Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Locked
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#451 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by CPT »

Dozer wrote: 20/01/2020 14:56 A ti, kao neko sa slovenackim pasosem i drzavljanstvom, ne mozes u toj istoj Argenitini otici u SLO ambasadu kao drzavljanin Slovenije i pripadnik slovenacke nacije?
ne
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#452 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by oaza85 »

piupiu wrote: 20/01/2020 14:52
oaza85 wrote: 20/01/2020 14:38
Dozer wrote: 20/01/2020 14:33
I kada ja ovo kazem svima - onda se uvijek nadje neki genije koji ce to "prevesti" na napad na Bosnjake (ili Srbe ili Hrvate, zavisno od mjesta diskusije), islam, i pri tome to sve podvesti pod FGR, jugonostalgiju, zelju za vracanjem diktature, itd. :D
Meni se samo cini da vas dvoje trazite neprijatelja tamo gdje ga nema.
Mozda postoji zelja da budete posebni, drugaciji, ljepsi i pametniji od ostatka korpusa kojem, htijeli ili nehtijeli, ipak pripadate.
Realno, Behka i Ljuca.
Nas troje? Otkud ti znaš koje smo mi marke? :D

Ne tražimo mi neprijatelje, nego nas stalno proglašavaju neprijateljima. I napismeno, bošnjački intelektualci napisaše kartice i kartice o Bosancima kao neprijateljima bošnjačkog naroda, krticama, podmetnutim da rastaču bošnjačku naciju. Tome još dodaše i bolesne rasističke traktate, kojima bi se dičili i Evropljani 19. stoljeća, o ljudima iz miješanih brakova. I, vidi vraga, dodješ ovdje, ista priča (evo dokaz - vidi gore, 3 posta iznad).

A suština je da je naopak (+nenaučan, i netačan) svaki sistem zamišljenog rasnog i kulturološkog čistunstva. I da nas ima i kojima primarni identitet u životu jednostavno nije taj. Primarni su mi mama i tata i sve toga stepena, a sa svima ostalima vjerovatno imam vrlo malo ili ništa zajedničko.
Ama ko te proglasio krticom?
Koji je to bosnjacki intelektualac tebe proglasio za neprijatelja zato sto za sebe kazes da si Bosanka?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#453 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by Bloo »

CPT wrote: 20/01/2020 14:54
Bloo wrote: 20/01/2020 14:47 @CPT
Erm, manjine imaju svoje jezike, to ne sporim, ali ako si roden tamo valjda od vrtica si izlozen slovenackom jeziku, plus institucije, plus obrazovanje itd...
Ali cak i manjine koje zive u nekoj drzavi valjda vecinom komuniciraju na jeziku te drzave.
Pogotovo pripadnici manjine koji su vec neka generacija tamo.
Ali zasto onda zivis tamo, ako se osjecas tako odroden od te drzave i tih ljudi?
Mozda bi bio sretniji negdje gdje je vise pripadnika tvoje grupe, gdje se govori samo tvoj jezik i gdje je prisutna vecinski tvoja kultura, pa makar to bio geto u Malmeu?

O na pitanje o nation...Bosnian valjda...mada koliko primjetih vanka sta god da kazes oni nas zovu Bosnians vim smo iz BiH...
Nema to veze sa poznavanjem jezika... Taj jezik nije moj i ne moze biti moj. Moj pogled na Planicu ili poticu ne moze biti isto kao nekog Slovenca. Isto kao sto neki Slovenac ne gleda isto na baklavu kao i ja (karikiram naravno). Ne ocekuje se asimilacija vec integracija. Asimilacija nije uslov za srecu, obicno je sasvim suprotno.
A ti govoris o asimilaciji. Drzava cak i promovise tj. sponzorise bosnjacku kulturu. Isto tako drzava sponzorise pripadnike svoje nacije izvan granica, postoji cak i ministarstvo koje brine za pripadnike nacije u Argentini npr. Po pripadnike nacije naravo ne mislim na Mehmeda i Milojku.

Usput, sasvim sam sretan i zadovoljan. Ne zelim biti ono sto znam da nisam.
I ako Mehmed ili Milojko sa slovenackim pasosem koji zive u Argentini odu da zatraze pomoc ili bilo sta od tog ministarstva, bice odbijeni?
Mozda cak traze donaciju za neki event koji promovise kulturu slovenackih manjina u Argentini?
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#454 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by Dozer »

Tu postoji neki opasan mentalni slus, ja bih rekao...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#455 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by Bloo »

CPT wrote: 20/01/2020 14:54
Bloo wrote: 20/01/2020 14:47 @CPT
Erm, manjine imaju svoje jezike, to ne sporim, ali ako si roden tamo valjda od vrtica si izlozen slovenackom jeziku, plus institucije, plus obrazovanje itd...
Ali cak i manjine koje zive u nekoj drzavi valjda vecinom komuniciraju na jeziku te drzave.
Pogotovo pripadnici manjine koji su vec neka generacija tamo.
Ali zasto onda zivis tamo, ako se osjecas tako odroden od te drzave i tih ljudi?
Mozda bi bio sretniji negdje gdje je vise pripadnika tvoje grupe, gdje se govori samo tvoj jezik i gdje je prisutna vecinski tvoja kultura, pa makar to bio geto u Malmeu?

O na pitanje o nation...Bosnian valjda...mada koliko primjetih vanka sta god da kazes oni nas zovu Bosnians vim smo iz BiH...
Nema to veze sa poznavanjem jezika... Taj jezik nije moj i ne moze biti moj. Moj pogled na Planicu ili poticu ne moze biti isto kao nekog Slovenca. Isto kao sto neki Slovenac ne gleda isto na baklavu kao i ja (karikiram naravno). Ne ocekuje se asimilacija vec integracija. Asimilacija nije uslov za srecu, obicno je sasvim suprotno.
A ti govoris o asimilaciji. Drzava cak i promovise tj. sponzorise bosnjacku kulturu. Isto tako drzava sponzorise pripadnike svoje nacije izvan granica, postoji cak i ministarstvo koje brine za pripadnike nacije u Argentini npr. Po pripadnike nacije naravo ne mislim na Mehmeda i Milojku. Usput, sasvim sam sretan i zadovoljan. Ne zelim biti ono sto znam da nisam.

Ne mozes ti od Srbina u BL da na Ferhadiju gleda kao Bosnjak jer ne gleda. Zbog toga je i tako lako minirana. A to miniranje nije nesto novo ili od devedesetih.
Da li tom logikom mozemo reci, ne mozes od Bosnjaka sa Carsije ocekivati da na staru pravoslavnu crkvu gledao kao i Srbin iz Sarajeva?
Nedavno je vandalizirana, u uzem prometnom centru grada.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#456 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by CPT »

Bloo wrote: 20/01/2020 14:57I ako Mehmed ili Milojko sa slovenackim pasosem koji zive u Argentini odu da zatraze pomoc ili bilo sta od tog ministarstva, bice odbijeni?
Mozda cak traze donaciju za neki event koji promovise kulturu slovenackih manjina u Argentini?
Argentinu nisam slucajno spomenu btw i u Argentini nema Muhameda i Milojke. Ministarstvo zaduzeno za Argentinu nije tu zbog Muhameda i Milojke i kultura koja se tamo promovise nema bas neka veze sa Muhamedom ili Milojkom.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#457 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by CPT »

Naravno da ne mozes... Bar ne od iskrenog.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#458 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by The 51st State »

Ma samo nek nije bosnjak, sve ostalo more. Suma sumarum ove teme.
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#459 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by oaza85 »

Bloo wrote: 20/01/2020 14:59
CPT wrote: 20/01/2020 14:54
Bloo wrote: 20/01/2020 14:47 @CPT
Erm, manjine imaju svoje jezike, to ne sporim, ali ako si roden tamo valjda od vrtica si izlozen slovenackom jeziku, plus institucije, plus obrazovanje itd...
Ali cak i manjine koje zive u nekoj drzavi valjda vecinom komuniciraju na jeziku te drzave.
Pogotovo pripadnici manjine koji su vec neka generacija tamo.
Ali zasto onda zivis tamo, ako se osjecas tako odroden od te drzave i tih ljudi?
Mozda bi bio sretniji negdje gdje je vise pripadnika tvoje grupe, gdje se govori samo tvoj jezik i gdje je prisutna vecinski tvoja kultura, pa makar to bio geto u Malmeu?

O na pitanje o nation...Bosnian valjda...mada koliko primjetih vanka sta god da kazes oni nas zovu Bosnians vim smo iz BiH...
Nema to veze sa poznavanjem jezika... Taj jezik nije moj i ne moze biti moj. Moj pogled na Planicu ili poticu ne moze biti isto kao nekog Slovenca. Isto kao sto neki Slovenac ne gleda isto na baklavu kao i ja (karikiram naravno). Ne ocekuje se asimilacija vec integracija. Asimilacija nije uslov za srecu, obicno je sasvim suprotno.
A ti govoris o asimilaciji. Drzava cak i promovise tj. sponzorise bosnjacku kulturu. Isto tako drzava sponzorise pripadnike svoje nacije izvan granica, postoji cak i ministarstvo koje brine za pripadnike nacije u Argentini npr. Po pripadnike nacije naravo ne mislim na Mehmeda i Milojku. Usput, sasvim sam sretan i zadovoljan. Ne zelim biti ono sto znam da nisam.

Ne mozes ti od Srbina u BL da na Ferhadiju gleda kao Bosnjak jer ne gleda. Zbog toga je i tako lako minirana. A to miniranje nije nesto novo ili od devedesetih.
Da li tom logikom mozemo reci, ne mozes od Bosnjaka sa Carsije ocekivati da na staru pravoslavnu crkvu gledao kao i Srbin iz Sarajeva?
Nedavno je vandalizirana, u uzem prometnom centru grada.
Ne mozes.
Ako je dignemo u zrak i od nje napravimo parking, onda mozes. Posto se to nece nikad desiti, analogija je besmislena.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#460 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by Bloo »

CPT wrote: 20/01/2020 15:00
Bloo wrote: 20/01/2020 14:57I ako Mehmed ili Milojko sa slovenackim pasosem koji zive u Argentini odu da zatraze pomoc ili bilo sta od tog ministarstva, bice odbijeni?
Mozda cak traze donaciju za neki event koji promovise kulturu slovenackih manjina u Argentini?
Argentinu nisam slucajno spomenu btw i u Argentini nema Muhameda i Milojke. Ministarstvo zaduzeno za Argentinu nije tu zbog Muhameda i Milojke i kultura koja se tamo promovise nema bas neka veze sa Muhamedom ili Milojkom.
Pa kako se zove to ministarstvo?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#461 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by MarlboroGold »

Mislim da se pojedini turbo bosnjaci danas stide vlastitih porodicnih stabala.
Zalosno.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#462 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by Dozer »

U kojoj god zemlji svijeta da se pojavis u SLO ambasadi sa slovenackim drzavnim dokumentima - duzni su da ti pruze svu mogucu pomoc u skladu sa vlastitim Ustavom.

Ja bih rekao da ti sad pokusavas navuci vodu na svoj mlin, a sve kroz nekakvu svoju licnu vizuru i poimanje nekih stvari, a sto nema nikakve veze s realnoscu.

Slovenacki gradjani i drzavljani, tj. pripadnici nacije, su svi isti pred zakonom, bez obzira na ime i prezime. Ovo sto ti sada pricas je samo tvoja licna furka koja nema veze s realnoscu.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#463 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by rajv0sa »

The 51st State wrote: 20/01/2020 15:01 Ma samo nek nije bosnjak, sve ostalo more. Suma sumarum ove teme.
:thumbup:
Da citiram insominu, svi su isti a da se odvadit :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#464 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by Bloo »

oaza85 wrote: 20/01/2020 15:02
Bloo wrote: 20/01/2020 14:59
CPT wrote: 20/01/2020 14:54

Nema to veze sa poznavanjem jezika... Taj jezik nije moj i ne moze biti moj. Moj pogled na Planicu ili poticu ne moze biti isto kao nekog Slovenca. Isto kao sto neki Slovenac ne gleda isto na baklavu kao i ja (karikiram naravno). Ne ocekuje se asimilacija vec integracija. Asimilacija nije uslov za srecu, obicno je sasvim suprotno.
A ti govoris o asimilaciji. Drzava cak i promovise tj. sponzorise bosnjacku kulturu. Isto tako drzava sponzorise pripadnike svoje nacije izvan granica, postoji cak i ministarstvo koje brine za pripadnike nacije u Argentini npr. Po pripadnike nacije naravo ne mislim na Mehmeda i Milojku. Usput, sasvim sam sretan i zadovoljan. Ne zelim biti ono sto znam da nisam.

Ne mozes ti od Srbina u BL da na Ferhadiju gleda kao Bosnjak jer ne gleda. Zbog toga je i tako lako minirana. A to miniranje nije nesto novo ili od devedesetih.
Da li tom logikom mozemo reci, ne mozes od Bosnjaka sa Carsije ocekivati da na staru pravoslavnu crkvu gledao kao i Srbin iz Sarajeva?
Nedavno je vandalizirana, u uzem prometnom centru grada.
Ne mozes.
Ako je dignemo u zrak i od nje napravimo parking, onda mozes. Posto se to nece nikad desiti, analogija je besmislena.
Mada je interesantno da je dosta "neBošnjaka" u prošlom stoljeću (u doba Jugoslavije) pisalo o istoj...sa pozicije struke (historija umjetnosti i arhitektura).
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#465 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by oaza85 »

Dozer wrote: 20/01/2020 15:03 U kojoj god zemlji svijeta da se pojavis u SLO ambasadi sa slovenackim drzavnim dokumentima - duzni su da ti pruze svu mogucu pomoc u skladu sa vlastitim Ustavom.

Ja bih rekao da ti sad pokusavas navuci vodu na svoj mlin, a sve kroz nekakvu svoju licnu vizuru i poimanje nekih stvari, a sto nema nikakve veze s realnoscu.

Slovenacki gradjani i drzavljani, tj. pripadnici nacije, su svi isti pred zakonom, bez obzira na ime i prezime. Ovo sto ti sada pricas je samo tvoja licna furka koja nema veze s realnoscu.
Jasta su.
User avatar
piupiu
Posts: 16605
Joined: 05/01/2008 05:08

#466 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by piupiu »

oaza85 wrote: 20/01/2020 14:52 i pazi majke ti konstrukcije, jedinstvenoj bosanskoj srednjevjekovnoj feudalnoj kulturi?
Pa kakve to veze s mozgom ima?
Pogrešno si ti ti pročitao. Zajedničke srednjovjekovne feudalne kulture. Zajednička iz današnje perspektive. Čini mi se da ne praviš razliku izmedju mitologizirane historije bosanskog plemstva i etničke historije. Nema etničke samosvijesti u Srednjem vijeku, to je izum kasnijih perioda. Brkate ljudske emocije prema zajednici oko sebe, sa konceptima koji nastaju stotinama godina poslije.

Da citiram Petra Korunića:
Problem istraživanja strukture i "starosti" naroda i nacije koliko je privlačan toliko je nerješiv, pa je u društvenim znanostima, koje se bave tim fenomenom, stvorio čitavu oblast fantastičnih hipoteza, čudnih rekonstrukcija i neobuzdane romantike.

https://pkorunic.net/pdf/Nacija-u-srednjem-vijeku.pdf
User avatar
512MB
Posts: 10548
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#467 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by 512MB »

CPT wrote: 20/01/2020 14:54 Ne mozes ti od Srbina u BL da na Ferhadiju gleda kao Bosnjak jer ne gleda. Zbog toga je i tako lako minirana. A to miniranje nije nesto novo ili od devedesetih.
Ja sam rođen i odrastao sam pored Ferhadije, i na nju gledam kao na relikt iz prošlosti, kao i na sve druge bogomolje. Nisam religiozan i ne interesuje me taj hokuspokus.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#468 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by Bloo »

Znači i jedan Mustafa, pripadnik bošnjačke manjine u Hrvatskoj, možda i treća generacija tamo, ako ode u hrvatski konzulat negdje i izvadi hrvatski pasoš koji je dobio rođenjem, neće ga tretirati sto kao i Franju?
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#469 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by oaza85 »

Bloo wrote: 20/01/2020 15:07
oaza85 wrote: 20/01/2020 15:02
Bloo wrote: 20/01/2020 14:59
Da li tom logikom mozemo reci, ne mozes od Bosnjaka sa Carsije ocekivati da na staru pravoslavnu crkvu gledao kao i Srbin iz Sarajeva?
Nedavno je vandalizirana, u uzem prometnom centru grada.
Ne mozes.
Ako je dignemo u zrak i od nje napravimo parking, onda mozes. Posto se to nece nikad desiti, analogija je besmislena.
Mada je interesantno da je dosta "neBošnjaka" u prošlom stoljeću (u doba Jugoslavije) pisalo o istoj...sa pozicije struke (historija umjetnosti i arhitektura).
Sad vec pravis spin.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#470 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by MarlboroGold »

512MB wrote: 20/01/2020 15:09
CPT wrote: 20/01/2020 14:54 Ne mozes ti od Srbina u BL da na Ferhadiju gleda kao Bosnjak jer ne gleda. Zbog toga je i tako lako minirana. A to miniranje nije nesto novo ili od devedesetih.
Ja sam rođen i odrastao sam pored Ferhadije, i na nju gledam kao na relikt iz prošlosti, kao i na sve druge bogomolje. Nisam religiozan i ne interesuje me taj hokuspokus.
Samo u kriptovalute :D
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#471 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by Kejn »

Bojim se da ćemo tražeći taj bauk od bošnjačkog nacionalizma, zaboraviti na stvarnu prijetnju koja prijeti bh. društvu i to ne samo Bošnjacima, već i ovim na forumu koji se etnički ne izjašnjavaju...

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#472 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by Bloo »

oaza85 wrote: 20/01/2020 15:10
Bloo wrote: 20/01/2020 15:07
oaza85 wrote: 20/01/2020 15:02

Ne mozes.
Ako je dignemo u zrak i od nje napravimo parking, onda mozes. Posto se to nece nikad desiti, analogija je besmislena.
Mada je interesantno da je dosta "neBošnjaka" u prošlom stoljeću (u doba Jugoslavije) pisalo o istoj...sa pozicije struke (historija umjetnosti i arhitektura).
Sad vec pravis spin.
Što spin?
Neko je rekao da Srbin u BL ne moze gledati istim ocima kao i Bosnjak u BL...pa jel to zbog druge vjere il patoloske mrznje?
Samo istaknuh cinjenicu da je ista bila temom par strucnih radova ljudi koji nisu Bosnjaci.
User avatar
mk ultra
Posts: 19469
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#473 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by mk ultra »

512MB wrote: 20/01/2020 15:09
CPT wrote: 20/01/2020 14:54 Ne mozes ti od Srbina u BL da na Ferhadiju gleda kao Bosnjak jer ne gleda. Zbog toga je i tako lako minirana. A to miniranje nije nesto novo ili od devedesetih.
Ja sam rođen i odrastao sam pored Ferhadije, i na nju gledam kao na relikt iz prošlosti, kao i na sve druge bogomolje. Nisam religiozan i ne interesuje me taj hokuspokus.
i onda je srbin sruši, jer njima nije sve isto
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#474 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by oaza85 »

Bloo wrote: 20/01/2020 15:13
oaza85 wrote: 20/01/2020 15:10
Bloo wrote: 20/01/2020 15:07
Mada je interesantno da je dosta "neBošnjaka" u prošlom stoljeću (u doba Jugoslavije) pisalo o istoj...sa pozicije struke (historija umjetnosti i arhitektura).
Sad vec pravis spin.
Što spin?
Neko je rekao da Srbin u BL ne moze gledati istim ocima kao i Bosnjak u BL...pa jel to zbog druge vjere il patoloske mrznje?
Samo istaknuh cinjenicu da je ista bila temom par strucnih radova ljudi koji nisu Bosnjaci.
Ferhadiju.
User avatar
piupiu
Posts: 16605
Joined: 05/01/2008 05:08

#475 Re: Etno-nacional-vjerske nedoumice i patnje Bošnjaka/Hrvata/Srbina

Post by piupiu »

oaza85 wrote: 20/01/2020 14:17 Na ovom forumu?
Strasno.
Na forumu pišu stvarni ljudi.
Locked