Četničko divljanje u Beogradu

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
samo pitam

Četničko divljanje u Beogradu

Post by samo pitam » 05/09/2011 11:08

Beogradski huligani napali vjerski objekat Rijaseta
U beogradskom naselju Borča nepoznata grupa huligana napala je vjerski objekat i polupala prozore na ulaznoj strani objekta, saopštio Rijaset Islamske zajednice Srbije.
Foto: Arhiv
Foto: Arhiv
Incident se desio u ranim jutarnjim satima, a u saopštenju Rijaseta navodi se da je pokušana provala ulaznih vrata, te izazivanje požara paljenjem automobilskih guma ispred objekta.

Širenje požara, kako se navodi, spriječili su vjernici sa lokalnim imamom, koji su došli na jutarnju molitvu oko 4.30 sati.

Osim značajne materijalne štete u ovom incidentu nije bilo povrijeđenih, navodi se u saopštenju.

"Islamska zajednica Srbije ovom prilikom najoštrije osuđuje huliganski čin napada na nevinu bogomolju islamske zajednice i očekuje hitnu i neodložnu akciju nadležnih istražnih i sudskih organa u cilju otkrivanja i kažnjavanja izvršilaca ovog gnusnog čina", saopštio je Rijaset.

Rijaset poručuje da vjerski objekti predstavljaju cijeli narod i napad na njih je ekvivalentan napadu na cijelu zajednicu, te stoga oni ne smeju biti predmet iživljavanja huligana.

"Napadače na verske objekte u kojima se uči i iz kojih se širi verska tolerancija i ljubav prema čoveku treba sankcionisati odgovarajućim kaznama kako se ovakva nedela ne bi ponavljala", stoji u saopštenju.

http://www.sarajevo-x.com/svijet/region ... /110905030

do kada će muslimani Balkana biti na udaru velisrpskog četničkog fašizma ? neki dan smo imali primjer četničkog orgijanja i divljanja po mezarju u Memićima kod Kalesije kada su navijači iz Doboja skrnavili mezarje i skinuli državnu zastavu..imali smo primjer četničkog divljanja sa četničkim zastavama i majicama sa likovima ratnih zločinaca, u Tuzli ...
šta još treba da se desi muslimanima Balkana, kroz šta još treba da prođu da bi se reagovalo na adekvatan način da se ovakvi događaji više ne ponavljaju ? i koji je to adekvatan odgovor ?

Hodidid

Re: Četničko divljanje u Beogradu

Post by Hodidid » 05/09/2011 11:45

Ko bi rekao da si tako nesto moze desiti u kosmopolitskom Beogradu gdje su svi ljudi dobrodosli bez obzira na vjeru i naciju.

Sokiran sam i iznenadjen. Ko bi stvarno rekao.

cikafe

Post by cikafe » 05/09/2011 11:52

Šta sada, treba polupati prozore kakve pravoslavne crkve? :lol: Smirite strast, dječaci. :D

prljavi Hare
Been thanked: 1 time

Post by prljavi Hare » 05/09/2011 11:53

U Beodradu?Šokiran sam!Jeste li vi sigurni u tu informaciju?Srbija je pravna država i lider u regionu! :x

P.S.I onda je nekome čudno što ih zovemo Mordor? :roll:

Boom71

Post by Boom71 » 05/09/2011 11:55

Hodidid wrote:Ko bi rekao da si tako nesto moze desiti u kosmopolitskom Beogradu gdje su svi ljudi dobrodosli bez obzira na vjeru i naciju.

Sokiran sam i iznenadjen. Ko bi stvarno rekao.

Ja nesto i nisam sokiran.

Meni je puno tuznije ili cudnije da nema odgovora na ove fasisticke akcije od strane domace,da kazem normalne raje i gradjanstva Srbije i Beograda.

Jadno,da jadnije ne moze biti.

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 05/09/2011 11:57

cikafe wrote:Šta sada, treba polupati prozore kakve pravoslavne crkve? :lol: Smirite strast, dječaci. :D

Ne vidim da iko poziva na takvo nešto!Nisu to Bošnjaci radili ni kada je genocid nad njima provođen,što
bih sada? :roll:
TO JE JASNA CRTA KOJA RAZDVAJA NAS I VELIKOSRBE,U SVIM POGLEDIMA! :wink:

masinovodja

Post by masinovodja » 05/09/2011 12:24

prljavi Hare wrote:
cikafe wrote:Šta sada, treba polupati prozore kakve pravoslavne crkve? :lol: Smirite strast, dječaci. :D

Ne vidim da iko poziva na takvo nešto!Nisu to Bošnjaci radili ni kada je genocid nad njima provođen,što
bih sada? :roll:
TO JE JASNA CRTA KOJA RAZDVAJA NAS I VELIKOSRBE,U SVIM POGLEDIMA! :wink:

ma da, smirite strast djecaci...jer to su sigurno neka djeca, ne znaju oni sta rade,a "samo" je polupano tek koji prozor i malo vatre, nista strasno...
smirite strast djecaci, bolje vam je strast trositi na kocku i pjevacice...

merik

Post by merik » 05/09/2011 12:26

Šta drugo očekivati od četnika, pa do juče su nas klali i ubijali.
Mrzim ih iz dna duše.

poznanik

Post by poznanik » 05/09/2011 12:56

samo pitam wrote:

"Islamska zajednica Srbije ovom prilikom najoštrije osuđuje huliganski čin napada na nevinu bogomolju islamske zajednice i očekuje hitnu i neodložnu akciju nadležnih istražnih i sudskih organa u cilju otkrivanja i kažnjavanja izvršilaca ovog gnusnog čina", saopštio je Rijaset.

Je li ovaj vandalizam i primitivizam osudio, i saopštenjem za javnost se oglasio, i Rijaset IZBiH?

jorgun

Post by jorgun » 05/09/2011 13:02

poznanik wrote:
samo pitam wrote:

Je li ovaj vandalizam i primitivizam osudio, i saopštenjem za javnost se oglasio, i Rijaset IZBiH?

Nije. Vjerovatno reis čeka da se oglasi Tadić. :zzzz:

mO k3
Has thanked: 6 times

Post by mO k3 » 05/09/2011 13:06

Nista me ne iznenaduje ...napisao sam na jednoj drugoj temi da je srbovanja po banjaluci manje ,barem koliko sam ja zapazio jedna pricica

Iso sam na haniste da kupim meso kod onoga dade i to mi je bilo zadnji put uvali mi fasirano da nisam silazio sa wc solje da izvinite ...uglavnom tu kod ferhadije sam bio parkiro pa stanem ispred njene ograde pa pogledam kroz onaj metalni prozor da vidim kako izgleda sa ove strane ,kada pored mene prolazi tip i sa punim ustima pljunu na metalnu ogradu sta mi je htjeo sa tim gestom pokazati znam dobro ...... mislim u sebi koji si ti debil bem ti selo sa kojeg si siso

Sta hocu reci da imaju priliku kao 90' ponovo bi bilo orgijanja

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 05/09/2011 13:09

Ženski Dr.Med wrote:Nista me ne iznenaduje ...napisao sam na jednoj drugoj temi da je srbovanja po banjaluci manje ,barem koliko sam ja zapazio jedna pricica

Iso sam na haniste da kupim meso kod onoga dade i to mi je bilo zadnji put uvali mi fasirano da nisam silazio sa wc solje da izvinite ...uglavnom tu kod ferhadije sam bio parkiro pa stanem ispred njene ograde pa pogledam kroz onaj metalni prozor da vidim kako izgleda sa ove strane ,kada pored mene prolazi tip i sa punim ustima pljunu na metalnu ogradu sta mi je htjeo sa tim gestom pokazati znam dobro ...... mislim u sebi koji si ti debil bem ti selo sa kojeg si siso

Sta hocu reci da imaju priliku kao 90' ponovo bi bilo orgijanja

Ta je prilika zauvjek otišla u nepovrat! :wink:
Opet....mogu pokušati!? :D

Rauber

Post by Rauber » 05/09/2011 13:20

Ma dajte molim vas, pa gdje bi to srbi uradili. To smo mi sami sebi uradili da bi nevine srbe pokazali kao vandale, nacionaliste, primitivce... :oops: :run:

poznanik

Post by poznanik » 05/09/2011 13:26

"Islamska zajednica Srbije ovom prilikom najoštrije osuđuje huliganski čin napada na nevinu bogomolju islamske zajednice i očekuje hitnu i neodložnu akciju nadležnih istražnih i sudskih organa u cilju otkrivanja i kažnjavanja izvršilaca ovog gnusnog čina", saopštio je Rijaset. http://www.sarajevo-x.com/svijet/region ... /110905030

poznanik wrote:Je li ovaj vandalizam i primitivizam osudio, i saopštenjem za javnost se oglasio, i Rijaset IZBiH?

jorgun wrote:Nije. Vjerovatno reis čeka da se oglasi Tadić. :zzzz:

Možda smatraju da su beogradski muslimani i beogradske džamije, manje vrijedni od novopazarskih?

BISCANIN2

Post by BISCANIN2 » 05/09/2011 14:06

šta još treba da se desi muslimanima Balkana, kroz šta još treba da prođu da bi se reagovalo na adekvatan način da se ovakvi događaji više ne ponavljaju ? i koji je to adekvatan odgovor
?

P o meni najadekvatiniji odgovor je učestvovat u izgradnji i očuvanju društva koje poštuje drukčije i tuđe .Da se na mom pragu nikad ne dogode ovakve gnjusobe .Ja umirem od srama i stida kad se u nekoj bosanskoj vukodzebini ,zbog komada željeza ili mramora oskrnavi grob ,samim tim što imaju takvu omladinu i takve pokrete u 21 stoljecu ,mislim da im veća kazna i ne treba.

masinovodja

Post by masinovodja » 05/09/2011 14:28

BISCANIN2 wrote:
šta još treba da se desi muslimanima Balkana, kroz šta još treba da prođu da bi se reagovalo na adekvatan način da se ovakvi događaji više ne ponavljaju ? i koji je to adekvatan odgovor
?

P o meni najadekvatiniji odgovor je učestvovat u izgradnji i očuvanju društva koje poštuje drukčije i tuđe .Da se na mom pragu nikad ne dogode ovakve gnjusobe .Ja umirem od srama i stida kad se u nekoj bosanskoj vukodzebini ,zbog komada željeza ili mramora oskrnavi grob ,samim tim što imaju takvu omladinu i takve pokrete u 21 stoljecu ,mislim da im veća kazna i ne treba.

pa vec imamo to drustvo gdje se postuje tudje...
cak i za vrijeme agresije na BiH, bosnjaci nisu skrnavili i rusili pravoslavne i katolicke bogomolje, kamoli sada u miru...stipu ba izjednacavanja, zna se odakle potice zlo...

bandini

Post by bandini » 05/09/2011 14:33

masinovodja wrote:
BISCANIN2 wrote:
?

cak i za vrijeme agresije na BiH, bosnjaci nisu skrnavili i rusili pravoslavne i katolicke bogomolje, kamoli sada u miru...stipu ba izjednacavanja, zna se odakle potice zlo...

ti odgovorno tvrdis da bosnjaci nisu nigdje vandalizirali katolicku ili pravoslavnu crkvu???
daj ba

BISCANIN2

Post by BISCANIN2 » 05/09/2011 14:41

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=539731

Nije loše ni ovo malo prokomentarisat

ZeljeznicarLE

Post by ZeljeznicarLE » 05/09/2011 23:50

I nek neko i dalje navija za njihove sportiste. Bruka i sramota. Cisto da znamo s kim imamo posla

bandini

Post by bandini » 06/09/2011 01:53

ZeljeznicarLE wrote:I nek neko i dalje navija za njihove sportiste. Bruka i sramota. Cisto da znamo s kim imamo posla

a takvi kao ti bi navijali i za zimbabve samo ako igra protiv srba il hrvata
nisi ti nista bolji vjeruj mi
cetnikluk je razvijen u srbiji, veoma razvijen, ali trpati sve srbe u cetnike je glupo, primitivno i sta sve ne
al eto uzivaj u svojoj mrznji
meni ce i dalje biti draze kad wimbledon osvoji djokovic nego neki tsonga

BiH-x

Post by BiH-x » 06/09/2011 03:12

Odlicno, pretvorice se i ovaj thread u dijalog izmedju "bandini i x"

psydelija

Post by psydelija » 06/09/2011 04:01

varvari!!!

psydelija

Post by psydelija » 06/09/2011 04:07

eeeeh, da je samo borca dobro bi bilo...

cetnikluk je razvijen u srbiji zahvaljujuci dosljama... doslje iz hr-a, bih-a, cg-a i sa kosova su zagadili relativno dobro vaspitane i kulturne srbe iz srbije...
naravno, "zahvalnost" za takvo stanje nesumnjivo u prvoj ruci pripada crkvi, pa sanu (politika), knjizevnicima....
ne zelim da generalizuje, medju tim pravoslavnim dosljama ima casnih i cestitih ljudi, ali gro njih su najvece zlo nove srpske istorije!

Koolin1

Post by Koolin1 » 06/09/2011 04:40

masinovodja wrote:
BISCANIN2 wrote:
?

kakve veze imaju Bosnjaci sa Srbijom i Islamiziranim Srbima? to je njihova stvar...

ljevoruki

Post by ljevoruki » 06/09/2011 05:13

bandini wrote:
ZeljeznicarLE wrote:I nek neko i dalje navija za njihove sportiste. Bruka i sramota. Cisto da znamo s kim imamo posla

a takvi kao ti bi navijali i za zimbabve samo ako igra protiv srba il hrvata
nisi ti nista bolji vjeruj mi
cetnikluk je razvijen u srbiji, veoma razvijen, ali trpati sve srbe u cetnike je glupo, primitivno i sta sve ne
al eto uzivaj u svojoj mrznji
meni ce i dalje biti draze kad wimbledon osvoji djokovic nego neki tsonga

Kad mi Zimbabve uradi ono sto su mi uradili Srbija i Hrvatska onda necu ni za njih navijati. :x
Djokovic me ne zanima, navijati za njega jer je Srbin i "nas" :-) je za mene glupost, i to opasna. :x
Moji su Dzeko, Miske, Spahic, Papac i ostali, za njih navijam i skacem od radosti i placem od tuge. :bih:

Locked