Etno selo-Stanišić (Bijeljina)

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#1 Etno selo-Stanišić (Bijeljina)

Post by kriticarka_nikova »

Jel' ko bio?
Koliko je daleko od Bijeljine i kako izgleda selo?
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#2 Re: Etno selo-Stanišić (Bijeljina)

Post by incognito071 »

kriticarka_nikova wrote:Jel' ko bio?
Koliko je daleko od Bijeljine i kako izgleda selo?

veselo :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#3 Re: Etno selo-Stanišić (Bijeljina)

Post by kriticarka_nikova »

incognito071 wrote:
kriticarka_nikova wrote:Jel' ko bio?
Koliko je daleko od Bijeljine i kako izgleda selo?

veselo :D
incognito ako nemas sta rec, bolje je da cutis :-)
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#4

Post by karanana »

Ffff
Posts: 206
Joined: 22/06/2007 17:01
Location: Sarajevo

#5

Post by Ffff »

bio, 4-5 km od Bijeljine, lijepo za vidjeti, uradjeno s ukusom u cilju razbijanja monotonije ravnice semberije - vlasnik/kreator je srbin-izbjeglica iz Brgula pa se uzeljeo brda i dolina pa je napravio sebi selo slicno onom u kojem je odrastao... nije preporucljivo za one koji su bili u ratu u logoru - budi ruzne uspomene, na svakom objektu je jal srpska trobojka jal krst... u biti to toliko i ne iritira jer je najvise paznje ipak posveceno izgledu i autohtonosti etno sela iz neznamkojeg stoljeca... suma sumarum - vrijedi vidjeti!
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#6

Post by kriticarka_nikova »

Ffff wrote:bio, 4-5 km od Bijeljine, lijepo za vidjeti, uradjeno s ukusom u cilju razbijanja monotonije ravnice semberije - vlasnik/kreator je srbin-izbjeglica iz Brgula pa se uzeljeo brda i dolina pa je napravio sebi selo slicno onom u kojem je odrastao... nije preporucljivo za one koji su bili u ratu u logoru - budi ruzne uspomene, na svakom objektu je jal srpska trobojka jal krst... u biti to toliko i ne iritira jer je najvise paznje ipak posveceno izgledu i autohtonosti etno sela iz neznamkojeg stoljeca... suma sumarum - vrijedi vidjeti!
Što je čovjek manje doživio rat time je veći nacionalista. Ne budi siguran da bi te bivse logoraše toliko ti simboli iritirali. Cak sta vise, to mnogo vise smeta dijaspori iliti onim koji su pobjegli '92.

Hvala ti za informaciju. Jos samo mi reci jel' ovo selo pri ulasku u Bijeljinu ili je pri izlasku tamo prema Srbiji? Zanima me lokacija zbog toga da vidim hocul se oturit pjesaka.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#7

Post by karanana »

kriticarka_nikova wrote:
Ffff wrote:bio, 4-5 km od Bijeljine, lijepo za vidjeti, uradjeno s ukusom u cilju razbijanja monotonije ravnice semberije - vlasnik/kreator je srbin-izbjeglica iz Brgula pa se uzeljeo brda i dolina pa je napravio sebi selo slicno onom u kojem je odrastao... nije preporucljivo za one koji su bili u ratu u logoru - budi ruzne uspomene, na svakom objektu je jal srpska trobojka jal krst... u biti to toliko i ne iritira jer je najvise paznje ipak posveceno izgledu i autohtonosti etno sela iz neznamkojeg stoljeca... suma sumarum - vrijedi vidjeti!
Što je čovjek manje doživio rat time je veći nacionalista. Ne budi siguran da bi te bivse logoraše toliko ti simboli iritirali. Cak sta vise, to mnogo vise smeta dijaspori iliti onim koji su pobjegli '92.

Hvala ti za informaciju. Jos samo mi reci jel' ovo selo pri ulasku u Bijeljinu ili je pri izlasku tamo prema Srbiji? Zanima me lokacija zbog toga da vidim hocul se oturit pjesaka.
Fino kliknes na njihovu stranicu i sve ti pise i gdje je selo i kontakt informacije.

Ne bih se bas slozio s tobom ovo za iritiranje simbolima, ali hajde, to je vec za neku drugu temu i drugi podforum.

Inace ove slike su cool a vidio sam i reportazu na Turizam plus, kad mi budne usput navraticu i ja.
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#8

Post by kriticarka_nikova »

@karanana hvala ti za stranicu i vidjela sam slike. Super je sve stvarno. Planiram da idem ovaj vikend, a vec sam ih kontaktirala pa ocekujem povratne informacije.

Sto se tice onog mog pitanja gdje se selo tacno nalazi na stranici mi nije najjasnije. Pise ovo:

Etno selo "Stanišići"
Na izlazu iz Bijeljine na trećem kilometru prema Pavlovića mostu nalazi se Etno selo "Stanišići".

Ako idem npr. iz pravca Brckog, jel' meni to dodje ulaz u Bijeljinu?
Ffff
Posts: 206
Joined: 22/06/2007 17:01
Location: Sarajevo

#9

Post by Ffff »

kriticarka_nikova wrote:
Ffff wrote:bio, 4-5 km od Bijeljine, lijepo za vidjeti, uradjeno s ukusom u cilju razbijanja monotonije ravnice semberije - vlasnik/kreator je srbin-izbjeglica iz Brgula pa se uzeljeo brda i dolina pa je napravio sebi selo slicno onom u kojem je odrastao... nije preporucljivo za one koji su bili u ratu u logoru - budi ruzne uspomene, na svakom objektu je jal srpska trobojka jal krst... u biti to toliko i ne iritira jer je najvise paznje ipak posveceno izgledu i autohtonosti etno sela iz neznamkojeg stoljeca... suma sumarum - vrijedi vidjeti!
Što je čovjek manje doživio rat time je veći nacionalista. Ne budi siguran da bi te bivse logoraše toliko ti simboli iritirali. Cak sta vise, to mnogo vise smeta dijaspori iliti onim koji su pobjegli '92.

Hvala ti za informaciju. Jos samo mi reci jel' ovo selo pri ulasku u Bijeljinu ili je pri izlasku tamo prema Srbiji? Zanima me lokacija zbog toga da vidim hocul se oturit pjesaka.
ja sam isao autom iz BN, koliko se sjecam bio je podosta za provozat... ma eto, nek je 3-4 km, nije malo, znam da je sablasno bilo i za voziti se... cesta prema Beogradu, cini mi se
Ffff
Posts: 206
Joined: 22/06/2007 17:01
Location: Sarajevo

#10

Post by Ffff »

kriticarka_nikova wrote:@karanana hvala ti za stranicu i vidjela sam slike. Super je sve stvarno. Planiram da idem ovaj vikend, a vec sam ih kontaktirala pa ocekujem povratne informacije.

Sto se tice onog mog pitanja gdje se selo tacno nalazi na stranici mi nije najjasnije. Pise ovo:

Etno selo "Stanišići"
Na izlazu iz Bijeljine na trećem kilometru prema Pavlovića mostu nalazi se Etno selo "Stanišići".

Ako idem npr. iz pravca Brckog, jel' meni to dodje ulaz u Bijeljinu?
Pavlovica most je, mislim, granica prema Srbiji, na drugu stranu od Brckog...
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#11

Post by kriticarka_nikova »

Ffff wrote:
kriticarka_nikova wrote:@karanana hvala ti za stranicu i vidjela sam slike. Super je sve stvarno. Planiram da idem ovaj vikend, a vec sam ih kontaktirala pa ocekujem povratne informacije.

Sto se tice onog mog pitanja gdje se selo tacno nalazi na stranici mi nije najjasnije. Pise ovo:

Etno selo "Stanišići"
Na izlazu iz Bijeljine na trećem kilometru prema Pavlovića mostu nalazi se Etno selo "Stanišići".

Ako idem npr. iz pravca Brckog, jel' meni to dodje ulaz u Bijeljinu?
Pavlovica most je, mislim, granica prema Srbiji, na drugu stranu od Brckog...
Da jeste! Malo su glupo napisalu "ULAZ" je nekom ulaz dodje s druge strane, nekom s druge, ali neise saznadosmo gdje je :)
Ffff
Posts: 206
Joined: 22/06/2007 17:01
Location: Sarajevo

#12

Post by Ffff »

kriticarka_nikova wrote:
Ffff wrote:
kriticarka_nikova wrote:@karanana hvala ti za stranicu i vidjela sam slike. Super je sve stvarno. Planiram da idem ovaj vikend, a vec sam ih kontaktirala pa ocekujem povratne informacije.

Sto se tice onog mog pitanja gdje se selo tacno nalazi na stranici mi nije najjasnije. Pise ovo:

Etno selo "Stanišići"
Na izlazu iz Bijeljine na trećem kilometru prema Pavlovića mostu nalazi se Etno selo "Stanišići".

Ako idem npr. iz pravca Brckog, jel' meni to dodje ulaz u Bijeljinu?
Pavlovica most je, mislim, granica prema Srbiji, na drugu stranu od Brckog...
Da jeste! Malo su glupo napisalu "ULAZ" je nekom ulaz dodje s druge strane, nekom s druge, ali neise saznadosmo gdje je :)
vjerovatno su im interesantniji ovi sto u BN ulaze s te strane, iz Srbije, nego Brcaci/Tuzlaci :)
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#13

Post by kriticarka_nikova »

Ne. nego racunaju da tu niko nece doc iz tog pravca kojeg ti pomenu :-) :)
Ffff
Posts: 206
Joined: 22/06/2007 17:01
Location: Sarajevo

#14

Post by Ffff »

kriticarka_nikova wrote:Ne. nego racunaju da tu niko nece doc iz tog pravca kojeg ti pomenu :-) :)
kako god, ugodan ti boravak tamo zelim! :)
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#15

Post by kriticarka_nikova »

Ffff wrote:
kriticarka_nikova wrote:Ne. nego racunaju da tu niko nece doc iz tog pravca kojeg ti pomenu :-) :)
kako god, ugodan ti boravak tamo zelim! :)
Hvala :)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#16

Post by StupskaBitanga »

ja sam bio to je na izlazu iz BN prema Slobomiru i prođe se i tropic i fis.
nije loše ima replika kozije ćuprije

Image
Image
Image
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#17

Post by fukara_tz »

Evo i od mene slika :)

Image

Image

Image
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#18

Post by fukara_tz »

Image

Image

Image

Image

Image

Image
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#19

Post by fukara_tz »

Image

Image

Image

Image
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#20

Post by kriticarka_nikova »

Jao,jao dok sam bila odsutna vi mene pravo iznenadili slikama :)

Hvala vam :)
Maja_XXX
Posts: 255
Joined: 09/03/2005 21:04
Location: Sarajevo

#21

Post by Maja_XXX »

Meni se pravo svidja ovo etno-selo,bas je s ukusom uradjeno.Kad sam ja bila bilo je ljudi sa svih strana:iz Zagreba,Beograda,Tuzle,Austrije...
I uopste se ne slazem da ima nekih nacionalistickih obiljezja.Ja ih barem nisam vidjela

Vrijedi posjetiti...
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#22 Re: Etno selo-Stanišić (Bijeljina)

Post by teuta06 »

Je li netko bio u zadnje vrijeme u Stanicima.. kakve su cijene hrane... mislila sam uzeti 2 nocenja... kakva je situacija zimi?
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#23 Re:

Post by TDK-90 »

Maja_XXX wrote: 23/11/2007 21:18
I uopste se ne slazem da ima nekih nacionalistickih obiljezja.Ja ih barem nisam vidjela

Vrijedi posjetiti...
Ne moze slijep da progleda



Nema nacionalistickih obiljezja :-) cijeli koncept tih stanisica je odradjen da imaju, postoje, i sve je srpsko.

Svi ostali jednostavno nisu na slici
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#24 Re: Re:

Post by stubrijez »

TDK-90 wrote: 12/12/2020 08:49
Maja_XXX wrote: 23/11/2007 21:18
I uopste se ne slazem da ima nekih nacionalistickih obiljezja.Ja ih barem nisam vidjela

Vrijedi posjetiti...
Ne moze slijep da progleda



Nema nacionalistickih obiljezja :-) cijeli koncept tih stanisica je odradjen da imaju, postoje, i sve je srpsko.

Svi ostali jednostavno nisu na slici
Jesi li bio tamo ili vidio na slici?
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#25 Re: Etno selo-Stanišić (Bijeljina)

Post by visuljak »

Sta kazu, ponosan na djeda cetnika. :izet:

https://www.etno-selo.com/lat/kucab

Kuca djeda Boze.
Post Reply