ETF Sarajevo vs FIT Mostar

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#51 Re: ETF Sarajevo vs FIT Mostar

Post by Sunrise00 »

reni-90 wrote:prijemni moras poloziti kako god
bodovi se sabiraju, znaci ocjene iz srendje, i vamo ispit
I onda prave rang listu za svaki smjer i prvih x, ja mislim da je do sad 30, kanton placa
ostali samofinansirajuci
Prijemni je lagan ako ga dobro uradis, iako ti je los prosjek mozes upasti u ono sto kanton finansira.
ovo sam i ja cula, ali ne trebas ono tek tako otici :D meni je jedan momak koji sad studira etf a ono bio je prosjecan u skoli koliko ja znam, rekao da uopce nije problem ako radis, tj. preradis skriptu koju dobijes i na konju si :D on prvi put nije prosao na prijemnom, ali nije ni preradio skriptu... :D
User avatar
tsunami2311
Posts: 8
Joined: 21/07/2010 10:28

#52 Re: ETF Sarajevo vs FIT Mostar

Post by tsunami2311 »

Prijemni nije tezak, ali imas puno ljudi sa dodatnim bodovima (razna takmicenja + ucenici generacije) tako da je malo teze upasti u redovne, ali u paralelne nije problem .... (govorim o ETF-u u Sarajevu).... plus cuo sam da ove godine primaju vise studenata... plus za tebe.... :)
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#53 Re: ETF Sarajevo vs FIT Mostar

Post by developer10 »

Mene zanima da li je I ciklus (Bachelor) sa FIT-a priznat u Njemackoj (ili bar Austriji)? Meni to treba da bih otisao tamo i poceo raditi a kasnije bih mozda tamo studirao II ciklus.
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#54 Re: ETF Sarajevo vs FIT Mostar

Post by nino90 »

kako je meni poznato, nije akreditiran. Eh sad da li ce ti privatnik htjeti priznati zavisi od njega, ali u drzavnim fakultetima i slicno sumnjam


Sent from my iPad using Tapatalk
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#55 Re: ETF Sarajevo vs FIT Mostar

Post by developer10 »

nino90 wrote:kako je meni poznato, nije akreditiran. Eh sad da li ce ti privatnik htjeti priznati zavisi od njega, ali u drzavnim fakultetima i slicno sumnjam


Sent from my iPad using Tapatalk

Mislis na cijeli FIT ili na ovo sto sam pitao: bakalaureat (I ciklus)? Meni je vazno da drzavno tijelo zaduzeno za izdavanje radnih dozvola prihvata a firma manje-vise (naci ce se neka koja priznaje).
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#56 Re: ETF Sarajevo vs FIT Mostar

Post by nino90 »

evo ovdje ukucas fakultet i vidis je li akreditiran od njemaca

http://www.asiin-ev.de/pages/de/asiin-e ... ch&lang=DE
damjan6915
Posts: 23
Joined: 02/06/2021 04:13

#57 Re: ETF Sarajevo vs FIT Mostar

Post by damjan6915 »

Ima li neko da je u toku oko FIT-a u Mostaru, ili da poznaje nekoga ko trenutno studira?
Planiram ga upisati, doduše, tek završavam treći razred, ali hoću što više da se raspitam, da bih mogao donijeti pravu odluku :)
Ukoliko smatrate da FIT nije dobar izbor, znate li neke druge fakultete koji su bolji? Ako mi je cilj da postanem programer :)
Ili je možda bolji izbor neki drugi put, a ne fakultet??

Imam informaciju da je prije 10-20 godina fakultet bio odličan, kakvo je sada stanje, je li se išta poboljšalo/pogoršalo?

Kakvi su profesori, imaju li znanje i ono bitnije, kako ga prenose?
Koliko se čovjek može spremiti za posao programera, ako bude vrijedan na fakultetu? :-D

Zanima me programiranje, išao sam na neka takmičenja u osnovnoj, ali je tu malo stalo interesovanje, sada idem u ekonomsku školu, ali evo sad sam se ponovo počeo interesovati za programiranje :)

Ovo govorim jer me zanima je li potrebno neko predznanje iz programiranja i matematike (koju takođe nikako nisam učio u srednjoj, ali odlično povezujem i uvijek lako prođem) da bi se ovaj fakultet završio


Hvala unaprijed :-D
Post Reply