ERONET

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#26 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by hakazvaka »

ko mi slozi neku pretplatu tako da imam 256-512 MB prometa, da mogu pricati nekih 20-30 minuta mjesecno, da imam oko 30-ak sms-ova, i da ne placam astronomski puno, ima kafu od mene :D
nevazno je koji je operater (nacionalnost, krvna grupa i slicno me ne interesuje)... jedino sto je strasno vazno je da je cijelo Sarajevo pokriveno dobro (kao kod bhtelecoma).

EDIT:
evo gledam kod m:tela
http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-La ... abID=616#L

samo ne vidim koje su cijene internet saobracaja za ovu pretplatu
samonikli
Posts: 276
Joined: 27/11/2004 20:47
Location: Kanbera

#27 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by samonikli »

hakazvaka wrote:ko mi slozi neku pretplatu tako da imam 256-512 MB prometa, da mogu pricati nekih 20-30 minuta mjesecno, da imam oko 30-ak sms-ova, i da ne placam astronomski puno, ima kafu od mene :D
nevazno je koji je operater (nacionalnost, krvna grupa i slicno me ne interesuje)... jedino sto je strasno vazno je da je cijelo Sarajevo pokriveno dobro (kao kod bhtelecoma).

EDIT:
evo gledam kod m:tela
http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-La ... abID=616#L

samo ne vidim koje su cijene internet saobracaja za ovu pretplatu
Ovako druže, mtel se nametno stvarno dobro u FBiH, ja koristim BH Telecom ,samo eto sto mi dosta raje zna broj (znači iz gole nužde), a mtel me pokriva fanntastično i njega koristim kao super alternativu, jest da nema nekih standardnih opcija na broju, kao prikriven broj ili zabrana poziva, ali sto se tiče dopune i poziva (mislim na prepaid) nikada nije bilo jednostavnije, ja inače koristim onu opciju na prepaid SEND tako da su mi poruke gotovo bespaltne, svaki mjeseca imam 10 minuta besplatno i 10 poruka besplatno u MTEL mrezi, telekom je malo skuplji jer SMS prema vani i MMS inače je preskup dok na Mtel do 1000 KB te košta svega 11 feninga, ma fantastika, onda tu si one elektronske dopune. Ja nedavno bio u Hrvatskoj, i posalo svojim poruku da mi elektronski doplate račun i oni u platili i meni isti čas došlo, ma to je jedna sloboda kretenja i telefoniranja. I onda svaka ona elektronska dopuna je pa i najminimalnija je 2 KM produzava račun za 15 dana, pa rahatluk druze. Eronet se totalno pokvario, pogotovo s vim obracunskim jedinicama i uspostavama poziva, ali eto nije problem uspostava poziva nego što je sve drakonski napuhano cijenama. A ima opciju FREND broj na MTel to je
0.06 feninga /min. Na BH telecomu je to 0.14 feninga a na eronetu 6 KM + svaka uspostava poziva. Nekako je na Mtelu sve opustenije.Ja sad toliko opusteno i zovem i saljem porukice da uopšte negledam racun.Usput živim u Mostaru tako da sva tri operatera imau fantastičan signal 100% sam pokriven.MTEL :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#28 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by febo_acm »

Meni samo nije jasno zašto ni BHT i Mtel ne uvode ove minute... Eronet nas monopoliše,a svi to gledaju. Mora je neki tal u pitanju :)
User avatar
vaučer
Posts: 9187
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#29 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by vaučer »

Imnam još dva mjeseca ugovora i nakon toga prelazim s Eroneta zauvijek.
Ne jer je nešto drugo bolje, već jer su monopolistička, zadojena, nesposobno-nekulturna govna.
Od službi do šalterica, svi su jebena govna koja misle da je njihov Eronet bogomdan i da smo mi samo stoka bez ikakvih prava.

Nunka mas gruđanska mafijo!!
escobar_
Posts: 341
Joined: 17/03/2008 22:30
Location: 0111010001111010
Contact:

#30 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by escobar_ »

AMD wrote:Meni samo nije jasno zašto ni BHT i Mtel ne uvode ove minute... Eronet nas monopoliše,a svi to gledaju. Mora je neki tal u pitanju :)
Ja sam se uvijek zezao na račun toga, tj. govorio kako naši operateri imaju neku vrstu prešutnog dogovora da jedni drugima ne zalaze previše u zapišane teritorije, i fakat sad mislim da takvo nešto zaista i postoji.

Pogledaj im samo cijene za prepay korisnike - razlike su u 0,01 KM (na 063 i m:tel mrežama su identične). A papci iz CRA konstantno prosipaju priču kako je tržište u BiH liberalizirano. Yeah right... :zzzz:
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#31 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by stidljiv »

Eronet je uvodjenjem tarifiranja poziva u onom paketu od 1000 minuta upropastio i jedinu uslugu sto im je valjala..Tako da..nemam vise razloga da koristim eronet...

Bruka, jer je ta opcija bila odlicna...

Baj baj eronet...
escobar_
Posts: 341
Joined: 17/03/2008 22:30
Location: 0111010001111010
Contact:

#32 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by escobar_ »

HT ERONET je općenito najgora mobilna mreža u BiH - kako sa cijenama, tako sa uslugama. Sa cijenama pogotovo.

Bezobrazno je tu uslugu uopšte i nazivati "1000 besplatnih minuta". Hem nije besplatno jer ti aktivaciju naplate 6 KM, hem ti za svaki poziv (uspostavu) uzimaju po 0,06 KM.
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#33 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by stidljiv »

Svejedno, bila je dobra ta opcija za one koji zovu neki broj dosta cesto...relativno povoljno ispadne.

Ovo je sada smijesno i ne isplati se...bolje mi je preci na Mtel ili BH Telecom, ima i tamo nekih opcija za 'naj broj' po nekim slicnim cijenama...

Jebiga, koristio sam eronet zbog toga 2 i vise godina...ali eto...svemu dodje kraj... :D
escobar_
Posts: 341
Joined: 17/03/2008 22:30
Location: 0111010001111010
Contact:

#34 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by escobar_ »

stidljiv wrote:Svejedno, bila je dobra ta opcija za one koji zovu neki broj dosta cesto...relativno povoljno ispadne.

Ovo je sada smijesno i ne isplati se...bolje mi je preci na Mtel ili BH Telecom, ima i tamo nekih opcija za 'naj broj' po nekim slicnim cijenama...

Jebiga, koristio sam eronet zbog toga 2 i vise godina...ali eto...svemu dodje kraj... :D
Pazi, u neku ruku se to isplati i sada, s tim što ti je sad isplatnije da, kada nazoveš, pričaš duže vremena. :lol: Ovim su te (nas) natjerali da makar još jednu dopunu kupimo prije nego reaktiviramo !hej TI broj. Meni je npr. bilo dovoljno mjesečno dopuniti 10 KM jer sam njihov broj koristio samo zbog toga. Međutim, sad' mi neće biti dovoljno jer su papci odlučili naplatiti uspostavu poziva, pa će biti potrebno najmanje 15 KM. Naravno, za one koji su spremni na to. Ja se ipak odlučujem za opciju bacanja 063 kartice u smeće. :D
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#35 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by stidljiv »

escobar_ wrote:
stidljiv wrote:Svejedno, bila je dobra ta opcija za one koji zovu neki broj dosta cesto...relativno povoljno ispadne.

Ovo je sada smijesno i ne isplati se...bolje mi je preci na Mtel ili BH Telecom, ima i tamo nekih opcija za 'naj broj' po nekim slicnim cijenama...

Jebiga, koristio sam eronet zbog toga 2 i vise godina...ali eto...svemu dodje kraj... :D
Pazi, u neku ruku se to isplati i sada, s tim što ti je sad isplatnije da, kada nazoveš, pričaš duže vremena. :lol: Ovim su te (nas) natjerali da makar još jednu dopunu kupimo prije nego reaktiviramo !hej TI broj. Meni je npr. bilo dovoljno mjesečno dopuniti 10 KM jer sam njihov broj koristio samo zbog toga. Međutim, sad' mi neće biti dovoljno jer su papci odlučili naplatiti uspostavu poziva, pa će biti potrebno najmanje 15 KM. Naravno, za one koji su spremni na to. Ja se ipak odlučujem za opciju bacanja 063 kartice u smeće. :D
Ne isplati se vala kad ja danas 10-15 puta pozovem taj broj...Tu su uslugu totalno upropastili ovim tarifiranjem uspostavom poziva...Mislim...prije je bilo 8 KM...a sada je to 6KM + minimum meni 0.60 KM svaki dan...znaci +18 KM...Totalno neisplativo...
escobar_
Posts: 341
Joined: 17/03/2008 22:30
Location: 0111010001111010
Contact:

#36 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by escobar_ »

stidljiv wrote:Ne isplati se vala kad ja danas 10-15 puta pozovem taj broj...Tu su uslugu totalno upropastili ovim tarifiranjem uspostavom poziva...Mislim...prije je bilo 8 KM...a sada je to 6KM + minimum meni 0.60 KM svaki dan...znaci +18 KM...Totalno neisplativo...
Da su je upropastili, jesu. Zato imaš opciju poput mene, izvadiš 063 karticu, odeš do najbliže kante za smeće, priložiš karticu u istu, i vratiš se na mjesto odakle si krenuo. :lol:
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#37 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by ovajonaj »

bas me zanima koji je to "genijalni" um u eronetu predlozio naplatu uspostave poziva za ovih 1000 minuta, a jos genijalniji su ovi sto su to usvojili... I ja sam prestao korisitit eronet prije 20-ak dana upravo zbog te naplate uspostave poziva... i nadam se da ce nas takvih biti barem 5000 pa da se glupani malo zamisle o ovome sto su uradili...
stric
Posts: 215
Joined: 04/09/2008 08:03

#38 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by stric »

haka žvaka za tebe

mStudent10

Cijena priključka (SIM kartice)
8,55 KM

Prelazak sa Ultre besplatno

Mjesečna naknada
U cijenu mjesečne naknade je uključeno:

Saobraćaj u vrijednosti od 10 KM;

Iznos mjesečne naknade može se u potpunosti iskoristiti za: pozive prema svim fiksnim i mobilnim mrežama unutar BiH, međunarodne pozive, SMS, MMS, GPRS i roaming usluge.

Neutrošeni iznos mjesečne naknade može se prenijeti u naredni mjesec i iskoristiti.

3 MB besplatnog GPRS saobraćaja mjesečno(uz automatsku aktivaciju GPRS-a i dodjelu mMailbox-a kapaciteta 5 MB).

Cijene poziva u nacionalnom saobraćaju
Period I*
Period II**

Pozivi unutar BH Mobile mreže
0,24
0,17

Pozivi prema fiksnim mrežama unutar BiH
0,19
0,13

Pozivi prema drugim mobilnim mrežama u BiH
0,27
0,27

Pozivi prema Naj broju
0,12
0,085

Slanje SMS poruke prema mrežama unutar BiH
0,06 KM

Slanje SMS poruke prema mrežama izvan BiH
0,14 KM

Slanje SMS poruke prema Naj broju
0,03 KM

Sve navedene cijene su bez uracunatog PDV-a

*Period I - Radnim danom od 8 do 21 h (KM/min)

**Period II - Radnim danom od 21 do 8 h, te subotom, nedjeljom i

državnim praznicima od 0 do 24 (KM/min)

a evo i link http://www.bhtelecom.ba/mstudent10.html

stric
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#39 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by shape of despair »

stric,trebao si navesti kolika je obracunska jedinica.Mislim da nije 1 sekunda
stric
Posts: 215
Joined: 04/09/2008 08:03

#40 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by stric »

shape of despair wrote:stric,trebao si navesti kolika je obracunska jedinica.Mislim da nije 1 sekunda
po analogiji sa drugim postpaid paketima (15,30,50,100) trebala bi biti 10 sec.

stric

ps.a kod m tel- kolika je
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#41 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by febo_acm »

Lako je meni baciti Eronet karticu, ali pitanje je šta onda :P Onda ću kućnog "nabiti" tri puta više :P
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#42 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by shape of despair »

U telecomu je obracunska jedinica bila 1 sec. i znam da su to cak i reklamirali.Ovako kada nekoga prozoves i taj se slucajno javi kao da si pricao 10 sec.
Sve bi to i bilo OK da nije bilo reklamne kampanje tipa: "Plati tacno onoliko koliko i pricas,obracunska jedinica 1 sec. samo u BHTelecomu, bla bla bla"
BoGGy5m4ll5
Posts: 33
Joined: 07/04/2009 08:31

#43 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by BoGGy5m4ll5 »

Hajd sad vi meni recite koji bi operator bio za mene najpovoljniji ?
Bio sam na BhTelecom pa presao na Eronet upravo zbog one opcije 1000 min jer sam mnogo pricao sa curom ali sada mi se ni to vise neisplati a ostali pozivi su strasno skupi. Kontam preci na mtel jer mi se cini pravo jeftinim. Sta bi mi vi preporucili :?:
escobar_
Posts: 341
Joined: 17/03/2008 22:30
Location: 0111010001111010
Contact:

#44 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by escobar_ »

BoGGy5m4ll5 wrote:Hajd sad vi meni recite koji bi operator bio za mene najpovoljniji ?
Bio sam na BhTelecom pa presao na Eronet upravo zbog one opcije 1000 min jer sam mnogo pricao sa curom ali sada mi se ni to vise neisplati a ostali pozivi su strasno skupi. Kontam preci na mtel jer mi se cini pravo jeftinim. Sta bi mi vi preporucili :?:
Vrati se na BH Mobile mrežu, ili postani korisnikom m:tel-a.

I na jednoj i na drugoj mreži imaš mogućnost izbora dva F&F broja (minut razgovora na m:tel-u prema tim brojevima je 0,11 KM, dok je na 061 mreži cijena 0,14 KM). Samo jedna napomena, na m:tel-u imaš tri tarifna modela, pa tako ako odabereš tarifu Šalji cijena SMS poruke ti je 0,06 KM, ali zato nemaš mogućnost odabira F&F brojeva, dok ako odabereš tarifu Zovi onda logično možeš birati te brojeve al' ti je SMS 0,11 KM.

Ipak mislim da se BH Mobile više isplati jer je cijena SMS-a prema Naj broju 0,05 KM, pozivi su za 0,03 KM skuplji (ali je i obračunska jedinica manja, tj. 5 sec). Također, na BH Mobile imaš mogućnost slati SMS i sa portala, a cijena je 0,07 KM, uz činjenicu da su tri dnevno besplatne.

Eto tako, moj glas dakle ide BH Mobile mreži, pa ti kako hoćeš.
escobar_
Posts: 341
Joined: 17/03/2008 22:30
Location: 0111010001111010
Contact:

#45 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by escobar_ »

Samo mala ispravka, ipak imaš mogućnost odabira dva F&F broja u m:tel mreži na svim tarifnim modelima, a cijena poziva je (promotivna) 0,07 KM (sa PDV-om) po minuti.

Dakle, možda bi ti bilo dobro i da kupiš m:tel Frend paket, aktiviraš tarifu Šalji (pod uslovom da ista nije aktivirana automatski), te odabereš jedan broj iz m:tel mreže i pričaš povoljnije. Plus što ćeš imati cijenu SMS-a 0,06 KM prema svim mrežama u zemlji i inozemstvu.
escobar_
Posts: 341
Joined: 17/03/2008 22:30
Location: 0111010001111010
Contact:

#46 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by escobar_ »

Al' zato kad ne može usluga onda može novi dizajn Web stranice:

http://www.hteronet.ba

Tipično za njih! Šminka... 8)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#47 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by hakazvaka »

Bosnohercegovac wrote:
hakazvaka wrote:
EDIT:
evo gledam kod m:tela
http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-La ... abID=616#L

samo ne vidim koje su cijene internet saobracaja za ovu pretplatu
Cijena internet saobraćaja je 0,12KM po 100KB, tarifira se po 10KB.
Ali, ako imalo više koristiš mobilni net neuporedivo više ti se isplati da uzmeš neki net paket, kao npr:

Postpaid GPRS tarifni paket III..........APN: mtelgprs3
Mjesečna pretplata...............................15.00 KM
Količina podataka uključena u pretplatu..........200 MB
Cijena prenosa podataka..................100kB/0.09KM (nakon što potrošiš 200MB)


Postpaid GPRS tarifni paket IV...........APN: mtelgprs4
Mjesečna pretplata...............................40.00 KM
Količina podataka uključena u pretplatu.........1000 MB
Cijena prenosa podataka.................100kB/0.07KM (nakon što potrošiš 1GB)

Evo npr. da uzmeš:

L tarifu
Uključeno u pretplatu:
60 min. razgovora unutar m:tel mreže,
30 min. razgovora prema fiksnim mrežama u BiH,
10 min. razgovora prema mobilnim mrežama u BiH;
100 besplatnih SMS poruka
Mjesečna pretplata 20 KM

I GPRS tarifni paket III
Količina podataka uključena u pretplatu 200 MB
Mjesečna pretplata 15.00 KM

Znači za 35KM možeš dobro da se napričaš, nakuckaš i nasurfuješ. :-D

SVE CIJENE SU BEZ PDV-A.
ma puno brate para, a na kraju dobijem 10 minuta razgovora za mobitele u bhmobile, koje jedino i zovem...

super je ponuda, al samo kad bi cijene iste bile za sve mreze.
hitman05
Posts: 206
Joined: 12/12/2004 23:58
Location: Sarajevo
Contact:

#48 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by hitman05 »

Pazite se kad ste u romingu, mozete otici u minus i na prepaid paketima. Jedno otvaranje stranice sa mobitela u t-com mrezi (hrvatska) kostalo me 30-tak KM (otisao 20tak KM u minus). Ako idete u hrvatsku uzmite tomato :)
escobar_
Posts: 341
Joined: 17/03/2008 22:30
Location: 0111010001111010
Contact:

#49 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by escobar_ »

hitman05 wrote:Pazite se kad ste u romingu, mozete otici u minus i na prepaid paketima. Jedno otvaranje stranice sa mobitela u t-com mrezi (hrvatska) kostalo me 30-tak KM (otisao 20tak KM u minus). Ako idete u hrvatsku uzmite tomato :)
Sa 063 karticom ne trebaš ni ići u Hrvatsku. Možeš i u BiH otići u minus. Potrudi se da ti ne deaktiviraju GPRS/EDGE nakon što odeš ispod 2 KM na računu, te kad budeš na nekih 0,15 KM spoji se na net i surfaj. Kad' se diskonektuješ provjeri račun. :D :D

edit: Kad smo već kod toga, ne znam koliko ljudi znaju al' paćenici iz HT ERONET-a deaktiviraju mobilni Internet ako na računu imate manje od 2 KM. Još jedan "bonus" za prepaid korisnike jeste umiljati glasić automatske sekretarice koja nas ljubazno obavještava o stanju na računu - i to kada na računu imate manje od 1 KM.
BoGGy5m4ll5
Posts: 33
Joined: 07/04/2009 08:31

#50 Re: Nove HT ERONET tarife

Post by BoGGy5m4ll5 »

Gledam sad ovo na http://www.hteronet.ba/privatni-korisni ... hej-zovimo i nije mi jasno nikako.

"!hej Zovimo

* CIJENE
* MEĐUNARODNI POZIVI

Pozivi unutar HT Eronet mreže (KM/min)
0,24
Pozivi prema ostalim mobilnim mrežama u BiH (KM/min)
0,24
Pozivi prema fiksnim mrežama u BiH (KM/poziv)
0,20
!hej Ti broj*
0,00 KM (1000 min 6KM mjesečno)
SMS poruka (km/poruka) 0,09
MMS poruka 0,13
GPRS (100 kB)
0,13

Sve cijene su izražene u KM bez PDV-a.

* Naknada za korištenje !hej Ti broja iznosi 6 KM mjesečno (naknada za uspostavu poziva je 0,05 KM bez PDV-a, tj. 0,06 KM sa PDV-om). U 1.000 minuta poziva prema !hej Ti broju nisu uključeni VAS i Roaming pozivi.

Obračunska jedinica za tarifu !hej Zovimo je 15 sekundii."

0,24 KM po minuti prema svim mrezama unutar BiH. Znaci zovem 061 broj i jedna minuta razgovora me kosta 0,24 Km ?
Ova !hey Zovima tarifa je ona standardna tarifa koju koristimo kada kupimo njihovu karticu na trafici zar ne?
Meni ovo nista nije jasno jer ja sam provjeravao i meni uzimaju kada zovem 061 broj oko 0,37 KM -.-
Neznam ko ovdje koga pravi budalom.
Post Reply