Eskalacija nasilja; ubijen najbolji izraelski snajperista

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
dobojsky

Eskalacija nasilja; ubijen najbolji izraelski snajperista

Post by dobojsky » 19/08/2011 03:27

Veteran snajperista izraelske antiterorističke jedinice specijalne policije Paskal Avrahami je ubijen u četvrtak u napadu muslimanskih ekstremista na jugu Izraela; Paskal Avrahami, 49-godišnji otac troje djece imigrirao u Izrael iz Francuske 1977.
Image
Paskal avrahami; Foto:Noam Moskovich

Image
Moše Neftali ubijen u razmeni vatre sa muslimanskim vjerskim fanaticima
Image
Užasne scene napada na izraelske snage reda od strane muslimanskih vjerskih fanatika

Policija tuguje: Najiskusniji snajperista specijalne policijske jedinice JAMAM(skraćenica od Jehida Merkezit Mejuhedet, na hebrejskom: יחידה מרכזית מיוחדת SPECIJALNA CENTRALNA JEDINICA) države Izrael je ubijen u četvrtak u terorističkoj ofanzivi muslimanskih vjerskih fanatika na jug Izraela.
49-godišnji Paskal Avrahami je iza sebe ostavio suprugu Simu, i troje djece od 25,20 i 18 godina. Njegova smrt je povećala broj mrtvih terorističkog napada od četvrtka na 8.
Religiozni Avrahami je rođen u Francuskoj i emigrirao je 1977. Pristupio je specialnoj policiji 1985. i treniran je kao snajperista. Tokom svog službovanja učestvovao je u mnogim operacijama i primio dva odlikovanja za hrabrost.
Image
Pripadnici Hamasa, posebno obučeni za pustinjske terene i infiltraciju preko pustinje

Avrahami je ubijen iz rafalne paljbe iz puškomitraljeza na egipatskoj granici.
''On je bio poseban, izvanredan čovjek'', granični oficir koji je poznavao Avrahamija kaže. ''Podigao je generacije boraca u ovoj specijalnoj jedinici... imao je veliki ugled u samoj policiji''.
Odmah nakon objavljivanja smrti Avrahamija mnogi njegovi prijatelji su pohrlili ka kući žalosti u jerusalemskoj četvrti Pisgat Zeev da izraze saučešće porodici.
''Nema više nikog kao on na ovom svijetu'', izjavila je sestra Avrahamijove žene Lilah ben Haim plačući. ''Bio je uzoran otac i brinuo se o svojoj familiji''.
Muslimanski vjerski fanatici koji su se infiltrirali u Izrael u četvrtak iz Egipta preko sinajske pustinje ubili su šest civila, vojnika i policijskog oficira.
Image
Autobus pun putnika zasut kišom metaka, više od 29 ranjenih i 6 mrtvih

Teroristi su presreli zatim zasuli kišom metaka autobus broj 392 koje se kretao na redovnoj liniji iz grada Biršebe u letovalište Ejlat, zatim nakon brze intervencije izraelskih specijalnih snaga nastavili da razmenju vatru iz automata i puškomitraljeza sa izraelskim snagama reda, povremeno bacajući bombe na izraelske snage.

Opasnost od eskalacije nasilja, izrael bombardovao Gazu, Ban Kim Mun generalni sekretar UN-a izrazio veliku zabrinutost razvojem događaja
Izraelske vazdušne snage su žestoko bombardovale pozicije terorista u Gazi s namerom da ubiju organizatore ovog krvavog napada na Izrael.
Nakon obrade preciznih obaveštajnih podataka izraelski avioni su gađali jednu kuću u Rafahu i ubile dva čovjeka za jednog od njih se vjeruje da je zapravo i pripremio ove napade, vođa jedne militantne ćelije čije ime je Abu Ubejd al Nirab.
U međuvremenu militantni Hamas je objavio da on nije odgovoran za napade ali ih pozdravlja.
Image
Abu Ubejd al Nirab, ubijen u osveti izraelskih snaga

Image
Kuća žalosti ubijenog palestinskog teroriste u Gazi, Hamas preti samoubilačkim napadima na Izrael
Image
Ispred kuće žalosti porodice Avrahami u jevrejskom naselju Pisgat Zeev
Image
Image
Blokirani puteve, i podignut nivo terorističke opasnosti

Izvor: Jediot Ahronot www.ynet.co.il

Vares City

Re: Eskalacija nasilja; ubijen najbolji izraelski snajperista

Post by Vares City » 19/08/2011 04:18

Jedno smece manje,..na ovog bivseg snajperistu mislim :x :x :x
Za ostale RIP :sad:

Free Palestina :!:

Sasvim_Obican

Post by Sasvim_Obican » 19/08/2011 04:33

Pregovarati, pregovarati i samo pregovarati... Bolje i godine pregovora, nego jedan dan rata... Ovim napadima svi, a naročito obični ljudi, su na gubitku.

tbv

Post by tbv » 19/08/2011 04:36

Vares City wrote:Jedno smece manje,..na ovog bivseg snajperistu mislim :x :x :x
Za ostale RIP :sad:

Free Palestina :!:

FREE PALESTINE
Image

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Post by cyprus » 19/08/2011 04:41

Slažem se FREE PALESTINA... ali sa ovim mamlazima iz Hamasa neće daleko dogurat

Chmoljo
Forum administrator
Has thanked: 13 times
Been thanked: 61 times

Post by Chmoljo » 19/08/2011 04:58

koliko samo jada po metru kvadratnom... :(

ladyada

Post by ladyada » 19/08/2011 05:09

nasilje ne donosi nista osim novi zrtava........kad ce to skontati........

lleptir

Post by lleptir » 19/08/2011 05:22

... e jes mi ga vala zao :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :thumbup:

heckler

Post by heckler » 19/08/2011 05:53

Meni se cini da copy paste teme nisu dozvoljene, a to bi pogotovo trebalo da se odnosi na ovakvu vrstu provokatorske propagande. "Muslimanski verski fanatici" se ponavlja u svakom drugom pasusu u tekstu...

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 19/08/2011 06:08

heckler wrote:Meni se cini da copy paste teme nisu dozvoljene, a to bi pogotovo trebalo da se odnosi na ovakvu vrstu provokatorske propagande. "Muslimanski verski fanatici" se ponavlja u svakom drugom pasusu u tekstu...

Slažem se!Svaki drugi,treći dan izraelska avijacija bombarduje Gazu,ubija civile i niko ne nađe za shodno da
o tome pokreće nove teme osim postojeće o Izraelu!
Čista provokatorska propaganda,kao da su Dževad Galijašević i Darko Trifunović napisali tekst!
Svih civila mi je žao,a taj ubijeni snajperista......sam Bog zna koliko nevinih duša je ubio ili osakatio! :x

jOFLA

Post by jOFLA » 19/08/2011 07:34

heckler wrote:to bi pogotovo trebalo da se odnosi na ovakvu vrstu provokatorske propagande. "Muslimanski verski fanatici" se ponavlja u svakom drugom pasusu u tekstu...

Oko orlovsko. To i jest. Zato se i javio na forum, to se tako i radi, ali se raja prima i ne konta trolanje, ni moderacija ni ovi drugi
Last edited by jOFLA on 19/08/2011 07:36, edited 1 time in total.

masinovodja

Post by masinovodja » 19/08/2011 07:36

svaki agresor i okupator mora racunati na otpor pa tako i cionisti.

sinuhe

Post by sinuhe » 19/08/2011 07:37

Hamas je valjda nekad uzivao podrsku Izraela u nastojanjima da se oslabi PLO.
Jbga, doslo do raskola :D

cucamonga

Post by cucamonga » 19/08/2011 07:51

malo kontrapropagande i antitrollinga :oops: :evil:

moje saucesce porodici eliminisanog ubojice uz poruGu :mrgreen: - ne obra se bostan dok sljive ne popadaju :mrgreen:

e plaho mi je zao skota :lol: :mrgreen: nema sta kapitalac pravi 8-) 8)

i jos jednom da naglasim neznalicama na forumu - bio bi mir dole 100 godina da palestinci jednako sute, savijaju ledja u totalnom okruzenju konc-lagera ko stoka i umiru od gladi. bio je mir i u ausvicu i cvikauu i dahauu jer se ljudi nisu bunili - e sad zasto.... vjerovatno da ne bi bili teroristi je l... bljak

barem na ovaj nacin pokusavaju pruzit otpor i drago mi je da nisu mehkojajnici i vagine k'o sto smo mi bili na pocetku rata pa predavali oruzje cetnicima i vjerovali im na rijec i vjerovali medjunarodnoj zajednici pa onda svojim kvislinzima koji pokusase pravit fildzan enklavu itd.... bili smo mi vrlo blizu palestinske situacije a ni sad nam nije ta situacija daleko - tanka nas zica dijeli od toga. vrlo tanka.

BTW - onako off the record - rahmetli moja nana muslimanka je spasila zidovsko dijete ustaskog noza i na to sam ponosan kad pogledam ove drzavno-teroristicke izraelske NACIonisticke šupke. 8-)

i bas mi je drago sto je moja nana sa hidzabom i dimijama bila toliki "muslimanski verski fanatik" da je i od mene napravila "islamistickog muslimanskog verskog fanatika".
Last edited by cucamonga on 19/08/2011 07:57, edited 2 times in total.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 19/08/2011 07:53

masinovodja wrote:svaki agresor i okupator mora racunati na otpor pa tako i cionisti.

Pokretač svake copy/paste teme može očekivati:

Image

Locked