ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

doc.dr.
Posts: 119
Joined: 27/03/2008 10:41

#2976 Re: ETF

Post by doc.dr. »

Prema mišljenju nekoliko vodećih stručnjaka iz oblasti mašinskog učenja, najvažnija predznanja koja mora imati neko ko se želi baviti mašinskim učenjem su sljedeća, rangirano po važnosti:

1. Linearna algebra (na ETF-u se izučava na LAG)
2. Vjerovatnoća i statistika, posebno Bayes-ovska teorija (na ETF-u se izučava na ViS i DM)
3. DIferencijalni račun funkcija više varijabli (na ETF-u se izučava na IM2)
4. Objektno orijentirano programiranje (na ETF-u se izučava na TP, donekle na RPR i OOAD)
5. Optimizacija, posebno nelinearna (na ETF-u se izučava na OOI, OI i OptRes)
6. Teorija informacija (na ETF-u se izučava na DM)
7. Teorija grafova (na ETF-u se izučava na DM i OOI)

Interesantno je da je programiranje tek na ČETVRTOM MJESTU, jer pomenuti stručnjaci smatraju da je ta disciplina relativno "lako savladiva" u odnosu na prve tri, i relativno općepoznata. Očigledno, sva neophodna predznanja se, barem u teoriji, stiču na ETF-u. I po tome bi meni trebala biti bitna razlika između ETF-a i FIT-a (za FIT se ne očekuje da pripremi polaznika da poznaje sve ove stvari). Toliko o "nepotrebnosti" matematika na ETF-u (mislim na smjer RI, za ostale smjerove manje-više postoji konsenzus da im matematika treba). Eh, sad ipak imaju dva interesantna aspekta:

1. Pitanje ko se u BiH uopće bavi mašinskim učenjem (moguće niko), iako je to u svijetu top oblast. Moguće i zbog toga što nemamo dovoljno ljudi koji vladaju svim navedenim vještinama...
2. Pitanje je da li se na ETF-u zaista steknu te vještine, odnosno da li je sistem prezentacije neophodne materije i sistem evaluacije da li je materija korektno savladana adekvatan. Lično iskustvo mi govori da čak i pojedinci koji su upisali visoke ocjene iz navedenih kurseva NE ZNAJU materiju koja se tu obrađuje...
Last edited by doc.dr. on 24/09/2017 19:21, edited 1 time in total.
User avatar
rage_guy
Posts: 1019
Joined: 16/08/2012 15:12

#2977 Re: ETF

Post by rage_guy »

Treba kao na FER-u, odvojit racunarstvo od ostalih i eto.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#2978 Re: ETF

Post by megaribi1 »

Diskusija ide u pravcu: "Treba li na ETF-RI matematika?" Ali pravo pitanje je "Kakva matematika treba na RI?"

Da vidimo kako je na najboljem i jednom od nastarijih univerziteta prema https://www.timeshighereducation.com

Koji predmeti su na BSC na Oxford-u, odsjek Computer Science?


I godina

Functional Programming
Design & Analysis of Algorithms
Imperative Programming
Digital Systems
Linear Algebra
Continuous Mathematics
Discrete Mathematics
Introduction to Logic and Proof
Probability

II godina
Models of Computation
Concurrent Programming
Compilers
Algorithms

+ 4 opcionalna:

III godina
6 opcionalnih

Opcionalni koji se biraju u II i III godini
Computational Complexity
Computer-Aided Formal Verification
Computer Architecture
Computer Graphics
Computer Networks
Computer Security
Concurrency
Databases
Geometric Modelling
Intelligent Systems
Knowledge Representation & Reasoning
Lambda Calculus and Types
Logic and Proof
Machine Learning
Principles of Programming Languages


Uočite ovdje tri stvari:

a) Deset predmeta su različite primjenjene matematike. Iz imena se prepoznaje gradivo rađeno na nekim predmetima ETF-a i vidi se na koje oblasti se stavlja fokus.
b) Funkcionalno programiranje, koje je ovdje egzotika, na Oxfordu predstavlja uvodni kurs
c) IM1 i IM2, ovdašnja najveća boljka, se radi u jednom predmetu Continuous Mathematics, ali ne u dubinu (samo najjednostavnije
metode integracije i diferencijalnih jednačina, Furijeovi redovi i ekstremi funkcija više promjenjivih, ali uz korisne
numeričke metode). https://www.cs.ox.ac.uk/teaching/courses/ContMath
doc.dr.
Posts: 119
Joined: 27/03/2008 10:41

#2979 Re: ETF

Post by doc.dr. »

Iz plana za "Continuous Mathematics" na Oxfordu vidi se da se pretpostavlja da je diferencijalni (ali ne i integralni) račun funkcija jedne varijable poznat već od ranije, jer se odmah kreće na diferencijalni račun funkcija više varijabli:

Lecture 1. Functions of several variables. Partial differentiation. The chain rule and the product rule.

Itd, itd...
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2980 Re: ETF

Post by hrasno38 »

megaribi1 wrote:Diskusija ide u pravcu: "Treba li na ETF-RI matematika?" Ali pravo pitanje je "Kakva matematika treba na RI?"

Da vidimo kako je na najboljem i jednom od nastarijih univerziteta prema https://www.timeshighereducation.com

Koji predmeti su na BSC na Oxford-u, odsjek Computer Science?


I godina

Functional Programming
Design & Analysis of Algorithms
Imperative Programming
Digital Systems
Linear Algebra
Continuous Mathematics
Discrete Mathematics
Introduction to Logic and Proof
Probability

II godina
Models of Computation
Concurrent Programming
Compilers
Algorithms

+ 4 opcionalna:

III godina
6 opcionalnih

Opcionalni koji se biraju u II i III godini
Computational Complexity
Computer-Aided Formal Verification
Computer Architecture
Computer Graphics
Computer Networks
Computer Security
Concurrency
Databases
Geometric Modelling
Intelligent Systems
Knowledge Representation & Reasoning
Lambda Calculus and Types
Logic and Proof
Machine Learning
Principles of Programming Languages


Uočite ovdje tri stvari:

a) Deset predmeta su različite primjenjene matematike. Iz imena se prepoznaje gradivo rađeno na nekim predmetima ETF-a i vidi se na koje oblasti se stavlja fokus.
b) Funkcionalno programiranje, koje je ovdje egzotika, na Oxfordu predstavlja uvodni kurs
c) IM1 i IM2, ovdašnja najveća boljka, se radi u jednom predmetu Continuous Mathematics, ali ne u dubinu (samo najjednostavnije
metode integracije i diferencijalnih jednačina, Furijeovi redovi i ekstremi funkcija više promjenjivih, ali uz korisne
numeričke metode). https://www.cs.ox.ac.uk/teaching/courses/ContMath
Poenta....samo ono sto je zaista potrebno!!! funkcionalno programiranje je egzotika ali zato bespotrebna fizika nije! I ovaj program sto si napisao mislim da je za "Mathematics and Computer Science" a ne za "Computer Science". Uglavnom poenta je upravo to sto si napisao i nijue uopste pitanje da li je matematika potrebna nego da li je potrebno OVOLIKO matematike i sta je sustinski potrebno za RI iz tog predmeta!

http://www.cs.ox.ac.uk/files/3274/Progr ... 202014.pdf
http://www.cs.ox.ac.uk/files/4203/Progr ... 202014.pdf
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#2981 Re: ETF

Post by megaribi1 »

Ipak sam stavio link za CS. Za ovu školsku godinu planovi i programi na Oxfordu za CS i Math&CS su na sljedećim linkovima

http://www.cs.ox.ac.uk/admissions/under ... ience.html
http://www.cs.ox.ac.uk/admissions/under ... ience.html
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2982 Re: ETF

Post by hrasno38 »

megaribi1 wrote:Ipak sam stavio link za CS. Za ovu školsku godinu planovi i programi na Oxfordu za CS i Math&CS su na sljedećim linkovima

http://www.cs.ox.ac.uk/admissions/under ... ience.html
http://www.cs.ox.ac.uk/admissions/under ... ience.html
OK programi su poprilicno slicni s tim da u jednom ima vise matematike sto i sam naziv kaze. Medjutim recimo ni jedan ni drugi ni na mapi nemaju fiziku i cisto sumnjam da na ispitima daju pitanja iz Brainfuck-a....... :D
doc.dr.
Posts: 119
Joined: 27/03/2008 10:41

#2983 Re: ETF

Post by doc.dr. »

Brainfuck je samo parodija Turingove mašine malo vulgarnog imena, a ništa nije teži od Turingove mašine. A zadaci iz Turingove mašine dolaze na ispitima svuda gdje god se sluša teorija izračunljivosti. A ne radi se nigdje i ne daju se zadaci iz njega isključivo zbog imena. Jurić se prvi usudio da ga ubaci u nastavu (mada su ga kolege sa univerziteta van BiH savjetovali da se ne igra), a Dinko na ispit. Nije stvar u brainfucku, pucaš na pogrešne stvari...
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2984 Re: ETF

Post by hrasno38 »

doc.dr. wrote:Brainfuck je samo parodija Turingove mašine malo vulgarnog imena, a ništa nije teži od Turingove mašine. A zadaci iz Turingove mašine dolaze na ispitima svuda gdje god se sluša teorija izračunljivosti. A ne radi se nigdje i ne daju se zadaci iz njega isključivo zbog imena. Jurić se prvi usudio da ga ubaci u nastavu (mada su ga kolege sa univerziteta van BiH savjetovali da se ne igra), a Dinko na ispit. Nije stvar u brainfucku, pucaš na pogrešne stvari...
ako je to pogresna koja je onda prava :-)
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2985 Re: ETF

Post by KIseljak12 »

Super je da smo se dotakli i masinskog ucenja, pa da se sjetim jos jedne "legende" ETF-a

Zikrija Abdagic i njegova "Vjestacka inteligencija". Predmet dizajniran za zaglupljivanje studenata i bubanje napamet Zikrijinih dijagrama.

Na tom predmetu nisam naucio nista osim malo fuzzy matematike (koje sam vise naucio na DM kod prof. Jurica, a tamo se samo spominje). Uglavnom, znanje steceno na tom predmetu je jako slabo i nedovoljno za ikakvo bavljenje vjestackom inteligencijom.

Nakon njega studenti znaju samo ponavljati "fuzzy ovo fuzzy ono", a da naprave program koji uci da igra tic-tac-toe, rijetko ko bi znao.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#2986 Re: ETF

Post by pinkman »

doc.dr. wrote:Prema mišljenju nekoliko vodećih stručnjaka iz oblasti mašinskog učenja, najvažnija predznanja koja mora imati neko ko se želi baviti mašinskim učenjem su sljedeća, rangirano po važnosti:

1. Linearna algebra (na ETF-u se izučava na LAG)
2. Vjerovatnoća i statistika, posebno Bayes-ovska teorija (na ETF-u se izučava na ViS i DM)
3. DIferencijalni račun funkcija više varijabli (na ETF-u se izučava na IM2)
4. Objektno orijentirano programiranje (na ETF-u se izučava na TP, donekle na RPR i OOAD)
5. Optimizacija, posebno nelinearna (na ETF-u se izučava na OOI, OI i OptRes)
6. Teorija informacija (na ETF-u se izučava na DM)
7. Teorija grafova (na ETF-u se izučava na DM i OOI)

Interesantno je da je programiranje tek na ČETVRTOM MJESTU, jer pomenuti stručnjaci smatraju da je ta disciplina relativno "lako savladiva" u odnosu na prve tri, i relativno općepoznata. Očigledno, sva neophodna predznanja se, barem u teoriji, stiču na ETF-u. I po tome bi meni trebala biti bitna razlika između ETF-a i FIT-a (za FIT se ne očekuje da pripremi polaznika da poznaje sve ove stvari). Toliko o "nepotrebnosti" matematika na ETF-u (mislim na smjer RI, za ostale smjerove manje-više postoji konsenzus da im matematika treba). Eh, sad ipak imaju dva interesantna aspekta:

1. Pitanje ko se u BiH uopće bavi mašinskim učenjem (moguće niko), iako je to u svijetu top oblast. Moguće i zbog toga što nemamo dovoljno ljudi koji vladaju svim navedenim vještinama...
2. Pitanje je da li se na ETF-u zaista steknu te vještine, odnosno da li je sistem prezentacije neophodne materije i sistem evaluacije da li je materija korektno savladana adekvatan. Lično iskustvo mi govori da čak i pojedinci koji su upisali visoke ocjene iz navedenih kurseva NE ZNAJU materiju koja se tu obrađuje...
Pa to i jeste problem. Uvijek zatrpavate i sto treba i sto ne treba. Evo sta vjerovatno i najveci ML strucnjak na svijetu - Andrew Ng - ocekuje na svom ML kursu:
Students are expected to have the following background:
Knowledge of basic computer science principles and skills, at a level sufficient to write a reasonably non-trivial computer program.
Familiarity with the probability theory. (CS 109 or STATS 116)
Familiarity with linear algebra (any one of Math 104, Math 113, or CS 205)
Izvor: http://cs229.stanford.edu/

Dakle, covjek ocekuje osnovno CS znanje i vjestine, teorija vjerovatnoce i linearna algebra. Sad da vidim ko ce Andrewa demantovati. :-)

Evo sta je MATH 104:
Matrices, vectors and their products (review)
Matrices as linear transformations
Rank of a matrix, linear independence and the four fundamental subspaces of a matrix
Orthogonality and isometries
The QR decomposition
Eigenvalues and the spectral decomposition of symmetric matrices
The singular value decomposition and its applications
The conditioning of a matrix
Least squares problems
Algorithms for solving systems of linear equations and least-squares problems
Iterative methods for solving linear systems: the method of conjugate gradients
Applications: multivariate linear regression and principal component analysis
A evo sta pise za Math 113 koja je dovoljna za ML kurs uz teoriju vjerovatnoce:
Course: Math 113 is a course on linear algebra, the study of vector spaces and linear maps.
The emphasis will be quite theoretical: we will study abstract properties of vector spaces and linear
maps as well as their geometric interpretation, mostly ignoring the computational aspects. If you
are more interested in applications of linear algebra, you should consider taking Math 104 instead.
Besides studying linear algebra, an important goal of the course is to learn how to write mathematics.
In class we will give rigorous proofs, emphasizing proper mathematical language and
notation. Through the homework assignments, you will learn to apply mathematical reasoning
and write clear, compelling and correct proofs yourself. Your homework and exams will be judged
accordingly. No background in linear algebra or proofs is assumed, and there are no formal prerequisites
for the course;
Math 113 is appropriate for students who have already seen some linear
algebra in Math 51.
A evo finalni ispit na kursu Math 113:
http://math.stanford.edu/~dankane/113/Final.pdf

Vidi cuda, nigdje olimpijskih zadataka. :D
doc.dr.
Posts: 119
Joined: 27/03/2008 10:41

#2987 Re: ETF

Post by doc.dr. »

Nisu ni na LAG-u olimpijski, a ovaj ispit iz Math 113 teži je 10 puta od ispita iz LAG-a na ETF-u (i sam kurs teži je od LAG-a). Teži je i Math104 od LAG-a. Pitaj bilo koga ko je položio LAG zna li uraditi ovaj ispit...
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2988 Re: ETF

Post by hrasno38 »

doc.dr. wrote:Nisu ni na LAG-u olimpijski, a ovaj ispit iz Math 113 teži je 10 puta od ispita iz LAG-a na ETF-u (i sam kurs teži je od LAG-a). Teži je i Math104 od LAG-a. Pitaj bilo koga ko je položio LAG zna li uraditi ovaj ispit...
Nisu bili ali sada zadnju godinu jesu :D
doc.dr.
Posts: 119
Joined: 27/03/2008 10:41

#2989 Re: ETF

Post by doc.dr. »

Nisu ni zadnju godinu. Govorim o zadacima, ne o pregledanju i bodovanju.
trzalica17
Posts: 1
Joined: 14/09/2017 16:29

#2990 Re: ETF

Post by trzalica17 »

doc.dr. wrote:Nisu ni zadnju godinu. Govorim o zadacima, ne o pregledanju i bodovanju.
neka postave vjecite ponovce da pregledaju i boduju ispite, provjereno najbolji pristup
User avatar
zanimljiv
Posts: 291
Joined: 19/08/2013 10:13

#2991 Re: ETF

Post by zanimljiv »

Nisam uočio da li se komentarisalo, pojačanja na IM1 i IM2 su: Mithat Mehuljić i Vahidin Hadžiabdić sa mašinstva te Emil Ilič Georgijevič sa Građevine ako se ne varam isključivo na IM2.
Onako zanimljiv izbor, dobra katedra se napravila, vidjet ćemo hoće li biti pozitivnog pomaka naprijed. :thumbup:
trzalica17 wrote:
doc.dr. wrote:Nisu ni zadnju godinu. Govorim o zadacima, ne o pregledanju i bodovanju.
neka postave vjecite ponovce da pregledaju i boduju ispite, provjereno najbolji pristup
Ne znam čemu potreba da se registruje na forum radi ovakvog hejterskog posta ili omalovažavaju studenti... :roll:
zelimznanjenediplomu
Posts: 27
Joined: 11/07/2017 01:40

#2992 Re: ETF

Post by zelimznanjenediplomu »

hrasno38 wrote:
megaribi1 wrote:Ipak sam stavio link za CS. Za ovu školsku godinu planovi i programi na Oxfordu za CS i Math&CS su na sljedećim linkovima

http://www.cs.ox.ac.uk/admissions/under ... ience.html
http://www.cs.ox.ac.uk/admissions/under ... ience.html
OK programi su poprilicno slicni s tim da u jednom ima vise matematike sto i sam naziv kaze. Medjutim recimo ni jedan ni drugi ni na mapi nemaju fiziku i cisto sumnjam da na ispitima daju pitanja iz Brainfuck-a....... :D
Osoba koja nije sposobna na osnovu datih komandi uraditi najosnovniji zadatak nije za etf-a. Taj zadatak je bio poklon i to mogu potvrditi svi iole realni studenti, premda smo mi za tebe ulizice cim se ne slazemo sa tobom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2993 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zanimljiv wrote:Nisam uočio da li se komentarisalo, pojačanja na IM1 i IM2 su: Mithat Mehuljić i Vahidin Hadžiabdić sa mašinstva te Emil Ilič Georgijevič sa Građevine ako se ne varam isključivo na IM2.
Onako zanimljiv izbor, dobra katedra se napravila, vidjet ćemo hoće li biti pozitivnog pomaka naprijed. :thumbup:
trzalica17 wrote:
doc.dr. wrote:Nisu ni zadnju godinu. Govorim o zadacima, ne o pregledanju i bodovanju.
neka postave vjecite ponovce da pregledaju i boduju ispite, provjereno najbolji pristup
Ne znam čemu potreba da se registruje na forum radi ovakvog hejterskog posta ili omalovažavaju studenti... :roll:
Ja cu ti reci.......ima 4-5 nickova a radi se o maksimalno 2 covjeka. pikachu i zelimznanje je jedan te isti forumas. od 500 studenata sa 1 godine (redovni i ponavljaci) nasla se jedna da oponira a ja znam iz kojih razloga!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2994 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zelimznanjenediplomu wrote:
hrasno38 wrote:
megaribi1 wrote:Ipak sam stavio link za CS. Za ovu školsku godinu planovi i programi na Oxfordu za CS i Math&CS su na sljedećim linkovima

http://www.cs.ox.ac.uk/admissions/under ... ience.html
http://www.cs.ox.ac.uk/admissions/under ... ience.html
OK programi su poprilicno slicni s tim da u jednom ima vise matematike sto i sam naziv kaze. Medjutim recimo ni jedan ni drugi ni na mapi nemaju fiziku i cisto sumnjam da na ispitima daju pitanja iz Brainfuck-a....... :D
Osoba koja nije sposobna na osnovu datih komandi uraditi najosnovniji zadatak nije za etf-a. Taj zadatak je bio poklon i to mogu potvrditi svi iole realni studenti, premda smo mi za tebe ulizice cim se ne slazemo sa tobom.
Jel tako isto misli i @pikachoo :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2995 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zanimljiv wrote:Nisam uočio da li se komentarisalo, pojačanja na IM1 i IM2 su: Mithat Mehuljić i Vahidin Hadžiabdić sa mašinstva te Emil Ilič Georgijevič sa Građevine ako se ne varam isključivo na IM2.
Onako zanimljiv izbor, dobra katedra se napravila, vidjet ćemo hoće li biti pozitivnog pomaka naprijed. :thumbup:
trzalica17 wrote:
doc.dr. wrote:Nisu ni zadnju godinu. Govorim o zadacima, ne o pregledanju i bodovanju.
neka postave vjecite ponovce da pregledaju i boduju ispite, provjereno najbolji pristup
Ne znam čemu potreba da se registruje na forum radi ovakvog hejterskog posta ili omalovažavaju studenti... :roll:
Emil je konkurisao i prije cini mi se dvije godine pa na smijesan i kriminalan nacin nije primljen!!! Ali ovo sto su uradili sa odobravanjem da rade profesori preko 65 godina je odlican pokazatelj koliko ih zaboli ona stvar za studentima, mladim doktorima nauka, mladim profesorima.......ovo je dokaz da ih Huse Fatkic drzi u saci kao i Hasna. Bog me ne moze ubjediti da nema sposobnih mladih profesora da nastave raditi njihov posao. Prica kako se nije niko javio na konkurs je bezobrazna s obzirom sta se dosada stavljao na konkursima da je potrebno.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2996 Re: ETF

Post by Bušman »

doc.dr. wrote:Nisu ni zadnju godinu. Govorim o zadacima, ne o pregledanju i bodovanju.
Ovi gore zadaci nisu nimalo naivni i traže odlicno poznavanje onoga sto se pezorativno kod nas zove teorijom. Ovaj ispit sumnjam da bi iko na etfu polozio. Ne zato sto mislim da su studenti nesposobni, nego ih se godinama poducava na pogresan nacin.

I da se razumijemo, nije ni onaj sa MITa iz Calculusa nimalo naivan. Pogotovo za nekoga ciji je jedini cilj u zivotu da pravi web stranice.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2997 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:
Emil je konkurisao i prije cini mi se dvije godine pa na smijesan i kriminalan nacin nije primljen!!! Ali ovo sto su uradili sa odobravanjem da rade profesori preko 65 godina je odlican pokazatelj koliko ih zaboli ona stvar za studentima, mladim doktorima nauka, mladim profesorima.......ovo je dokaz da ih Huse Fatkic drzi u saci kao i Hasna. Bog me ne moze ubjediti da nema sposobnih mladih profesora da nastave raditi njihov posao. Prica kako se nije niko javio na konkurs je bezobrazna s obzirom sta se dosada stavljao na konkursima da je potrebno.
Mislim da je u pitanju bila Mirna Udovicic.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2998 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
hrasno38 wrote:
Emil je konkurisao i prije cini mi se dvije godine pa na smijesan i kriminalan nacin nije primljen!!! Ali ovo sto su uradili sa odobravanjem da rade profesori preko 65 godina je odlican pokazatelj koliko ih zaboli ona stvar za studentima, mladim doktorima nauka, mladim profesorima.......ovo je dokaz da ih Huse Fatkic drzi u saci kao i Hasna. Bog me ne moze ubjediti da nema sposobnih mladih profesora da nastave raditi njihov posao. Prica kako se nije niko javio na konkurs je bezobrazna s obzirom sta se dosada stavljao na konkursima da je potrebno.
Mislim da je u pitanju bila Mirna Udovicic.
i jedno i drugo :izet:
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2999 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:
Bušman wrote:
hrasno38 wrote:
Emil je konkurisao i prije cini mi se dvije godine pa na smijesan i kriminalan nacin nije primljen!!! Ali ovo sto su uradili sa odobravanjem da rade profesori preko 65 godina je odlican pokazatelj koliko ih zaboli ona stvar za studentima, mladim doktorima nauka, mladim profesorima.......ovo je dokaz da ih Huse Fatkic drzi u saci kao i Hasna. Bog me ne moze ubjediti da nema sposobnih mladih profesora da nastave raditi njihov posao. Prica kako se nije niko javio na konkurs je bezobrazna s obzirom sta se dosada stavljao na konkursima da je potrebno.
Mislim da je u pitanju bila Mirna Udovicic.
i jedno i drugo :izet:
Za Emila nije tacno. Uostalom, iznosenje neistina ti nije bas strano koliko vidim, ali sto jest jest odlicno se izvlacis :izet:
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3000 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:Za Emila nije tacno. Uostalom, iznosenje neistina ti nije bas strano koliko vidim, ali sto jest jest odlicno se izvlacis :izet:
OK provjeri pa se javi! U stvari evo sad sam provjerio u pravu si......vidis meni nije tesko javno priznati kad pogrijesim sto nisam vidio u tvom slucaju da je obicaj !!!! Samo je Mirna konkurisala i ona nije prosla radi nedostatka smijesnog strucnog rada za matematicara.....zar ne?
Post Reply