ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#3201 Re: ETF

Post by belfy »

madner wrote:Posla ima svakako i za jedne i druge i trece.

Ko zna C++, ali stvarno da zna, ne da je napisao imenik, taj ne treba ni ove dvije godine. Valjda je ideja da ovi sto ne znaju dodju do toga da znaju.
znas da te ja volim. evo, ja znam C+/++ ali ga ne radim dugo godina. mislim da bi se u roku od par mjeseci vrlo lako vratio, ako je tako lako naci zaposlenje sa tako dobrom platom. plus mi je, mozda, i sto sam predavao programiranje.

P.S. lako je uociti kljucne rijeci: "vratio", "programiranje", "dobra plata". radim vani jer mogu da zaradim vise na svojim nizim kvalifikacijama. vjerujem da ti nece biti tesko da me uvjeris u suprotno, jel tako? :)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3202 Re: ETF

Post by johnnykola »

hrasno38 wrote:
johnnykola wrote:To uopšte nije tema moja posljednja tri posta. Šta si bolan toliko upro tržište, tržište. Uvijek će biti tržišta, ali, nažalost, uskoro u nas neće biti inžinjera. Hajde, budi drug, pogledaj Youtube klip i svojim riječima ga prepričaj.
Nece biti inzinjera onakvih kakvim ih ti zamisljas i kakvim ih zamisljaju starije generacije inzinjera jer nisu ludi da se ovdje po nasim ETF-ovima zaludjuju i placaju drkanje kurca 80% profesorskog kadra koji nije u stanju svoju vklastitu djecu da posteno nauci tablicu mnozenja. Nisu danasnja djeca luda bar sto se tice informatike da ih mozes saltati sta im treba a sta ne treba da bi bili mrezni administratori, programeri, web dizajneri, raznorazni developeri itd itd.....proslo je vrijeme kada si mogao nekome soliti pamet da mu da bude dobar inzinjer RI-a treba u prvoj godini 4 matematike i jedna fizika!!! Pusti ba filozofiranja i supljiranja ja sam to prosao kad si ti bio u pelenama.
I ne apda mi na pamet da blejim u video koji traje 8 sati imam pametnija posla. Ziv i zdrav bio!
Opet ne čitaš već udaraš samo svoje. Već sam pisao, ovo predavanje traje 15 minuta i dio je cjelokupne konferencije koja je trajala dva dana. Kako ćemo, bolan, na zelenu granu kad uopće ne slušamo jedni druge? U propast ćemo, eto kako. No, ovo je klasičan primjer o kojem sve vrijeme pišem, upro svoje i ne popušta, a znamo da se primjeri najbolje rade na primjerima. Ja, ja i samo ja. Držim muda Zevsa i Kerbera skupno. Niko mi ništa ne može. Di su mnogostruka muda Šive da i njih ufatim svojom trećom, petom i desetom nejakom ručicom? :D :D :D Ali totalno strovaljenje i kotrljanje niz livadu. Ima on samo svoje i nijednu ovu moju rečenicu ne konta i što je najžalosnije neće da skonta. Pa i ovu pjesmu Skroza džaba ja postam:



A tamo nakav na drugoj temi piše kako nam ne trebaju haman nikakvi fakulteti već samo dvije godine studija C++-a. Tito dragi, ustani iz greblja, Posejdona ti. Samo nas ti možeš izvaditi iz ove ambicije!!!

Za njih obojicu bolno je čitati moje rečenice k'o u onom klipu Nadrealista kad Elvis caji Đuri čita Ničea. To je za njega soljenje pameti. Jooooooj, joooooooj!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I opet ne konta kad napišem da se kognicija i emocija ne može razdvojiti. Zato što bi to stijo razdvojiti bolno je njemu čitanje mojih rečenica: Joooooooooooj, jooooooooooo!!! :D :D :D

Od 4.33 ovdje:



Eto, ja sam za njega i njemu slične dr. Ćimić. :D :D :D

P.S. A garant se smiju "seljacima" koji ništa ne kontaju, a kad neko ima drukčije mišljenje ne zna sjesti, poslušati, promisliti šta je tema, šta je dilema, uložiti dodatan napor za skontati šta u komunikaciji druga strana želi reći. Evo i u videu dr. Ljubojević spominje softver koji ih kad studenti komuniciraju tjera da kad su kontra nečega moraju argumentirati, reći zašto su kontra toga. No, rijetki su u životu i u ratu imali profesoricu Subhiju Kamenicu koja ih je iz predmeta biologije, koju btw po temi drugoj na ovom podforumu treba dokinuti, sokratovskim načinom propitivanja učila misliti. Jebo ba Darwinovu teoriju revolucije, tučak i koagulaciju krvi, rekurziju, romantizam, Stogodišnji rat ako ne znaš sumnjati i slušati drugog. Da je sokratovskim načinom propitivanja mene naučila profka misliti naučio sam tek prije 10 dana. Ali ne, neki znaju sve o svemu, onog prvog dana kad su na ETF, sad na kurs C++-a kročili!

Film na TV-u
Last edited by johnnykola on 21/06/2018 05:03, edited 4 times in total.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3203 Re: ETF

Post by johnnykola »

.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3204 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Ja kontam da ti hoces da ti hoces da budes interesantan samo ti je jarane humor nehumoristican i brate previse filozofiras. Ja mogu kitu na panj staviti da cete pola danasnjih studenata ETF-a i komletno oni sto zavrse te dvije godine pojesti za dorucak u struci a ti i dalje pricaj bajke i inzinjerske doskocice za laku noc!
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3205 Re: ETF

Post by she+ »

johnnykola wrote: Hajde, budi drug, pogledaj Youtube klip i svojim riječima ga prepričaj.
haj ti? :|

umjesto sto kvotas nekakve klipove i tekstove, svojim rijecima reci dje zapelo?
johnnykola wrote:Ukratko, morončine koji nisu knjige mimo elektrotehničke u životu pročitali i koji će misliti da o struci i životu znaju sve dok će se starije kolege pred njima crvenjeti zbog njihovih provala i stida.

Konjine (vi koji mislite sad upisati te dvije godine), naučite par riffova pa onda kenjdarajte!!!
i onda se ti nadjes da seres nekom profesoru sto pljuje dijete? :roll:
johnnykola wrote:Kad bi bar neko otvorio bar jedan link koji sam postao. To je upravo problem - uprli da se neoliberalnom kapitalizmu dodvore, misle da nema dalje od onog što oni znaju. E pa ima, i gle čuda ne nalazi se samo i jedino u STEM području. Djeco, to je bottom-up pristup. Samo vi radite za te silne tvrtke, a one neka nam kroje politike. Top-down.
evo jesam, sve sem ovog iz zadnjeg ti posta

i sta sad?

jel mi se najednom trebalo ukazati da je bit alijansi zafalilo jeftine radne snage?
firme koje radnike vrjednuju koliko neki spremacice, drze ih na minimalcu al isplacuju milje na ruke.. misle na drzavu, mlade, obrazovanje?

mislim, izvini, oprosti, ali sta hoces da kazes?

evo ovaj sto jedva nabada srpski, zbrda zdola nesto naprica.. elem, svidja mi se ovaj neki profesor sto ga spomenu sto je trazio od studenata da svi fino lijepo komuniciraju JAVNO na twitteru
sta mislis kako bi to kod nas proslo?
ne dao vrag da studenti profesoru kazu da ga NE RAZUMIJU, vec sve fol zna, sve konta, ne znam ni sto su upisivali fakultet
i onda kazes IZVINITE JA VAS NE RAZUMIJEM, pa te profesor ruzno pogleda i pita a kako to ga drugi razumiju
pa kazes EVO NEK MI ONI OBJASNE AKO RAZUMIJU i svi naravno SUTE
mrs
i onda se neki svijetli primjerak od profesora uhvati za glavu i pokusa to objasniti..neki cak i na neki drugi NACIN
al vecina SAMO PONOVI STA JE REKLA i ako to ne kontas onda mora da si DEBIL
i ako ga jos pitas vidis da mu ides na zivce i da bi on da zavrsi sa svojim predavanjem pa kaze pitaj na kraju, ako ostane vremena
naravno, ostane KITA OD VREMENA

sad zamisli da se od studenta trazi da zapravo IMAJU SVOJE MISLJENJE a kamoli da ga IZNESU i to JAVNO
pa sta bi ovi nasi profesori?!?
sta njima ima neki student govoriti i glumiti tu?

a ovaj “desirable difficulty” je kod nas il "unbearable difficulty" il ga NEMA

ovaj sto usporedjuje eksperte za njemacku knjizevnost il sta vec sa programerima i njihovom vrijednoscu na trzistu.. sve je to fino, lijepo, divno i krasno al od cega zivit dok pratis svoje emocije i prkosis globalnom poretku?

jebaiga, evo ja te NE RAZUMIJEM sta pokusavas reci, ako ti nije problem da mi OBJASNIS i to svojim rijecima
il bujrum NEKO DRUGI KO TE RAZUMIJE
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3206 Re: ETF

Post by johnnykola »

Konačno neko, naravno da ću objasniti.
she+ wrote: haj ti? :|

umjesto sto kvotas nekakve klipove i tekstove, svojim rijecima reci dje zapelo?
Pisao sam sto puta, čitaj moje prethodne postove. Sad došao sa svojih devedeset i sedam postova i tu nešto pametuje.
she+ wrote: i onda se ti nadjes da seres nekom profesoru sto pljuje dijete? :roll:
Znaš, jedno je pisati, psovati i svađati se (što i ja riječima činim), a nešto sasvim drugo nešto konkretno uraditi, s pozicije sile doći i pljunuti nakon dvadeset godina struke dijete s poteškoćama u razvoju šta god ti uradilo. Kontaš?
she+ wrote:
evo ovaj sto jedva nabada srpski, zbrda zdola nesto naprica.. elem, svidja mi se ovaj neki profesor sto ga spomenu sto je trazio od studenata da svi fino lijepo komuniciraju JAVNO na twitteru
sta mislis kako bi to kod nas proslo?
ne dao vrag da studenti profesoru kazu da ga NE RAZUMIJU, vec sve fol zna, sve konta, ne znam ni sto su upisivali fakultet
i onda kazes IZVINITE JA VAS NE RAZUMIJEM, pa te profesor ruzno pogleda i pita a kako to ga drugi razumiju
pa kazes EVO NEK MI ONI OBJASNE AKO RAZUMIJU i svi naravno SUTE
mrs
i onda se neki svijetli primjerak od profesora uhvati za glavu i pokusa to objasniti..neki cak i na neki drugi NACIN
al vecina SAMO PONOVI STA JE REKLA i ako to ne kontas onda mora da si DEBIL
i ako ga jos pitas vidis da mu ides na zivce i da bi on da zavrsi sa svojim predavanjem pa kaze pitaj na kraju, ako ostane vremena
naravno, ostane KITA OD VREMENA

sad zamisli da se od studenta trazi da zapravo IMAJU SVOJE MISLJENJE a kamoli da ga IZNESU i to JAVNO
pa sta bi ovi nasi profesori?!?
sta njima ima neki student govoriti i glumiti tu?
Ijope ja sve znam ojha!!! Čovjek ba Srbin koji već dvadeset godina radi u Engleskoj sve rekao na početku = stoga nabada srpski.
A za ovo dalje što si napisao mogu samo napisati HAHAHAHHAHAHAHAHA!!!

Pa u tome i jeste poenta da se profesori ne trebaju tako ponašati, da otvore vrata dijalogu, razmjeni mišljenja, drukčijem pogledu. Upravo o tome čovjek priča da ako nemaš full demokratiju nemaš je nikako. Od škole do radnog mjesta ako ti neko brani iznijeti mišljenje = demokratija je mrtva kao što i jeste i sve je prevara i fol - Marisol!!! I šta imaš onda od toga što ti u Bit alijanski razaraš zarađuješ, izađeš na cestu i neko te rokne zbog dvije marke u tvom džepu zato što su ga političke elite osudile na smrt bukvalno s njegovim rođenjem. Ne možeš normalno živjeti u nenormalnom društvu, a društvo neće ozdraviti samo zato što će sad devedeset posto djece odjednom početi samo i jedino programirati. U tome je poenta treba nam stručnih ljudi najrazličitijih zanimanja, treba nam kultura, psihologija, sociologija, biologija, sve živo da bismo izašli iz gliba. Inžinjeri svih struka nam trebaju jer oni imaju više šanse pojmiti i uvezati različite struke, što bi trebao moći svaki akademski građanin, a i sam znaš kako je to teško kod akademskih građana (evo sam si napisao, ne daju ti reći nešto, da izneseš svoje mišljenje, a ne da poslušaju nekog drugog, jer pobogu, oni su odmah ispod Zevsa), pokazat će se i u inženjera, a ne kod drugih. I sad će to uvezati naki s kursom programiranja od dvije godine koji će biti puni sebe i misliti s dvadeset i dvije da su popili svu pamet svijeta??? Možeš misliti!!!

Vidi naziva teme na ovom podforumu Nauka i edukacija:

Image
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3207 Re: ETF

Post by she+ »

dovoljno vremena zalud izgubih citajuci te linkane tekstove i gledajuci klipove da jos sad i prolazim kroz tvoj forumski opus.. hvala, al neka hvala

ako ti ne vidis nista lose u tvom nacinu izrazavanja, ne mislim nuzno na pogrdne rijeci i psovke vec i neke nadmene pokusaje spocitavanja, sam si na gubitku

a skontah poantu srbina sto vaistinu nabada srpski, zato to i napisah, al si ti ascare prevec zaglibio u kontra-napadu da to uvidis
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3208 Re: ETF

Post by johnnykola »

Od svega napisanog čovjek se sa mnom bavi. Nevjerojatno!!! Znaš li ti bolan koliko sam ja s Hrasnim38 na ovu temu drvio? To je to, došo ja haj meni sad sve jovonanovo. Pa ako si skonto za Srbina šta traćiš i moje i svoje vrijeme s tim? Koje nebuloze, Tito dragi! Vidiš, ja nastupam s tim da bi ti nešto konstruktivno eventualno, a ti tražiš nake rupe u postovima. Ne prosipaj se, Kerbera ti!
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3209 Re: ETF

Post by hrasno38 »

johnnykola wrote:Od svega napisanog čovjek se sa mnom bavi. Nevjerojatno!!! Znaš li ti bolan koliko sam ja s Hrasnim38 na ovu temu drvio? To je to, došo ja haj meni sad sve jovonanovo. Pa ako si skonto za Srbina šta traćiš i moje i svoje vrijeme s tim? Koje nebuloze, Tito dragi! Vidiš, ja nastupam s tim da bi ti nešto konstruktivno eventualno, a ti tražiš nake rupe u postovima. Ne prosipaj se, Kerbera ti!
drvit ces ti i dalje....... :izet: :lol: :lol:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3210 Re: ETF

Post by johnnykola »

:-D :-D :-D

Normalno da ću drviti. Kad si ono jednom fakat sjeo i pročitao šta sam napisao na kraju smo se u gro stvari složili. Bez komunikacije nema apsolutno ničega.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3211 Re: ETF

Post by hrasno38 »

johnnykola wrote::-D :-D :-D

Normalno da ću drviti. Kad si ono jednom fakat sjeo i pročitao šta sam napisao na kraju smo se u gro stvari složili. Bez komunikacije nema apsolutno ničega.
Ma jarane tesko te za citati nemam ja zivaca citat ako je nesto zbrda zdola.... :-)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3212 Re: ETF

Post by johnnykola »

To je tvoje mišljenje. Svaka moja riječ, tačka i zarez su tu sa apsolutnim i totalnim smislom. To što se ljudima ne da čitati niti gledati ono na šta nisu navikli je sasma drugi par opanaka.

Image

A, faktički i u prenesenom značenju, jedva da sam pročitao knjiga koliko ih stane na jednu od ove tri police.
Put krivudavi je tek počeo. :-D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#3213 Re: ETF

Post by Euridika »

Ova tema je postala taman onoliko "zanimljiva" kao npr. Sirija ili bilo koja druga tema na Politici ili Sportu. Samo prepucavanje...

Dobro je moj kolega moderator primijetio, svi ETF-ovci (svršeni ili haman svršeni) su nekad bili konstruktivni forumaši... :roll: :sad:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3214 Re: ETF

Post by johnnykola »

Izvoli, promijeni to. Aktivno radi na tome da se promijeni nešto za što smatraš da nije u redu. Najlakše je kakati.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#3215 Re: ETF

Post by Euridika »

Pokušavala u više navrata i na kraju odustala. Nema efekta. Kad započnem diskusiju o npr. samom fakultetu i syllabusu, dobijem komentar da odem na stranicu ETF-a i tamo se informišem (o aktuelnostima). S druge strane, pljuvanje po nastavnom kadru je sasvim prihvatljiv diskurs na ovoj temi.

Jedina konkretna akcija bi mogla biti da se tema zatvori, što bi u suštini bila šteta. Ne toliko za ovu temu, već za čitav PDF. Kakvo društvo, takav i interes za nauku i edukaciju. :|
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3216 Re: ETF

Post by johnnykola »

Evo piše ti she+ šta je i kako radi gro profesora. Malo je reći da je to debilno. Nisam ja kriv što se gro njih ponaša k'o Hitler i Musolini. Njima se obrati. Džaba im svo znanje kad nisu spremni ili ne znaju komunicirati.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3217 Re: ETF

Post by johnnykola »

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3218 Re: ETF

Post by hrasno38 »

johnnykola wrote:Evo piše ti she+ šta je i kako radi gro profesora. Malo je reći da je to debilno. Nisam ja kriv što se gro njih ponaša k'o Hitler i Musolini. Njima se obrati. Džaba im svo znanje kad nisu spremni ili ne znaju komunicirati.
Jedan je prica sto ne znaju komunicirati tj. bahati su a druga jos gora prica je sto ne znaju prenjeti znanje na studente sto je gore 100 puta. Dzaba je bilo Fatkicu sto zaista jeste matematicar samo takav kada nikoga u zivotu nije usopio nauciti matematiku a zavio je u crno generacije i generacije studenata. Otisao Huse a izgleda dosao mladi nasljednik Osmankovic kod kojeg na ispit izadje 170 studenata i polozi 20 i njega savrseno boli kurac za to. Matematicae opet savrseno boli kurac to sto zakon kaze da se rezultati sipita moraju objaviti u roku od 5 dana....oni to urade nakon 11. Evo sad nazovem druga da vidim kako mu je sin prosao kod Jurica kaze covjek 25% prolaznost ali Juric odmah sazvao sve studente na razgovor sljedece sedmice jer njega to sekira. I naravno onaj krusko od dekena samo to sve mirno gleda i jebe se njemu za studente vazno je da trica kapne svaki mjesec za nikakav trud.
I onda se svi kao cude sto je upis na drzavne fakultete sve manji i manji. Pa kako nece biti kada je na tim fakultetetima sve veca i veca bagra od profesora i on dobri koji zaista zele da zarade svoju platu i zele uz maksimalan trud da prensesu svoja znanja studentima ostanu kao pusta ostrva u okeanu kvazi-profesora.
To je ono sto mene izbaciju iz cipela i sigurno jedan od razloga sto djeca razguljuju napolje gdje nece biti samo pusti bankomati nego "cjenjene kolege".
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#3219 Re: ETF

Post by Euridika »

johnnykola wrote:Link
Ovo bi bila dobra tema za diskusiju zasebno, nevezano za ETF. :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3220 Re: ETF

Post by johnnykola »

Euridika wrote:
johnnykola wrote:Link
Ovo bi bila dobra tema za diskusiju zasebno, nevezano za ETF. :thumbup:
I sad, ovom ćete naučiti kurs od kojeg će i dječkj i cure dobiti muda od jedno pol tone? Možeš misliti, većinu nas ovo neće naučiti ni faks ni četrdeset godina rada u struci. Realno.
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 279
Joined: 15/01/2011 23:20

#3221 Re: ETF

Post by crno_sa_zlatnim »

Kakve su upisne kvote za ovu godinu na ETFu, koliko ih primaju na teret budzeta?
Sta se boduje za upis - uspjeh plus mm, fizika i engleski?
Koja je donja granica prosjeka (odnosno upisuju li se samo sa 5,0 - 4,5)?

Pogledacu naravno rezultate kad budu objavljeni....
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#3222 Re: ETF

Post by ZyzzSar »

crno_sa_zlatnim wrote:Kakve su upisne kvote za ovu godinu na ETFu, koliko ih primaju na teret budzeta?
Sta se boduje za upis - uspjeh plus mm, fizika i engleski?
Koja je donja granica prosjeka (odnosno upisuju li se samo sa 5,0 - 4,5)?

Pogledacu naravno rezultate kad budu objavljeni....
aie 25+35; ee 25+35; ri 25+70; tk 25+35;
dakle 100 na budzet, 175 samofinansirajucih

bodovanje isto kao i svake godine(mm,fiz,bos), prijemni nije eliminatoran, 90% ce ih bit primljeno sto ga budu radili
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3223 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Nije bas direktno vezano za temu ali ima puno toga sto je vezano globalno i za nase skolstvo...

https://www.klix.ba/vijesti/regija/najb ... 180628129?

A ova recenica je beton s obzirom na godine....

"Autoritet profesora se previše zloupotrebljava. U nauci nema autoriteta, važno je samo što je tačno. Ne bih bio ovdje gdje sam sada da nisam imao tu karakternu crtu da se uvijek usprotivim i svađam s takvim profesorima. U tome nema popuštanja, ako znam da sam u pravu neću odustati. Biti profesor je puno više nego samo ispričati neko gradivo"
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3224 Re: ETF

Post by johnnykola »

Upravo sam isto htio postati i taj pasus apostrofirati. Evo šta znači imati muda i iznijeti svoj stav šta košta da košta. Za she+ da vidi kako se može. Ali imati stav poduprt znanjem, a ne šupljom pričom vi'te ja nešto ovo ono.
User avatar
Men_of_Numenor
Posts: 267
Joined: 22/01/2018 11:52

#3225 Re: ETF

Post by Men_of_Numenor »

Kad je prijemni na ETF-u?

Zna li neko?
Post Reply