ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#26 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Haris.ba »

Altsa wrote: vecu glupost nisam odavno procitao.
Pa ti "ulaži" nade u ambasadora. NIko ti ne brani.
SaraFina wrote:Nije tačno. Zašto umanjujete značaj i ulogu čovjeku?
Pa obična šalteruša u nekoj instituciji ti može napraviti problem kad vadiš dokument neki, vraćati te bespotrebno a VI USA ambasadora predstavljate običnim ćatom koji piše izvještaje.
Totalna glupost.
Nije li Kormakova i sama sazivala sastanke naših političkih lidera, kad je prošla apelacija Bože Ljubića i kad su zauzeli na sreću jedinstven stav?
Da ne idem dalje u prošlost. Dodikov "referendum" je sa ustavnopravnog stajališta preinačen u anketu...sankcije i crna lista njemu i Špiriću. To je sve od ambasade krenulo. Baš Donald lično prati takve stvari?

Itd itd

I sad ovdje neko tvrdi da je USA ambasadora samo obični ćata američke administracije.

To ili je glupo ili naivno. Trećeg nema.

Ne postoji značajnija ambasada i ambasador u BiH od američke za nas. I gajenje dobrih odnosa ..
Ko mislim suprotno, lud je ili naivan.
Ti stvarno misliš da je to ambasador radio na svoju ruku? Sama sazivala sastanke političkih lidera? Ti stvarno misliš da se na crnu listu američkog ministarstva (mislim da je finansija) dolazi samo na osnovu izvještaja ambasadora?

Ponoviću, nije nevažna ličnost koja je ambasador. Ali, nema potrebe precjenjivati tu funkciju.

Ne kažem da nije najvažniji ambasador za BiH američki, pa tako je skoro svugdje u svijetu. Ali, opet nema potrebe precjenjivati tu funkciju.

A svako nek vjeruje šta hoće.

P.S.
Sjeća li se neko Rafija? E to je profil ljudi koji odlučuje. A i on ima šefove. Pogledajte gdje je sada. Kakvi ambasadori.
To je priča naše propale politike prema američkim službenicima. A ne odnosi prema ambasadoru.
Last edited by Haris.ba on 11/10/2018 10:28, edited 2 times in total.
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#27 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Peda Petrol »

Ambasadori su svugdje u svijetu persone koje ne mogu ništa značajano učiniti u svojoj zemlji, pa ih šalju u tuđe da zarade penziju. Ta priča. Što kažu trećerazredni političari u 99% slučajeva.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#28 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Altsa »

Peda Petrol wrote:Ambasadori su svugdje u svijetu persone koje ne mogu ništa značajano učiniti u svojoj zemlji, pa ih šalju u tuđe da zarade penziju. Ta priča. Što kažu trećerazredni političari u 99% slučajeva.
Dodikovac nasao da prica o uticaju americkog ambasadora na politicke prilike u BiH. pitaj mileta ko ga je stavio na crnu listu. Portir iz ambasade.Pitaj milokrada kolgo ga je aambasadorka kostala sijedih na glavi i popijenih apaurina. :lol: haj ba ne trabunjaj. tvoj animozitet prema americkoj ambasadorki ne umanjuje njen znacaj. a vjeruj mi neces ni ovog novog voljeti. i on ce vas prcati i to na suho.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#29 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by mO k3 »

Peda Petrol wrote:Ambasadori su svugdje u svijetu persone koje ne mogu ništa značajano učiniti u svojoj zemlji, pa ih šalju u tuđe da zarade penziju. Ta priča. Što kažu trećerazredni političari u 99% slučajeva.
Pa ko uvali dodiku pa poslije spirrica na crnu listu :)

Nemas ti blage ... :mrgreen:
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#30 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Peda Petrol »

Altsa wrote:
Peda Petrol wrote:Ambasadori su svugdje u svijetu persone koje ne mogu ništa značajano učiniti u svojoj zemlji, pa ih šalju u tuđe da zarade penziju. Ta priča. Što kažu trećerazredni političari u 99% slučajeva.
Dodikovac nasao da prica o uticaju americkog ambasadora na politicke prilike u BiH. pitaj mileta ko ga je stavio na crnu listu. Portir iz ambasade.Pitaj milokrada kolgo ga je aambasadorka kostala sijedih na glavi i popijenih apaurina. :lol: haj ba ne trabunjaj. tvoj animozitet prema americkoj ambasadorki ne umanjuje njen znacaj. a vjeruj mi neces ni ovog novog voljeti. i on ce vas prcati i to na suho.
Toliko se potresao... Još uvijek lijevu čarapu prvu obuva...Naš stepen interesovanja je Rusija. Ali je to u konkretnom slučaju priče o ambasadarima sporedan detalj.

Da ne govorimo da su pojedina saopštenja pisale kafe kuvarice i prosledjivale Avazu...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#31 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by SaraFina »

Haris.ba wrote:
Altsa wrote: vecu glupost nisam odavno procitao.
Pa ti "ulaži" nade u ambasadora. NIko ti ne brani.
SaraFina wrote:Nije tačno. Zašto umanjujete značaj i ulogu čovjeku?
Pa obična šalteruša u nekoj instituciji ti može napraviti problem kad vadiš dokument neki, vraćati te bespotrebno a VI USA ambasadora predstavljate običnim ćatom koji piše izvještaje.
Totalna glupost.
Nije li Kormakova i sama sazivala sastanke naših političkih lidera, kad je prošla apelacija Bože Ljubića i kad su zauzeli na sreću jedinstven stav?
Da ne idem dalje u prošlost. Dodikov "referendum" je sa ustavnopravnog stajališta preinačen u anketu...sankcije i crna lista njemu i Špiriću. To je sve od ambasade krenulo. Baš Donald lično prati takve stvari?

Itd itd

I sad ovdje neko tvrdi da je USA ambasadora samo obični ćata američke administracije.

To ili je glupo ili naivno. Trećeg nema.

Ne postoji značajnija ambasada i ambasador u BiH od američke za nas. I gajenje dobrih odnosa ..
Ko mislim suprotno, lud je ili naivan.
Ti stvarno misliš da je to ambasador radio na svoju ruku? Sama sazivala sastanke političkih lidera? Ti stvarno misliš da se na crnu listu američkog ministarstva (mislim da je finansija) dolazi samo na osnovu izvještaja ambasadora?

Ponoviću, nije nevažna ličnost koja je ambasador. Ali, nema potrebe precjenjivati tu funkciju.

Ne kažem da nije najvažniji ambasador za BiH američki, pa tako je skoro svugdje u svijetu. Ali, opet nema potrebe precjenjivati tu funkciju.

A svako nek vjeruje šta hoće.

Čuj nešto, ti možda jesi pravnik... Ali za te pokušaje moždanih driblinga, nadji drugog pokusnog kunića. :D
Tvrdio si prvobitno, da sam temu otvorila zbog sekasualne orjentacije čovjeka, a sad nešto pokušavaš razvodnjavati.
Jer sam ti dokazala, da mi njegova seksualna orjentacija i haranga forumaša, zbog toga, nije bila ni na kraj pameti.

Ja ne mislim da je ambasadorka radila na svoju ruku, ili sazvala sastanak, podijelila mjesta na crnoj listi...ali svakako se uvažilo i njeno mišljenje. I uvažavaće se i ubuduće. Pa i u tim izvještajima koje potenciraš. "Lik je zbog toga na terenu i poznaje prilike a i zadatak ima da opipa puls političkim opcijama"
Pa sad ti razmisli, da li je odnos prema njemu i njegov prema politici zvaničnog Sarajeva, beznačajan.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#32 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Altsa »

Peda Petrol wrote:
Altsa wrote:
Peda Petrol wrote:Ambasadori su svugdje u svijetu persone koje ne mogu ništa značajano učiniti u svojoj zemlji, pa ih šalju u tuđe da zarade penziju. Ta priča. Što kažu trećerazredni političari u 99% slučajeva.
Dodikovac nasao da prica o uticaju americkog ambasadora na politicke prilike u BiH. pitaj mileta ko ga je stavio na crnu listu. Portir iz ambasade.Pitaj milokrada kolgo ga je aambasadorka kostala sijedih na glavi i popijenih apaurina. :lol: haj ba ne trabunjaj. tvoj animozitet prema americkoj ambasadorki ne umanjuje njen znacaj. a vjeruj mi neces ni ovog novog voljeti. i on ce vas prcati i to na suho.
Toliko se potresao... Još uvijek lijevu čarapu prvu obuva...Naš stepen interesovanja je Rusija. Ali je to u konkretnom slučaju priče o ambasadarima sporedan detalj.

Da ne govorimo da su pojedina saopštenja pisale kafe kuvarice i prosledjivale Avazu...
pa nema dana da ne spomenu Kormakovu. ne pravi se blesav. mozda je interes manjine u BiH rusija ali ces plesati kako Amarika kaze. i to ne kazacok. :izet:
i da ambasada nema kafe kuharicu.
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#33 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Peda Petrol »

Davno je američki uticaj u Republici Srpskoj izlapio. Kad su Pale počastili uranijumom. Što kažu, mogu opet, to je model modernog doba kako se ugnjetavaju manji i slabiji. Ali njihov uticaj na misao Srba u RS je minimalan.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#34 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Altsa »

Peda Petrol wrote:Davno je američki uticaj u Republici Srpskoj izlapio. Kad su Pale počastili uranijumom. Što kažu, mogu opet, to je model modernog doba kako se ugnjetavaju manji i slabiji. Ali njihov uticaj na misao Srba u RS je minimalan.
da nema amera vi biste vec odavno pokusali da se pripojite "matici". toliko o tome da amerika nema uticaj na sumsku.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#35 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by SaraFina »

Za SNSD i HDZ treba uraditi posebnu medijsku kampanju i to početi prije dolaska Nelsona.

Potencirati obavezno njihovu bliskost s Rusima i uveličavati je bude li nužno.

Recimo "Čović i Dodik uz potporu/podršku Srbije žele da BiH postane ruski poligon na Balkanu" :D
User avatar
Peda Petrol
Posts: 302
Joined: 26/09/2018 21:49

#36 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Peda Petrol »

Daleko važnije od uticaja na geografsko područje je uticaj na javno mnjenje.
Moguće da tvoja teza o pripajanju ima smisla, ali ja bih mogao povući istu, da nema Amerike ne bi postojali entiteti, već bi se država centalizovala?! A ti onda možeš odgovoriti, kako to spriječava Rusija.

Sve u svemu, najbitniji detalj cijele priče kada se govori o uticaju je stav stanovništva. Ukoliko taj dio jednog područja nije podložan uticaju, sve ostalo je manje bitno.

A Ameri mogu i atomsku baciti...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#37 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Haris.ba »

SaraFina wrote:

Čuj nešto, ti možda jesi pravnik... Ali za te pokušaje moždanih driblinga, nadji drugog pokusnog kunića. :D
Tvrdio si prvobitno, da sam temu otvorila zbog sekasualne orjentacije čovjeka, a sad nešto pokušavaš razvodnjavati.
Jer sam ti dokazala, da mi njegova seksualna orjentacija i haranga forumaša, zbog toga, nije bila ni na kraj pameti.

Ja ne mislim da je ambasadorka radila na svoju ruku, ili sazvala sastanak, podijelila mjesta na crnoj listi...ali svakako se uvažilo i njeno mišljenje. I uvažavaće se i ubuduće. Pa i u tim izvještajima koje potenciraš. "Lik je zbog toga na terenu i poznaje prilike a i zadatak ima da opipa puls političkim opcijama"
Pa sad ti razmisli, da li je odnos prema njemu i njegov prema politici zvaničnog Sarajeva, beznačajan.
Nisam tvrdio prvobitno, tvrdim i dalje da je tema otvorena zbog seksualnosti ambasadora. Jer to je jedino što ga čini zanimljivim.

Dalje, napisao sam mišljenje o važnosti ambasadora. I to je to.

A što se tiče izvještaja ambasadora - kvalitet ambasadora se ogleda u tome šta ide u izvještaj. I iz ambasade ih ne piše samo ambasador. Pišu i neki drugi činovnici. I tako se gleda ima li nešta što je ambasador prešutio. Izvještaji onda po temi se šalju i drugim ambasadama ako se njih tiču (šalju se u Hrvatsku i Srbiju redovno). Nema tu puno mišljenja. Nema tu ni prijedloga. Tu je samo bitno šta ambasador prešuti, ili šta napiše. A, ponavljam. Ima sistem koji ga prati da nije nešta prešutio bitno.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#38 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by dezurni_ucenik »

Peda Petrol wrote:Davno je američki uticaj u Republici Srpskoj izlapio. Kad su Pale počastili uranijumom. Što kažu, mogu opet, to je model modernog doba kako se ugnjetavaju manji i slabiji. Ali njihov uticaj na misao Srba u RS je minimalan.

I kod drugih mnogo vecih drustava americki uticaj je izlapio, pa znamo kako su zavrsili. Samo ti mastaj i dalje da ce Rusi biti tu kraj tebe.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#39 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Novak20 »

SaraFina wrote:Za SNSD i HDZ treba uraditi posebnu medijsku kampanju i to početi prije dolaska Nelsona.

Potencirati obavezno njihovu bliskost s Rusima i uveličavati je bude li nužno.

Recimo "Čović i Dodik uz potporu/podršku Srbije žele da BiH postane ruski poligon na Balkanu" :D
:-)

Bolje bi bilo organizovati Paradu ponosa u Sarajevu.

Recimo da ti i raja sa Zapada dođete sa zastavama i pištaljkama, a domicilni preventivno objasne desničarima i vehabijama važnost tog čina u odbrani BiH. :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#40 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by SaraFina »

Haris.ba wrote:
SaraFina wrote:

Čuj nešto, ti možda jesi pravnik... Ali za te pokušaje moždanih driblinga, nadji drugog pokusnog kunića. :D
Tvrdio si prvobitno, da sam temu otvorila zbog sekasualne orjentacije čovjeka, a sad nešto pokušavaš razvodnjavati.
Jer sam ti dokazala, da mi njegova seksualna orjentacija i haranga forumaša, zbog toga, nije bila ni na kraj pameti.

Ja ne mislim da je ambasadorka radila na svoju ruku, ili sazvala sastanak, podijelila mjesta na crnoj listi...ali svakako se uvažilo i njeno mišljenje. I uvažavaće se i ubuduće. Pa i u tim izvještajima koje potenciraš. "Lik je zbog toga na terenu i poznaje prilike a i zadatak ima da opipa puls političkim opcijama"
Pa sad ti razmisli, da li je odnos prema njemu i njegov prema politici zvaničnog Sarajeva, beznačajan.
Nisam tvrdio prvobitno, tvrdim i dalje da je tema otvorena zbog seksualnosti ambasadora. Jer to je jedino što ga čini zanimljivim.

Dalje, napisao sam mišljenje o važnosti ambasadora. I to je to.

A što se tiče izvještaja ambasadora - kvalitet ambasadora se ogleda u tome šta ide u izvještaj. I iz ambasade ih ne piše samo ambasador. Pišu i neki drugi činovnici. I tako se gleda ima li nešta što je ambasador prešutio. Izvještaji onda po temi se šalju i drugim ambasadama ako se njih tiču (šalju se u Hrvatsku i Srbiju redovno). Nema tu puno mišljenja. Nema tu ni prijedloga. Tu je samo bitno šta ambasador prešuti, ili šta napiše. A, ponavljam. Ima sistem koji ga prati da nije nešta prešutio bitno.

Ti možda znaš kako s pravnog i diplomatskog aspekta funkcionira sistem u ambasadi, ali ja znam kako funkcionira ljudska psiha. A ona je vjerovao ili ne, jako bitna, pa i pri pisanju tih izvještaja.

Pa dobar diplomata poput Kormakove, ne mora recimo prešutjeti ništa bitno, ali može uvećati osrednji problem i predstaviti ga mnogo većim. Ko joj to kao karijernoj diplomatici može i kako dokazati? :D

Recimo neće napisati da ju povrijedilo Dodikovo krkansko ponašanje, jer joj nije pružio ruku na pozdrav, ali može njegove separatističke pokušaje i nesmotreno bubanje po medijima uvećavati za 10, 20, 30 %.... Neko će je ukoriti ili možda joj uskratiti to?

Daj molim te.

I meni je aspolutno svejedno što je lik homoseksualac. Po treći put.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#41 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:
SaraFina wrote:Za SNSD i HDZ treba uraditi posebnu medijsku kampanju i to početi prije dolaska Nelsona.

Potencirati obavezno njihovu bliskost s Rusima i uveličavati je bude li nužno.

Recimo "Čović i Dodik uz potporu/podršku Srbije žele da BiH postane ruski poligon na Balkanu" :D
:-)

Bolje bi bilo organizovati Paradu ponosa u Sarajevu.

Recimo da ti i raja sa Zapada dođete sa zastavama i pištaljkama, a domicilni preventivno objasne desničarima i vehabijama važnost tog čina u odbrani BiH. :D

U Sarajevu, Mostaru i BL. :D

Tri naroda i tri grada kao preslika odnosa prema homoseksualcima... Dobro mi ćemo biti u prednosti nad vama Hrvatima, jer imate sam dio Mostara...

:D

Znači Bošnjaci su održali paradu u Sa i dijelu Mostara, Srbi u BL..A Hrvati u polovici Mostara te je povorka krenula putem zapadne Hercegovine :D

Može???
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#42 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by high_volume »

Novak20 wrote:Bolje bi bilo organizovati Paradu ponosa u Sarajevu.

Recimo da ti i raja sa Zapada dođete sa zastavama i pištaljkama, a domicilni preventivno objasne desničarima i vehabijama važnost tog čina u odbrani BiH. :D
Nikad nisam shvatio zašto neko naziva paradom "ponosa" ovakvu manifestaciju, pokazivanje svoje volje u seksualnoj opredijeljenosti. I posebno, zašto to treba pokazivati u javnosti, ili na masovnim skupovima, naročito okupiranjem pažnje svih i svakog. To je privatna stvar pojedinca, šta me briga je li neko homoseksualac ili nije :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#43 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by SaraFina »

Ja vjerujem da bi Sarajevo i prilikom održavanja parade odnijelo ogromnu pobjedu nad dijelom Mostara i Zapadne Hercegovine a bogami i BL. :D

Jednostavno zato što imamo tradiciju, da smo kakvi god bili, te što god se pripisivalo opravdano ili podmuklo Sarajevu, ipak za dio Mostara i BL desetak stepenica ispred po toleranciji, kulturi i uvažavanju različitosti drugih. Pa i seksualne orjentacije.

:D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50450
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#44 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Bloo »

Pokusaj Queer festa...a tek parada....e heeej..to je taj merhametluk :mrgreen:


Image
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#45 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Novak20 »

SaraFina wrote:
Novak20 wrote:
SaraFina wrote:Za SNSD i HDZ treba uraditi posebnu medijsku kampanju i to početi prije dolaska Nelsona.

Potencirati obavezno njihovu bliskost s Rusima i uveličavati je bude li nužno.

Recimo "Čović i Dodik uz potporu/podršku Srbije žele da BiH postane ruski poligon na Balkanu" :D
:-)

Bolje bi bilo organizovati Paradu ponosa u Sarajevu.

Recimo da ti i raja sa Zapada dođete sa zastavama i pištaljkama, a domicilni preventivno objasne desničarima i vehabijama važnost tog čina u odbrani BiH. :D

U Sarajevu, Mostaru i BL. :D

Tri naroda i tri grada kao preslika odnosa prema homoseksualcima... Dobro mi ćemo biti u prednosti nad vama Hrvatima, jer imate sam dio Mostara...

:D

Znači Bošnjaci su održali paradu u Sa i dijelu Mostara, Srbi u BL..A Hrvati u polovici Mostara te je povorka krenula putem zapadne Hercegovine :D

Može???
:lol: :lol:

Sve može ali da se uključite i vi koji volite iz daleka davati savjete šta i kako raditi. Direktna pomoć u vidu ličnog prisustva bi bila od neprocjenjive koristi. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50450
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#46 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by Bloo »

Novak20 wrote:
:lol: :lol:

Sve može ali da se uključite i vi koji volite iz daleka davati savjete šta i kako raditi. Direktna pomoć u vidu ličnog prisustva bi bila od neprocjenjive koristi. :D
Ha ja.
A ne da mene i Danisa Tanovica ganjaju jal vjernici, jal navijaci, dok drotovi ceskaju jajca budzetska. :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by SaraFina »

Ja došla na izbore, a da bi paradu propustila nema šanse!

Samo dobro obezbjedjenje "da usijane glave ohladi" i idemo :D

@Bloo tebe ću štiti svojim tijelom. 177 cm sam visoka. Lutko ni vidjeti te ne mogu ako budeš iza mene :D

Sad se vratimo temi. Moliću :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#48 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by SaraFina »

Danas nakon "mimohoda" u Mostaru zbog izbora Komšića, klix neka objavi članak... Dragan Čović: "Izgubio sam nadu da će MZ i USA riješiti hr.pitanje u BiH".

Onda za par dana..."Tajni sastanak Čovića i Dodika s Putinom"

"Hrvati u BiH - novi proruski faktor na Balkanu"

Itd itd :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#49 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by insomnia78 »

high_volume wrote:
SaraFina wrote:
HAVANA wrote:Sta me to briga,nije me doso jebat.
Čovjek živi u sretnom partnerstvu, nije ne brini :D
A odnos USA ambasade jako nam je važan u BiH.
Jašta je. Da čovjek nije homoseksualac, ne bi otvorila temu, kao što ni za jednog drugom USA ambasadora nije otvorena. Ložiš forum, znajući za dominirajući konzervatizam u BiH i većinske protivnike homoseksualaca. :(
Pa to joj je “pos’o”
zrakomlat
Posts: 10241
Joined: 23/09/2012 17:22

#50 Re: ERIC NELSON: Novi ambasador USA u BiH

Post by zrakomlat »

SaraFina wrote:Nije tačno. Zašto umanjujete značaj i ulogu čovjeku?
Pa obična šalteruša u nekoj instituciji ti može napraviti problem kad vadiš dokument neki, vraćati te bespotrebno a VI USA ambasadora predstavljate običnim ćatom koji piše izvještaje.
Totalna glupost.
Nije li Kormakova i sama sazivala sastanke naših političkih lidera, kad je prošla apelacija Bože Ljubića i kad su zauzeli na sreću jedinstven stav?
Da ne idem dalje u prošlost. Dodikov "referendum" je sa ustavnopravnog stajališta preinačen u anketu...sankcije i crna lista njemu i Špiriću. To je sve od ambasade krenulo. Baš Donald lično prati takve stvari?

Itd itd

I sad ovdje neko tvrdi da je USA ambasadora samo obični ćata američke administracije.

To ili je glupo ili naivno. Trećeg nema.

Ne postoji značajnija ambasada i ambasador u BiH od američke za nas. I gaYenje dobrih odnosa ..
Ko mislim suprotno, lud je ili naivan.
:D
Post Reply