ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3126 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Kako to da prema Zahiragicevoj teoriji o ravnopravnosti studenata petkom kada je dzuma nema ispita a nedeljom kada su mise ima!!!! Dakle IM1 ispit u nedelju.....iako je nedelja dan odmora i neradni dan pored svega ostalog!!!! E volio bih da im neko slozi inspekciju vise nego ista na svijetu!
Inace dovidjenja Huse dzaba ti pisanje zalbi i koprcanja 01.01 punis 70 godina i odjebi iz obrazovanja u kojem si bio sve ali samo ne ono sto si trebao da budes.
Theta
Posts: 45
Joined: 17/10/2017 19:52

#3127 Re: ETF

Post by Theta »

hrasno38 wrote:Kako to da prema Zahiragicevoj teoriji o ravnopravnosti studenata petkom kada je dzuma nema ispita a nedeljom kada su mise ima!!!! Dakle IM1 ispit u nedelju.....iako je nedelja dan odmora i neradni dan pored svega ostalog!!!! E volio bih da im neko slozi inspekciju vise nego ista na svijetu!
Inace dovidjenja Huse dzaba ti pisanje zalbi i koprcanja 01.01 punis 70 godina i odjebi iz obrazovanja u kojem si bio sve ali samo ne ono sto si trebao da budes.
Ona dvojica su tražili da bude ispit u nedjelju, kako sam ja čuo.Vidjet ćeš kakva će prolaznost na matematici, molit će Huseta da se vrati
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3128 Re: ETF

Post by johnnykola »

hrasno38 wrote:Kako to da prema Zahiragicevoj teoriji o ravnopravnosti studenata petkom kada je dzuma nema ispita a nedeljom kada su mise ima!!!! Dakle IM1 ispit u nedelju.....iako je nedelja dan odmora i neradni dan pored svega ostalog!!!! E volio bih da im neko slozi inspekciju vise nego ista na svijetu!
Inace dovidjenja Huse dzaba ti pisanje zalbi i koprcanja 01.01 punis 70 godina i odjebi iz obrazovanja u kojem si bio sve ali samo ne ono sto si trebao da budes.
Svaka čast za ovaj post.
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#3129 Re: ETF

Post by Nazif_Gljiva »

Ima li gdje cizija?
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3130 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Theta wrote:
hrasno38 wrote:Kako to da prema Zahiragicevoj teoriji o ravnopravnosti studenata petkom kada je dzuma nema ispita a nedeljom kada su mise ima!!!! Dakle IM1 ispit u nedelju.....iako je nedelja dan odmora i neradni dan pored svega ostalog!!!! E volio bih da im neko slozi inspekciju vise nego ista na svijetu!
Inace dovidjenja Huse dzaba ti pisanje zalbi i koprcanja 01.01 punis 70 godina i odjebi iz obrazovanja u kojem si bio sve ali samo ne ono sto si trebao da budes.
Ona dvojica su tražili da bude ispit u nedjelju, kako sam ja čuo.Vidjet ćeš kakva će prolaznost na matematici, molit će Huseta da se vrati
Nije bitno ko je sta trazio nego je bitno da bi trebalo da su pravila za sva ista i da su svi studenti ravnopravni po svim osnovama. Nedelja je neradni dan i za nebosnjacke vjernike dan kada se ide u crkvu. Ako cemo posteno i Fatkic je trazio da bude jedan rok petak u 12 pa su ga klapili po usima radi dzume.
Nek se ne iznenade ako im bane inspekcija u nedelju :D Jebo majku ima li igdje u ovoj zemlji mjesto gdje nije jednoumlje :?
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3131 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Nazif_Gljiva wrote:Ima li gdje cizija?
Ima u istraznom postupku :-)
Theta
Posts: 45
Joined: 17/10/2017 19:52

#3132 Re: ETF

Post by Theta »

hrasno38 wrote:
Theta wrote:
hrasno38 wrote:Kako to da prema Zahiragicevoj teoriji o ravnopravnosti studenata petkom kada je dzuma nema ispita a nedeljom kada su mise ima!!!! Dakle IM1 ispit u nedelju.....iako je nedelja dan odmora i neradni dan pored svega ostalog!!!! E volio bih da im neko slozi inspekciju vise nego ista na svijetu!
Inace dovidjenja Huse dzaba ti pisanje zalbi i koprcanja 01.01 punis 70 godina i odjebi iz obrazovanja u kojem si bio sve ali samo ne ono sto si trebao da budes.
Ona dvojica su tražili da bude ispit u nedjelju, kako sam ja čuo.Vidjet ćeš kakva će prolaznost na matematici, molit će Huseta da se vrati
Nije bitno ko je sta trazio nego je bitno da bi trebalo da su pravila za sva ista i da su svi studenti ravnopravni po svim osnovama. Nedelja je neradni dan i za nebosnjacke vjernike dan kada se ide u crkvu. Ako cemo posteno i Fatkic je trazio da bude jedan rok petak u 12 pa su ga klapili po usima radi dzume.
Nek se ne iznenade ako im bane inspekcija u nedelju :D Jebo majku ima li igdje u ovoj zemlji mjesto gdje nije jednoumlje :?
Trebalo bi, ali nije, sjećam se da sam ja kod Almase LAG radio u nedjelju, a onda tamo još neki ispit u nedjelju,OR možda, pa nije bilo šta mrže ustat nego tad, pa se ta praksa ukinula do ove godine, mislim jeste ukinuta, samo matematika se radi u nedjelju, svi ostali ispiti su raspoređeni od ponedjeljka do subote.To što ovi svjesno krše to, nek ih kazne, ja s tim predmetima nemam ništa više :evil:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2511
Joined: 16/06/2014 20:33

#3133 Re: ETF

Post by Dosadno mii »

jesul bili ispiti
kakav je ovaj novi "huse"
Theta
Posts: 45
Joined: 17/10/2017 19:52

#3134 Re: ETF

Post by Theta »

Dosadno mii wrote:jesul bili ispiti
kakav je ovaj novi "huse"
Prekosutra je novi Huse :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3135 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Theta wrote:
Dosadno mii wrote:jesul bili ispiti
kakav je ovaj novi "huse"
Prekosutra je novi Huse :mrgreen:
Dva Huseta tacnije :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3136 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Jedan Huse otisao ali drugi ostali koji su se skrivali iza njegovog loseg rada i njegove "popularnosti". A ETF iz dana u dana krsi nove propise tj novi zakon o visokom obrazovanju......gradonacelnikova seka na LAGU napravila pokolj......ali jos bitniji podatak je da i ona vozi na spisku 212 ponavljaca. Uglavnom prolaznost oko 30% s cim se naravno nasi dicni profesori i univerzitet ponose....uglavnom prosjek polozenih parcijakla po grupama studenata koji su novi na ETF-u a koje broje od 22/24 studenta je 6.5 studeneta po grupi sto je katastrofalan rezultat iz perspektive savremenog skolstva ali ako gledamo iz perspektive zaostalog Balkana i obrazovanja onda to i nije lose jer je znala prolaznost biti i nula. Uglavnom novi zakon kaze ako je losa prolaznost (mada nisu naveli sta to znaci) da se mora formirati komisija i utvrditi uzrok i pristupiti rjesavanju tog problema.
Dalje gradonacelnikova seka krsi drugu uredbu a to je da ne smije svoje udzbenike stavljati kao literaturu za ucenje ali jebi ga ona je zajebana jer je familija na vlasti a valja njoj i muzu prodati sto vise knjiga dok je vrijeme.
Kao trece ETF ponovit cu krsi demokratska prava pojedinih studenata na svoje vjerske obaveze jer su dozvolili da ispit iz IM1 bude sutra u nedelju kada katolici i pravoslavci idu u crkvu a i generalno nedelja je neradni dan i studenti imaju puno pravo na taj dan.....naravno kao i profesori!!!!
Idemo dalje....cekaju se sljedeci rezultati....... :D
Last edited by hrasno38 on 02/12/2017 22:12, edited 2 times in total.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#3137 Re: ETF

Post by almir_tz »

Koja je to dronfuljica? :D :D :D
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#3138 Re: ETF

Post by nivla »

hrasno38 wrote:.
evo hrasno se ne javlja jer su rezultati kod novih profesora gori nego sto su ikad bili kod huseta, propala mu prica, a kako saznajem samo 60ak osoba je polozilo prvu parcijalu kod novih profesora, prosle godine je prvu parcijalu polozilo oko 260 studenata na redovnom roku
da ne bude da je do novih profesora zadaci nisu bili nikad laksi, ali za one koji se oslanjaju na sablone a ne razumijevanje naravno da ispit nije bio nikad tezi, posto ovako slaba prolaznost ne ide u prilog price hrasno38 jer se ne uklapa u pricu o "losem" prethodniku, hrasno38 ne komentarise nista pa je red da istog prozovem kako bih dobio osvrt na novonastalu situaciju
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3139 Re: ETF

Post by hrasno38 »

nivla wrote:
hrasno38 wrote:.
evo hrasno se ne javlja jer su rezultati kod novih profesora gori nego sto su ikad bili kod huseta, propala mu prica, a kako saznajem samo 60ak osoba je polozilo prvu parcijalu kod novih profesora, prosle godine je prvu parcijalu polozilo oko 260 studenata na redovnom roku
da ne bude da je do novih profesora zadaci nisu bili nikad laksi, ali za one koji se oslanjaju na sablone a ne razumijevanje naravno da ispit nije bio nikad tezi, posto ovako slaba prolaznost ne ide u prilog price hrasno38 jer se ne uklapa u pricu o "losem" prethodniku, hrasno38 ne komentarise nista pa je red da istog prozovem kako bih dobio osvrt na novonastalu situaciju
Ako ti valja Huse vodi ga kuci! On je kao sto sma rekao covjek koji nikada nikoga nije nista naucio ali je zato sjebo generacije i generacije mladih ljudi osim naravno dupeuvlakaca.Ova dvojica sto su dosla su ista govna ali u drugom pakovanju i sam amlo drukcijim nacinom rada. Jedan je bio iznacen iz gimnazije a drugi je propali rektor i primljeni su na ETF iskljucivo preko SDA politicke linije. Prolaznost im je 19% kao sto je i prolaznost na fizici. LAG 31% i OE 33% sto je katastrofalno za nesto sto se zove obrazovanje i sva ova 4 profesora da je normalna drzava bi danas drzala lopatu a ne olovku. Ali polakonicija nije do zore sjala i ta saga o ovom jadu od obrazovanje ce se prekinuti tj. sa ovakvim stvarima na raznim fakultetima se upoznavaju raznorazne strane. Konjicija nije svjestan kako sam sebi jamu kopa ali ovdje sa ova dva profesora nije mogao uraditi nista jer su mu nametnuta a posto je on dosao na celo fakulteta ispred SDP-a a ne nekih naucnih referenci mogao se samo poklopiti.
U savkom slucaju Hrasno nikada ne suti jer hrasno nije pizda i dupelizac bilo kome u bilo kojem sistemu i ako sto vidis ispred je napisao par stvari sa ispitnih rokova i pocetka jednoumlja koji se sa strane raznoraznih Zahiragica namece obrazovanju u KS.
Ali posto je Fatkic tvoj ljubimac mozda se vrati na IM2 iako krsi sve zakonske norme o radu profesora. Ali to nije nista cudno zato i jesno kita od drzave i zato nema covjeka koji se spominje u naucnim okvirima sa nasih posljeratnih fakulteta kad im predaju raznorazni Fatkici i slicna govna. Ali kao sto sam rekao svakoj prici jednom dodje kraj!
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#3140 Re: ETF

Post by nivla »

hrasno38 wrote:..
nemam ja favorita, samo mi bilo cudno da sad ne komentarises, a prolaznost je katastrofa ako se uzme u obzir da su priznate polozene parcijale ponovcima koji su to prosle godine polozili
sto se tice izbora dekana, vjerovao ili ne, na ETFu se bilo ko od profesora, pa cak i neko sa strane ko ispunjava uslove mogao prijaviti, naucno nastavno vijece je izabralo Konjiciju, tako da te price kako ga je SDP birao ne stoje
evo ti i teksta konkursa

Code: Select all

http://www.etf.unsa.ba/index.php?id=157&tx_ttnews[tt_news]=1384&tx_ttnews[backPid]=270&cHash=14188702ce
mozda na nekim drugim fakultetima dekana bira politika, na ETFu to nije slucaj, na etfu, je u mandatu kad je izabran cizi kojem je mjesto u zatvoru, isti "pobijedio" sa 2-3 glasa razlike u odnosu na, prije svega covjeka, prof. Semsu Masica, sto ce ti reci da ga je izabrala apsolutna, a ne velika vecina
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3141 Re: ETF

Post by hrasno38 »

nivla wrote:
hrasno38 wrote:..
nemam ja favorita, samo mi bilo cudno da sad ne komentarises, a prolaznost je katastrofa ako se uzme u obzir da su priznate polozene parcijale ponovcima koji su to prosle godine polozili
sto se tice izbora dekana, vjerovao ili ne, na ETFu se bilo ko od profesora, pa cak i neko sa strane ko ispunjava uslove mogao prijaviti, naucno nastavno vijece je izabralo Konjiciju, tako da te price kako ga je SDP birao ne stoje
evo ti i teksta konkursa

Code: Select all

http://www.etf.unsa.ba/index.php?id=157&tx_ttnews[tt_news]=1384&tx_ttnews[backPid]=270&cHash=14188702ce
mozda na nekim drugim fakultetima dekana bira politika, na ETFu to nije slucaj, na etfu, je u mandatu kad je izabran cizi kojem je mjesto u zatvoru, isti "pobijedio" sa 2-3 glasa razlike u odnosu na, prije svega covjeka, prof. Semsu Masica, sto ce ti reci da ga je izabrala apsolutna, a ne velika vecina
https://ekran.ba/2016/05/07/feljton-kak ... ve-zarade/

Ovo ovdje vise nego dovoljno govori o obojci a sto se tice Konjicije vjeruj mi da je tako posto sam poprilcno blizak ljevicarskim opcijama :D Ne postoji dekan kao i rektor kojeg nije izabrala politika i to i jeste najveci problem naseg obrazovanja. Interesantno u ovom clanku je i muz Almase Odzak...Senad Odzak zaet sadasnjeg gradonacelnika. Oboje kako sam naveo iako to zakon striktno brani bez ikakvih problema tuse svoj novi udzbbenik studentima. Jebi ga SDA demokratija!!!
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#3142 Re: ETF

Post by The BEN10 »

Nikako da od insajdera sa ETF-a, kojih kako vidim ima na ovoj temi, dobijemo informaciju ko od tamošnjih profa objavljuje najviše radova. :)
Čisto da vidimo o kojem rangu govorimo kada ih uporedimo sa npr rajom sa FER-a...
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#3143 Re: ETF

Post by slavemaster »

The BEN10 wrote:Nikako da od insajdera sa ETF-a, kojih kako vidim ima na ovoj temi, dobijemo informaciju ko od tamošnjih profa objavljuje najviše radova. :)
Čisto da vidimo o kojem rangu govorimo kada ih uporedimo sa npr rajom sa FER-a...
Objavljuje ili samo potpisuje na tudje...
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#3144 Re: ETF

Post by nivla »

The BEN10 wrote:Nikako da od insajdera sa ETF-a, kojih kako vidim ima na ovoj temi, dobijemo informaciju ko od tamošnjih profa objavljuje najviše radova. :)
Čisto da vidimo o kojem rangu govorimo kada ih uporedimo sa npr rajom sa FER-a...
ne znam sta je problem to naci, spisak uposlenih svakako se moze naci na stranici elektrotehnickog fakulteta, gledajuci po scholaru, prvi od aktivno ukljucenih u nastavu je prof. Jasmin Velagic

Code: Select all

https://scholar.google.com/citations?user=kqs5cSkAAAAJ&hl=en
ostatak ako te interesuje mozes traziti po University of Sarajevo listi

Code: Select all

https://scholar.google.com/citations?view_op=view_org&hl=en&org=14636827154531043003
a lista ko lista, moze znaciti mnogo, ali ne mora znaciti nista, ovisno o tome kako kad treba i kako kome odgovara da se tumaci
User avatar
Men_of_Numenor
Posts: 267
Joined: 22/01/2018 11:52

#3145 Re: ETF

Post by Men_of_Numenor »

Pozdrav svima!

Imam 23. godine i planiram da upišem ETF u Sarajevu.

Želim da mi date par savjeta u vezi studiranja na ovom fakultetu ako nije problem :) .

Na šta treba da se pazi, koliko košta školarina i tako te stvari :) .
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3146 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Men_of_Numenor wrote:Pozdrav svima!

Imam 23. godine i planiram da upišem ETF u Sarajevu.

Želim da mi date par savjeta u vezi studiranja na ovom fakultetu ako nije problem :) .

Na šta treba da se pazi, koliko košta školarina i tako te stvari :) .
Upis je u Oktobru, skolarina 1800 KM godisnje za prve tri godine a ako okines godinu placas 100 KM po predmetu koji nisi polozio + 200KM i nesto jos sitno upisninu. Ako si los sa matematikom imat ces velikih problema doduse imaju i oni sto su dobri. Fakultet je pretezak ne zbog samog gradiva nego zbog pojedinih dzukela koji se nazivaju profesori. Naravno ima i fantasticnih profesora ali nikada neces cuti da je fakultet poznat po njima. Sa fakulteta je otisao najveci bolesnik Huse Fatkic koji je predavao matematike ali njegovim odlaskom izgleda da se prosirila borba ko ce biti veci supak od Huseta......u biti ako hoces da zadzis kosu na glavi i dobre zivce upisi FIT u Mostaru a ako zelis da studiras bas u glavnom gradu neka ti je bog na pomoci. I sa jednim i sa drugim nakon tri godine imat ces potpuno istu i validnu diplomu batchelora informatike a master onda mozes da ganjas bilo gdje. Naravno imas i privatne fakultete na kojima mozes studirati jedino ako su ti roditelji politicari, direktori ili lopovi :D Salim se malo daju i ti privatni stipendije.....eto ukratko
User avatar
Men_of_Numenor
Posts: 267
Joined: 22/01/2018 11:52

#3147 Re: ETF

Post by Men_of_Numenor »

hrasno38 wrote:
Men_of_Numenor wrote:Pozdrav svima!

Imam 23. godine i planiram da upišem ETF u Sarajevu.

Želim da mi date par savjeta u vezi studiranja na ovom fakultetu ako nije problem :) .

Na šta treba da se pazi, koliko košta školarina i tako te stvari :) .
Upis je u Oktobru, skolarina 1800 KM godisnje za prve tri godine a ako okines godinu placas 100 KM po predmetu koji nisi polozio + 200KM i nesto jos sitno upisninu. Ako si los sa matematikom imat ces velikih problema doduse imaju i oni sto su dobri. Fakultet je pretezak ne zbog samog gradiva nego zbog pojedinih dzukela koji se nazivaju profesori. Naravno ima i fantasticnih profesora ali nikada neces cuti da je fakultet poznat po njima. Sa fakulteta je otisao najveci bolesnik Huse Fatkic koji je predavao matematike ali njegovim odlaskom izgleda da se prosirila borba ko ce biti veci supak od Huseta......u biti ako hoces da zadzis kosu na glavi i dobre zivce upisi FIT u Mostaru a ako zelis da studiras bas u glavnom gradu neka ti je bog na pomoci. I sa jednim i sa drugim nakon tri godine imat ces potpuno istu i validnu diplomu batchelora informatike a master onda mozes da ganjas bilo gdje. Naravno imas i privatne fakultete na kojima mozes studirati jedino ako su ti roditelji politicari, direktori ili lopovi :D Salim se malo daju i ti privatni stipendije.....eto ukratko
Hvala na brzom odgovoru. Do koje godine se mogu dobijati stipendije? Recimo ako bi neko ko ima 40. godina želio da studira da li bi on mogao dobiti stipendiju? Ili ima neka granica do koje daju stipendije?
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#3148 Re: ETF

Post by hekaton »

Men_of_Numenor wrote:
hrasno38 wrote:
Men_of_Numenor wrote:Pozdrav svima!

Imam 23. godine i planiram da upišem ETF u Sarajevu.

Želim da mi date par savjeta u vezi studiranja na ovom fakultetu ako nije problem :) .

Na šta treba da se pazi, koliko košta školarina i tako te stvari :) .
Upis je u Oktobru, skolarina 1800 KM godisnje za prve tri godine a ako okines godinu placas 100 KM po predmetu koji nisi polozio + 200KM i nesto jos sitno upisninu. Ako si los sa matematikom imat ces velikih problema doduse imaju i oni sto su dobri. Fakultet je pretezak ne zbog samog gradiva nego zbog pojedinih dzukela koji se nazivaju profesori. Naravno ima i fantasticnih profesora ali nikada neces cuti da je fakultet poznat po njima. Sa fakulteta je otisao najveci bolesnik Huse Fatkic koji je predavao matematike ali njegovim odlaskom izgleda da se prosirila borba ko ce biti veci supak od Huseta......u biti ako hoces da zadzis kosu na glavi i dobre zivce upisi FIT u Mostaru a ako zelis da studiras bas u glavnom gradu neka ti je bog na pomoci. I sa jednim i sa drugim nakon tri godine imat ces potpuno istu i validnu diplomu batchelora informatike a master onda mozes da ganjas bilo gdje. Naravno imas i privatne fakultete na kojima mozes studirati jedino ako su ti roditelji politicari, direktori ili lopovi :D Salim se malo daju i ti privatni stipendije.....eto ukratko
Hvala na brzom odgovoru. Do koje godine se mogu dobijati stipendije? Recimo ako bi neko ko ima 40. godina želio da studira da li bi on mogao dobiti stipendiju? Ili ima neka granica do koje daju stipendije?
Ne znam kakvi su ti motivi da upisujes ETF i koji smijer planiras i zasto...medjutim baci ti to malo na papir...kad planiras i gdje da zaradis pare koje ces dati za fax u sljedecih 5 godina. Tad ces imati vec 28...
User avatar
Men_of_Numenor
Posts: 267
Joined: 22/01/2018 11:52

#3149 Re: ETF

Post by Men_of_Numenor »

Želim ga upisati zbog karijere i ljubavi prema toj struci.

A to kako ću pare zaraditi je moja briga. Normalno samo pošteni poslovi dolaze u pitanje.

I godine su samo broj tako da me to ne brine.

Ovo još uvijek nije ništa sigurno, sada se samo još uvijek raspitujem :) .
User avatar
hrasno38
Posts: 31404
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3150 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Men_of_Numenor wrote:
hrasno38 wrote:
Men_of_Numenor wrote:Pozdrav svima!

Imam 23. godine i planiram da upišem ETF u Sarajevu.

Želim da mi date par savjeta u vezi studiranja na ovom fakultetu ako nije problem :) .

Na šta treba da se pazi, koliko košta školarina i tako te stvari :) .
Upis je u Oktobru, skolarina 1800 KM godisnje za prve tri godine a ako okines godinu placas 100 KM po predmetu koji nisi polozio + 200KM i nesto jos sitno upisninu. Ako si los sa matematikom imat ces velikih problema doduse imaju i oni sto su dobri. Fakultet je pretezak ne zbog samog gradiva nego zbog pojedinih dzukela koji se nazivaju profesori. Naravno ima i fantasticnih profesora ali nikada neces cuti da je fakultet poznat po njima. Sa fakulteta je otisao najveci bolesnik Huse Fatkic koji je predavao matematike ali njegovim odlaskom izgleda da se prosirila borba ko ce biti veci supak od Huseta......u biti ako hoces da zadzis kosu na glavi i dobre zivce upisi FIT u Mostaru a ako zelis da studiras bas u glavnom gradu neka ti je bog na pomoci. I sa jednim i sa drugim nakon tri godine imat ces potpuno istu i validnu diplomu batchelora informatike a master onda mozes da ganjas bilo gdje. Naravno imas i privatne fakultete na kojima mozes studirati jedino ako su ti roditelji politicari, direktori ili lopovi :D Salim se malo daju i ti privatni stipendije.....eto ukratko
Hvala na brzom odgovoru. Do koje godine se mogu dobijati stipendije? Recimo ako bi neko ko ima 40. godina želio da studira da li bi on mogao dobiti stipendiju? Ili ima neka granica do koje daju stipendije?
To ne znam zaista....znam da u Australiji mozes upisati fakultet i u 70-toj :D a kod nas na zalost je ponekad tesko i u 19-toj :-?
Post Reply