ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

daario naharis
Posts: 587
Joined: 17/06/2015 19:42

#3701 Re: ETF

Post by daario naharis »

Upravo sam zvao studentsku i vrlo ljubazna gospodja mi je objasnila sve. Ako sada ne upisem, gubim status studenta i sljedece godine mogu upisati samo uz molbu da mi se vrati status studenta i to je sve. Idalje smao placam upisninu 200KM i 100KM za nepolozen magistarski.

Hvala vam svima na odgovorima. :thumbup: :thumbup:
Bosnia_MAN
Posts: 6
Joined: 10/08/2009 08:42

#3702 Re: ETF

Post by Bosnia_MAN »

da li neko zna?
Ako sam završio ETF smijer energetiku, koje predmete u srednjoj elektrotehničkoj školi mogu da predajem?
Da li ima neko pravilo?
Primjer.
Osnove elektrotehnike - koji smjerovi mogu da predaju( ili elektronika, elektična mjerenja, osnove komunikacija, itd).
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3703 Re: ETF

Post by _Reds_ »

Bosnia_MAN wrote: 30/12/2020 20:51 da li neko zna?
Ako sam završio ETF smijer energetiku, koje predmete u srednjoj elektrotehničkoj školi mogu da predajem?
Da li ima neko pravilo?
Primjer.
Osnove elektrotehnike - koji smjerovi mogu da predaju( ili elektronika, elektična mjerenja, osnove komunikacija, itd).
Moraš prvo da položiš dodatno grupu pedagoških predmeta da bi mogao predavati u srednjoj školi. A može one predmete koje se tiče tvog smjera, dakle laički "jake struje".
Bosnia_MAN
Posts: 6
Joined: 10/08/2009 08:42

#3704 Re: ETF

Post by Bosnia_MAN »

_Reds_ wrote: 31/12/2020 08:13
Bosnia_MAN wrote: 30/12/2020 20:51 da li neko zna?
Ako sam završio ETF smijer energetiku, koje predmete u srednjoj elektrotehničkoj školi mogu da predajem?
Da li ima neko pravilo?
Primjer.
Osnove elektrotehnike - koji smjerovi mogu da predaju( ili elektronika, elektična mjerenja, osnove komunikacija, itd).
Moraš prvo da položiš dodatno grupu pedagoških predmeta da bi mogao predavati u srednjoj školi. A može one predmete koje se tiče tvog smjera, dakle laički "jake struje".
OK, polozio pedagošku grupu.
Da li se opšti predmeti u to podrazumjevaju (osnove elektrotehnike, električna mjerenja, opšta elektronika), jer i oni se tiču jake struje?
Neke informacije koje imam, da mogu predavati one predmete koje sam slučao/polozio na fakultetu. Nije logično da predajem, prm. baze podataka ako ih nisam slušao, ali bi mi logično bilo da mogu predavati osnove elektrotehnike koje sam položio.
Olivander
Posts: 55
Joined: 13/08/2012 00:58

#3705 Re: ETF

Post by Olivander »

Bosnia_MAN wrote: 31/12/2020 11:47
_Reds_ wrote: 31/12/2020 08:13
Bosnia_MAN wrote: 30/12/2020 20:51 da li neko zna?
Ako sam završio ETF smijer energetiku, koje predmete u srednjoj elektrotehničkoj školi mogu da predajem?
Da li ima neko pravilo?
Primjer.
Osnove elektrotehnike - koji smjerovi mogu da predaju( ili elektronika, elektična mjerenja, osnove komunikacija, itd).
Moraš prvo da položiš dodatno grupu pedagoških predmeta da bi mogao predavati u srednjoj školi. A može one predmete koje se tiče tvog smjera, dakle laički "jake struje".
OK, polozio pedagošku grupu.
Da li se opšti predmeti u to podrazumjevaju (osnove elektrotehnike, električna mjerenja, opšta elektronika), jer i oni se tiču jake struje?
Neke informacije koje imam, da mogu predavati one predmete koje sam slučao/polozio na fakultetu. Nije logično da predajem, prm. baze podataka ako ih nisam slušao, ali bi mi logično bilo da mogu predavati osnove elektrotehnike koje sam položio.
Mozes da predajes sve sto je vezano za energetsku elektrotehniku, osnove elektrotehnike, elektroniku, mjerenja, elektricne instalacije, masine...
Bosnia_MAN
Posts: 6
Joined: 10/08/2009 08:42

#3706 Re: ETF

Post by Bosnia_MAN »

Olivander wrote: 15/01/2021 11:20
Bosnia_MAN wrote: 31/12/2020 11:47
_Reds_ wrote: 31/12/2020 08:13

Moraš prvo da položiš dodatno grupu pedagoških predmeta da bi mogao predavati u srednjoj školi. A može one predmete koje se tiče tvog smjera, dakle laički "jake struje".
OK, polozio pedagošku grupu.
Da li se opšti predmeti u to podrazumjevaju (osnove elektrotehnike, električna mjerenja, opšta elektronika), jer i oni se tiču jake struje?
Neke informacije koje imam, da mogu predavati one predmete koje sam slučao/polozio na fakultetu. Nije logično da predajem, prm. baze podataka ako ih nisam slušao, ali bi mi logično bilo da mogu predavati osnove elektrotehnike koje sam položio.
Mozes da predajes sve sto je vezano za energetsku elektrotehniku, osnove elektrotehnike, elektroniku, mjerenja, elektricne instalacije, masine...
OK, Hvala. Poklapa se sa mojim mišljenjem. Mene zanima da li to negdje piše (mislim, kako se to određuje), ima li negdje crno na bijelo?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#3707 Re: ETF

Post by Dosadno mii »

Bosnia_MAN wrote: 30/12/2020 20:51 da li neko zna?
Ako sam završio ETF smijer energetiku, koje predmete u srednjoj elektrotehničkoj školi mogu da predajem?
Da li ima neko pravilo?
Primjer.
Osnove elektrotehnike - koji smjerovi mogu da predaju( ili elektronika, elektična mjerenja, osnove komunikacija, itd).
Prvo nemoj predavat u skoli, uzmi tutorijale (udemy i sl) i uci sta korisno.
Drugo, obicno na oglasu za posao pise koji smjer se trazi (da ima nekog smisla npr osnove automatike ce AIE smjer trazit), a osnove elektro, elektroniku npr moze bilo koji smjer
A ako se niko ne prijavi za neki oglas npr za TK smjer uzimaju i druge smjerove u razmatranje
Bosnia_MAN
Posts: 6
Joined: 10/08/2009 08:42

#3708 Re: ETF

Post by Bosnia_MAN »

Dosadno mii wrote: 18/01/2021 00:02
Bosnia_MAN wrote: 30/12/2020 20:51 da li neko zna?
Ako sam završio ETF smijer energetiku, koje predmete u srednjoj elektrotehničkoj školi mogu da predajem?
Da li ima neko pravilo?
Primjer.
Osnove elektrotehnike - koji smjerovi mogu da predaju( ili elektronika, elektična mjerenja, osnove komunikacija, itd).
Prvo nemoj predavat u skoli, uzmi tutorijale (udemy i sl) i uci sta korisno.
Drugo, obicno na oglasu za posao pise koji smjer se trazi (da ima nekog smisla npr osnove automatike ce AIE smjer trazit), a osnove elektro, elektroniku npr moze bilo koji smjer
A ako se niko ne prijavi za neki oglas npr za TK smjer uzimaju i druge smjerove u razmatranje
Svaki početak je dobar, bitno mi je da počnem raditi, dok se ne nađe nešto bolje, a htio bih da probam raditi i sa djecom ( mada mi svi kažu da su današnja djeca katastrofa).
Sve ja znam oko smijerova, nekako bi prirodno bilo da jaka struje predaje jakoj struji a slaba slaboj, međutim mene zanima, da li postoji to negdje definisano na papiru (zakonski) ili ko to definiše? Da li to definiše ministarstvo ili ima neko drugo pravilo?
Mene zanima (ponavljam), da li to negdje piše i gdje piše?
Hvala svima za bilo koji komentar.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#3709 Re: ETF

Post by Guadalajara »

Možes ba predavati šta god hoces...Moze i tjelesni odgoj...sport :lol:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#3710 Re: ETF

Post by Dosadno mii »

:bih:
khezy
Posts: 1
Joined: 18/01/2021 22:42

#3711 Re: ETF

Post by khezy »

Pitaću ovdje pošto je tema već otvorena.

Završavam Elektrotehničku školu i hoću da upišem ETF, smjer RI. Sve 4 godine u srednjoj sam prolazio sa odličnim uspjehom, prve dvije godine sam imao loše ocjene iz matematike (3-4) jer nisam kontao da ću ići na fakultet već da ću odma početi programirati negdje, pa sam onda u trećoj promjenio mišljenje o fakultetu i počeo učiti matematiku kako bi se pripremio za fakultet i sad sam došao do toga da imam 5 iz nje.

Pročitao sam većinu ove teme i poslije dosta ovih komentara ne znam tačno da li da idem na ETF u Sarajevu. Htio sam pitati: je li to stvarno toliko teško? Mislim prvenstveno na matematiku i fiziku. Programiranje mi je uvijek išlo, dosta sam sam radio izvan škole na različitim tehnologijama i sa programiranjem nisam nikad imao problema.

Druga opcija mi je ETF u Banja Luci jer mi je mnogo bliže i jeftinije. Koliko sam vidio plan i program u BL se fokusira manje na matematičku logiku i više na sam softverski inženjering. Iskreno prije bi u Sarajevo zbog više razloga, no problem mi predstavlja cijena studiranja. Kako u prve dvije godine u srednjoj nisam razmišljao o ocjenama, imao sam slabiji prosjek i sad ne mogu upasti u redovne i morao bi biti samofinansirajući.

Nemam tu privilegiju da ponavljam godinu zbog toga svega i morao bi sve položiti u roku, a ako je to stvarno toliko teško koliko se ovdje piše, ne bi mogao riskirati. I evo sad ću ponoviti pitanje: da li je to stvarno tako neuređeno i teško kako se piše, da li bi trebao pokušati ili da jednostavno odem u BL gdje bi mi vjerovatno bilo lakše?
Pklat4
Posts: 86
Joined: 08/11/2016 19:34

#3712 Re: ETF

Post by Pklat4 »

khezy wrote: 15/04/2021 23:10 Pitaću ovdje pošto je tema već otvorena.

Završavam Elektrotehničku školu i hoću da upišem ETF, smjer RI. Sve 4 godine u srednjoj sam prolazio sa odličnim uspjehom, prve dvije godine sam imao loše ocjene iz matematike (3-4) jer nisam kontao da ću ići na fakultet već da ću odma početi programirati negdje, pa sam onda u trećoj promjenio mišljenje o fakultetu i počeo učiti matematiku kako bi se pripremio za fakultet i sad sam došao do toga da imam 5 iz nje.

Pročitao sam većinu ove teme i poslije dosta ovih komentara ne znam tačno da li da idem na ETF u Sarajevu. Htio sam pitati: je li to stvarno toliko teško? Mislim prvenstveno na matematiku i fiziku. Programiranje mi je uvijek išlo, dosta sam sam radio izvan škole na različitim tehnologijama i sa programiranjem nisam nikad imao problema.

Druga opcija mi je ETF u Banja Luci jer mi je mnogo bliže i jeftinije. Koliko sam vidio plan i program u BL se fokusira manje na matematičku logiku i više na sam softverski inženjering. Iskreno prije bi u Sarajevo zbog više razloga, no problem mi predstavlja cijena studiranja. Kako u prve dvije godine u srednjoj nisam razmišljao o ocjenama, imao sam slabiji prosjek i sad ne mogu upasti u redovne i morao bi biti samofinansirajući.

Nemam tu privilegiju da ponavljam godinu zbog toga svega i morao bi sve položiti u roku, a ako je to stvarno toliko teško koliko se ovdje piše, ne bi mogao riskirati. I evo sad ću ponoviti pitanje: da li je to stvarno tako neuređeno i teško kako se piše, da li bi trebao pokušati ili da jednostavno odem u BL gdje bi mi vjerovatno bilo lakše?
Idi gdje ti je kvalitetnije ne gdje je lakše.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3713 Re: ETF

Post by _Reds_ »

khezy wrote: 15/04/2021 23:10 Pitaću ovdje pošto je tema već otvorena.

Završavam Elektrotehničku školu i hoću da upišem ETF, smjer RI. Sve 4 godine u srednjoj sam prolazio sa odličnim uspjehom, prve dvije godine sam imao loše ocjene iz matematike (3-4) jer nisam kontao da ću ići na fakultet već da ću odma početi programirati negdje, pa sam onda u trećoj promjenio mišljenje o fakultetu i počeo učiti matematiku kako bi se pripremio za fakultet i sad sam došao do toga da imam 5 iz nje.

Pročitao sam većinu ove teme i poslije dosta ovih komentara ne znam tačno da li da idem na ETF u Sarajevu. Htio sam pitati: je li to stvarno toliko teško? Mislim prvenstveno na matematiku i fiziku. Programiranje mi je uvijek išlo, dosta sam sam radio izvan škole na različitim tehnologijama i sa programiranjem nisam nikad imao problema.

Druga opcija mi je ETF u Banja Luci jer mi je mnogo bliže i jeftinije. Koliko sam vidio plan i program u BL se fokusira manje na matematičku logiku i više na sam softverski inženjering. Iskreno prije bi u Sarajevo zbog više razloga, no problem mi predstavlja cijena studiranja. Kako u prve dvije godine u srednjoj nisam razmišljao o ocjenama, imao sam slabiji prosjek i sad ne mogu upasti u redovne i morao bi biti samofinansirajući.

Nemam tu privilegiju da ponavljam godinu zbog toga svega i morao bi sve položiti u roku, a ako je to stvarno toliko teško koliko se ovdje piše, ne bi mogao riskirati. I evo sad ću ponoviti pitanje: da li je to stvarno tako neuređeno i teško kako se piše, da li bi trebao pokušati ili da jednostavno odem u BL gdje bi mi vjerovatno bilo lakše?
Ništa nije teško, kad se ima volje i vjere u sebe. Ako nema jedno od ovog dvoga, teško ide.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3714 Re: ETF

Post by hrasno38 »

khezy wrote: 15/04/2021 23:10 Pitaću ovdje pošto je tema već otvorena.

Završavam Elektrotehničku školu i hoću da upišem ETF, smjer RI. Sve 4 godine u srednjoj sam prolazio sa odličnim uspjehom, prve dvije godine sam imao loše ocjene iz matematike (3-4) jer nisam kontao da ću ići na fakultet već da ću odma početi programirati negdje, pa sam onda u trećoj promjenio mišljenje o fakultetu i počeo učiti matematiku kako bi se pripremio za fakultet i sad sam došao do toga da imam 5 iz nje.

Pročitao sam većinu ove teme i poslije dosta ovih komentara ne znam tačno da li da idem na ETF u Sarajevu. Htio sam pitati: je li to stvarno toliko teško? Mislim prvenstveno na matematiku i fiziku. Programiranje mi je uvijek išlo, dosta sam sam radio izvan škole na različitim tehnologijama i sa programiranjem nisam nikad imao problema.

Druga opcija mi je ETF u Banja Luci jer mi je mnogo bliže i jeftinije. Koliko sam vidio plan i program u BL se fokusira manje na matematičku logiku i više na sam softverski inženjering. Iskreno prije bi u Sarajevo zbog više razloga, no problem mi predstavlja cijena studiranja. Kako u prve dvije godine u srednjoj nisam razmišljao o ocjenama, imao sam slabiji prosjek i sad ne mogu upasti u redovne i morao bi biti samofinansirajući.

Nemam tu privilegiju da ponavljam godinu zbog toga svega i morao bi sve položiti u roku, a ako je to stvarno toliko teško koliko se ovdje piše, ne bi mogao riskirati. I evo sad ću ponoviti pitanje: da li je to stvarno tako neuređeno i teško kako se piše, da li bi trebao pokušati ili da jednostavno odem u BL gdje bi mi vjerovatno bilo lakše?
Petica iz matematike u elektrotehnickoj skoli ti ne zanci apsolutno nista je u toj skoli se ne uci ni priblizno dovoljno matematike koliko je potrebno da bi je polozio na ETF-u. Ili da ti drukcije docaram....u biti to matematike i mozda jos ponesto iz srednje skole ti je sasvim dovoljno da bi zavrsio RI medjutim program na ETF-u je jos uvijek iz 70-tih i 80-tih godina tako da je matematika bespotrebno preobimna za studenta RI-a. I jos kad generacijski imas katastrofalne profesore onda bi zaista bilo dobro da prije nego odlucis da se upises provjeris svoje znanje kod nekoga ko ti zaista moze dati sud da li znas ili ne matematiku za ETF. Imas tu i TOTALNO BESPOTREBNU fiziku za koju ne znam ko je predaje ali ona je jedino imala smisla na ovom fakultetu dok ju je predavala Lamija Tanovic. Inace kosi hitac i RI su bas u jakoj vezi :lol: :lol: :lol:
Medjutim tvoje znanje iz srednje ce ti korisitit u drugim predmetima koje zovemo strucni a koji su na zalost po ljestvici vaznosti ispod matematika. Tako da ti je moj savjet da dobro prekontrolises svoje predznanje jer uglavnom ETF zavrsavaju gimnazijalci koji su em naucili na tesko ucenje em imaju odlicno predznanje iz predmeta od kojih te najvise boli glava.
DAKLE NE ODUSTAJ ALI PROVJERI SAM SEBE PRIJE NEGO SE UPISES.

Sto se tice cijene ona je 1800 KM i puno je manja nego na privatnim fakultetima a mislim da ti ni u Banja Luci nije jeftinije (nagadjam). Ali sto ces u Banja Luci imas u Lukavici stari ETF ako vec hoces u RS. Ali zapamti drzavne fakultete je kod nas puno teze zavrsiti nego privatne i ucit ces na drzavnim bruku stvari koje ti nikada nece trebati u zivotu za razliku od privatnih i sto je najvaznije za tvoje pare na privatnom te nece niko handriti i maksimalno ce se potruditi da postuju tvoj status studenta.
I na kraju definitvno koji god da zavrsis bez prakse nema nista. Ima masa iniznjera sa ETF-a koji i dan danas ne znaju instalirati Windows iako zavrsili u roku.
Pklat4
Posts: 86
Joined: 08/11/2016 19:34

#3715 Re: ETF

Post by Pklat4 »

Hoće li biti dodatnih rokova ove godine? Studenti su više oštećeni ove, nego prošle godine. :roll:
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#3716 Re: ETF

Post by megaribi1 »

Pklat4 wrote: 28/04/2021 21:35 Hoće li biti dodatnih rokova ove godine? Studenti su više oštećeni ove, nego prošle godine. :roll:
Koja korist od njih? Prošle godine su bila dva dodatna roka plus bezuslovni prelazak, a mnogi ispiti online. I znate li koliko su bili korišteni dodatni rokovi? Negdje deset posto studenata kojima je ostao ispit je izlazilo na dodatni rok. Prijavi se malo više, pa opet odustanu jer očekuju još i još rokova. A svaki ispitni rok potroši 14 dana.
User avatar
teodorfon
Posts: 144
Joined: 02/07/2016 04:49

#3717 Re: ETF

Post by teodorfon »

Fizika ima smisla za nekog ko ide za info-tehniku npr. Za cistog informaticara nema smisla iskreno, ne znam sta taj predmet radi u kurikulumu. ^^
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#3718 Re: ETF

Post by studiorum_tuzlaensis »

Za RI ništa nema smisla, i ne znam šta uopće inženjer elektrotehnike predstavlja u tituli diplome jednog današnjeg informatičara.

Taj i za naizmjeničnu struju govori plus-minus, čast izuzecima.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#3719 Re: ETF

Post by megaribi1 »

teodorfon wrote: 29/04/2021 01:26 Fizika ima smisla za nekog ko ide za info-tehniku npr. Za cistog informaticara nema smisla iskreno, ne znam sta taj predmet radi u kurikulumu. ^^
Za odsjeke energetike i automatike sasvim je jasno da se bez bar elementarnog poznavanja fizike te oblasti ne mogu naučiti. Što se tiče RI, fizika je korisna radi računarskog modeliranja, simulacije, grafike i primjene numeričkih algoritama, koji se slušaju na kasnijim godina, no mislim da je razlog zadržavanja tog predmeta u planu i programu više organizacijskog tipa. Svaki put kada se pomjerao semestar u kome razdvajamo gradivo odsjeka na sve ranije i ranije su se postavljala dva ista pitanja: zaslužuju li ti studenti titulu (diplomiranog) inženjera elektrotehnike ako nisu slušali predmet xxxxyyyy. I da li bi odvajanje gradiva od samog početka bio uvod u odvajanje odsjeka u poseban fakultet? Kao minimum je odlučeno da sva četiri odsjeka imaju zajednički prvi semestar, a Inženjerska fizika 1 je svakako u tom semestru.
Pklat4
Posts: 86
Joined: 08/11/2016 19:34

#3720 Re: ETF

Post by Pklat4 »

megaribi1 wrote: 28/04/2021 23:02
Pklat4 wrote: 28/04/2021 21:35 Hoće li biti dodatnih rokova ove godine? Studenti su više oštećeni ove, nego prošle godine. :roll:
Koja korist od njih? Prošle godine su bila dva dodatna roka plus bezuslovni prelazak, a mnogi ispiti online. I znate li koliko su bili korišteni dodatni rokovi? Negdje deset posto studenata kojima je ostao ispit je izlazilo na dodatni rok. Prijavi se malo više, pa opet odustanu jer očekuju još i još rokova. A svaki ispitni rok potroši 14 dana.
Ja pitam jer mislim da bih ja imao korist od njih, prvenstveno jer sam imao brutalno psihički težak prvi semestar, pa sam samo jedan predmet položio.

Online ispiti su užas i teško sranje.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#3721 Re: ETF

Post by hrasno38 »

megaribi1 wrote: 29/04/2021 02:06
teodorfon wrote: 29/04/2021 01:26 Fizika ima smisla za nekog ko ide za info-tehniku npr. Za cistog informaticara nema smisla iskreno, ne znam sta taj predmet radi u kurikulumu. ^^
Za odsjeke energetike i automatike sasvim je jasno da se bez bar elementarnog poznavanja fizike te oblasti ne mogu naučiti. Što se tiče RI, fizika je korisna radi računarskog modeliranja, simulacije, grafike i primjene numeričkih algoritama, koji se slušaju na kasnijim godina, no mislim da je razlog zadržavanja tog predmeta u planu i programu više organizacijskog tipa. Svaki put kada se pomjerao semestar u kome razdvajamo gradivo odsjeka na sve ranije i ranije su se postavljala dva ista pitanja: zaslužuju li ti studenti titulu (diplomiranog) inženjera elektrotehnike ako nisu slušali predmet xxxxyyyy. I da li bi odvajanje gradiva od samog početka bio uvod u odvajanje odsjeka u poseban fakultet? Kao minimum je odlučeno da sva četiri odsjeka imaju zajednički prvi semestar, a Inženjerska fizika 1 je svakako u tom semestru.
10x korisnije bi bilo da su umjesto Fizike na RI stavili Engleski jezik ili predmet koji bi izucavao Windows ili Linux serverske sisteme sa AD-om, Exchange ili umesto toga office 365 jer on je sada hit... nebitno....u svakom slucaju moglo se kombinovati jer i office 365 moze se kombinovati sa on-premis serverima a ne jebeni kosi hitac, 50% gradiva matematika koje ne moze zatrebati ni da se bavis ne znam ti ccim u informatici itd itd. Ali ima tu jedan veliki problem a to je pola profesora ne zna instalirati kako treba obicni Windows a ne da predaju nesto sto u svom inzinjerskom zivotu nisu vidjeli. Cisto sumnjaam da osim Vedrana, Zeljka i jos ponekog profesora ostali znaju podici web stranicu na internet ili napraviti najobicniji mail server. To je gospodo RI pored naravno programiranja i ostalih strucnih predmetea koji poprilicno kaskaju sa razvojem informacionih tehnologija.
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#3722 Re: ETF

Post by nivla »


Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#3723 Re: ETF

Post by Guadalajara »

nivla wrote: 04/05/2021 01:05
Šta je ba nivla :lol:
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#3724 Re: ETF

Post by nivla »

Guadalajara wrote: 04/05/2021 03:19
nivla wrote: 04/05/2021 01:05
Šta je ba nivla :lol:
ma nista, skontao da nema smisla da ista pisem, jer svakako vidim da je doticni forumas apsolutno neupucen u kurikulum odsjeka za ri , u pravilu od kad isti ide po bolonjskom programu jer se to sto on navodi u velikoj mjeri radilo na operativnim sistemima, administraciji racunarskih mreza, racunarskim mrezama i tehnologijama sigurnosti
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#3725 Re: ETF

Post by Guadalajara »

nivla wrote: 04/05/2021 04:11
Guadalajara wrote: 04/05/2021 03:19
nivla wrote: 04/05/2021 01:05
Šta je ba nivla :lol:
ma nista, skontao da nema smisla da ista pisem, jer svakako vidim da je doticni forumas apsolutno neupucen u kurikulum odsjeka za ri , u pravilu od kad isti ide po bolonjskom programu jer se to sto on navodi u velikoj mjeri radilo na operativnim sistemima, administraciji racunarskih mreza, racunarskim mrezama i tehnologijama sigurnosti
:thumbup:
Post Reply