escajg pomoc

Post Reply
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#1 escajg pomoc

Post by rovac13 »

Ima li neko ko je vec prosao kroz ove dileme da me malo uvjeri ili razuvjeri kako god :D

Trazim za suprugu da kupim malo bolji escajg za 12 osoba,veci komplet.
Po piku je poplava nekakvih setova kofera KONIG ili neke druge naljepnice svejedno.
Uglavnom kako sam ja skontao sve to dolazi iz kine,i to nema veze ni sa kakvim brendom to se samo lupa napamet.

Dosta tih setova se njoj i ne svidja,ali ima par kompleta koji stvarno izgledaju predobro.
Od toga da su kasike npr debele 3mm,da su teske,nisu ostre sto najvise mrzim kod kasike,sjaj je izrazen nalik na ogledalo,ugravirano je 18/10 zanci ne hrdjajuji celik ,navodno bezbjedan za pranje u perilici itd.

Cijene se krecu od 100 do 200KM i cini mi se da lupaju cijene napamet kako te potrefi.
Jer ovaj koji se nama svidio smo vidjali i po 165KM i 135 KM i 125 KM.
Uglavnom nama izgleda predobro.

Ali hvata me nekakva suhva :D zato sto to dolazi iz kine,to nema nikakve kontrole od cega je pravljeno,kako se proizvodilo,ispusta li sta otrovno......a to bi se svaki dan u usta trpalo :D

Dal mislite da je ovo ok kupit.
Koliko je bezbjedno zdravlja sto se tice.
Da li je moguce da je podvaljeno da je stvarno ne hrdjajuci celik,nego samo tako ugraviraju bezze.
Ili ipak izabrat nesto drugo,sto je sigurnije....i sta izabrat da ne kosta ko suho zlato.

Evo kako to otprilike izgleda :

Image
Image
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2 Re: escajg pomoc

Post by moonca »

Jednostavan je, nema izrade. Stvar ukusa. Ali, tesko da ce zadrzati taj sjaj.

Zasto supruzi kupujes :-) ona ce ga polirati ili je ......pa, kupujes za kucu. :)
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#3 Re: escajg pomoc

Post by rovac13 »

Nas escajg je neki onako bezze.
Stalno se pere u perilici pa je i dotrajao.

Ideja je uglavnom moja.
Uskoro ocekujemo jos jednu prinovu aBd.
A to podrazumijeva puno gostiju,pa svejedno treba toga vise.

Nisam ni razmisljao u smjeru poliranja,jer i ne znam sta se teze odrzava a sta lakse,tako da i takvi savjeti su dobor dosli.
Do sad se ona brinula oko tih stvari.
Za dalje nisam siguran nista :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4 Re: escajg pomoc

Post by moonca »

rovac13 wrote:Nas escajg je neki onako bezze.
Stalno se pere u perilici pa je i dotrajao.

Ideja je uglavnom moja.
Uskoro ocekujemo jos jednu prinovu aBd.
A to podrazumijeva puno gostiju,pa svejedno treba toga vise.

Nisam ni razmisljao u smjeru poliranja,jer i ne znam sta se teze odrzava a sta lakse,tako da i takvi savjeti su dobor dosli.
Do sad se ona brinula oko tih stvari.
Za dalje nisam siguran nista :lol:
Da mi nije tesko cistiti i polirati, imala bih samo srebrni escajg.Najljepse izgleda i ugodjaj je jesti istim.

Masina ce ti vremenom bez obzira na kvalitet ostetiti izgled. zavisi i od tvrdoce vode. Kupi sta ti se svidja. Cijena ce ti biti pokazatelj nekog kvaliteta.

Sve cestitke za prinovu!
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#5 Re: escajg pomoc

Post by _thedude »

Ostavi zeni da izabere.
Post Reply