EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
dr Drake Ramoray
Posts: 25
Joined: 08/11/2018 10:33

#1 EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by dr Drake Ramoray »

Pozdrav ljudi,
dobio sam kaznu za parkiranje u Hrvatskoj. Prekršaj se desio prije oko 2 godine, auto na slici je moje, međutim podatci za uplatu u meni su probudili neku sumnju..

Iako je u zaglavlju Zagrebački Holding naglašen, podatci o plaćanju i web stranica ne pripadaju Zagrebačkog Holdingu već nekoj trećoj organizaciji registriranoj u Vel. Britaniji, a podatci za plaćanje su od računa u Njemaćkoj i pripadaju "Euro Parking Collection plc".

Malo sam se poslužio googleom, vidio sam dosta žalbi (što je logično, jer radi se o kaznama), ali i vidio sam dosta komentara da se radi o prevari, odnosno neovlaštenom naplaćivanju kazni.

Zanima me da li je neko imao sličnih problema..?

Da sva bude gora, u to vrijeme nisam nikako upravljao ja vozilom, ali ako se ne radi o "scammu" plati ću kaznu, jer ne želim probleme posle. Planiram sutra pozvat Zagrebački Holding, da vidim jeli navedena agencija ovlaštena za naplatu kazni.

Image
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by mayab »

javi šta bi dalje :thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3 Re: EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by Bobi »

Propitao se ja, imam neku gamersku ekipu iz CRO, na prvu mi svi rekli da je prevara.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4 Re: EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by Bobi »

Kazne u CRO se ne šalju van CRO, cak ni u EU, još nije regulisano. Jedini nacin da ti naplate kaznu sto ti uzmu vozacku i ne vrate dok ne platis. Ovo je info od njihove policije :D. Ne placaj ništa.
dr Drake Ramoray
Posts: 25
Joined: 08/11/2018 10:33

#5 Re: EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by dr Drake Ramoray »

Hvala za informaciju, ako bude tačna informacija, za muštuluka si. :D

Sutra ću kontaktirat i ove iz ZG Holdinga da vidim hoće li potvrdit imajul kakve veze sa navedenom firmom čiji su podatci za uplatu navedeni.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#6 Re: EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by Heller »

Msm da je to neki lov u mutnom, nisu to kazne policije nego parkinga, u Tz ti recimo zaključaju, a tamo Holding proba čupnut šta. Jaranu je došlo iz NS iz iste firme.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7 Re: EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by drndalo »

Tu se vjerovatno radi o agenciji za otkup nenaplativih potrazivanja, koja je to od Zag.holdinga otkupila za npr. 2%, pa uz pomoc nasih advokata saznaju adrese vlasnika vozila i salju naloge za placanje po APP sistemu. Platice neki, njima za uhar...

Za pocetak, GDPR u cijeloj EU pa i u HR je prilicno u fokusu, vise nego LGBT skracenica, i slanje tvojih podataka “nako” nekoj agenciji negdje je veliki no-no...
spile87
Posts: 1
Joined: 20/03/2023 10:08

#8 Re: EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by spile87 »

Pozdrav i ja sam dobio ovakvu kaznu prije pola godine sad su mi je poslali i povećali za 23e da li ima neko iskustva sa ovim?
Lijep pozdrav.
stojanko
Posts: 162
Joined: 29/11/2010 09:52

#9 Re: EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by stojanko »

i ja sam dobio da platim kaznu od 50e. Parkirao u Hercrg Novom, platio parking na automatu, i stavio sa vozačke strane. To je bilo 26.06.2022. Čak se na slici vidi da ima tiket. Nisu mi stavili ni kaznu ni upozorenje za prekršaj ispod brisača. Sad poslije 14 mjeseci nemogu dokazati da sam platio. Ima li ko ikakva iskustva sa ovim livarima.
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#10 Re: EPCPLC - Euro Parking Collection plc

Post by preludezalude »

stojanko wrote: 18/09/2023 15:45 i ja sam dobio da platim kaznu od 50e. Parkirao u Hercrg Novom, platio parking na automatu, i stavio sa vozačke strane. To je bilo 26.06.2022. Čak se na slici vidi da ima tiket. Nisu mi stavili ni kaznu ni upozorenje za prekršaj ispod brisača. Sad poslije 14 mjeseci nemogu dokazati da sam platio. Ima li ko ikakva iskustva sa ovim livarima.
Ne trebas ti nista dokazivati. Oni trebaju dokazati da nisi platio parking. Treba postojati slika na kojoj se vidi da nema kartice ili da ima kartica a da je istekla. Jesi li cuo za onu... pred zakonom su svi nevini dok se ne dokaze suprotno.
Post Reply