ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

Hunčakapunča
Posts: 7
Joined: 10/05/2013 19:39

#3951 Re: ETF

Post by Hunčakapunča »

Da li pripremna nastava obrađuje zadatke sa prijemnog? Vježbajući sa zbirkom shvatila sam da iako sa dobrim profesorom u srednjoj, mnogo koncepta nismo prešli, fokusirali smo se na na druge stvari, pripremao nas za takmičenja, itd. Stvarno sam mislila da sam spremna ali definitivno nisam. Ciljam budžet, imam maks bodova na ocjenama iz srednje, nisam sigurna da li je RI i ove godine cijeli na budžetu?
Last edited by Hunčakapunča on 20/06/2023 21:18, edited 1 time in total.
HD_2015
Posts: 871
Joined: 27/08/2015 12:54

#3952 Re: ETF

Post by HD_2015 »

Hunčakapunča wrote: 01/06/2023 09:34 Da li pripremna nastava obrađuje zadatke sa prijemnog? Vježbajući sa zbirkom shvatila sam da iako sa dobrim profesorom u srednjoj, mnogo koncepta nismo prešli, fokusirali smo se na totalno druge stvari (matematičko-informatički smjer u gimn), pripremao nas za takmičenja, itd. Stvarno sam mislila da sam spremna ali definitivno nisam. Ciljam budžet, imam maks bodova na ocjenama iz srednje, nisam sigurna da li je RI i ove godine cijeli na budžetu?
Vjerovanto jeste cijela na budžetu. A koji to "koncept" niste radili na MI smjeru?
Proguglaj malo rezultate od prošle godine, da stekneš sliku. Smanjuje se broj studenata. Nema zime za one koji hoće da studiraju. Daleko je to od komptetitivnog primanja studenata. Ako nisi primljen)a na neki studij znaj da nisi za taj studij - i većina koji se prime nisu.
Hunčakapunča
Posts: 7
Joined: 10/05/2013 19:39

#3953 Re: ETF

Post by Hunčakapunča »

HD_2015 wrote: 01/06/2023 12:59
Hunčakapunča wrote: 01/06/2023 09:34 Da li pripremna nastava obrađuje zadatke sa prijemnog? Vježbajući sa zbirkom shvatila sam da iako sa dobrim profesorom u srednjoj, mnogo koncepta nismo prešli, fokusirali smo se na totalno druge stvari (matematičko-informatički smjer u gimn), pripremao nas za takmičenja, itd. Stvarno sam mislila da sam spremna ali definitivno nisam. Ciljam budžet, imam maks bodova na ocjenama iz srednje, nisam sigurna da li je RI i ove godine cijeli na budžetu?
Vjerovanto jeste cijela na budžetu. A koji to "koncept" niste radili na MI smjeru?
Proguglaj malo rezultate od prošle godine, da stekneš sliku. Smanjuje se broj studenata. Nema zime za one koji hoće da studiraju. Daleko je to od komptetitivnog primanja studenata. Ako nisi primljen)a na neki studij znaj da nisi za taj studij - i većina koji se prime nisu.

Nisam se dobro izrazila - sve oblasti su naravno prerađene u srednjoj ali primjećujem prilagođavanje profesora učenicima pa tako i nismo radili teže tipove zadataka, sve je ostalo u osnovama. Nisam MI gimnazija ni u Sarajevu, ni Tuzli ni Zenici, već u malom gradu sa malo učenika pa tako i malom konkurencijom. Mnogo zadataka mi nikad nije prošlo kroz olovku, u tome je moja poenta. Moja je zabrinutost u manjku znanja koje donosim iz srednje škole a bez problema sam radila ono što nam je servirano. Problem mi je što nisam radila pored nastave i pored matematičkih zagonetki i geometrije koje su hit na takmičenjima.

Ne brinem se za faks, definitivno ga upisujem ali budžet mi je cilj, hvala na informaciji.
HD_2015
Posts: 871
Joined: 27/08/2015 12:54

#3954 Re: ETF

Post by HD_2015 »

Ako imaš max bodove iz srednje, to ti je, koliko vidim 65 bodova - kada bi imala nulu na prijemnom, a nećeš:
https://res.cloudinary.com/etf/image/up ... 627b3a.pdf

Zadnji na spisku ima 57 bodova - na prijemnom je imao 1 bod(!!!) od mogućih 30. Kažem ja, primaju koga treba i ne treba.

Hej, sa 3% od prijemnog primljen. I onda ti sa svim peticama otvaraš temu, sikiraš se hoćeš li biti primljena. Nisi aplicirala na MIT.

Kada malo boljem razmislim, moraš biti genijalac da te ne prime. Ne znam kako to danas nekome pođe za rukom.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#3955 Re: ETF

Post by studiorum_tuzlaensis »

"Lako je upisat, svi se upišu. Treba završit."

Stara kineska poslovica
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3956 Re: ETF

Post by mk ultra »

Proslo je vrijeme kad su mogli da biraju studente, na masteru pogotovo

Sprema se malo po malo kljuc u bravicu
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#3957 Re: ETF

Post by nekome »

studiorum_tuzlaensis wrote: 02/06/2023 13:11 "Lako je upisat, svi se upišu. Treba završit."

Stara kineska poslovica
nije tako bilo u voonaj vakat nekad
moee
Posts: 1379
Joined: 07/06/2011 10:44

#3958 Re: ETF

Post by moee »

Mislim da su ETF-u "kola krenula nizbrdo" onog momenta kad su odlučili da se ne mora osvojiti 50% bodova na prijemnom da bi bio primljen. Zašto se zove prijemni, ako ga ne moraš položiti???
Prvi put se to desilo u školskoj 2006/2007 (ili godinu kasnije) i stavili su uslov minimalno 20%, odnosno 8/40 bodova.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2347
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#3959 Re: ETF

Post by moon_walker_90 »

Daje li Azem jos instrukcije?
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#3960 Re: ETF

Post by nekome »

moee wrote: 02/06/2023 18:22 Mislim da su ETF-u "kola krenula nizbrdo" onog momenta kad su odlučili da se ne mora osvojiti 50% bodova na prijemnom da bi bio primljen. Zašto se zove prijemni, ako ga ne moraš položiti???
Prvi put se to desilo u školskoj 2006/2007 (ili godinu kasnije) i stavili su uslov minimalno 20%, odnosno 8/40 bodova.
nije 06/07, iako neki koji su pali, im je bilo naknadno ponudjeno da upisu, ali je tada RI upisivalo 30ak ljudi kao i na ostalim smjerovima, ukupno 80-100ak na godini
moee
Posts: 1379
Joined: 07/06/2011 10:44

#3961 Re: ETF

Post by moee »

nekome wrote: 02/06/2023 19:05
moee wrote: 02/06/2023 18:22 Mislim da su ETF-u "kola krenula nizbrdo" onog momenta kad su odlučili da se ne mora osvojiti 50% bodova na prijemnom da bi bio primljen. Zašto se zove prijemni, ako ga ne moraš položiti???
Prvi put se to desilo u školskoj 2006/2007 (ili godinu kasnije) i stavili su uslov minimalno 20%, odnosno 8/40 bodova.
nije 06/07, iako neki koji su pali, im je bilo naknadno ponudjeno da upisu, ali je tada RI upisivalo 30ak ljudi kao i na ostalim smjerovima, ukupno 80-100ak na godini
Ja sam upisao 05/06 i znam da je koju generaciju poslije to promijenjeno. I tad se upisivalo 30 redovnih studenata po odsjeku plus po par samofinansirajućih.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#3962 Re: ETF

Post by studiorum_tuzlaensis »

moee wrote: 02/06/2023 18:22 Mislim da su ETF-u "kola krenula nizbrdo" onog momenta kad su odlučili da se ne mora osvojiti 50% bodova na prijemnom da bi bio primljen. Zašto se zove prijemni, ako ga ne moraš položiti???
Prvi put se to desilo u školskoj 2006/2007 (ili godinu kasnije) i stavili su uslov minimalno 20%, odnosno 8/40 bodova.
To je bilo 2009/2010, od 3. ili 4. generacije Bolonje?

Svejedno, slažem sa se konstatacijom. Treba samo pogledati današnje prijemne ispite.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1447
Joined: 09/09/2019 10:05

#3963 Re: ETF

Post by Mate_Miso_Kovac »

2008. je eliminacioni prag bio 50% idalje 101% 8)
User avatar
EFD22
Posts: 9876
Joined: 10/03/2022 22:16

#3964 Re: ETF

Post by EFD22 »

2011. također 8-) 20/40 minimum, ja imao 38/40 i jedva upao na budžet.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#3965 Re: ETF

Post by belfy »

wow! ja 98' dobio 0/20, a uradio 4/5. a prije toga jos odradio one pripremne sa matematickih takmicenja. trazio rad na uvid i nije mi dozvoljeno... onda se glat prebacio u Tuzlu na drugi upisni rok gdje mi je sam prosjek bio dovoljan.
User avatar
ElRe
Posts: 10664
Joined: 12/12/2011 11:28

#3966 Re: ETF

Post by ElRe »

moon_walker_90 wrote: 02/06/2023 18:25 Daje li Azem jos instrukcije?
Azem je u lošem zdravstvenom stanju.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3967 Re: ETF

Post by Truba »

S obzirom da je bio deda kad sam ja bio mladic
A ja sam sada deda sigurno ima dosta godina
A jesu prijatelji smarali s azemom dautbegovicem juricem instrukcijama itd...
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#3968 Re: ETF

Post by Nepenthe11 »

HD_2015 wrote: 01/06/2023 12:59
Hunčakapunča wrote: 01/06/2023 09:34 Da li pripremna nastava obrađuje zadatke sa prijemnog? Vježbajući sa zbirkom shvatila sam da iako sa dobrim profesorom u srednjoj, mnogo koncepta nismo prešli, fokusirali smo se na totalno druge stvari (matematičko-informatički smjer u gimn), pripremao nas za takmičenja, itd. Stvarno sam mislila da sam spremna ali definitivno nisam. Ciljam budžet, imam maks bodova na ocjenama iz srednje, nisam sigurna da li je RI i ove godine cijeli na budžetu?
Vjerovanto jeste cijela na budžetu. A koji to "koncept" niste radili na MI smjeru?
Proguglaj malo rezultate od prošle godine, da stekneš sliku. Smanjuje se broj studenata. Nema zime za one koji hoće da studiraju. Daleko je to od komptetitivnog primanja studenata. Ako nisi primljen)a na neki studij znaj da nisi za taj studij - i većina koji se prime nisu.
Jest, možda u tom trenutku ili u tom nekom periodu. Možda nekad poslije budu, ljudi se razvijaju, sszrijevaju i mijenjaju se. Nekad čak i brzo, kada si mlađi i mjeseci mogu biti u pitanju Glupo mi je to tako reći kao što si rekao.
HD_2015
Posts: 871
Joined: 27/08/2015 12:54

#3969 Re: ETF

Post by HD_2015 »

Nepenthe11 wrote: 12/06/2023 09:15
HD_2015 wrote: 01/06/2023 12:59

Vjerovanto jeste cijela na budžetu. A koji to "koncept" niste radili na MI smjeru?
Proguglaj malo rezultate od prošle godine, da stekneš sliku. Smanjuje se broj studenata. Nema zime za one koji hoće da studiraju. Daleko je to od komptetitivnog primanja studenata. Ako nisi primljen)a na neki studij znaj da nisi za taj studij - i većina koji se prime nisu.
Jest, možda u tom trenutku ili u tom nekom periodu. Možda nekad poslije budu, ljudi se razvijaju, sszrijevaju i mijenjaju se. Nekad čak i brzo, kada si mlađi i mjeseci mogu biti u pitanju Glupo mi je to tako reći kao što si rekao.
Ne bih se složio da se ljudi "mijenjaju i sazrijevaju" toliko. Radi se o nečem drugom. Fakulteti su često overkill - većina poslova, koja traže diplomu, su trivijalna i samo je stvar vremena dok se savladaju. Ljudi nakon što savladaju posao koji rade, pomisle kako su se "razvili" i dobiju samopouzdanja, ali se radi o tome da su samo savladali neke šablone. Ljudi postaju iskusniji, ali ne i pametniji ili talentovaniji. Većina da se vrati na fakultet, ne bi ga puno lakše završila.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#3970 Re: ETF

Post by Nepenthe11 »

HD_2015 wrote: 12/06/2023 09:52
Nepenthe11 wrote: 12/06/2023 09:15

Jest, možda u tom trenutku ili u tom nekom periodu. Možda nekad poslije budu, ljudi se razvijaju, sszrijevaju i mijenjaju se. Nekad čak i brzo, kada si mlađi i mjeseci mogu biti u pitanju Glupo mi je to tako reći kao što si rekao.
Ne bih se složio da se ljudi "mijenjaju i sazrijevaju" toliko. Radi se o nečem drugom. Fakulteti su često overkill - većina poslova, koja traže diplomu, su trivijalna i samo je stvar vremena dok se savladaju. Ljudi nakon što savladaju posao koji rade, pomisle kako su se "razvili" i dobiju samopouzdanja, ali se radi o tome da su samo savladali neke šablone. Ljudi postaju iskusniji, ali ne i pametniji ili talentovaniji. Većina da se vrati na fakultet, ne bi ga puno lakše završila.
Ja govorim o tome što sam napisao, ne govorim o poslu. Meni je to prosto neistina, ja sam milion puta vidio i svaki dan vidim koliko se ljudi mijenjaju i sazrijevaju i nazovi ti to kako hoćeš, na koncu konca i na svom primjeru. Ne svi istim tempom ali itekako to rade.
Ako je to istina što pričaš, meni su ti ljudi zaostali u razvoju ili su negdje gadno skrenuli.
Pa meni su stvari nakon što sam bio brucoš u odnosu na kasnije godine totalno bile drugačije, skroz sam drugi pristup imao i bio sam pametniji koliko hoćeš ili kako god to hoćeš zvati. Sve se nauči i može, koliko god klišej to bio, to je istina ako mene pitaš.
HD_2015
Posts: 871
Joined: 27/08/2015 12:54

#3971 Re: ETF

Post by HD_2015 »

Nepenthe11 wrote: 12/06/2023 10:16
HD_2015 wrote: 12/06/2023 09:52

Ne bih se složio da se ljudi "mijenjaju i sazrijevaju" toliko. Radi se o nečem drugom. Fakulteti su često overkill - većina poslova, koja traže diplomu, su trivijalna i samo je stvar vremena dok se savladaju. Ljudi nakon što savladaju posao koji rade, pomisle kako su se "razvili" i dobiju samopouzdanja, ali se radi o tome da su samo savladali neke šablone. Ljudi postaju iskusniji, ali ne i pametniji ili talentovaniji. Većina da se vrati na fakultet, ne bi ga puno lakše završila.
Ja govorim o tome što sam napisao, ne govorim o poslu. Meni je to prosto neistina, ja sam milion puta vidio i svaki dan vidim koliko se ljudi mijenjaju i sazrijevaju i nazovi ti to kako hoćeš, na koncu konca i na svom primjeru. Ne svi istim tempom ali itekako to rade.
Ako je to istina što pričaš, meni su ti ljudi zaostali u razvoju ili su negdje gadno skrenuli.
Pa meni su stvari nakon što sam bio brucoš u odnosu na kasnije godine totalno bile drugačije, skroz sam drugi pristup imao i bio sam pametniji koliko hoćeš ili kako god to hoćeš zvati. Sve se nauči i može, koliko god klišej to bio, to je istina ako mene pitaš.
Možemo se složiti da se ne slažemo.

Načeo si jako široku temu. Sazrijevanje ... utiče na sve u životu. Govorimo o osobama od 18-19 godina. Ako neko ima 25 godina i u glavi je presložio neke stvari, vjerovatno će svemu pristupati bolje nego kada je imao 19 godina i nije fer da se poredi sa 19-godišnjacima.

Evo i ja sada mislim da bih mogao završit bilo koji fakultet, ali ne znam dok ne probam. Definitivno bih mogao lakše završti fakultet koj imam, ali nije to to. Ne znači da sam "za tog fakulteta".

Pričamo o osobama od 19 godina. Valjda su prijemni prilagođeni za tu populaciju. Evo, vidio si, primili su osobu sa 3% prijemnog ispita. To da "neko nije za datog fakulteta" itekako postoji. Ne znači da je "zaostao u razvoju".

A isto tako da velika većina može završiti fakultet - takođe stoji. Samo se radi i tome da velika većina završi pukim memorisanjem materije, bez nekog elementarnog razumijevanja.

Nema apsolutnog mjerila. Mjerilo su prijemni i ispiti, a da su pali kriteriji u odnosu na ranije jesu - ne kažem da je to loše, samo da je tako.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#3972 Re: ETF

Post by Nepenthe11 »

HD_2015 wrote: 12/06/2023 10:26
Nepenthe11 wrote: 12/06/2023 10:16

Ja govorim o tome što sam napisao, ne govorim o poslu. Meni je to prosto neistina, ja sam milion puta vidio i svaki dan vidim koliko se ljudi mijenjaju i sazrijevaju i nazovi ti to kako hoćeš, na koncu konca i na svom primjeru. Ne svi istim tempom ali itekako to rade.
Ako je to istina što pričaš, meni su ti ljudi zaostali u razvoju ili su negdje gadno skrenuli.
Pa meni su stvari nakon što sam bio brucoš u odnosu na kasnije godine totalno bile drugačije, skroz sam drugi pristup imao i bio sam pametniji koliko hoćeš ili kako god to hoćeš zvati. Sve se nauči i može, koliko god klišej to bio, to je istina ako mene pitaš.
Možemo se složiti da se ne slažemo.

Malo je ovo preširoko. Evo, vidio si, primili su osobu sa 3% prijemnog ispita. To da "neko nije za datog fakulteta" itekako postoji. Ne znači da je "zaostao u razvoju".

A isto tako da velika većina može završiti fakultet - takođe stoji. Samo se radi i tome da velika većina završi pukim memorisanjem materije, bez nekog elementarnog razumijevanja. Ne znam o čemu pričaš, da je svako za svaki fakultet?
A je preširoko. Ono što ti sam u početku rekao, samo ti o tome pričam. Ne mora značiti da za par godina neće taj isti koji nije položio prijemni taj isti prijemni smatrati smiješnim, jednostavno može imati drugi mindset, vidjeti drugačije stvari, ući u dubinu koječega, s više samopouzdanja, ludosti, čega hoćeš i da mu to sve to skupa pomogne. Ima tu i iskustva, ali daleko od tog da je to samo iskustvo. To što ljude nešto odvede na drugu stranu i nikad se ne vrate na isti put kojim su išli je druga priča.

i nemam stvarno se potrebe "slagati", jer to je za mene istina kao što je istina da držim telefon u rukama dok ti ovo pišem

E pa jbg, ti ga edituješ li edituješ.

I ti si iznio kao neke fakte tu i prosto mi zasmetalo.

EDIT24: Utiče sazrijevanje, naravno, misaono i mentalno prvenstveno što se tiče škole.
Evo ja bi osobno dao da djeca krenu s devet u školu, a na fakultet da se ide s 25. Di se žuri toliko?

E je preširoko. A može i šire.
HD_2015
Posts: 871
Joined: 27/08/2015 12:54

#3973 Re: ETF

Post by HD_2015 »

Nepenthe11 wrote: 12/06/2023 10:51
A je preširoko. Ono što ti sam u početku rekao, samo ti o tome pričam. Ne mora značiti da za par godina neće taj isti koji nije položio prijemni taj isti prijemni smatrati smiješnim, jednostavno može imati drugi mindset, vidjeti drugačije stvari, ući u dubinu koječega, s više samopouzdanja, ludosti, čega hoćeš i da mu to sve to skupa pomogne. Ima tu i iskustva, ali daleko od tog da je to samo iskustvo. To što ljude nešto odvede na drugu stranu i nikad se ne vrate na isti put kojim su išli je druga priča.

i nemam stvarno se potrebe "slagati", jer to je za mene istina kao što je istina da držim telefon u rukama dok ti ovo pišem

E pa jbg, ti ga edituješ li edituješ.

I ti si iznio kao neke fakte tu i prosto mi zasmetalo.

EDIT24: Utiče sazrijevanje, naravno, misaono i mentalno prvenstveno što se tiče škole.
Evo ja bi osobno dao da djeca krenu s devet u školu, a na fakultet da se ide s 25. Di se žuri toliko?

E je preširoko. A može i šire.
Štati ima smetati, da neko nije za nešto? Ja tmogu naveti 10 stvari za koje definitivno nisam. Npr. društvene nauke. a mislim da bih mogao završiti pravni fakultet i možda biti uspješniji pravnik nego većina. Mogu slobodno reći i da sam glup za neke stvari i sve je to OK. Znam i da neke stvari ne bih znao raditi u životu, nebitno koliko se trudim.

Šta sada ima da smeta.

Isto tako, većina koja upiše ETF nije za ETF-a. Većina studenata buba napamet i nisu za taj studij. O onima koji ne uspiju upisati, da ne govorim.

To je tako, a to što tebi smeta ne mjenja ništa.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#3974 Re: ETF

Post by Nepenthe11 »

HD_2015 wrote: 12/06/2023 14:08
Nepenthe11 wrote: 12/06/2023 10:51
A je preširoko. Ono što ti sam u početku rekao, samo ti o tome pričam. Ne mora značiti da za par godina neće taj isti koji nije položio prijemni taj isti prijemni smatrati smiješnim, jednostavno može imati drugi mindset, vidjeti drugačije stvari, ući u dubinu koječega, s više samopouzdanja, ludosti, čega hoćeš i da mu to sve to skupa pomogne. Ima tu i iskustva, ali daleko od tog da je to samo iskustvo. To što ljude nešto odvede na drugu stranu i nikad se ne vrate na isti put kojim su išli je druga priča.

i nemam stvarno se potrebe "slagati", jer to je za mene istina kao što je istina da držim telefon u rukama dok ti ovo pišem

E pa jbg, ti ga edituješ li edituješ.

I ti si iznio kao neke fakte tu i prosto mi zasmetalo.

EDIT24: Utiče sazrijevanje, naravno, misaono i mentalno prvenstveno što se tiče škole.
Evo ja bi osobno dao da djeca krenu s devet u školu, a na fakultet da se ide s 25. Di se žuri toliko?

E je preširoko. A može i šire.
Štati ima smetati, da neko nije za nešto? Ja tmogu naveti 10 stvari za koje definitivno nisam. Npr. društvene nauke. a mislim da bih mogao završiti pravni fakultet i možda biti uspješniji pravnik nego većina. Mogu slobodno reći i da sam glup za neke stvari i sve je to OK. Znam i da neke stvari ne bih znao raditi u životu, nebitno koliko se trudim.

Šta sada ima da smeta.

Isto tako, većina koja upiše ETF nije za ETF-a. Većina studenata buba napamet i nisu za taj studij. O onima koji ne uspiju upisati, da ne govorim.

To je tako, a to što tebi smeta ne mjenja ništa.
Ja tebe razumijem što pričaš da ako ne položiš prijemni da nisi za taj fakultet. Pa zato jer to što si pisao na prijemnom je smiješno u usporedbi šta te čeka poslije.

Isto tako je bilo slučajeva koji nisu položili prijemni, pa se vrate nakon par godina, pet godina, nije bitno i sve to savladaju bez problema. Ja sam to puno puta vidio.

Nije ništa ni fiksno ni definitivno. Da, pa i sam kažeš, čini ti se da bi sad mogo bez problema završiti nešto što prije i nisi. Vjerojatno i je tako. Većina ljudi to priča. Tako i jeste.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3975 Re: ETF

Post by Pitar sa Kariba »

Hunčakapunča wrote: 01/06/2023 09:34 Da li pripremna nastava obrađuje zadatke sa prijemnog? Vježbajući sa zbirkom shvatila sam da iako sa dobrim profesorom u srednjoj, mnogo koncepta nismo prešli, fokusirali smo se na na druge stvari, pripremao nas za takmičenja, itd. Stvarno sam mislila da sam spremna ali definitivno nisam. Ciljam budžet, imam maks bodova na ocjenama iz srednje, nisam sigurna da li je RI i ove godine cijeli na budžetu?
Kako je prošlo?!
Jesi li upisala sto si zeljela?
Post Reply