Enis Nadarević

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1 Enis Nadarević

Post by So What! »

Image

Evo svi mediji objavili vijest da je momak iz Bihaća 25-godišnji Enis Nadarević debitovao danas za Genou protiv Catanie. Momak nikada kako izgleda nije igrao ni za jednu mlađu selekciju BiH, ali ni jedne druge države, a karijeru je do sada proveo u Varesseu.

Eh sada dva velika pitanja:

Kako ga nikada niko do sada nije spominjao?
I zašto momak nije dobio poziv za reprezentaciju?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#2 Re: Enis Nadarević

Post by jeza u ledja »

Nije imao veze u Avazu?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#3 Re: Enis Nadarević

Post by jeza u ledja »

Evo gledam igrao je 3 sezone redovno u Seriji B i niko nista, a mi ovamo pricamo o Djuricu koji igra u ligi ispod. :o

No nije igrao u nasim mladjim repkama jer ga nigdje nije bilo do prije 4-5 godina. Izgleda da je ko klinac igrao u Austriji, pa ga Varese uzeo 2008e, odakle je pak igrao na posudbi u nekoj 4-5oj ligi Italije dvije godine. Tek od 2010e je poceo igati hajdakazemo profi fudbal (znaci sa 22 godine). Medjutim sasvim dovoljno vremena da se primjeti i pozove, ili bar da se o njemu u medijima prica. Ali ko sto rekoh , nije imao veze u Avazu.

I evo sad presao u Genou i naravno odmah frka trka.
Momak nema izgleda nikavko drugo drzaljanstvo osim naseg, tako da to nije problem
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4 Re: Enis Nadarević

Post by So What! »

jeza u ledja wrote:Evo gledam igrao je 3 sezone redovno u Seriji B i niko nista, a mi ovamo pricamo o Djuricu koji igra u ligi ispod. :o

No nije igrao u nasim mladjim repkama jer ga nigdje nije bilo do prije 4-5 godina. Izgleda da je ko klinac igrao u Austriji, pa ga Varese uzeo 2008e, odakle je pak igrao na posudbi u nekoj 4-5oj ligi Italije dvije godine. Tek od 2010e je poceo igati hajdakazemo profi fudbal (znaci sa 22 godine). Medjutim sasvim dovoljno vremena da se primjeti i pozove, ili bar da se o njemu u medijima prica. Ali ko sto rekoh , nije imao veze u Avazu.
Nevjerovatno je da ga niko nije ni spominjao do sada, pa ako može Bešić i Medunjanin zašto ne bi mogao i on, a da ne daj Bože ima sportsko državljanstvo neke druge druge države otimali bi se za njega i naslovi bi u medijima bili: Zašto niko u savezu ne radi posao? i slično.

I o Medunjaninu i Begoviću se prvo po forumima počelo, pa onda po medijima, da bi kada je ukinuto ono famozno pravilo oni bili dovedeni. A ovaj momak ima naše državljanstvo i sve je uredno.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#5 Re: Enis Nadarević

Post by Ajatolah_ »

Off topic, valj'o bi podforum za reprezentaciju i reprezentativce, puno je ovo tema... Više bi se pisalo nego po podforumima Željezničar i Sarajevo.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#6 Re: Enis Nadarević

Post by Not My Idea »

jeza u ledja wrote:Nije imao veze u Avazu?
:lol:
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#7 Re: Enis Nadarević

Post by Rob_Atl »

koju poziciju igra, onda ce nam biti lakse diskutovati, ako je napadac odma treba ukinut temu jer nema mjesta :D
User avatar
rage_guy
Posts: 1019
Joined: 16/08/2012 15:12

#8 Re: Enis Nadarević

Post by rage_guy »

Na wikipediji pise winger. Je li lijevi ili desni?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#9 Re: Enis Nadarević

Post by jeza u ledja »

lijevo krilo
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#10 Re: Enis Nadarević

Post by cindrlimindrli »

jeza u ledja wrote:lijevo krilo
Sto ce reci, ubio se za lijevog beka kod nas. :D
User avatar
denimb
Posts: 2616
Joined: 27/03/2009 14:33

#11 Re: Enis Nadarević

Post by denimb »

Rob_Atl wrote:koju poziciju igra, onda ce nam biti lakse diskutovati, ako je napadac odma treba ukinut temu jer nema mjesta :D
Jah imamo cak dva napadaca u reprezentaciji, treci nam ne treba :D
MightyMatch
Posts: 491
Joined: 25/06/2012 03:21

#12 Re: Enis Nadarević

Post by MightyMatch »

Ovaj mu je debi nista ni sa cim.Trema,greske ofo onho.Dobro,jeste da Mionica trenutno bolje igra od Genoe.
Gore ekipe odavno ne vidi,po danasnjem ne-prikazanom mecu.
Da mu se to desilo u repci,poginuo bi na mjestu,od krticara.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#13 Re: Enis Nadarević

Post by Slo Burner »

Zasto bi ga spominjali ifrao u seriji C. Sad je napravio zanimljiv transfer, ako odigra par utalmica, trebalo bi probati, ovaj bar ne mora zavrsavati papire.

Cuj zasto nije pozvan do sad, pa je li iko od vas cuo za njega do prije par dana?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#14 Re: Enis Nadarević

Post by jeza u ledja »

Igrao je u Seriji B buraz. Varese.

Nije niko cuo za njega jer nije reklamiran u novinama. Culi smo za mnoge manje poznate igrace pa sto ne bi i za njega.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#15 Re: Enis Nadarević

Post by Slo Burner »

jeza u ledja wrote:Igrao je u Seriji B buraz. Varese.

Nije niko cuo za njega jer nije reklamiran u novinama. Culi smo za mnoge manje poznate igrace pa sto ne bi i za njega.
Mislim da nije mogao igrati u Vareseu zbog onog pravila o broju igraca iz EU, pa su ga poslali na pozajmicu u seriju C, ali ne smijem se zakleti da je bilo ovako :)
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#16 Re: Enis Nadarević

Post by Korisničkoime »

MightyMatch wrote:Ovaj mu je debi nista ni sa cim.Trema,greske ofo onho.Dobro,jeste da Mionica trenutno bolje igra od Genoe.
Gore ekipe odavno ne vidi,po danasnjem ne-prikazanom mecu.
Da mu se to desilo u repci,poginuo bi na mjestu,od krticara.
Opet ti na tu Mionicu :) . Omladinac je otišao jbg. u p.m. na žalost.
Sad ne treba odmah srljati pred rudu prvo lik je sa 22 godine (2010) počeo da igra u B Seriji što je solidno ali u koju ga repku zvati sa 22 u A selekciju ne znam baš mislim da se tu prvu godinu i nije baš naigrao. Sezona 11/12 mu je bila dobra 42 tekme je odigrao ali opet za A selekcije ne znam sa 3 asistencije i 1 golom kao winger i nije neki sila učinak. Za u 21 je tada bio već malo star a za A repku ne znam negdje na nekoj granici s tim da smo imali prečih pozicija za isprobati (iako nismo jer smo igrali na rezultat).
Sad je tri dana u Seriji A i već ga neko spominje kao zamjenu za Salihovića na lijevoj strani zapravo Lulića koji bi otišao na Sejino mjesto. Ja sam uvijek za isprobavanje novih igrača ali treba mu dati prvo malo vremena da se navikne na prvu ligu neka odigra makar 10-tak tekmi. Mislim da je Višća sa dvije dobre sezone u Turskoj, koji je prošao mlade selekcije tu puno bolji kandidat za probati u A selekciji.
User avatar
PriNc_ba
Posts: 5924
Joined: 07/08/2009 12:28

#17 Re: Enis Nadarević

Post by PriNc_ba »

ajde sta si napravio frku nije cannavaro jbt :lol:

genova ionako samo pere pare , brzo ce on nazad u drugu ligu :) ali eto ako valja ista bujrum mu je u repku na klupu :) mada sumnjam da je to neka ekstra kvaliteta u odnosu cak i na ove nase po njivama u bhpl sto igraju :)

p.s. mislio sam da je stoper :D ako je winger uhhhh super :D sreca pa nemamo 2 vrhunska igraca na toj poziciji , tako da lik moze igrati samo za A2 reprezentaciju kakav god da je :D
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#18 Re: Enis Nadarević

Post by Arteta »

Po meni nebi trebao dobiti poziv dok ne postane standardan u Genovi ili bar dok ne pocne cesto da ulazi sa klupe, ali nesto kontam bio je dobar u Seriji B, a ta Serija B je jaca od Ruske 2.lige :D
hladno
Posts: 143
Joined: 15/01/2012 15:19

#19 Re: Enis Nadarević

Post by hladno »

Ja znam da su mediji kod nas glavni skauting tim, a on u njima nije bio zastupljen.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#20 Re: Enis Nadarević

Post by jeza u ledja »

Slo Burner wrote:
jeza u ledja wrote:Igrao je u Seriji B buraz. Varese.

Nije niko cuo za njega jer nije reklamiran u novinama. Culi smo za mnoge manje poznate igrace pa sto ne bi i za njega.
Mislim da nije mogao igrati u Vareseu zbog onog pravila o broju igraca iz EU, pa su ga poslali na pozajmicu u seriju C, ali ne smijem se zakleti da je bilo ovako :)
U Seriji B igrao 3 sezone. Prije toga posudjen u neku slj ligu.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#21 Re: Enis Nadarević

Post by Korisničkoime »

Arteta wrote:Po meni nebi trebao dobiti poziv dok ne postane standardan u Genovi ili bar dok ne pocne cesto da ulazi sa klupe, ali nesto kontam bio je dobar u Seriji B, a ta Serija B je jaca od Ruske 2.lige :D
est ali samo je jedan Zahirović i Germania Sportagentur GmbH :D
Šala na stranu i Zahirović je bio u prvoj ruskoj ligi kad je dobio poziv u međuvremenu se Rahimić oprostio tako reći od repke a Sajo i novi igrači pa makar imalo pokazatelja da su i bolji od dosadašnjih to je teška i mukotrpna priča.
User avatar
PILJA
Posts: 120
Joined: 24/04/2012 23:16

#22 Re: Enis Nadarević

Post by PILJA »

pa treba pozvati momka ak je vec u serija a ondak nece fulati loptu kao neki bekovi,.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#23 Re: Enis Nadarević

Post by Artest »

PriNc_ba wrote:ajde sta si napravio frku nije cannavaro jbt :lol:

genova ionako samo pere pare , brzo ce on nazad u drugu ligu :) ali eto ako valja ista bujrum mu je u repku na klupu :) mada sumnjam da je to neka ekstra kvaliteta u odnosu cak i na ove nase po njivama u bhpl sto igraju :)

p.s. mislio sam da je stoper :D ako je winger uhhhh super :D sreca pa nemamo 2 vrhunska igraca na toj poziciji , tako da lik moze igrati samo za A2 reprezentaciju kakav god da je :D
A to su? Ako sam dobro razumio ironiju...

Lulic? Pometina koja iz sedmice u sedmicu opravdava moju dijagnozu: bosanski Krasic. Ugasio se kao krijesnica; ne moze da se sastavi u Laziu... U sustini, igrac žervinjovskog profila. (u mojim ocima)

Cekamo ga jos od Rumunije da nesto konkretno napravi u reprezentaciji. Ustvari, ja ga vise ne cekam, vec cekam da izleti neko ime koje bi ga izbacilo iz prvih 11. Hajrovic je bio na tom tragu, ali znamo kako se zavrsila ta prica.

Lulic je u prvih 11 samo zato sto smo prinudjeni na to. Hitno mu treba konkurencija. Ovog Nadarevica nisam nikad gledao, pa ne znam jel on taj.
MightyMatch
Posts: 491
Joined: 25/06/2012 03:21

#24 Re: Enis Nadarević

Post by MightyMatch »

Danas je Enis uspio i da bude gora pometina od najgorih Lulicevih meceva.
Debi za zaborav,osim prelosih pasova,uspio je par put da promasi citavu loptu.Inace mu i je sama ekipa pometina ziva.
Ovi ne ostaju u A ligi,nema sanse.
Inace su danas po drugi put ove sezone ostali bez trenera.Delnero(onaj paksu) sto je cinio strogocu na Muslimovicu u Atalanti dobio nogu.
User avatar
Infaze Studio
Posts: 1784
Joined: 23/10/2009 14:43

#25 Re: Enis Nadarević

Post by Infaze Studio »

Artest wrote:Lulic? Pometina koja iz sedmice u sedmicu opravdava moju dijagnozu: bosanski Krasic. Ugasio se kao krijesnica; ne moze da se sastavi u Laziu... U sustini, igrac žervinjovskog profila. (u mojim ocima)
Cekamo ga jos od Rumunije da nesto konkretno napravi u reprezentaciji. Ustvari, ja ga vise ne cekam, vec cekam da izleti neko ime koje bi ga izbacilo iz prvih 11. Hajrovic je bio na tom tragu, ali znamo kako se zavrsila ta prica.

Lulic je u prvih 11 samo zato sto smo prinudjeni na to. Hitno mu treba konkurencija. Ovog Nadarevica nisam nikad gledao, pa ne znam jel on taj.
Tacno, bas tako...U tvojim ocima..Prozivas jednog od najboljih igraca repke proslih kvalifikacija. Covjek trenutno nije u top formi, pa sta???
Svako ko misli da je Lulic los igrac nema pojma o fudbalu...zive veze nema... :dance:
Post Reply