ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#76 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by megaribi1 »

Forsaken wrote: 03/02/2020 18:05 i sta bi na naučno-nastavničkom vijeću?
Pitanje kolegice Rizvić nije bilo na dnevnom redu,
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#77 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Mafioso »

Kao neko ko dolazi iz privatnog sektora, bio direktor godinama u jakoj firmi koja (hvala Bogu) nikad nije imala veze ni sa sistemom ni sa strankama ni sa budžetom ni sa tenderima (samo vlastita snaga i privatluk), smatram da je najbolje da se ovdje posijeku svi uključeni, svi su maliciozni i dekan i ta profesorica i sva ta ekipa oko njih. Dok se ne uklone ETF neće prodisati od njihove toksike. Umjesto da rade svoj posao, da razvijaju fakultet, napreduju akademski kroz istraživanja i izdanja, drže kvalitetnu nastavu, oni se fućkaju između sebe. Sve satrat i dovesti nove ljude.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#78 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by megaribi1 »

Mafioso wrote: 04/02/2020 12:24 Kao neko ko dolazi iz privatnog sektora, bio direktor godinama u jakoj firmi koja (hvala Bogu) nikad nije imala veze ni sa sistemom ni sa strankama ni sa budžetom ni sa tenderima (samo vlastita snaga i privatluk), smatram da je najbolje da se ovdje posijeku svi uključeni, svi su maliciozni i dekan i ta profesorica i sva ta ekipa oko njih.
Stvarno mafijaški, u skladu sa nick-om
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#79 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Mate_Miso_Kovac »

Mafioso wrote: 04/02/2020 12:24 Kao neko ko dolazi iz privatnog sektora, bio direktor godinama u jakoj firmi koja (hvala Bogu) nikad nije imala veze ni sa sistemom ni sa strankama ni sa budžetom ni sa tenderima (samo vlastita snaga i privatluk), smatram da je najbolje da se ovdje posijeku svi uključeni, svi su maliciozni i dekan i ta profesorica i sva ta ekipa oko njih. Dok se ne uklone ETF neće prodisati od njihove toksike. Umjesto da rade svoj posao, da razvijaju fakultet, napreduju akademski kroz istraživanja i izdanja, drže kvalitetnu nastavu, oni se fućkaju između sebe. Sve satrat i dovesti nove ljude.
Toksika je ako dekan pokusava rijesiti problem za koji sam navodis da ETF ima?

Brada mozda jest profesor koji nije po svacijem ukusu, i zna biti sirov i nadobudan, al je ovdje u pravu i dovidjenja...

"Svi su isti" je prica za malu djecu kojom se u konacnici relativizira kriminal onih koji (uglavnom) godinama vrse malverzacije i sranja. Kako u politici na visim nivoima, tako i u na fakultetskom nivou...
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#80 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Mafioso »

megaribi1 wrote: 04/02/2020 12:33
Mafioso wrote: 04/02/2020 12:24 Kao neko ko dolazi iz privatnog sektora, bio direktor godinama u jakoj firmi koja (hvala Bogu) nikad nije imala veze ni sa sistemom ni sa strankama ni sa budžetom ni sa tenderima (samo vlastita snaga i privatluk), smatram da je najbolje da se ovdje posijeku svi uključeni, svi su maliciozni i dekan i ta profesorica i sva ta ekipa oko njih.
Stvarno mafijaški, u skladu sa nick-om
Nick je mali napravio prije preko 10 godina, ja mislim još sarajevo-x bio.

Nije to mafijaški, nego tržišno. Ako neko sere i koči ti uspjeh, miči bagru.
Mate_Miso_Kovac wrote: 04/02/2020 14:22
Toksika je ako dekan pokusava rijesiti problem za koji sam navodis da ETF ima?

Brada mozda jest profesor koji nije po svacijem ukusu, i zna biti sirov i nadobudan, al je ovdje u pravu i dovidjenja...

"Svi su isti" je prica za malu djecu kojom se u konacnici relativizira kriminal onih koji (uglavnom) godinama vrse malverzacije i sranja. Kako u politici na visim nivoima, tako i u na fakultetskom nivou...
Čovjeka lično ne znam, neke druge znam, nije ni bitno. Čim nije sposoban da to odradi bez nacionalnog skandala, znači nije za toga, miči ga.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#81 mod-comment

Post by Euridika »

Hajde, vratite se temi, diskusije o ostalim profesorima ostavite za temu ETF ili otvorite posebnu temu.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2537
Joined: 16/06/2014 20:33

#82 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Dosadno mii »

nekome wrote: 03/02/2020 11:42 Joj probudili ste mi PTSP sa ovom temom.

:lol: :lol:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#83 mod-comment

Post by Euridika »

Postove vezane za diskusiju o radu drugih profesora sa ETF-a sam prebacila na temu ETF, a na ovoj temi ćemo se držati samo predmeta Računarska grafika (i predmeta koje je držao profesor Zikrija Avdagić). Zadnjih par postova u kojima su se forumaši Hrasno38 i Studiorum_tuzlaensis "počastili" sam obrisala i ujedno ovim upozoravam njih, a i sve ostale da na forumu ne toleriramo vrijeđanje forumaša i da kršenja tih pravila povlače ban za sobom.
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#84 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

Euridika wrote: 06/02/2020 10:03 Postove vezane za diskusiju o radu drugih profesora sa ETF-a sam prebacila na temu ETF, a na ovoj temi ćemo se držati samo predmeta Računarska grafika (i predmeta koje je držao profesor Zikrija Avdagić). Zadnjih par postova u kojima su se forumaši Hrasno38 i Studiorum_tuzlaensis "počastili" sam obrisala i ujedno ovim upozoravam njih, a i sve ostale da na forumu ne toleriramo vrijeđanje forumaša i da kršenja tih pravila povlače ban za sobom.
Hvala ti puno Euridika, nadam se da se neće više dešavati ovakve situacije i rasprave.
Mafioso wrote: 04/02/2020 12:24 Kao neko ko dolazi iz privatnog sektora, bio direktor godinama u jakoj firmi koja (hvala Bogu) nikad nije imala veze ni sa sistemom ni sa strankama ni sa budžetom ni sa tenderima (samo vlastita snaga i privatluk), smatram da je najbolje da se ovdje posijeku svi uključeni, svi su maliciozni i dekan i ta profesorica i sva ta ekipa oko njih. Dok se ne uklone ETF neće prodisati od njihove toksike. Umjesto da rade svoj posao, da razvijaju fakultet, napreduju akademski kroz istraživanja i izdanja, drže kvalitetnu nastavu, oni se fućkaju između sebe. Sve satrat i dovesti nove ljude.
Zaista se ne mogu složiti sa mišljenjem "svi su isti." Kao što je rečeno iznad, ovo je standardna politika koja relativizira kriminal i ilegalne radnje raznih skupina. Ovo je jedna "malograđanska" politika ljudi koji su prelijeni da donose bilo kakve iole kompleksnije odluke od binarnih "jeste" i "nije" zaključaka. Da ne govorim što je ovakvo razmišljanje jedan dobar dio stanja u našoj državi, samim time i obrazovanju.

Prvenstveno što dekan nije bio prvi koji je ovu priču iznio u medijima, već profesorica Rizvić. Da ne govorimo što ovakva metoda gdje se "posijeku" svi uključeni u nešto bez ikakvog kriterija može dovesti do mnogo većih problema nego što sada postoje. Zamislite da osoba A napravi problem, a osoba B želi to da ispravi i kazni osobu A, i na kraju oboje otpuste. Nema smisla, zar ne?
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#85 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Mafioso »

Student ETF Sa wrote: 06/02/2020 15:30 Zaista se ne mogu složiti sa mišljenjem "svi su isti." Kao što je rečeno iznad, ovo je standardna politika koja relativizira kriminal i ilegalne radnje raznih skupina. Ovo je jedna "malograđanska" politika ljudi koji su prelijeni da donose bilo kakve iole kompleksnije odluke od binarnih "jeste" i "nije" zaključaka. Da ne govorim što je ovakvo razmišljanje jedan dobar dio stanja u našoj državi, samim time i obrazovanju.

Prvenstveno što dekan nije bio prvi koji je ovu priču iznio u medijima, već profesorica Rizvić. Da ne govorimo što ovakva metoda gdje se "posijeku" svi uključeni u nešto bez ikakvog kriterija može dovesti do mnogo većih problema nego što sada postoje. Zamislite da osoba A napravi problem, a osoba B želi to da ispravi i kazni osobu A, i na kraju oboje otpuste. Nema smisla, zar ne?
Nije mišljenje "svi su isti", ali ako prave probleme (A&B) a ne donose rješenja, treba ih eliminisati sve, i nema više problema. Ni jedna institucija u svijetu nikada nije propala zato jer nije našla kadar, nego zato jer nije odstranila kadar kada je to trebalo. Dakle prof. Selma pravi probleme, dekan se bori sa njom i pravi havariju na fakultetu radi toga, a iako je napravio havariju nije se pokazao sposobnim da zapravo riješi problem. Zašto je onda i pravio havariju uopće? Automatska eliminacija.

Tako se to čini u pravom privatnom sektoru, u ozbiljnim firmama koje rasturaju tržište, znam ih dobar broj, kako većih (veoma "većih") tako i onih koje se klasifikuju kao srednje i male firme (nisi plaćen da praviš probleme i začkuljice, nego da radiš svoj posao). Slažem se da je ovo problem koji se nabire od haman 1878. ali bez sječe svega malicioznog i onoga što se, pa i u dobroj namjeri, ponaša maliciozno, neće ništa krenuti naprijed.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#86 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Bušman »

Mafioso wrote: 06/02/2020 15:40 Dakle prof. Selma pravi probleme, dekan se bori sa njom i pravi havariju na fakultetu radi toga, a iako je napravio havariju nije se pokazao sposobnim da zapravo riješi problem. Zašto je onda i pravio havariju uopće? Automatska eliminacija.
Nije bas ok analogija u ovom slucaju. Recimo ovako, da ti kao direktor firme odgovaras svojim shareholderima. I recimo da neki tvoj uposlenik na neki nacin narusava reputaciju firme (nije sad bitno na koji nacin) i onda ti shareholderi kazu da im se ne svidja ponasanje doticnog uposlenika. Sta bi ti uradio?
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#87 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Mafioso »

Bušman wrote: 06/02/2020 17:58
Mafioso wrote: 06/02/2020 15:40 Dakle prof. Selma pravi probleme, dekan se bori sa njom i pravi havariju na fakultetu radi toga, a iako je napravio havariju nije se pokazao sposobnim da zapravo riješi problem. Zašto je onda i pravio havariju uopće? Automatska eliminacija.
Nije bas ok analogija u ovom slucaju. Recimo ovako, da ti kao direktor firme odgovaras svojim shareholderima. I recimo da neki tvoj uposlenik na neki nacin narusava reputaciju firme (nije sad bitno na koji nacin) i onda ti shareholderi kazu da im se ne svidja ponasanje doticnog uposlenika. Sta bi ti uradio?
Dioničari su gazde, oni mene postavljaju da izvršavam u skladu sa svojim kompetencijama ono što oni žele da se izvršava. Svako oštećenje u takvoj firmi osjete oni, ja radim za plaću kao što to čini i najobičniji higijenski tehničar i sutra mogu da odem, a firma ako propadne oni su propali zajedno sa njom. Generalno u mom radu pošto sam imao baš ovu situaciju uvijek sam uzimao princip stvaranja jakog i veoma veoma precizno i široko definisanog pravilnika u radu, a onda sistem 3 opomene i zdra'o. Prva usmeno, druga pismeno, treća ti je auf wiedersehen. U skladu sa time bio bi upozoren (i bili su) po redu i ako ne bi prestao sa toksičnim ponašanjem bio bi odstranjen. U slučaju da je tu bila neka vrsta žrtve, ako je isto postala toksična, bila bi eliminisana (što je često bio slučaj).

Problem je što se ovdje stvara sistem da niko nema nikakve odgovornosti. Ne može se ministar bakćati sa jednom profesoricom kada ima haman 5-10 hiljada uposlenih pod svojim ministarstvom (ili koliko god, random broj govorim), iz tog razloga i postoje menadžerski kadrovi i disciplinske komisije unutar institucija, i ima ih više razina. Rektor ne postoji zato jer je on nešto prijeko potreban u svrhu menadžmenta univerziteta, nego da bude spona između više instance i univerziteta, on treba da koordinira dekanima, a dekani fakultetima. Naravno, ovo sve svodi na prijeku potrebu da na tim pozicijama budu visoko sposobni ljudi koji na prvo mjesto stavljaju dobrobit institucije kojoj pripadaju.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#88 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by AmirBaa »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/udruzen ... /200207161
I ovaj klix se nekad ofira strasno. Pa ona je predsjednica upravnog odbora ovog udruzenja :-) :-) :-)
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#89 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

AmirBaa wrote: 07/02/2020 22:27 https://www.klix.ba/vijesti/bih/udruzen ... /200207161
I ovaj klix se nekad ofira strasno. Pa ona je predsjednica upravnog odbora ovog udruzenja :-) :-) :-)
Pošto ja volim ovdje izigravati malo "fact checkera", samo da dodam ovdje i sliku gdje je cijeli tim udruženja "DIGI.BA" zajedno sa profesoricom Selmom Rizvić u ulozi "Predsjednica Upravnog odbora Udruženja":
https://pasteboard.co/ITDtcdj.png

Ovo možete vidjeti skoro pri dnu stranice ovog udruženja u sekciji "TIM":
http://digi.ba
samoistina123
Posts: 9
Joined: 27/01/2020 20:37

#91 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by samoistina123 »

AmirBaa wrote: 07/02/2020 22:27 https://www.klix.ba/vijesti/bih/udruzen ... /200207161
I ovaj klix se nekad ofira strasno. Pa ona je predsjednica upravnog odbora ovog udruzenja :-) :-) :-)
Da ima i minimun digniteta usutila bi nakon svega sto je izneseno na racun nje, njenog kvaziuspjeha i njenog (ne)rada. ovo je sramota..
za gospodina koji misli da je pokupio svu pamet svijeta, prvi put imamo dekana koji ne bjezi od sukoba i odgovorno rjesava probleme, u skladu sa zakonom, i koji pokusava rijesiti sva sranja koja je konjicija sa ekipicom napravio zarad vlastitog interesa pa te molim da ga ne uzimas u usta, jer mi studenti ipak znamo sta je dobro uradio i radi za nas i da je trenutno jedina nada on i uprava koju je imenovao da se nesto poboljsa. Covjek ne pravi uopste haos po faksu, po nalogu inspektora ju je vratio na 20%, ona umislja da je bitna nekome pa siri lazi da je protiv nje dekan pokrenuo kampanju, samo upravo zato sto postoje ljudi poput tebe koji povjeruju da je ovdje dekan nesto skrivio, treba se iznijeti i druga strana price koja ujedno predstavlja i istinu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#92 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by hrasno38 »

samoistina123 wrote: 08/02/2020 16:41
AmirBaa wrote: 07/02/2020 22:27 https://www.klix.ba/vijesti/bih/udruzen ... /200207161
I ovaj klix se nekad ofira strasno. Pa ona je predsjednica upravnog odbora ovog udruzenja :-) :-) :-)
Da ima i minimun digniteta usutila bi nakon svega sto je izneseno na racun nje, njenog kvaziuspjeha i njenog (ne)rada. ovo je sramota..
za gospodina koji misli da je pokupio svu pamet svijeta, prvi put imamo dekana koji ne bjezi od sukoba i odgovorno rjesava probleme, u skladu sa zakonom, i koji pokusava rijesiti sva sranja koja je konjicija sa ekipicom napravio zarad vlastitog interesa pa te molim da ga ne uzimas u usta, jer mi studenti ipak znamo sta je dobro uradio i radi za nas i da je trenutno jedina nada on i uprava koju je imenovao da se nesto poboljsa. Covjek ne pravi uopste haos po faksu, po nalogu inspektora ju je vratio na 20%, ona umislja da je bitna nekome pa siri lazi da je protiv nje dekan pokrenuo kampanju, samo upravo zato sto postoje ljudi poput tebe koji povjeruju da je ovdje dekan nesto skrivio, treba se iznijeti i druga strana price koja ujedno predstavlja i istinu.
Uh Konjicija + Aksamovic......to je poseban tandem..
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#93 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Edin H. »

Uvijek isti problem kod nas, neko ko dosegne neko nivo misli da ne mora da radi sate za koji je potpisao/la ugovor, valjda svi trebaju sretni ako se nekada uopste pojavi.
kopernikuss
Posts: 5
Joined: 28/01/2020 13:41

#94 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by kopernikuss »

Apelujemo na profesoricu da postavi sve komentare na anketama, a ne ove nadam se izmišljene:
https://pasteboard.co/IU4xqqz.png
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#95 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by hrasno38 »

kopernikuss wrote: 10/02/2020 19:52 Apelujemo na profesoricu da postavi sve komentare na anketama, a ne ove nadam se izmišljene:
https://pasteboard.co/IU4xqqz.png
Nije izmisljen :) a zasto je takav kakav jeste istrazite...ja znam zasto :izet: :D
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#97 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by pinkman »

Ja kako sam shvatio - zena radi 20% radnog vremena, a zeli da prima platu kao da radi 100% radnog vremena? Tako barem u ovom clanku pise.

Ako je tako ja onda ne razumijem sta ona zeli.
Emir92
Posts: 304
Joined: 13/01/2011 15:31

#98 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Emir92 »

pinkman wrote: 27/04/2020 19:28
Ja kako sam shvatio - zena radi 20% radnog vremena, a zeli da prima platu kao da radi 100% radnog vremena? Tako barem u ovom clanku pise.

Ako je tako ja onda ne razumijem sta ona zeli.
A da prima punu platu, da ne dolazi na predavanja, da za vrijeme ispita ide na skijanje, da koristi resurse ETFa u privatne svrhe i nastavi niz...
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#99 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by dzipalo »

pinkman wrote: 27/04/2020 19:28
Ja kako sam shvatio - zena radi 20% radnog vremena, a zeli da prima platu kao da radi 100% radnog vremena? Tako barem u ovom clanku pise.

Ako je tako ja onda ne razumijem sta ona zeli.
Ako je vjerovati studentima, i tih 20% joj je puno jer ne odrzi ni toliko.
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#100 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

Mogu vam iskreno reći da sam zaista ljut. Pa zar ova žena i njen "intimus" Fatmir Alispahić nemaju nimalo obraza, nimalo srama, nimalo uzdržanosti u svojim lažima i prevarama. Govorim o najnovijem "umjetničkom" djelu emisije "Defter Hefte" koju možete pogledati na https://www.youtube.com/watch?v=ZgMQk8BdnLo (primijetite isključene komentare).

Pa je li vas sramota?! Je li vas stid?! Je li imate imalo obraza, ako ne pred narodom, onda pred Bogom?! Profesorica Rizvić naučnica? Mogli bi možda diskutovati. Jedna od najistaknutijih naučnica savremene Bosne i Hercegovine? Notorna laž koju sam raskrinkao u prvom postu na ovom forumu, gdje nije ni u top 10 (jedanaesta po posljednjem rangiranju u januaru) na Elektrotehničkom fakultetu Sarajevo, a da ne govorimo na cijelom Univerzitetu u Sarajevu ili u cijeloj Bosni i Hercegovini. Za ostale pobrojane profesore "na njenoj strani" smo već ranije i u prvom postu rekli o kakvim se profesorima radi, ali nisu uopće daleko od profesorice Rizvić.

Volio bih zaista da mogu naći ovu "Europsku akademsku mrežu" (jer tako nešto nisam uspio stvarno naći, ako neko može, neka postavi ovdje) za koju je dala svoju veoma kvalitetnu izjavu na kojoj je jedva uspjela pročitati ono malo laži što je iskuckala sebi na laptop i pročitala pred kamerom. Sljedeći put probaj dati "telefonski" intervju, jer je barem manje ofirno.

Profesorica Rizvić jedino po čemu može biti najistaknutija u Bosni i Hercegovini jeste po fašistoidnom odnosu prema slobodi govora u našoj državi i prema ustrojstvu pravedne države gdje moraš odgovarati za svoja nedjela (ili bi barem trebao po zakonu). To vidimo i iz priloženog linka na stranicu Vijeća za Štampu BiH: https://www.vzs.ba/index.php/zalbe-i-pr ... 020-godine

Profesorica Rizvić je prijavila "komentare posjetitelja foruma Klix.ba" koji su u mnogome sadržavali dokaze za njena pogrešna postupanja i kršenja zakona!

Kratkom Google pretragom koristeći Selma Rizvić site:"vzs.ba" možemo vidjeti da Selma Rizvić redovno ulaže žalbe ovom vijeću, bilo to u svoje ime, bilo u ime svog prijatelja Fatmira Alispahića, i redovno joj odbijaju te žalbe.

Link na pretragu: https://www.google.com/search?client=sa ... 8&oe=UTF-8

Ako neko ovdje nekoga progoni, to je Selma Rizvić. Progoni svakoga ko se usudi da kaže nešto protiv nje, njene užasne radne etike, nepostojeće akademske kulture i pismenosti, i lažnog statusa akademskog građanina!
Post Reply