili si sa nama ili nisi princip, gdje su svi koji nisu fair game. Jesi li pročitao listu primjera u kojima su ljudi izgubili poslove, bankrotirali zbog tužbi, jer nisu htjeli napraviti kolač za gay par, pravdajući se identičnim argumentom koji ja koristim sve vrijeme. Protivi se mojim vjerskim principima.

Dakle, ako ću izgubiti posao jer se držim mojih vjerskih principa, ne znam hoćeš li me razumjeti, osjećam se itekako ugroženo. Čudno je kako ćeš sigurno razumjeti gay osobu koja ostane bez posla u kontra situaciji, ali ti ja moram ko zna koji put crtati moju situaciju.

Hoću li ja sutra biti ugrožen ako odem u vegetarijanski restoran i tražim da mi ispeku janje za Prvi Maj, pa da ih tužim i otjeram u bankrot, jer nisu htjeli da mi ispune želju. Hoćemo li tužiti ćevabdžije sa čaršije jer ne peku svinjetinu? Buregdžinice jer ne služe ćevape? Macdonalds jer ne služi pivu? Jesi li svjestan nakaradnosti tog principa?

Hoćeš li me shvatiti da jesam ugrožen političkim manipulacijama sa sistemom obrazovanja, koji danas, dok ovo pišem, roditeljima propisuje hormonske terapije za maloljetnu djecu. Jesam li ja ugrožen, ako želim da zaštitim svoju djecu svake vrste seksualnosti i vulgarnosti, a u školu mi pošalju Drag Queen ekipu, od kojih su neki osuđivani seksualni prestupnici?

Na kraju krajeva, hoćeš li se ikako osvrnuti na sve gadosti koje se koriste u promociji te radikalne LGBT ideologije. Pogledaj samo par stranica unazad: pozivanje na krvavo rješavanje pitanja vjernika i LGBT prava, ismijavanje vjerskih knjiga i svetinja, proglašavanje vjere mentalnim poremećajem, a odgova djece u vjerskom duhu zlostavljanjem, rasističke generalizacije, po kojima su svi vjernici jednaki nekom Nigerijcu koji je neku lezbu zalio vrelom vodom...

Hoćeš li jednako reagovati na ove stvari kao što reaguješ na ugrozbu LGBT populacije, ili mi, tvoji sugrađani koji ne dijelimo isto mišljenje i lifestyle samim time i ne zaslužujemo da staneš iza njihovih prava?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#610 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by Bloo »

U pitanju je 25.000 EUR u okviru programa Twinninga gradova i osim deklaracije koja nema pravnu snagu usvojen je jos.jedan akt.
sumirprimus
Posts: 81487
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#611 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by sumirprimus »

Podrzavam borbu i stavove gejova i lgbt.a pogotovu kad vidim koliko iritiraju desne supljicare prosto mi milo :)
Gej je okej.. drop ded rednek rajtving eshols :mrgreen:
kio01
Posts: 1097
Joined: 19/08/2017 15:56

#612 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by kio01 »

A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 22:15
kluz franjo wrote: 14/08/2020 18:43 Dakle da pokušam rezimirati.
Tebe ugrožava i ti ne podržavaš pravo svog kolege džematlije koje mu je ustavom zagarantovano, da mirno sa istomišljenicima prošeće Titovom, zato što je ovaj tvoj džematlija jedan od ovih radikalnih ideologa koji bi ti tražio da ga u svemu podržiš ili inače bi bio ovaj "bigot" ili zbog pjesme Ay Carmela?
Izgleda da ne pišemo na istoj temi, ili bježiš u lavirinte davno prežvakanih tema. Jako dobro znaš moje stavove o Ustavu i zakonima sa drugih tema.

Ja govorim o izuzetno negativnim efektima i oduzimanjima prava ostatku društva zbog radikalne LGBT ideologije. Govorim o mojim pravima. Davno smo prežvakali temu LGBT prava i svega što ide uz to. Mom džematliji ili tebi niko nije branio da odeš.

Tema je počela jer se prijeti sankcijama i uskraćivanjem miliona eura EU fondovima nekim poljskim gradovima zbog izglasavanja deklaracije o tradicionalnim porodičnim vrijednostima. Jesi li, iskreno otvorio i pogledao tu deklaraciju? Znaš li koliko se puta tu spominju LGBT osobe ili uopće ta tematika? Ukupno 0 puta. Nula.

Jesi li se iskreno zapitao, je li normalno uvoditi sankcije ljudima samo zbog mišljenja i stava? Je li ugrožavanje ljudskih prava uskraćivanje finansiranja čitavim regijama zbog stava?

Govorim o tome da je LGBT ideologija odbacila live and let live princip i prešla na Bushovski, ili si sa nama ili nisi princip, gdje su svi koji nisu fair game. Jesi li pročitao listu primjera u kojima su ljudi izgubili poslove, bankrotirali zbog tužbi, jer nisu htjeli napraviti kolač za gay par, pravdajući se identičnim argumentom koji ja koristim sve vrijeme. Protivi se mojim vjerskim principima.

Dakle, ako ću izgubiti posao jer se držim mojih vjerskih principa, ne znam hoćeš li me razumjeti, osjećam se itekako ugroženo. Čudno je kako ćeš sigurno razumjeti gay osobu koja ostane bez posla u kontra situaciji, ali ti ja moram ko zna koji put crtati moju situaciju.

Hoću li ja sutra biti ugrožen ako odem u vegetarijanski restoran i tražim da mi ispeku janje za Prvi Maj, pa da ih tužim i otjeram u bankrot, jer nisu htjeli da mi ispune želju. Hoćemo li tužiti ćevabdžije sa čaršije jer ne peku svinjetinu? Buregdžinice jer ne služe ćevape? Macdonalds jer ne služi pivu? Jesi li svjestan nakaradnosti tog principa?

Hoćeš li me shvatiti da jesam ugrožen političkim manipulacijama sa sistemom obrazovanja, koji danas, dok ovo pišem, roditeljima propisuje hormonske terapije za maloljetnu djecu. Jesam li ja ugrožen, ako želim da zaštitim svoju djecu svake vrste seksualnosti i vulgarnosti, a u školu mi pošalju Drag Queen ekipu, od kojih su neki osuđivani seksualni prestupnici?

Na kraju krajeva, hoćeš li se ikako osvrnuti na sve gadosti koje se koriste u promociji te radikalne LGBT ideologije. Pogledaj samo par stranica unazad: pozivanje na krvavo rješavanje pitanja vjernika i LGBT prava, ismijavanje vjerskih knjiga i svetinja, proglašavanje vjere mentalnim poremećajem, a odgova djece u vjerskom duhu zlostavljanjem, rasističke generalizacije, po kojima su svi vjernici jednaki nekom Nigerijcu koji je neku lezbu zalio vrelom vodom...

Hoćeš li jednako reagovati na ove stvari kao što reaguješ na ugrozbu LGBT populacije, ili mi, tvoji sugrađani koji ne dijelimo isto mišljenje i lifestyle samim time i ne zaslužujemo da staneš iza njihovih prava?
Ukoliko doktoru dodje gej osoba koja je bolesna, po tebi taj doktor ima pravo da odbije lijecenje te osobe radi svojih uvjerenja? Vidis li svoje licemjerje? Uredu je ako ti oduzmes ravnopravnost gej osobama i ugrozavas ih, ali nije uredu ako neko uvrijedi tvoju ili neciju svetu knjigu? Isto ko sto ces ti "izgubiti posao jer se drzis mojih vjerskih principa", gej osoba ce izgubiti posao ako je otvoreno gej u mnogim zajednicama koji se boje tzv. LGBT ideologije koliko je se ti bojis. To sto ti pricas za stavljanje djece na hormonima, haj izadji malo iz kuce( ako zivis u Bosni), i popricaj s ljudima o ovoj temi. Ti nisi svjesan da se u BiH djeca koja imaju vjeronauku uce da je biti gej bolest, da je sida bozija kazna gej ljudima, i slicno. Sad zamisli koliko je djece u nasoj drzavi tako mladi naucili da je biti gej neprihvatljivo. Znas li koliko roditelja otvoreno govore da bi ubili svoju djecu, ili bar nikad vise pricali s njima, ukoliko se izjasne kao gej. I sad ti pricas o nekim rijetkim situacijama hiljadu kilometara od nase vukojebine i pricas kako smo najebali. Jel razumijes sta se desi osobi koju vlast/ drustvo odbacuje i proglasava bolesnim. Odi na klix pa citaj komentare kada se spomene LGBT populacija. To je realno stanje nase drzave i svega istocno od nas.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#613 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by kluz franjo »

Izdvojiću srž
A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 22:15 ...
Dakle, ako ću izgubiti posao jer se držim mojih vjerskih principa, ne znam hoćeš li me razumjeti, osjećam se itekako ugroženo. Čudno je kako ćeš sigurno razumjeti gay osobu koja ostane bez posla u kontra situaciji, ali ti ja moram ko zna koji put crtati moju situaciju.

Hoću li ja sutra biti ugrožen ako odem u vegetarijanski restoran i tražim da mi ispeku janje za Prvi Maj, pa da ih tužim i otjeram u bankrot, jer nisu htjeli da mi ispune želju. Hoćemo li tužiti ćevabdžije sa čaršije jer ne peku svinjetinu? Buregdžinice jer ne služe ćevape? Macdonalds jer ne služi pivu? Jesi li svjestan nakaradnosti tog principa?

Hoćeš li me shvatiti da jesam ugrožen političkim manipulacijama sa sistemom obrazovanja, koji danas, dok ovo pišem, roditeljima propisuje hormonske terapije za maloljetnu djecu. Jesam li ja ugrožen, ako želim da zaštitim svoju djecu svake vrste seksualnosti i vulgarnosti, a u školu mi pošalju Drag Queen ekipu, od kojih su neki osuđivani seksualni prestupnici?
Ja sam svo vrijeme bio ubjeđen da živiš u Sarajevu. Ili barem u Bosni i Hercegovini. Ili barem u Evropi.
Ne znam gdje živiš, ali pod hitno se seli nazad.
U Sarajevu nećeš imati tih problema.
Niko ne tuži ćevabdžije zbog svinjetine ili buregdžije zbog ćevapa, ni McDonalds zbog pive, niti ćeš kao slastičar izgubiti posao ako gejevima ne služiš kolače. U školama ćeš pronaći svakakvih idiotluka, ali nema prisilnih hormonalnih terapija, a ni Drag Queen ekipa.
Tako gdje kod da si, vrati se u Sarajevo. U Sarajevu se gejevima čak i organizovanje mirne šetnje zamjera, o drugim stvarima da i ne pričamo.
A ako ipak živiš u Sarajevu, a gore navedene primjere lične ugroženosti navodiš, onda je svaka dalja diskusija besmislena.
A_A_AKCIJA wrote: 14/08/2020 22:15 ...
Hoćeš li jednako reagovati na ove stvari kao što reaguješ na ugrozbu LGBT populacije, ili mi, tvoji sugrađani koji ne dijelimo isto mišljenje i lifestyle samim time i ne zaslužujemo da staneš iza njihovih prava?
Hmm... Ako je neko jasan u osudi SVIH VRSTA vrijeđanja ili uvredljive generalizacije i diskriminacije po bilo kojoj osnovi, onda sam to ja. Dovoljno je pročitati moje upise samo na ovoj temi. Tebi to očigledno nije jasno, jer moju diskusiju doživljavaš kao "promociju eldžibiti populacije.
Ne ja samo vrlo jasno i nedvosmisleno promovišem "jednakost svake individue pred zakonom" bez obzira na njenu ili njegovu etničku, VJERSKU ili bilo koju drugu pripadnost.
Ali kao što rekoh... Sve najbolje ti želim.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#614 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by madner »

kluz franjo wrote: 14/08/2020 19:52
madner wrote: 14/08/2020 19:20
kluz franjo wrote: 14/08/2020 17:40
A gdje da pogledam taj broj?
Vec godinama se pise o tome u strucnim casopisima, sa velikim napadima na autorima. Sada je vec doslo i do medija.
https://www.psychologytoday.com/us/blog ... mong-teens
80% atipicnih slucajeva
https://www.theguardian.com/society/202 ... noses-soar
1500% povecanje
Ovo što si postavio nema veze sa tvojom tvrdnjom o masovnoj pojavi.
Da ponovimo.
Napisao si da postoji MASOVNA pojava i sugerisao mi da pogledam broj od 10% curica koje imaju problem.
Možeš li mi dati neki izvor, link do te studije koja utvrđuje masovnost pojave kod 10% od svih djevojčica?
Odakle ti ta cifra da je 10% od broja svih djevojčica pogođeno problemom sa identitetom ili se identificiraju kao nešto treće?
Podatak je iz knjige

a izvor u knjigi je pew research centar.
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#617 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by broj dva »

Ali ne kontam sto tebe boli tuki ako ova pukotina ima ovu furku ? Mislis da ce traziti da mu na licnoj pise je pas ?
Cika je malo kinki, sebi je nije meni...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#618 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by The 51st State »

broj dva wrote: 18/08/2020 11:57
Ali ne kontam sto tebe boli tuki ako ova pukotina ima ovu furku ? Mislis da ce traziti da mu na licnoj pise je pas ?
Cika je malo kinki, sebi je nije meni...
sta tebe boli tuki sto mene boli tuki? ako ne vidis da je cijeli cilj lgbt movementa izvrtanja i dozvoljavanje svega to je tvoj problem, a ne moj, tako da samo prilazem adekvatne primjere uz to.
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#619 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by broj dva »

The 51st State wrote: 18/08/2020 12:06
broj dva wrote: 18/08/2020 11:57
Ali ne kontam sto tebe boli tuki ako ova pukotina ima ovu furku ? Mislis da ce traziti da mu na licnoj pise je pas ?
Cika je malo kinki, sebi je nije meni...
sta tebe boli tuki sto mene boli tuki? ako ne vidis da je cijeli cilj lgbt movementa izvrtanja i dozvoljavanje svega to je tvoj problem, a ne moj, tako da samo prilazem adekvatne primjere uz to.
Na kojoj osnovi mu zabranit da se oblaci u kostim psa i uziva u tome?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#620 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by The 51st State »

broj dva wrote: 18/08/2020 12:12
The 51st State wrote: 18/08/2020 12:06
broj dva wrote: 18/08/2020 11:57

Ali ne kontam sto tebe boli tuki ako ova pukotina ima ovu furku ? Mislis da ce traziti da mu na licnoj pise je pas ?
Cika je malo kinki, sebi je nije meni...
sta tebe boli tuki sto mene boli tuki? ako ne vidis da je cijeli cilj lgbt movementa izvrtanja i dozvoljavanje svega to je tvoj problem, a ne moj, tako da samo prilazem adekvatne primjere uz to.
Na kojoj osnovi mu zabranit da se oblaci u kostim psa i uziva u tome?
ni na kojoj, samo me nemoj tjerati da ne smatram da to nije ozbiljan poremecaj pod advokaturom lgbt prava.
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#621 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by broj dva »

The 51st State wrote: 18/08/2020 12:17
broj dva wrote: 18/08/2020 12:12
The 51st State wrote: 18/08/2020 12:06

sta tebe boli tuki sto mene boli tuki? ako ne vidis da je cijeli cilj lgbt movementa izvrtanja i dozvoljavanje svega to je tvoj problem, a ne moj, tako da samo prilazem adekvatne primjere uz to.
Na kojoj osnovi mu zabranit da se oblaci u kostim psa i uziva u tome?
ni na kojoj, samo me nemoj tjerati da ne smatram da to nije ozbiljan poremecaj pod advokaturom lgbt prava.
Ja mislim da te nece niko dirat ako mislis da je poremecaj. Ne mislim ni ja da je bas najnormalnije ali poenta je da su i pukotine medju nama i sve dok su bezazleni za druge neka i njih u svojoj furci, sumnjam da im je stalo do toga da li cemo ih ja ili ti prihvatiti i begenisat im furku.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#622 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by The 51st State »

broj dva wrote: 18/08/2020 12:28
The 51st State wrote: 18/08/2020 12:17
broj dva wrote: 18/08/2020 12:12

Na kojoj osnovi mu zabranit da se oblaci u kostim psa i uziva u tome?
ni na kojoj, samo me nemoj tjerati da ne smatram da to nije ozbiljan poremecaj pod advokaturom lgbt prava.
Ja mislim da te nece niko dirat ako mislis da je poremecaj. Ne mislim ni ja da je bas najnormalnije ali poenta je da su i pukotine medju nama i sve dok su bezazleni za druge neka i njih u svojoj furci, sumnjam da im je stalo do toga da li cemo ih ja ili ti prihvatiti i begenisat im furku.
vrlo im je stalo, u prethodnim raspravama su prezentovani slucajevi gdje su ljudi diskriminisani i procesuirani zbog svojih ubjedjenje prema toj populaciji i smatram da je to crvena linija za drustvo koja ne bi smijela biti predjena, ostalo live and let live.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#623 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by madner »

Smijes misliti, samo ne i reci.

Linija je odavno predjena, namece se misljenje pod zastitom od diskriminacije. Nije bijelo ako covjek misli da je zuto.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#624 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by The 51st State »

madner wrote: 18/08/2020 12:50 Smijes misliti, samo ne i reci.

Linija je odavno predjena, namece se misljenje pod zastitom od diskriminacije. Nije bijelo ako covjek misli da je zuto.
da, skola tzv, critical thinking, produkt je totalna subjektivizacija, nije isparvno ono sto je logicno nego ono sta neko smatra da je ispravno, sto se kosi sa osnovnim drustvenim postulatom, dobrobit drustva je vaznija od dobrobiti pojedinca.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#625 Re: EU ucjenjuje evropske gradove zbog anti-LGBT stavova

Post by madner »

The 51st State wrote: 18/08/2020 13:05
madner wrote: 18/08/2020 12:50 Smijes misliti, samo ne i reci.

Linija je odavno predjena, namece se misljenje pod zastitom od diskriminacije. Nije bijelo ako covjek misli da je zuto.
da, skola tzv, critical thinking, produkt je totalna subjektivizacija, nije isparvno ono sto je logicno nego ono sta neko smatra da je ispravno, sto se kosi sa osnovnim drustvenim postulatom, dobrobit drustva je vaznija od dobrobiti pojedinca.
Kosi se sa samom srzi zapadnog sistema, koji je zasnovan na naucnom metodu. Mozes za sebe tvrditi da si cuko, frizider ili helikopter, ali naucni metod omogucava obaranje te teze i set osnovnih normi. Shodno tome i teza da je logika dio opresije bjelaca. :D
Post Reply