ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#101 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by cyprus »

Taman da nisi iznio nikakav drugi dokaz, mislim da je i ovo jaranisanje sa Fatmirom Alispahićem sasvim dovoljna "referenca" da pokaže o kakvoj se osobi radi...
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#102 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Forsaken »

sta bi na kraju? potpisa li ugovor? :D
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#103 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

Forsaken wrote: 15/05/2020 13:19 sta bi na kraju? potpisa li ugovor? :D
Potpisala je na kraju za 20% plate, iako i dalje misli da se može nešto kao boriti protiv te odluke i protiv samih činjenica.

Svjesna je i ona da je ublehaš i da ne može otići negdje u Europu gdje je "mnogi Univerziteti zovu" jer bi je ili vrlo brzo nogirali ili ne bi ni primili (jer je, vrlo vjerovatno, ne zovu).

Lično vjerujem da će se tako primiriti ova drama, možda Selmica odluči jednog dana i da se makne sa svojih predmeta i preda ih nekome kompetentnijem, ali teško da će to do svoje penzije uraditi.

No zapamtite, nije ona jedina koja ne radi svoj posao i koja uništava Elektrotehnički fakultet i njegovu reputaciju sa tim samo je bila najviše nabusita i najglasnija, postoje i drugi, a uvjeren sam da postoje i na drugim fakultetima na UNSA, pa i u cijeloj BiH.
Bilo bi zaista lijepo kad bi se sa vremenom takvi isčistili, da za jedno 10-15 godina imamo obrazovanje kojim se zaista svi možemo ponositi. U ovoj državi nam ne treba više ljudi koji će zarađivati na prevarama i sa PR trikovima, treba nam ljudi koji će raditi i razvijati je, koji neće padati na razne malverzacije i dezinformacije, i ljudi koji se neće više kriti iza Bošnjak/Srbin/Hrvat i "mene napada jer sam X", a to možemo postići samo jakim obrazovanjem. Svi smo u posljednje vrijeme svjedoci da nam trebaju stručnjaci i sposobni, a ne podobni.
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#104 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Melo15 »

Student ETF Sa wrote: 15/05/2020 13:30
Forsaken wrote: 15/05/2020 13:19 sta bi na kraju? potpisa li ugovor? :D
Potpisala je na kraju za 20% plate, iako i dalje misli da se može nešto kao boriti protiv te odluke i protiv samih činjenica.

Svjesna je i ona da je ublehaš i da ne može otići negdje u Europu gdje je "mnogi Univerziteti zovu" jer bi je ili vrlo brzo nogirali ili ne bi ni primili (jer je, vrlo vjerovatno, ne zovu).

Lično vjerujem da će se tako primiriti ova drama, možda Selmica odluči jednog dana i da se makne sa svojih predmeta i preda ih nekome kompetentnijem, ali teško da će to do svoje penzije uraditi.

No zapamtite, nije ona jedina koja ne radi svoj posao i koja uništava Elektrotehnički fakultet i njegovu reputaciju sa tim samo je bila najviše nabusita i najglasnija, postoje i drugi, a uvjeren sam da postoje i na drugim fakultetima na UNSA, pa i u cijeloj BiH.
Bilo bi zaista lijepo kad bi se sa vremenom takvi isčistili, da za jedno 10-15 godina imamo obrazovanje kojim se zaista svi možemo ponositi. U ovoj državi nam ne treba više ljudi koji će zarađivati na prevarama i sa PR trikovima, treba nam ljudi koji će raditi i razvijati je, koji neće padati na razne malverzacije i dezinformacije, i ljudi koji se neće više kriti iza Bošnjak/Srbin/Hrvat i "mene napada jer sam X", a to možemo postići samo jakim obrazovanjem. Svi smo u posljednje vrijeme svjedoci da nam trebaju stručnjaci i sposobni, a ne podobni.
Vecina strucnjaka koji bi mogli preuzeti predmete, a da ti predmeti na nesto lice, je nazalost otislo s ETF-a dok su bili asistenti, bar moje neko misljenje. Ne svi, ali vecina..Ovo sto su ostavili je vecinom ono sto profesorima odgovara jer ce igrati kako oni sviraju
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#105 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by hrasno38 »

Student ETF Sa wrote: 15/05/2020 13:30
Forsaken wrote: 15/05/2020 13:19 sta bi na kraju? potpisa li ugovor? :D
Potpisala je na kraju za 20% plate, iako i dalje misli da se može nešto kao boriti protiv te odluke i protiv samih činjenica.

Svjesna je i ona da je ublehaš i da ne može otići negdje u Europu gdje je "mnogi Univerziteti zovu" jer bi je ili vrlo brzo nogirali ili ne bi ni primili (jer je, vrlo vjerovatno, ne zovu).

Lično vjerujem da će se tako primiriti ova drama, možda Selmica odluči jednog dana i da se makne sa svojih predmeta i preda ih nekome kompetentnijem, ali teško da će to do svoje penzije uraditi.

No zapamtite, nije ona jedina koja ne radi svoj posao i koja uništava Elektrotehnički fakultet i njegovu reputaciju sa tim samo je bila najviše nabusita i najglasnija, postoje i drugi, a uvjeren sam da postoje i na drugim fakultetima na UNSA, pa i u cijeloj BiH.
Bilo bi zaista lijepo kad bi se sa vremenom takvi isčistili, da za jedno 10-15 godina imamo obrazovanje kojim se zaista svi možemo ponositi. U ovoj državi nam ne treba više ljudi koji će zarađivati na prevarama i sa PR trikovima, treba nam ljudi koji će raditi i razvijati je, koji neće padati na razne malverzacije i dezinformacije, i ljudi koji se neće više kriti iza Bošnjak/Srbin/Hrvat i "mene napada jer sam X", a to možemo postići samo jakim obrazovanjem. Svi smo u posljednje vrijeme svjedoci da nam trebaju stručnjaci i sposobni, a ne podobni.
....samo bih dodao i FRUSTRIRANI MAZOHISTI!
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#106 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

cyprus wrote: 14/05/2020 15:41 Taman da nisi iznio nikakav drugi dokaz, mislim da je i ovo jaranisanje sa Fatmirom Alispahićem sasvim dovoljna "referenca" da pokaže o kakvoj se osobi radi...
Samo da dodam jos malo konteksta na ovu izjavu o ljudima sa kojima se Selma Rizvić okružuje. Maloprije sam ugledao na platformi za fact-checking "Raskrinkavanje.ba" objavu o "antimigrant.ba" portalu.

Ovaj portal je u vlasništvu Fatmira Alispahića što se može i vidjeti ako preko nic.ba potražimo na WhoIs funkciji vlasnika ove domene: https://pasteboard.co/J8NIsH2.png

Iako lično smatram da je migrantska kriza u BiH, pa i u Europi, veoma loše podnesena, i da su se mnoge stvari trebale rješavati na granicama, a ne sa nehumanim migrantskim centrima i kampovima, izjave kakve ovaj portal donosi jednostavno ili nisu tačne ili nemaju mjesto u civilizovanom društvu.

Ako vas interesuje šta to sve Fatmir Alispahić objavljuje i njegova primitivna i fašistoidna razmišljanja, to možete fino pročitati u sljedećem članku:
https://raskrinkavanje.ba/analiza/antim ... ganizacije
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#107 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by CikCikCikPogodi »

Ja sam vidio da se ona zalila na ovu temu Vijecu Za Stampu. I nije je uspjela skinuti.
MahalacIpo
Posts: 130
Joined: 28/05/2020 11:58
Location: Sarajevo, BiH.

#108 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by MahalacIpo »

Nemam druge nego samo da ti se zahvalim, ovako neko da se potrudi da stane iza svih studenata nije viđeno dugo.. Ja sam trenutno 3. razred gimnazije, i planiram upisati ETF, i iskreno hvala ti što si me spremio mentalno na šta ću sve prolaziti i kakvu svu nepravdu ću prići za jednu samo jednu diplomu..

Mislim, ja obožavam računarstvo i informatiku, to je moj mah kako bi neki rekli, ali jednostavno ja nemam drugog izbora nego da upišem na ovom fakultetu i trpim ovo, jer samim tim država nije osposobila druge fakultete u Sarajevu da nam nude bilo šta bolje..

Hvala ti puno na svemu napisanom, i svaka čast.. :thumbup:
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#109 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

MahalacIpo wrote: 28/05/2020 12:12 Nemam druge nego samo da ti se zahvalim, ovako neko da se potrudi da stane iza svih studenata nije viđeno dugo.. Ja sam trenutno 3. razred gimnazije, i planiram upisati ETF, i iskreno hvala ti što si me spremio mentalno na šta ću sve prolaziti i kakvu svu nepravdu ću prići za jednu samo jednu diplomu..

Mislim, ja obožavam računarstvo i informatiku, to je moj mah kako bi neki rekli, ali jednostavno ja nemam drugog izbora nego da upišem na ovom fakultetu i trpim ovo, jer samim tim država nije osposobila druge fakultete u Sarajevu da nam nude bilo šta bolje..

Hvala ti puno na svemu napisanom, i svaka čast.. :thumbup:
Ako ti je diploma baš Elektrotehničkog fakulteta Sarajevo toliko vrijedna da budeš BUKVALNO taoc određenih profesora, njihovih poltrona, i inertne sredine studenata punih straha da progovore, do toga da moraš anonimno izaći ako nešto želiš reći što je činjenicama potkrijepljeno zbog straha od tužbe... onda ti želim zaista svu moguću sreću.
gux
Posts: 33
Joined: 14/03/2018 15:19

#110 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by gux »

MahalacIpo wrote: 28/05/2020 12:12 Nemam druge nego samo da ti se zahvalim, ovako neko da se potrudi da stane iza svih studenata nije viđeno dugo.. Ja sam trenutno 3. razred gimnazije, i planiram upisati ETF, i iskreno hvala ti što si me spremio mentalno na šta ću sve prolaziti i kakvu svu nepravdu ću prići za jednu samo jednu diplomu..

Mislim, ja obožavam računarstvo i informatiku, to je moj mah kako bi neki rekli, ali jednostavno ja nemam drugog izbora nego da upišem na ovom fakultetu i trpim ovo, jer samim tim država nije osposobila druge fakultete u Sarajevu da nam nude bilo šta bolje..

Hvala ti puno na svemu napisanom, i svaka čast.. :thumbup:
Ma nije etf par profesora, na etf-u ima dosta profesora koji se zaista trude i rade svoj posao, al eto, ima i par onih koji nisu bas zaslužili da se zovu profesorima, al sta je tu je. Spram ostalih fakulteta u drzavi, etf je "zapad". U svakom slucaju, uvijek treba zahtjevati i insistirati na napretku i boljem kvalitetu nastave.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#111 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Kataklinger »

ETF vrijedi studirati zbog profesora Zeljka Jurica (prvenstveno za one koji zele na RI).
dalamber
Posts: 1
Joined: 15/03/2016 16:16

#112 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by dalamber »

Je li ima novosti vezano za navedenu osobu?
Student ETF Sa
Posts: 29
Joined: 27/01/2020 01:45

#113 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by Student ETF Sa »

dalamber wrote: 16/10/2020 15:50 Je li ima novosti vezano za navedenu osobu?
Samo da se godinu dana kasnije i dalje održava status quo. Dotična je i dalje na 20% plate i možda 5% radnog učinka (sa obzirom da ni sama svojim nekim predavanjima ne prisustvuje). :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#114 Re: ETF - prof. dr. Selma Rizvić

Post by S4mpion »

Ja ovu ženu u životu vidio nisam. :mrgreen:
Post Reply