EP Rukomet - Srbija 2012

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked

Navija se za?

Hrvatska
63
30%
Srbija
25
12%
Slovenija
11
5%
Njemacka
12
6%
Danska
31
15%
Svedska
7
3%
Island
10
5%
Makedonija
20
10%
Francuska
19
9%
Neko deseti
12
6%
 
Total votes: 210

User avatar
Manic Psycho
Posts: 1178
Joined: 09/11/2011 12:32

#51 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by Manic Psycho »

Zavrsnica utakmice Danska - Makedonija






Zavrsnica utamice Srbija - Njemačka

mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#52 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by mistek »

insomnia88 wrote:
mistek wrote:Ma ne bi. Sumnjam. Doduše, prošle godine je duel Hr-Sr završio neriješeno meščini, a nikome to nije odgovaralo.
Meni Hrvati ove godine djeluju skroz labavo. Ili sam navikao da su superjaki. Kad vidim da Buntić igra važnu rolu u ekipi, ili da Štrlek predstavlja jednog od glavnih grača, ne djeluje mi baš nešto prejako to.
Hrvati su zapravo napadački nikad jači jer imaju veliku širinu..po dva dobra igrača na svakoj poziciji.Balić se uopće nije umorio.
Buntić i Štrlek su inače odlični igrači,ali nisu ništa važniji od ostalih. Svaku utakmicu potegne netko drugi.
Ako Hrvati odigraju obranu kao u dobra stara vremena i ako Alilovic nastavi solidno branit,mogli bi osvojit naslov.
Jedino što vrijedi je to da svaku tekmu neku drugi potegne. Alilović jeste ovaj put na nivou i to ih dosta vadi. Ali treba biti realan, Slovenci nisu ni među 10 evropskih repki sada, Island isto ofalio, Norveška jučer očajna napadački, pa ćemo ih tek sad vidjeti u jačim utakmicama. Ja, realno, ne vidim način da Hrvati dođu do naslova.
clarKKent wrote:Hrvati lagano do polufinala (;
jednostavno, tako ti je kad na klupi imas najboljeg igraca svih vremena koji ce uskociti i izvuci sedmerac iz džepa d:
Samo nekome ko ne poznaje rukomet onaj može biti najbolji igrač SVIH vremena. Najveća korist od njega je što ima nenormalan kredit kod sudija, a druga je stvar što Spaho svršava na njega. Jednostavno, trenutno ima boljih rukometaša, mnogo, a o svim vremenima da ne pričamo. Čovjek je bio najbolji igrač prije 4-5 godina, što jest', jest'.


Ja čekam da vidim Šveđane i nadam se da će mi ispuniti očekivanja, s obzirom da sam Dancima razočaran totalno, Norvežani nula, a Islandu fali stare dobre čvrstine, pa je red da neko osvjetla obraz skandinavskog rukometa.

I Mađari bi, ukoliko povuku, mogli u polufinale.
clarKKent
Posts: 693
Joined: 01/09/2011 09:51

#53 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by clarKKent »

nisam mu ja dodijelio titulu (:
http://www.ihf.info/MediaCenter/News/Ne ... spx?ID=418

ako vec hoces subjektivno misljenje(a nije laicko vjeruj mi), on jeste najbolji svih vremena (:

dosta o njemu d:


sutra je za Francuze biti ili ne biti...
ove ostale dvije tekme, bice gusto do kraja (:
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#54 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by mistek »

Hajd' da ne idemo dalje u raspravu, al' eto. Isto k'o da sad na netu napraviš anketu ko je najbolji svih vremena i staviš Pelea, Maradonu i Iniestu u nju, garantujem da bi Iniesta pobijedio. Malo je glup taj izbor, no dobro. Da ne granamo. Ja nisam gledao sve rukometaše, stariji kažu da to nije baš tako.

Francuzima je meščini svakako ne biti. Jest' da imaju sad lakše utakmice na rasporedu, al' nek ne uzmu Hrvate i nigdje ih nema. I sa 3 pobjede, niko im ne garantuje prolaz.
clarKKent
Posts: 693
Joined: 01/09/2011 09:51

#55 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by clarKKent »

u pravu si, anketu su napravili nakaradno /:
nema veze (;

Francuzi su nekako olako usli na citavo prvenstvo, cudno za njih /:
mozda su se prezasitili ili im jednostavno ne ide...
a imaju puno bolju ekipu nego proslih godina, cak su i nekog desnog beka dobili d:
Nikola O:
Ledenko
Posts: 414
Joined: 22/08/2011 14:53

#56 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by Ledenko »

JAO SRAMOTE


Srbi su se za polufinale borili u posljednjoj utakmici dana i baš tada tribine Arene su se poprilično ispraznile. Spiker je bio prisiljen apelirati na veću navijačku zajednicu, onu makedonsku.

"Braćo Makedonci, ostanite da podržite Orlove", zamolio je, kada je već postalo jasno da navijači Srbije neće ispuniti Arenu za meč sa Njemačkom.

"Kao što se i pretpostavilo, u Areni je prvog dana druge faze EP bila paklena atmosfera, ali nisu je stvorili navijači Srbije. Napravili su je Makedonci. Naši južni susjedi očekivano su ispunili dvoranu u Novom Beogradu i podržali svoju ekipu u uzbudljivom remiju s Dancima. A što je sa Srbijom?

Kako je moguće da u glavnom gradu Srbije makedonska reprezentacija ima veću podršku, a Srbija se bori za plasman u polufinale?", pitaju se srpski novinari....
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#57 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by Sasvim_Obican »

Ledenko wrote:JAO SRAMOTE


Srbi su se za polufinale borili u posljednjoj utakmici dana i baš tada tribine Arene su se poprilično ispraznile. Spiker je bio prisiljen apelirati na veću navijačku zajednicu, onu makedonsku.

"Braćo Makedonci, ostanite da podržite Orlove", zamolio je, kada je već postalo jasno da navijači Srbije neće ispuniti Arenu za meč sa Njemačkom.

"Kao što se i pretpostavilo, u Areni je prvog dana druge faze EP bila paklena atmosfera, ali nisu je stvorili navijači Srbije. Napravili su je Makedonci. Naši južni susjedi očekivano su ispunili dvoranu u Novom Beogradu i podržali svoju ekipu u uzbudljivom remiju s Dancima. A što je sa Srbijom?

Kako je moguće da u glavnom gradu Srbije makedonska reprezentacija ima veću podršku, a Srbija se bori za plasman u polufinale?", pitaju se srpski novinari....
Imam prijatelja u Beogradu. Kaže mi da karta vrijedi za sva tri kola. I onda su Makedonci pokupovali gotovo sve karte, pa je zbog toga Arena praktički prazna. I bit će.
insomnia88
Posts: 56
Joined: 19/12/2011 15:30

#58 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by insomnia88 »

[quote="mistek"
Jedino što vrijedi je to da svaku tekmu neku drugi potegne. Alilović jeste ovaj put na nivou i to ih dosta vadi. Ali treba biti realan, Slovenci nisu ni među 10 evropskih repki sada, Island isto ofalio, Norveška jučer očajna napadački, pa ćemo ih tek sad vidjeti u jačim utakmicama. Ja, realno, ne vidim način da Hrvati dođu do naslova.
[/quote]

To "jedino" je vrlo važno :) malo tko ima takvu širinu.
Realno Hrvatska spada u tri najjače ekipe svijeta(uz dansku i francusku) ...s time da su ove dvije ekipe prilično daleko od polufinala ;-) Po meni je Hrvatska prvi favorit,ali naravno nikad ne znaš.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#59 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by Ajatolah_ »

Šta mislite, hoće li sutra Srbi uzeti Šveđane?
libertas300
Posts: 27
Joined: 17/12/2010 19:17

#60 EP Rukomet - Srbija 2012

Post by libertas300 »

Ako Hrvatska ne izgubi večeras ide sigurno u polufinale. Juce gledam osrednje njemce kako uzese bod srbima i mislim da ni jedni ni drugi nisu nista posebno, a imaju duplo laksu grupu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#61 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by amrica »

:sad:
clarKKent
Posts: 693
Joined: 01/09/2011 09:51

#62 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by clarKKent »

Španija jako dobro ((:
imaju odlicne igrace na klupi, dosta izjednaceni...

Hrvati gube jer Denis prvi put ulazi u 40-oj minuti? O:
koja korist od Kopljara u napadu? da prenosi loptu? smijesno /:
a i Ivano /: cudan dan... Vori zapostavljen...

sve u svemu uzbudljivo prvenstvo (:
User avatar
Manic Psycho
Posts: 1178
Joined: 09/11/2011 12:32

#63 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by Manic Psycho »

libertas300 wrote:Ako Hrvatska ne izgubi večeras ide sigurno u polufinale. Juce gledam osrednje njemce kako uzese bod srbima i mislim da ni jedni ni drugi nisu nista posebno, a imaju duplo laksu grupu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
a ako rvacka izgubi batali iPhone :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#64 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by ultima_palabra »

Baš je izgledalo da Hrvati uzimaju... Španci su se bolje snašli u ovoj poplavi isključenja.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#65 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by rajv0sa »

Ma sudija je ukakao utakmicu pravo.
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#66 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by mistek »

ultima_palabra wrote:Baš je izgledalo da Hrvati uzimaju... Španci su se bolje snašli u ovoj poplavi isključenja.
A u prvom poluvremenu bez isključenja :-)

Kao što i rekoh, Hrvati nisu superjaki i to je osjetno od početka. Treba im ultradobri Alilović da bi dobili tekmu. Španci solidno, dosta pametno, i opet uz dosta promašaja i greškica do pobjede. Na početku, Španci silovali igru, svaka akcija pokušaj da se lopta baci na pivota, što i kad prođe, prođe jedva.

Sutra Srbija-Švedska odlična tekma. Bilo bi zanimljivo da dobiju Šveđani i da onda vidimo kako će Makedonci u posljednjem kolu odigrati sa Srbima. To bi bila fina tekma, iako mislim da Srbi neće propustiti polufinale ovaj put, nema šanse.

BHTV opet čudan izbor, prenose Makedonija-Poljska , a Danska-Njemačka ništa :-?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#67 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by ultima_palabra »

Pa nije niko superjak ove godine, Francuzi su oslabili i nema baš nekih favorita na prvenstvu.
clarKKent
Posts: 693
Joined: 01/09/2011 09:51

#68 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by clarKKent »

mistek wrote: BHTV opet čudan izbor, prenose Makedonija-Poljska , a Danska-Njemačka ništa :-?
ja gledam na dva youtube kanala (:
engleski komentator, jako dobra slika i dobar stream
sutra kad budu tekme potrazi ih na http://www.lshunter.tv/handball-live-st ... video.html (;
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#69 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by mistek »

ultima_palabra wrote:Pa nije niko superjak ove godine, Francuzi su oslabili i nema baš nekih favorita na prvenstvu.
Ja bih vala nešto volio da Francuzi ne prođu. Jest' da znaju odigrati silovito, al' dosta ih je.
U svakom slučaju, biće zanimljivo ko osvaja.
User avatar
oldschool
Posts: 7013
Joined: 20/02/2008 17:27
Location: where reality is just bunch of illusions

#70 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by oldschool »

Usuđujem se reći da hrvatska neće proći u polufinale, sve zbog Goluže i Balića, izgubili su i jučerašnju partiju. Poznato je da je Goluža važio za najglupljeg rukometaša, o tome ima tonu tekstova, ali na +3 uvesti Balića, propao totalno-nešto kao Kaka, i izvesti Lackovića je debilizam, tada počinje raspad sistema, Balić forsira neke poteze, zabija se, po običaju prodaje tekme zbog svoje sujete, da nije ušao lagano bi Hrvati priveli kraju tekmu, bio je nekad dobar, više nije. Francuzi će ih demolirati. :D
Last edited by oldschool on 23/01/2012 18:53, edited 1 time in total.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25794
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#71 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by BHF_Manijak »

Eki Balic propo?! Nisam ja onda odavno pratio rukometne utakmice... :mrgreen:
User avatar
oldschool
Posts: 7013
Joined: 20/02/2008 17:27
Location: where reality is just bunch of illusions

#72 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by oldschool »

BHF_Manijak wrote:Eki Balic propo?! Nisam ja onda odavno pratio rukometne utakmice... :mrgreen:
Normala, jučer je samo tako 7 lopti prodao, bez učinka. Njegovim ulaskom zabiše 3 gola a primili 8. :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#73 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by Edin H. »

mistek wrote:Hajd' da ne idemo dalje u raspravu, al' eto. Isto k'o da sad na netu napraviš anketu ko je najbolji svih vremena i staviš Pelea, Maradonu i Iniestu u nju, garantujem da bi Iniesta pobijedio. Malo je glup taj izbor, no dobro. Da ne granamo. Ja nisam gledao sve rukometaše, stariji kažu da to nije baš tako.

Francuzima je meščini svakako ne biti. Jest' da imaju sad lakše utakmice na rasporedu, al' nek ne uzmu Hrvate i nigdje ih nema. I sa 3 pobjede, niko im ne garantuje prolaz.
Pele i Maradona, svaka cast, ali ko vam je taj Iniesta, nikad cuo za njega nisam :skoljka:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#74 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by veljaca »

Sramotnog sudjenja na utakmici Srbija - Svedska ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ledenko
Posts: 414
Joined: 22/08/2011 14:53

#75 Re: EP Rukomet - Srbija 2012

Post by Ledenko »

oldschool wrote:
BHF_Manijak wrote:Eki Balic propo?! Nisam ja onda odavno pratio rukometne utakmice... :mrgreen:
Normala, jučer je samo tako 7 lopti prodao, bez učinka. Njegovim ulaskom zabiše 3 gola a primili 8. :D
A ko im je donio pobjedu protiv Slovenije?
Locked