ERONET

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3626 Re: ERONET

Post by escobar__ »

Ovo net opet riknuo?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3627 Re: ERONET

Post by beni-bu-man »

escobar__ wrote: 07/09/2020 14:02 Ovo net opet riknuo?
Kod mene pici

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3628 Re: ERONET

Post by Sanjarko »

Daju sad duplo sve. Za staru mi dobar.
sarajevosa
Posts: 306
Joined: 29/06/2014 21:45

#3629 Re: ERONET

Post by sarajevosa »

Predao uređaj u eronetovoj poslovnici na servis, prošlo dosta vremena pa da vidim dokle je došlo.
Nazovem eronet podršku, kažu ne znaju oni samo ta poslovnica gdje sam predao uređaj zna status popravke i da tamo odem i pitam.

Kažem imate li broj pa da mogu nazvati, kažu nemaju oni broj nego moram nazvati informacije na broj 1188 i oni će mi reći njihov broj od poslovnice. Odem na stranicu eroneta da vidim ima li taj broj 1188 i šta je, kad tamo "Telefonske informacije o brojevima HT ERONET-a 1188 0,351 / min". Znači rekli mi da nazovem 1188 da pitam za broj od njihove poslovnice i još da mi naplate 0,351 KM po minuti? :lol: :lol: :lol:
Last edited by sarajevosa on 13/09/2020 11:19, edited 1 time in total.
User avatar
Gorka Dinja
Posts: 211
Joined: 10/09/2020 15:49
Location: majke da se najebem kvazi moderatoru Benq
Contact:

#3630 Re: ERONET

Post by Gorka Dinja »

ma da ih hoće neko kupit više, i tamo sve mraka nepismena radi jedini uslov je da imaš HDZ člansku

treba čekat ovaj novotel hoće li ponudit nešto novo i bolje i jeftinije, mada sumnjam da će vrlo skoro početi sa radom!
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3631 Re: ERONET

Post by Raigor Stonehoof »

Gorka Dinja wrote: 13/09/2020 11:18 ma da ih hoće neko kupit više, i tamo sve mraka nepismena radi jedini uslov je da imaš HDZ člansku

treba čekat ovaj novotel hoće li ponudit nešto novo i bolje i jeftinije, mada sumnjam da će vrlo skoro početi sa radom!
Kakav crni Novotel, to su hoteli :lol:
User avatar
Gorka Dinja
Posts: 211
Joined: 10/09/2020 15:49
Location: majke da se najebem kvazi moderatoru Benq
Contact:

#3632 Re: ERONET

Post by Gorka Dinja »

Raigor Stonehoof wrote: 13/09/2020 13:46

Kakav crni Novotel, to su hoteli :lol:
hAJMO MALO OBAVJEŠTENI DA BUDEMO

https://novotel.ba/

https://www.biznisinfo.ba/ekskluzivno-u ... -operater/
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3633 Re: ERONET

Post by Raigor Stonehoof »

Do mene, halali, prvi put cujem :-) :?
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3634 Re: ERONET

Post by escobar__ »

Inače ukinuto je pravo preče kupovine HTu Hrvatska tako da bi u neko dogledno vrijeme budući vlasnik Eroneta mogao biti i United Group.
User avatar
Gorka Dinja
Posts: 211
Joined: 10/09/2020 15:49
Location: majke da se najebem kvazi moderatoru Benq
Contact:

#3635 Re: ERONET

Post by Gorka Dinja »

escobar__ wrote: 13/09/2020 16:12 Inače ukinuto je pravo preče kupovine HTu Hrvatska tako da bi u neko dogledno vrijeme budući vlasnik Eroneta mogao biti i United Group.
ionako država nikakve koristi nema ne plaćaju poreze godinama, samo prijave da posluju u gubitku.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3636 Re: ERONET

Post by escobar__ »

Gorka Dinja wrote: 13/09/2020 16:36
escobar__ wrote: 13/09/2020 16:12 Inače ukinuto je pravo preče kupovine HTu Hrvatska tako da bi u neko dogledno vrijeme budući vlasnik Eroneta mogao biti i United Group.
ionako država nikakve koristi nema ne plaćaju poreze godinama, samo prijave da posluju u gubitku.
Ma i da uplaćuju ja bih najradije vidio i preostala dva privatizovana.

A za njih se nadam da će ih poklopit Deutsche Telekom, tj. preuzeti i ostatak koji nije u njihovom vlasništvu. Ali govorimo o nekim događajima koji se neće desit u bliskoj budućnosti tako da... :D
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#3637 Re: ERONET

Post by fusion_ba »

Iskreno nazalost mislim da privatizacija nista novo ne bi donijela. Samo bi se prilagodili ovom trzistu a sigurno ne bi ponuda bila kao npr u Njemackoj.
Eto Telekom Srpske je privatizovan pa ne vidim da je bolji od ostala dva operatera.
Samo bi jos jedna drzavna firma otisla u ruke strancima. Volio bih da grijesim.
User avatar
Gorka Dinja
Posts: 211
Joined: 10/09/2020 15:49
Location: majke da se najebem kvazi moderatoru Benq
Contact:

#3638 Re: ERONET

Post by Gorka Dinja »

fusion_ba wrote: 14/09/2020 11:22 Iskreno nazalost mislim da privatizacija nista novo ne bi donijela. Samo bi se prilagodili ovom trzistu a sigurno ne bi ponuda bila kao npr u Njemackoj.
Eto Telekom Srpske je privatizovan pa ne vidim da je bolji od ostala dva operatera.
Samo bi jos jedna drzavna firma otisla u ruke strancima. Volio bih da grijesim.
ali nikakve koristi država nema od eroneta

stranci bi plaćali poreze ovi ne plaćaju ništa
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#3639 Re: ERONET

Post by Alkos »

Gorka Dinja wrote: 14/09/2020 11:28
fusion_ba wrote: 14/09/2020 11:22 Iskreno nazalost mislim da privatizacija nista novo ne bi donijela. Samo bi se prilagodili ovom trzistu a sigurno ne bi ponuda bila kao npr u Njemackoj.
Eto Telekom Srpske je privatizovan pa ne vidim da je bolji od ostala dva operatera.
Samo bi jos jedna drzavna firma otisla u ruke strancima. Volio bih da grijesim.
ali nikakve koristi država nema od eroneta

stranci bi plaćali poreze ovi ne plaćaju ništa
Kako ne plaćaju? Ako imaš kakvih saznanja ili dokaza, treba ih prijaviti! Kad kupiš telefon plaćaš porez, kad platiš račun plaćaš porez? Na svakom računu bi trebala biti navedena stavka PDV. Također ne vjerujem da ne plaćaju doprinose i poreze za 2.000 zaposlenih ili da su im zaposleni na minimalcu, kao što je većini privatnih firmi u BiH, a ostatak ispod stola?

Da nemaju dobiti i da tu nešto smrdi i pare se izvlače iz firme, to definitivno... Nerealno je da BHT ima 50 miliona dobiti, a ovi 0. Inače, Mtel je nakon prodaje, otpustio višak ljudi, onim koji su ostali dobro smanjio plate. Istina, ima veću dobit od BHT, ali te pare svakako idu u Srbiju. Da su korisnici nesto profitirali tom prodajom i nisu baš realno...
User avatar
saiks
Posts: 1017
Joined: 12/11/2013 13:06

#3640 Re: ERONET

Post by saiks »

stajeba wrote: 06/09/2020 14:53 Ljudi zna li iko kakav je eronet kucni internet na mjesečnom nivou, cjene, brzine itd.
Da li neko ima kakav dojam?
Kuci imam trio i vrh je stvarno. Internet extra dobar

U stan prikopcam duo paket pocetkom 8 mjeseca. I evo vec su 3 puta dolazili malo malo nema interneta
Gustav81
Posts: 36
Joined: 13/12/2017 18:16

#3641 Re: ERONET

Post by Gustav81 »

:zoka:
Last edited by Gustav81 on 15/09/2020 10:17, edited 1 time in total.
Gustav81
Posts: 36
Joined: 13/12/2017 18:16

#3642 Re: ERONET

Post by Gustav81 »

Prosle godine sam bio na pretplati Eroneta nekih 6 mjeseci. Niske cijene pretplate su me privukle ali sam nedugo zatim shvatio da definitivno vazi ona narodna "koliko para toliko muzike". Sto se tice pokrivenosti signalom R.Srpske ona je u najmanju ruku karastrofalna. Na podrucju Doboja je u nedjelju nestalo posve signala mobilne mreze i dosla je tek juce tj.u ponedeljak oko 11 sati. Kada sam sa mtel kartice zvao Call centar Eroneta gospodja mi je saopstila da imaju kvar na 4 bazne stanice u Doboju i da su sve ekipe na terenu. Znam da se to moze desiti svakome ali inace pokrivenost je totalna nula. Nemam ja nista ni da mi je dzaba bilo koji paket kad moram ganjati signal cim izadjem iz nekog naseljenog mjesta. Po mom misljenju Eronet je amaterska firma i moraju jos dosta poraditi na mrezi kako bi privukli korisnike. Od njih je jedino gori m:tel ciji sam takodje korisnik od 2001 godine. Za sada sam "prinudjen" na BH Telekom ali bih bio najsretniji da na trziste telekom operatera uleti neki stranac i da oduva sve ove nase "domace" operatere pa da napokon progledamo sa nekim NEO tarifama i slicno.
User avatar
Gorka Dinja
Posts: 211
Joined: 10/09/2020 15:49
Location: majke da se najebem kvazi moderatoru Benq
Contact:

#3643 Re: ERONET

Post by Gorka Dinja »

Halo mreža buna 15 kilometara od mostara
Image
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3644 Re: ERONET

Post by escobar__ »

Kako sam do prošle godine bio na Telekomovoj, a od proljeća prošle godine na Eronetovoj mreži, iz ličnog iskustva mogu reći da su te dvije mreže tu negdje s pokrivenošću. I s Eronetom i s Telekomom mi se znalo desit da nema ništa dalje od 2G mreže, a bilo je i situacija kad je nije bilo uopšte. Ipak, to su jako rijetke situacije i generalno što se pokrivenosti tiče nisam imao niti imam nekih značajnijih zamjerki ni za jedne ni za druge. Na pojedinim lokacijama vjerovatno koriste i iste bazne stanice (tzv. site sharing) pa praktično pokriju isto s te lokacije.

m:tel sam koristio neko vrijeme (prepaid broj) i jedino u šta sam siguran je da je njihova pokrivenost ubjedljivo najlošija barem tamo kuda se najčešće krećem.
Gustav81
Posts: 36
Joined: 13/12/2017 18:16

#3645 Re: ERONET

Post by Gustav81 »

escobar__ wrote: 15/09/2020 18:44 Kako sam do prošle godine bio na Telekomovoj, a od proljeća prošle godine na Eronetovoj mreži, iz ličnog iskustva mogu reći da su te dvije mreže tu negdje s pokrivenošću. I s Eronetom i s Telekomom mi se znalo desit da nema ništa dalje od 2G mreže, a bilo je i situacija kad je nije bilo uopšte. Ipak, to su jako rijetke situacije i generalno što se pokrivenosti tiče nisam imao niti imam nekih značajnijih zamjerki ni za jedne ni za druge. Na pojedinim lokacijama vjerovatno koriste i iste bazne stanice (tzv. site sharing) pa praktično pokriju isto s te lokacije.

m:tel sam koristio neko vrijeme (prepaid broj) i jedino u šta sam siguran je da je njihova pokrivenost ubjedljivo najlošija barem tamo kuda se najčešće krećem.
Ukoliko mislis na podrucje FBiH vjerujem da je tako ali sto se tice RS BH Telekom ima ubjedljivo bolju pokrivenost od Eroneta a na pojedinim mjestima je bolji i od mtela. Imam osjecaj da mtel kao da zeli svjesno da propadne ili je to mozda njihov osjecaj moci monopola u RS pa ih zabole. Prije nekoliko dana vidim veliki red ispred mtela i svi koji su bili u redu su vidno nervozni i nezadovoljni uslugama a najvise njih je doslo po potvrdu o izmirenim dugovanjima radi prelaska u drugu mrezu. U Doboju je to uglavnom prelazak iz mtela u Eronet.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#3646 Re: ERONET

Post by fusion_ba »

Problem BHT-a, ali i Eroneta u RS je jako mali broj poslovnica, za razliku od mtela u FBiH koji je nešto bolji po tom pitanju. Kao da se ne trude pridobiti korisnike. mtel u RS ima logično najbolju pokrivenost, BHT ima daleko najbrži internet u urbanim područjima gdje je dostupan 4G. Eronet najviše zaostaje u RS sa signalom, mada ima i rijetkih područja gdje je Eronetov signal bolji od BHT-a
Gustav81
Posts: 36
Joined: 13/12/2017 18:16

#3647 Re: ERONET

Post by Gustav81 »

fusion_ba wrote: 16/09/2020 11:58 Problem BHT-a, ali i Eroneta u RS je jako mali broj poslovnica, za razliku od mtela u FBiH koji je nešto bolji po tom pitanju. Kao da se ne trude pridobiti korisnike. mtel u RS ima logično najbolju pokrivenost, BHT ima daleko najbrži internet u urbanim područjima gdje je dostupan 4G. Eronet najviše zaostaje u RS sa signalom, mada ima i rijetkih područja gdje je Eronetov signal bolji od BHT-a
Sto se tice broja poslovnica BH Telekoma i Eroneta u RS mislim da malo grijesis prvenstveno iz razloga sto kad god sam prolazio pored njihovih poslovnica uglavnom je bilo 1 ili 2 ljudi koji cekaju u redu a u dosta slucajeva nije bilo nikoga. Dok npr.iz poslovnice mtela narod bukvalno ispada a redovi nepregledni. Zato mi nije jasno kako ljudima ne dosadi to cekanje ispred mtela i smaranje sa njihovim ionako slabo obucenim i neprofesionalnim uposlenicima.
U Eronetu i BH Telekomu sam uvijek sve bez problema i veoma brzo zavrsavao. Ne bih da pretjerujem ali mozda je to slucaj samo u Doboju jer pretpostavljam zbog manjeg broja korisnika u odnosu na mtel. Kako god znam samo da sam se rijesio problema kad sam napustio mtel mada kako vidim po forumu, u FBiH narod opet kuka na poslovnice BH Telekoma i Eroneta, jer je tamo ista situacija kao i ovdje samo obrnuto.
User avatar
Gorka Dinja
Posts: 211
Joined: 10/09/2020 15:49
Location: majke da se najebem kvazi moderatoru Benq
Contact:

#3648 Re: ERONET

Post by Gorka Dinja »

bila otvorena poslovnica bh telekoma u Mostaru, na tzv zapadnoj strani nije izdržala godinu, prijetnje paljevinom stalni upadi ultrasa strašenje osoblja itd, zatvorena poslovnica ima više od godine ako nema i dvije.Meni se čini splitska ulica da je bila ta poslovnica!
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#3649 Re: ERONET

Post by fusion_ba »

@Gustav81
Mislim na raširenost poslovnica po gradovima, nebitno koliko ljudi ima unutra. Dovoljna je jedna poslovnica u gradu. Šta npr
nekome u Trebinju znači poslovnica u Bijeljini ili nekom drugom gradu kad nemaju poslovnicu u svojoj blizini
Gustav81
Posts: 36
Joined: 13/12/2017 18:16

#3650 Re: ERONET

Post by Gustav81 »

fusion_ba wrote: 16/09/2020 13:48 @Gustav81
Mislim na raširenost poslovnica po gradovima, nebitno koliko ljudi ima unutra. Dovoljna je jedna poslovnica u gradu. Šta npr
nekome u Trebinju znači poslovnica u Bijeljini ili nekom drugom gradu kad nemaju poslovnicu u svojoj blizini
To se slazem sa tobom mada koliko je mtel bezobrazan sa cijenama i kvalitetom usluge vjeruj da bi taj iz Trebinja dosao u poslovnicu Eroneta ili BH Telekoma u Bijeljinu :D
Post Reply